Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NMiPo - Profil | St 25.11.2015 21:17:42

Pvl >> to co jsi dal mají všude,ale to není to co jsem dal já .To je úplně jiné složení

    NPvl - Profil | St 25.11.2015 20:47:16

    MiPo >> Řekl bych ,že to zase taková vzácnodt není http://letaky.akcednes.cz/akcni-letak/29064/zavarka​-smazeny-hrasek-200g

      NMiPo - Profil | St 25.11.2015 20:19:59

      Dobrý jsou tyto kuličky,ale špatně se shání

        Ndrobek 4930 - Profil | St 25.11.2015 20:10:25

        SAHIB >> děkuji za návod kdysi jsem používal ty hnědý kuličky a byl jako nástraha dobrý a letos když jsem začal znova po 14 lezech chodit na ryby tak se v coopu objevili zelený hrachový a nažloutlý sýroví a ty jsem nemohl zvlhčit dneska je to pryč už jsem je zdlábnul sám ahoj

          Nrybomil - Profil | St 25.11.2015 18:01:51

          drobek 4930 >>
          S polívkovýma kuličkama to dělám jako s jinýma tvrdšíma extrudama. Vezmu kousek jablka, nebo slupky od banánu, dám do skleničky od dětské výživy apod. a uzavřu víčkem. Za pár hodin navlhnou a změknou.Kolik jablka na kolik kuliček a jak dlouho je potřeba vyzkoušet.

          Nebo do toho futra.

            NSAHIB - Profil | St 25.11.2015 7:45:45

            drobek 4930 >>
            nazdar,
            oni jsou ale dva druhy těch kuliček..-)
            Jedny jsou křehké, trošku tmavší a cca půl cm velké, a ty praskají jak prd:-)))
            Jsou na každém krámu skoro, jsou trochu mastné, a pak jsou ještě jedny, menší(cca poloviční), světlejší a ty jsou celkem v poho, prasknou jen výjimečně, jsou vláčnější..
            Ty první namočit určitě jak Ti radili - olej je opravdu Nej, nej na namočení, jsou pak pěkně vláčné ...
            Ty menší nejsou skoro nikde k sehnání,--(-škoda, byly dobré..
            Ale máš naopak několik druhů knedlíků v prášku..
            Proč knedlíky?..
            Kup si od každého jedny a pytlík burizonu obyčejných.., nasyp si vždy do misky a podívej se do nich, jaké kuličky, nebo válečky jsou v tom prášku:-))vyber si je, dej obyč burizon místo nich a máš k použití obě dvě varianty-))jednu na papu pro sebe do kuchyně, druhou pro fishle-))
            Dělám to tak už možná 25 let a dobrý-))
            Jestli chytáš jemným stylem,feeder, pak to máš paráda,zrovna jako dortový oplatek..-)
            Měj se a ať se daří..-)

              NDragoun6969 - Profil | So 14.11.2015 16:34:00

              Flicek >> Jj tak to dělám taky

                NFlicek - Profil | So 14.11.2015 16:18:14

                drobek 4930 >> Staci je primichat uz do hotoveho navlhceneho futra.Nasaji z neho vlhkost a daji se krasne napichnout.

                  Ndrobek 4930 - Profil | So 14.11.2015 16:12:06

                  jariss >> děkuji vyskouším

                    Njariss - Profil | So 14.11.2015 15:40:33

                    drobek 4930 >> Dej trochu kuliček do nádoby a lehce zakápni rostlinným olejem a promíchej.

                      Ndrobek 4930 - Profil | So 14.11.2015 15:09:37

                      ahoj lidičky poraďte jak zvlhčit polévkové kuličky aby zůstali plovoucí originál jsou tvrdý a když je píchám na háček tak většinou prasknou

                        Nsupinna - Profil | Čt 12.11.2015 23:25:30

                        Jarda Š. >> Vyčerpávající odpověď :)

                          NJarda Š. - Profil | Út 10.11.2015 21:56:46

                          Jozef K. >> dodocreative - 10.11.2015 18:30:24 >> V případě, že ti montáž uvízne ve vodě a nemáš možnost jí uvolnit, omotej si ruku např. kapesníkem, přes něj si na ní namotej vlasec před prutem a tahej ho rukou, dokud nepraskne nebo se jinak neuvolní montáž. Trhání prutem škodí prutu i navijáku. Než se k tomuto uchýlíš, zkoušej tahat prutem z různých úhlů, ale ne o mnoho větší silou, jakou se do prutu opíráš při zdolávání. Někdy pomůže odklopit řadič a vlasec chytit prstem (podobně jako při nahazování), opřít se do prutu a když se ohne, vlasec rychle pustit (toto můžeš několikrát opakovat).

                            Nhraji - Profil | Út 10.11.2015 21:44:28

                            Jozef K. >> dodocreative - 10.11.2015 18:30:24 >> těžká otázka. Při vázce vždy zkouším uvolnit montáž i zapružením přes prut, ale vždy s ohledem na jeho pevnost. Pokud se rozhodnu trhat, dělám to zásadně tak, že uchopím jednou rukou cívku, aby se neprotáčela a táhnu jen vlascem nebo šňůrou, prut držím tak, aby byl rovný a nebyl tahem nijak namáhán. U pletených šňůr to je někdy docela problém, ale často povolí vázka, narovná se háček atd.

                              Ndodocreative - Profil | Út 10.11.2015 18:30:24

                              Ahojte.
                              Na co si pri "trhani" davat pozor ked mi montaz uviazne niekde pod vodou? Konkretne, ci je potrebne davat pozor na navijak (rolnicku, cievku,..) alebo tiez na prut (ocka, blank,..). Alebo to mozem tahat a mykat kym to nepovoli?

                                NJarda Š. - Profil | Po 2.11.2015 9:08:57

                                PITULLKA >> Tady: http://www.crsusti.cz/cs/uvod/mistni-organizace máš e-mailové adresy i na další MO ČRS v severních Čechách, tak si tam najdi ty, které máš blízko a zeptej se na úřední hodiny, kdy by sis tam mohla vyplnit přihlášku a zaplatit zápisné, abys pak absolvovala vstupní školení a zkoušku pro získání rybářského lístku. Až budeš mít rybářský lístek (vydává pověřený obecní úřad dle místa bydliště), můžeš si tam pak koupit povolenku a jít chytat.

                                  NMartenBear - Profil | Po 2.11.2015 8:48:25

                                  PITULLKA >> Severočeský ÚS
                                  Varnsdorf [4042]
                                  Adresa: Český rybářský svaz, z. s.
                                  MO Varnsdorf
                                  Horská 1641
                                  407 47 Varnsdorf

                                  E-mail: kudrna.vdf@seznam.cz
                                  www: http://rybari.zdenkavajsova.cz/

                                    NPITULLKA - Profil | Po 2.11.2015 2:08:09

                                    Ahoj muj partner je vasnivy rybar,prived mne k tomu a me to velice zaujalo....Sem zacatecnik ktery nechyta a ani nesmi...proto bych byla rada za naky kontakt ohledne papiru....okres Decin....Varnsdorf
                                    DEKUJI

                                      NZoeB - Profil | Po 26.10.2015 9:23:22

                                      Bibza >> Mrkni na diskuzi: http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=642451

                                        NMartin M. - Profil | Ne 25.10.2015 10:04:36

                                        Bibza >> a kam jej chces privazat? K jinemu vlasci, na hacek s ockem nebo s lopatkou?

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák