Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NJapato - Profil | Po 3.8.2015 20:37:35

čus mám takový možná blbý dotaz ale jak se říká lína huba holé neštěstí. když na rybníku za dobu co existuje 95% lidí chytá na položenou a 5% přívlač nemůže mi nikdo nic říct když tam dojdu a budu muškařit(vživotě jsem tam muškaře neviděl ale rád bych to zkusil neboť tam hodně berou z hladiny)? samozdřejmě tak abych nerušil ostatní.

    Njirisyky - Profil | Ne 2.8.2015 20:16:58

    Japato >> zeptej se zde
    http://www.mrk.cz/poradna.php?id=1

      NxDanielS - Profil | Ne 2.8.2015 14:17:23

      Jarda Š. >> Nejsem si úplně jistý, nakolik tě může omezit vyhláška v užívání osobního vlastnictví.

        NPetr64 - Profil | So 1.8.2015 23:21:49

        Jarda Š. >> Hmm.Takže zase uzavřenej okruh,s otevřenejma odbočkama.:-(

          NJarda Š. - Profil | So 1.8.2015 23:16:40

          Petr64 >> Kde táboření zakazuje zákon nebo obecní vyhláška, nesmíš tábořit ani na vlastní louce nebo někomu dovolovat, aby tam tábořil.

            NPetr64 - Profil | So 1.8.2015 23:07:00

            Jarda Š. >> Ty se v zákonech vyznáš,takže klička by se vždy najít dala.Myslím,že posledních 9 slov je klíčových,tak nechápu,proč se říká,"co není zakázáno,je povoleno".Jakej je z právnickýho hlediska rozdím mezi zákazem a nepovolením?
            Z blbýho selskýho rozumu:::
            když mám zakázáno-nesmím
            nemám povoleno-nesmím

              NJarda Š. - Profil | So 1.8.2015 22:57:35

              Petr64 >> Ono platí "co není zakázáno, je dovoleno". Táboření je explicitně zakázáno zákonem o ochraně přírody a krajiny v územích, která požívají podle tohoto zákona zvláštní ochranu (NP, CHKO, rezervace). Nejde ovšem o činnost, která by spadala pod tzv. obecné užívání přírody (bivakování tam ovšem dle judikatury spadá), ani ho u rybářů nelze považovat za součást lovu ryb (případně u myslivců za součást užívání honitby), tedy je vždy nelegální bez souhlasu vlastníka příslušného pozemku.

                NPetr64 - Profil | So 1.8.2015 22:30:29

                Jarda Š. >> Jardo.Chtěl bych vědět,kterej zákon všeobecně povoluje táboření kdekoliv,aby to pak musel vyhláškou zakázat.:-)

                  NJarda Š. - Profil | So 1.8.2015 18:13:25

                  xDanielS >> Všeobecně zakázané táboření mimo kempy sice není, ale většina obcí tady kolem Slapské přehrady ho zakazuje obecními vyhláškami.

                    Nschiwa - Profil | So 1.8.2015 12:00:22

                    Cajzik >> Určitě dá,ale vzhledem k velkému počtu prasat bych ti doporučil spíš třeba Ždáň napravo u mola,je to soukromá pláž tak se stačí zeptat na stánku a dát jim 50,-

                      NJapato - Profil | So 1.8.2015 11:32:52

                      zdravím nevím kde jinde se zeptat ale dá se ještě sehnat kšiltovka MRKu s vlastním jménem? nebo se musí počkat až do jara? děkuji

                        NxDanielS - Profil | So 1.8.2015 6:52:24

                        Jarda Š. >> Stanování mimo kemp zakázané není.

                          NJarda Š. - Profil | Pá 31.7.2015 13:23:12

                          Pvl >> Nemusí to pochopitelně být jen baterka, může to být i jiné světlo, ale ne otevřený oheň.

                            NPvl - Profil | Pá 31.7.2015 12:52:08

                            Jarda Š. >> Doslova to musí být baterka ? Nebo jen nějaké osvětlení ?

                              NJarda Š. - Profil | Pá 31.7.2015 10:49:34

                              Cajzik >> Táboření mimo kempy je zakázané, ale podle judikatury se přespání pod celtou, pokud nerozděláváš oheň, rozložíš jí jen na noc a ráno jí zase sbalíš, nepovažuje za táboření, ale za tzv. bivakování, které není zakázané, pokud při tom nepoškozuješ přírodu nebo cizí majetek. Na Slapech PO PČR a RS tolerují i rybářské bivaky, pokud nejsou na místech, kde by překážely jiným rekreantům a není kolem nich nepořádek. Je tam povolen lov 24 h, ale RS bere povolenky za to, když se rybář na noc uloží ke spánku a nechá nahozené pruty (při nočním lovu musíš sedět u prutů a mít rozsvícenou baterku).

                                NCajzik - Profil | Pá 31.7.2015 9:23:57

                                Zdraví ve spolek, mám prosbu. Dá se na Slapech přespat u vody někde mimo kemp jen tak pod celtou? Chtěl jsem s mladým na ryby o víkendu Pa-Ne, ale nevím jestli to není někde zakázané. Díky za rady.

                                  NLedňáček (Iceman) - Profil | St 29.7.2015 6:51:58

                                  Jarda Š. >> ano, mas pravdu, docela me to prekvapilo, ze nektere MO to maji podminene dochazkou do krouzku.

                                    NJarda Š. - Profil | St 29.7.2015 0:29:03

                                    Ledňáček (Iceman) >> Jak jsem uz psal, zalezi na konkretni MO, nekde ho ke zkouskam pusti bez krouzku, nekde ne.

                                      NLedňáček (Iceman) - Profil | Út 28.7.2015 21:15:36

                                      Swqech >> nemusi, muze si udelat zkousky stejne jako dospělý.

                                        NNachos - Profil | Út 28.7.2015 17:08:33

                                        Swqech >> každopádně rybářský kroužek nikomu ještě neuškodil

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák