Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NJarda Š. - Profil | Út 28.7.2015 16:14:24

Swqech >> Je potřeba se zeptat u konkrétní MO, do které se chce přihlásit, některé MO vyžadují absolvování kroužku, některé ho pustí k přezkoušení po jednodenním vstupním školení a některé i bez něj. Pro získání prvního RL je třeba předložit potvrzení MO ČRS, které je vydáno po úspěšném absolvování přezkoušení, a u dítěte musí být též doložen souhlas rodičů.

    NSwqech - Profil | Út 28.7.2015 15:45:02

    Zdar, chtěl bych se zeptat jestli v Severočeském ÚS musí dítě ve věku 9 let absolvovat rybářský kroužek k získání rybářského lístku. Dik za odpovědi.

      NPatrik Šanda - Profil | Po 27.7.2015 12:23:31

      nutrip >> Zdravím, za letošní léto se mně asi nejvíc osvědčili hnojáci. chytám na to kapry od 45 do 50 cm a cejny. Takže pokud si chci zachytat, dám na háček 2 hnojáky, do krmítka Feeder extasy od Starfish a paráda.

        NJarda Š. - Profil | So 25.7.2015 9:27:43

        Kokin >> Má-li dítě vlastní RL a povolenku (nejde o lov dítěte do 10ti let na 1 prut dospělého rybáře), pak pro něj v revírech ČRS (kam patří i Severní Morava a Slezsko) platí úplně stejná pravidla rybolovu jako pro dospělého. (V revírech MRS, tedy na Jižní Moravě, pro děti do 15ti let platí určitá omezení oproti dospělým.) Dozor není nutný, je na zodpovědnosti rodičů, jestli ho pustí na ryby bez dozoru.

          NKokin - Profil | So 25.7.2015 8:28:28

          zdravím všechny potřebuju radu
          jak je to s rybolovem dětí? můžou chytat na jeden nebo dva pruty, do čeřínku, na živou rybku, potřebují dohled atd.??? severní morava a slezko
          dík za info, nikde sem to nenašel

            Nhraji - Profil | Čt 23.7.2015 14:17:47

            pamparam >> máš to nepřesně, děti ve věku 6 až 15 let mají stejný rozsah povoleného rybolovu. Rozhodně nemají stejná práva a povinnosti v rámci svazu. Rozsah rybolovu a práva a povinnosti člena jsou totiž dvě hodně rozdílné věci.

              NJarda Š. - Profil | Čt 23.7.2015 14:12:56

              pamparam >> Ano, v revírech ČRS platí stejná pravidla pro mládež jako pro dospělé rybáře.

                Npamparam - Profil | Čt 23.7.2015 14:06:21

                Slyšel jsem že děti (10-18 let) v ČRS mají stejné práva a povinnosti jako dospělí. Znamená to tedy že mohou děti lovit na 2 pruty, přívlačí, muškařit, nebo lovit na živou či mrtvou rybou?
                Předem děkuji za odpověď.

                  Nnutrip - Profil | Čt 23.7.2015 10:59:16

                  No právě mě bylo řečeno, že léto = vůně a zima = smrad. Sleduji to delší dobu a musím říci, že je to při slunečném počasí právě ten smrad.
                  To abych tahal na ryby přívěs nástrah

                    NMartenBear - Profil | Čt 23.7.2015 10:22:58

                    nutrip >> Obecně se tvrdí, že v létě slaďárny, v zimě smrady. Já na to nemám vyhraněný názor, protože to je přesně tak, jak říkáš. Někdy mají v létě chuť na smrady a naopak.

                      Nnutrip - Profil | Čt 23.7.2015 9:13:40

                      Zdravím,mám dotaz ohledně toho na co je v těchto letních dnech vhodné chytat - na voňavé (ovocné) a smradlavé ? Každý říká něco jiného. Zkoušel jsem v pondělí voňavé a ani drb a na smrad to celkem šlo. Ale soused zase jen scopex a valilo mu to slušně. Tak díky za radu

                        NMatteo - Profil | Út 21.7.2015 16:59:27

                        Asi ho vezmu.

                          NxDanielS - Profil | Út 21.7.2015 16:31:26

                          Matteo >> Asi nejlepší věc od Mivardi, stížnost jsem snad na něj ještě neslyšel...

                            NNachos - Profil | Út 21.7.2015 13:55:54

                            Matteo >> všeobecně se tu bivaky od Mivardi hodně chválí takže to bude asi dobrá volba

                              NMatteo - Profil | Út 21.7.2015 7:17:40

                              ja si chci koupit bivak přemýšlim o mivardi new dynasty xl

                                Nj.sladkay - Profil | Po 20.7.2015 23:20:51

                                Nachos >> odpoved za milion :)

                                  NNachos - Profil | Po 20.7.2015 23:09:50

                                  Matteo >> kup si ve sportu stan a ušetříš 5000,- :)

                                    NMatteo - Profil | Po 20.7.2015 22:22:24

                                    Ahoj mám dotaz chci si pořídit nový bivak alespoň pro 3 osoby cena tak do 10tisic.jezdim z dětma na ryby tak aby sme se vešli.

                                    díky za rady

                                      NNachos - Profil | Po 20.7.2015 12:10:05

                                      kazi54 >> zeptej se v kaprařských diskuzích .

                                        Nkazi54 - Profil | Po 20.7.2015 7:40:03

                                        Ahoj kamarádi chystám se navštívit pískovnu Toušen¨začátkem září prosím poradte jaké místo zvolit. Díky za odpovědi Kazi54.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák