Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NTooomas - Profil | So 18.7.2015 20:37:04

bore >> vltava 2,3,4 letos bez uspechu, berounka 1a 2 same tkanicky... Vic nevim:-)

    NStarc55 - Profil | So 18.7.2015 18:06:50

    bore >> Záleží na tom o jakou vodu se jedná a zda se tam úhoři vysazují. Někde je úhořů celkem dost, jinde, kde byly úhyny je to slabší. Celkově ale úhořů dost ubývá. Je to škoda.

      Nbore - Profil | So 18.7.2015 14:13:24

      Jak je to se stavem úhořů v našich vodách?

        NNachos - Profil | Pá 17.7.2015 19:17:50

        Jouricek >> http://www.mocrspisek.estranky.cz/ ...zkus si tam zavolat

          NJouricek - Profil | Pá 17.7.2015 17:34:00

          Zdravim,omlouvám se,není to k tématu,ale neví někdo,kde se dá sehnat povolenka v Písku v sobotu? Díky za jakékoliv informace.

            Nrybomil - Profil | St 15.7.2015 14:18:49

            Kejml02 >> Žádný sraní s tím namáčením nedělám. Vezmu starou, co největší termosku, naliju vroucí vodu z rychlovarky. Nechám tak min. 5 min, spíš 10 mn. ohřát flaši. vyleju ven, nasypu cca 3/4 obsahu termosky pšenicí, ( varem nabyde ) zalehu horkou vodou z konvice. Uzavřu a za 6 - 8 hod. (podle množství pšenice ) vysypu vařenou k vnadění i chytání na ní. Fertig.

              NPvl - Profil | Út 14.7.2015 8:23:09

              jirisyky >> Ptáš se jak začátečník .o§)

                Njirisyky - Profil | Út 14.7.2015 8:01:58

                Pvl >> a chodíš vůbec na ryby? :-D

                  NNachos - Profil | Po 13.7.2015 21:12:24

                  Japato >> začal bych klasickým košíkem ...method je už speciální disciplína,která nevyhovuje leckterému klasickému feedraři :)

                    NJapato - Profil | Po 13.7.2015 20:33:24

                    ok diky za reakce , nakoupim oboje a budu zkouset.

                      NJarda Š. - Profil | Po 13.7.2015 19:29:52

                      Japato >> Mezi feederem s košíčkem a methodfeederem je rozdíl jen v koncové montáži, takže to klidně můžeš během vycházky střídat. Methodfeeder je méně univerzální, hodí se na stojaté vody, kde není příliš velká hloubka.
                      Při method feederu je asi nejlepší zakrmovat kukuřici nebo peletkami, případně obojí smíchat (nejlépe se hodí spodový prut s raketou, jestli ho nemáš, tak slepit do koulí krmítkovkou a nastřelovat prakem).

                        NNachos - Profil | Po 13.7.2015 19:27:46

                        Japato - 13.7.2015 18:28:30 jak co vzít? method je jen typ krmítka ...feederový prut na to lze použít prakticky libovolný (u method krmítek se předpokládá lov kaprů a větší bílé ryby proto bych se poohlížel po medium až heavy prutech) . u method feederu se dá zakrmovat pouze krmítkem (malá množství kvalitní návnady) nebo plošně např. raketou,prakem apod.

                          NMartenBear - Profil | Po 13.7.2015 19:18:44

                          Japato >> Jestli jsem pochopil dobre, jsi ve stadiu vyberu prutu. Method feeder je jen dalsi chytaci metoda se specialnim krmitkem. Staci ti na ni normalni feederovy prut a zminovane krmitko.

                            NJapato - Profil | Po 13.7.2015 18:28:30

                            čabas borci rozhodl jsem se že chci zkusit feeder ale zamotal jsem se v tom zda obyč. či ten method feeder nevím teda co vzít. chytám na rybnicích a přehradách a chtěl bych nějáké kapříky + cejny. tak jestli by někdo mohl poradit co je lepší na tyto vody.a jak to je u method feedru se zakrmovanim? diky

                              NPvl - Profil | Po 13.7.2015 15:00:54

                              computerfish >> Já ji ani nenamáčím -

                                Ncomputerfish - Profil | Po 13.7.2015 12:29:27

                                Kejml02 >> Nejlepší je na to starý papiňák. Namočím ji do rána a vařím cca 45 minut.

                                  NMajki91 - Profil | Ne 12.7.2015 18:30:06

                                  Zdravim, je tu nekdo kdo si rad popovida o rybach nerybach, a treba na ne i zajede?

                                    NČík - Profil | Ne 12.7.2015 15:09:01

                                    Kejml02 >> Pokud jí chceš namočit jen přes noc,tak jí zalij vařící vodou.Jinak jí také můžeš nechat vykvasit.Je to sice ukrutný smrad,ale stojí to za to.Další varianta je,že jí necháš na 24 hodin máčet ve vodě a pak jí sliješ a necháš naklíčit.

                                      Nsven - Profil | Ne 12.7.2015 15:04:00

                                      Kejml02 >> Pokud se ptáš na úpravu pro vnadění, tak namočení přes jednu noc nic neřeší . Pokud pšenici namočit, tak minimálně na 48 hodin. Lépe ještě déle, až se začnou jevit známky kvasení.

                                      Podle mých zkušeností, je pro ryby atraktivnější vařená pšenice. Je lépe stravitelná a v případě potřeby ji lze dipovat, barvit, apod.

                                        NxDanielS - Profil | Ne 12.7.2015 14:23:33

                                        Kejml02 >> Namočit stačí, vařená lepší.....

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák