Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NMates PB - Profil | Út 20.11.2012 9:53:32

Pedro1 >> Na soukromáku, ne?:-))

    NPedro1 - Profil | Út 20.11.2012 9:49:45

    Mates PB >> Chytáš jesetery na pstruhovkách?:-)

    Jinak pravda,ale na vláčku to nevadí.

      NMates PB - Profil | Út 20.11.2012 9:31:32

      Pedro1 >> Raptor je dobrý pevnostně, mám zdolanýho jesetera 60+ z kmenem 0,10, jediné co mi vadí je, že u vyšších průměrů je drátozní.

        NPedro1 - Profil | Út 20.11.2012 9:11:18

        Několik let jsem používal Stroft a byl jsem s ním velice spokojený.Před asi čtyřmi lety jsem vyzkoušel ASSO a jsem s ním spokojený ještě více.Používám ho v průměrech 0,16 mm 0,18 mm,0,22mm a 0,24 mm.
        Obecně bych za sebe řekl,že to jsou dva nej vlasce,které jsem kdy měl,ale to ASSO je o chlup lepší.
        Velmi dobrý je také Raptor,který je navíc za pár korun.

          NMates PB - Profil | Út 20.11.2012 8:20:51

          Hugo Fisher >> Rozumím, jak píšu přítelkyně, na něj taky nedá dopustit a myslím i většina muškařů. Ona ta Awa-shima taky není nejlevnější, navíc má úplně dementní cívky, ale co už :-))

          Jinak jestli myslíš tou růžovou věcí od Colmicu fendreel, tak ten jsem měl kmenovej na Matchku a byl jsem s ním spokojený, ovšem více s Trianou sinking, ta byla luxusní.

            NHugo Fisher - Profil | Po 19.11.2012 23:54:18

            Mates PB >> kupuju Stroft soudim tak 15 let, mozna dele. A nikdy jsem nemel spulku, ktera by byla v necem spatna.

            Za tu dobu jsem, co pamatuju, asi 3x zkusil presedlat (kvuli cene, kvuli prekecani..). Jednou na tu ruzovou vec od Colmicu. Jednou na nejaky Sufix. A naposledy na to Asso. Vzdy jsem byl velmi zklaman.

            Stroft je Stroft.

              NMates PB - Profil | Po 19.11.2012 22:18:33

              Používal jsem Asso v 0,12 a velká spokojenost jak na mouchu, tak na plavačku, používal jsem Stroft v 0,12 a 0,14 a už nikdy více, obě špulky jsem věnoval přítelce, která na něj nedá dopustit. V současné době jedu v AWA-Shimě a jsem spokojený, mám ho asi ve třech, nebo čtyřech sílách. Používám jen na návazce.

              Pánové nikdo z vás neví jak se s vámi koupeným vlascem zacházelo, kde byl skladován a jak, též přeprava je někdy vlasci neprospěšná, tudíž nelze šmahem soudit. Můžete koupit vlasec co je na krámu třebas 3 roky a ani o tom nevíte.

                NBono 27,15 - Profil | Po 19.11.2012 21:47:42

                Hugo Fisher >> Souhlas. Jen a pouze Stroft.

                  NGeorgino - Profil | Po 19.11.2012 20:20:31

                  Hugo Fisher >> Když jsi u těch vlasců, tak ten Tectan po dvou dnech na Orlíku začal praskat jak pavučina a šel do koše :-) Kdoví jak dlouho jim tam ležel..

                    NHugo Fisher - Profil | Po 19.11.2012 16:27:47

                    TULEN90 >> Asso Ultra jsem koupil poprve letos na zahajeni pstruhove sezony. Na doporuceni MRKu. Do te doby jsem mel vzdy Stroft. Priserne mi to Asso stale praskalo. Ale porad. Takze jsem ho po tydnu vyhodil komplet a vratil se ke Stroftu. Uz nikdy vice.

                      NTurňa - Profil | Po 19.11.2012 14:29:27

                      Kамl >> Máš to tam, sice jsou v předloženém testíku trochu chybky, ale snad z toho uděláš validní informaci.

                        NTULEN90 - Profil | Po 19.11.2012 9:54:35

                        Ahoj, tak jsem si ted udělal malou exkurzi po nabídkách vlasce asso ultra, jak u nás, Slovensku, Francii a Itálii. Co mě teda hodně překvapilo, je udávaná pevnost v uzlu (porovnával jsem samozřejmě stejné balení a stejný průměr vlasce). A výsledek je ten že u nás je tato pevnost "nadhodnocena" o cca 85%! Zmýlil jsem se nebo to tak opravdu je? díky za názory.

                          NGRUPA - Profil | Ne 18.11.2012 17:48:04

                          Jarda Š. >> já to chápu, já bych se ani s nikým nepřel a jak už jsem psal níže, prostě bych zmizel.

                            NJarda Š. - Profil | Ne 18.11.2012 17:18:17

                            GRUPA >> Pokud MS pořádá velké hromadné hony, tak mívá zákaz vstupu do části honitby, kde se hon provádí, vyhlášen orgánem správy myslivosti (bývá to vyvěšeno na úřední desce příslušné obce a vyhlášeno tam i místním rozhlasem). Pokud jde o hony na kachny, které se obvykle provádějí v menších skupinách lovců, tam se většinou o zákaz vstupu nežádá a vedoucí skupiny je povinen zajistit, aby se nestřílelo tak, že by broky mohly dopadat do míst, kde se zdržují lidé. Jak ostatně i vyplývá z citované odpovědi JUDr. Šímy, kdyby rybář neustoupil a chtěl zůstat na fleku, kam by dle plánu honu mohly dopadat broky, pak by vedoucí (nemá-li rozhodnutí o zákazu vstupu) měl kvůli němu změnit plán honu.

                              Nmichec - Profil | Ne 18.11.2012 17:01:28

                              Kамl >> :-D To asi ne :-D

                                NKамl - Profil | Ne 18.11.2012 16:56:38

                                michec >> spadáš pod moravskoslezský ús...tam je slezsko, severní morava i jižní morava :-)

                                  Nmichec - Profil | Ne 18.11.2012 16:44:56

                                  Kамl >> Ale po pravdš to nemůžu udělat. Protože jsem z jížní Moravy a v otázce odkud jsem musím buď lhát nebo to nedokážu vyplnit :))

                                    NKамl - Profil | Ne 18.11.2012 16:42:12

                                    michec >> Je jedno z jakého jsi kraje, hlavně že jsi rybář a můžeš to vyplnit :-)

                                      Nmichec - Profil | Ne 18.11.2012 16:34:19

                                      Kамl >> Pro jihomoravany to asi není co?

                                        NKамl - Profil | Ne 18.11.2012 15:08:49

                                        Zdravím...jsem studentem 3 ročníku strední průmyslové školy, a tak bych vás chtěl poprosit o zodpovězení několika otázek do ročníkové práce...v dotazníku, který naleznete zde:

                                        https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formke​y=dFlyRWdMdXZJX19DU1Vxc1hST2Foemc6MQ

                                        odpovědi jsou zcela anonymní, a tak vás prosím, abyste odpovídali pravdivě...budu vděčný za každou odpověď...Díky

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák