Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NBibza - Profil | Pá 23.10.2015 6:15:25

Prosím o radu jak vázat fluorocarbonový vlasec. Klasickym způsobem se mi rizvazuje.

    NVašek74 - Profil | Po 5.10.2015 22:17:25

    Sarka Farka >> Ahoj, také bych si dovolil přispět k tématu...
    http://www.nakol.cz/zavitnik-bsf-38-x-20-hss-na-ryb​arske-vidlicky

      NSarka Farka - Profil | Pá 2.10.2015 7:03:37

      Díky. Já si říkal že to bude nějaká špecialita....

        NJarda Š. - Profil | Čt 1.10.2015 20:59:16

        Sarka Farka >> Jak píše timb, je to tzv. jemný Whitworth, tedy standard, který se v kontinentální Evropě běžně nepoužívá (vyjma právě rybářských potřeb), takže málokterý zámečník u nás má na něj závitník.

          Ntimb - Profil | Čt 1.10.2015 17:30:05

          Sarka Farka >> BSF 3/8'' X 20

            NSarka Farka - Profil | Čt 1.10.2015 9:06:32

            Zdravím. Jaký typ závitu se dělá na podběrákové hlavě? Díky.

              NJarda Š. - Profil | Út 29.9.2015 22:19:14

              Petr64 >> Při vyvěšování prut při čekání na záběr nedržíš v ruce, takže hmotnost až takovou roli nehraje.

                NPetr64 - Profil | Út 29.9.2015 21:32:30

                Jarda Š. >> Naši dědové vázali krátkej bambusák na smrkovej suchárek a kotvili to většinou někde u skály na hloubce.:o)

                  NPetr64 - Profil | Út 29.9.2015 21:30:30

                  pocatek >> Tak nějak.Prut na vyvěšenou 70-150g má minimálně 3x takovou hmotnost,než bolo 10-30g.Při páce na 7m je to sakra váhovej rozdíl.:o))

                    NJarda Š. - Profil | Út 29.9.2015 16:15:14

                    jaroslavstehlikst >> Šílené to není, lov na vyvěšenou provozovali už naši dědové (s dlouhými pruty z přírodního bambusu). Nemusí k tomu být jen tvrdá boloňka, prodávají se i dlouhé teleskopy klasické konstrukce určené pro vyvěšenou.

                      Njaroslavstehlikst - Profil | Út 29.9.2015 14:53:59

                      pocatek >> A není to šílený ? 7 metrový prut na dravce ? to si teda nedokážu představit :)

                        Npocatek - Profil | Út 29.9.2015 11:07:59

                        Petr64 >> dík za objasnění.proste potřebuju bola 2.

                          Nkolib - Profil | Út 29.9.2015 8:02:38

                          venca1 >> jj dnešní doba je plná rádoby univerzálu:-) ale je to jen marketingový tah:-).. já musel koupit jak 4 aftmu tak 3 no a ve středu jedu pro 2 :-) není to levný koníček :-)

                            NPetr64 - Profil | Ne 27.9.2015 21:41:23

                            pocatek >> Pokud chceš používat prut na vyvěšenou i jako bolo k lovu bílé ryby,pořiď si permici do posilovny.Kór při lovu na řece v mírném proudu.:o)

                              Nvenca1 - Profil | Pá 25.9.2015 15:40:56

                              kolib >> Měls to napsat natvrdo. Je to prut na houno, ani na dravce, ani na bílou rybu. :-) Univerzál neexistuje. :-)

                                NVosty4 - Profil | Pá 25.9.2015 15:19:29

                                kolib >> Pta se jestli bude dostacujici. Myslim ze moje odpoved na to dostacujici je :-)

                                  NJarda Š. - Profil | Pá 25.9.2015 15:08:53

                                  Severka >> Do MO ČRS se můžeš přihlásit tam, kde se zdržuješ, ale s potvrzením, které ti vydají po vstupním školení a přezkoušení, si musíš dojet pro rybářský lístek na obecní úřad příslušný podle místa trvalého bydliště. Až budeš mít rybářský lístek, pak si u MO ČRS, do které ses přihlásila, můžeš koupit povolenku.

                                    Nhraji - Profil | Pá 25.9.2015 15:05:36

                                    Severka >> zkoušky lze udělat kdekoliv, kde tě je nechají udělat, Rybářský lístek si musíš vyřídit v místě trvalého bydliště, a členem můžeš být, a povolenku si koupit kdekoliv, kde tě přijmou

                                      Nkolib - Profil | Pá 25.9.2015 13:09:23

                                      Vosty4 >> rada nad zlato :-)

                                        NSeverka - Profil | St 23.9.2015 14:50:57

                                        Zdravím,chtěla bych si udělat papíry ale nevím zda si je musím udělat v místě trvalého bydliště nebo v místě kde se zdržují.Dekuji

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák