Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NRožnovák - Profil | Čt 27.8.2015 23:38:51

tom_novak >> Výrobce se dušuje že je to rychlopotápivý vlasec a po mých zkušenostech s Awa-Shimou nemám důvod tomuto tvrzení nevěřit.

    NMartenBear - Profil | Po 24.8.2015 19:09:51

    tom_novak >> Potapivost dobra, ale jinak je to nejhorsi vlasec, jaky jsem posledni dobou pouzival. Strasne rychle se opotrebovava, oderuvzdornost slaba.

      Ntom_novak - Profil | Po 24.8.2015 17:24:27

      Jarda Š. : Diky...😁

        NJarda Š. - Profil | Po 24.8.2015 16:36:39

        tom_novak >> Nemám, ale vlasec, který je označen jako feederový by měl mít potápivost dobrou. Když vzniknou problémy s potápivostí kvůli mastnotě na hladině, viz níže Dragoun6969.

          Ntom_novak - Profil | Po 24.8.2015 16:09:04

          Nemáte zkusenosti s potápenim tohoto vlasce????

            NDragoun6969 - Profil | Ne 23.8.2015 20:02:12

            tom_novak >> Vlasec se po mnoha náhozech mastí(jak dopadne na hladinu obaluje se mastnotou na hladině).To se děje všem,hlavně těm(mě) co muškaříme.Doporučuji houbičku a nějaký prostředek na nádobí a silon tím otřít.Dražší je vyměnit častěji vlasec v cívce :-)

              NNachos - Profil | Ne 23.8.2015 15:13:18

              Jarda Š. >> no a nebo ho prostě vyměnit a odpustit si noření prutu pod vodu...

                NJarda Š. - Profil | So 22.8.2015 14:16:18

                Nachos >> Když se dobře nepotápí sám, tak po náhozu potopit špičku prutu pod hladinu (ale je potřeba dát pozor, aby při tom nedocházelo k posouvání krmítka po dně).

                  NNachos - Profil | So 22.8.2015 8:58:56

                  tom_novak >> dobry vlasec se potopi rychle sam.

                    Ntom_novak - Profil | Pá 21.8.2015 16:12:58

                    Trochu blba otázka jak potopit vlasec při feedru .sice trochu vím ale nejsou m si jist jestli to je správně..Předem díky :) 😎

                      NDragoun6969 - Profil | So 15.8.2015 17:13:29

                        Nmik UTD - Profil | Pá 14.8.2015 11:16:20

                        pamparam >> Platné povolenky:
                        Povolenka samost. hospodařící organizace ČRS vydaná MO Svijany
                        Hostovská povolenka samost. hospodařící organizace ČRS vydaná MO Svijany
                        Územní povolenky a Celosvazové povolenky vydané v MO sdružených do ČRS SÚS Ústí n. Labem

                          NFantozi (Aladin) - Profil | Po 10.8.2015 12:01:30

                          pamparam >> podle mě můžeš, viz. poslední věta u tohoto revíru.

                          Na tomto revíru platí z rozhodnutí ČRS MO Svijany (uživatel revíru) jen územní a celosvazové povolenky vydané v MO sdružených do ČRS SÚS Ústí nad Labem.

                            Npamparam - Profil | Ne 9.8.2015 11:57:24

                            Zdravím, když jsem držitel územní povolenky severočeského ÚS (MO liberec) mohu chytat na RMV (konkrétně velké štěrkopískoviště příšovice) ?
                            Dík za odpověď.

                              NDragoun6969 - Profil | Pá 7.8.2015 16:51:57

                              Japato >> Ahoj.Mám v okolí také takové vody a muškařím vedle (jak se říká bobkařů) a mnohokrát na mě koukali jak na blázna.Ale když jsem tahal rybu za rybou(ne moc velký)tak vetšinou po chvilce vzteky balily vercajk.Mimochodem osvětčená moucha chlebovka,blešák(hnědej) a těžká rudořitka.Na kapře jsem bral vážku,ale asi dvakrát byl úprk(slabej návazec) tak sem z nich upustil.At tahaj!!!

                                Nsalfi - Profil | St 5.8.2015 23:44:27

                                Japato >> pokud to tam neni vyslovne zakazano v bp, muzes si tam muskarit, i kdyby se ostatni na hlavu staveli

                                  Nsven - Profil | St 5.8.2015 20:33:45

                                  Japato >> dotaz není blbý, jen trochu zbytečný. Stačilo by zalistovat v těch několika málo stránkách RŘ...
                                  Muškařit na rybníku samozřejmě můžeš ale je třeba dodržet předepsaných 20m, od sousedního rybáře. Stejně jako při vláčení.

                                    Nstandas - Profil | St 5.8.2015 17:35:13

                                    Terorista >> Možná tomu nebudeš věřit ale tu to nepůvodní rybu chytíš skoro všude - určitě zkus přehrady a pískovny.

                                      NNachos - Profil | St 5.8.2015 17:11:34

                                      Terorista >> žádný revír neznám ,ale vzhledem k tomu že žere plankton tak je jeho cílený lov stejně téměř nemožný :)

                                        NTerorista - Profil | Po 3.8.2015 22:59:39

                                        Čau lidi hele nevíte o nějakým revíru kde bych našel tolstolobiky? Pokud možno tak poblíž Mladé Boleslavi.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák