Písková Lhota lov kapra v chladné vodě

Vypravil jsem se s kamarády na pískovnu "Písková Lhota". Jedná se o svazovou vodu, která má svá pravidla. Jesetera nesmíte vytáhnout z vody atp. Vedle nás to Ukrajinci porušili a hned přišli o papíry. Dobrá práce Jan Mateasko a místní porybný za perfektní práci!

FISH HOBO - Profil, 11.11.2023

Uživatel je autorem nebo spoluautorem tohoto videa.

Diskuse k tomuto rybářskému videu

NFISH HOBO - Profil | Po 13.11.2023 17:22:48

Klobasa1 >> Tak teď jsi spadl na úplné dno. Petrův zdar

NKlobasa1 - Profil | Po 13.11.2023 16:54:59

FISH HOBO >> Fakt mi odpusť, nepodívám se. Nemám už na to pražádnou temnou skrytou sílu, nejsem žádnej hobit ani Gandalf.

NFISH HOBO - Profil | Po 13.11.2023 16:39:05

Klobasa1 >> Jo ono se to hejtí cituji: "od klávesnice" podívej se jedno byznys video.
Zde

NFISH HOBO - Profil | Po 13.11.2023 16:33:41

FRANK71 >> Ahoj, byl jsem tam pozvaný a u toho natočil video pro rybáře, jak to tam chodí. Snad to někumo pomůže. D9ky za zpětnou vazbu. ;-)

NKlobasa1 - Profil | Po 13.11.2023 15:33:37

Martin M. >> To už je ale podruhé, co Ti to nejde. Zkusím objasnit. Nechci být absolutně negativní ke všemu, co zde člověk shlédne, jsou tady i skvělá videa a články. Stejně tak dobří lidé a rybáři tady jsou, ještě i ti srdcaři. Další bomby do hlavy už prostě jen moc neunáším, takže občas takhle vyprsknu klávesnicí. Tohle můžem rybám dělat, máme na to papír co nám to dovolí, ale nevím kdo a proč tohle chce?? Byznys, peníze? Viz. hodinové videjko chytání candátů někde dole u Lužnice s Radkem Matějkou, jedním slovem katastrofa. Nebo ti sportovci a lodičkáři Chyť a pusť, co vrčí silným motorem, prudí ostatní slušné rybáře a tahaj smykem malé podměrečné dravce z dvaceti i více metrové hloubky. Čepice s kšiltem, Big Shocky všude, brčko v hubě a zelená je tráva, rybařina je hra:-) To ti kapraři, "to" na kšeft s fotkou a videjkem alespoň položí na podložku, polejou vodou a uklidí po sobě bordel (hovno po sobě a psovi). Klobouk dolů těm slušným. Tohle jsme chtěli? Vím, že Ty ani já za to nemůžeme, doba je prostě taková. Kdyby dotyční lidé stejně tak snadno a lehce jako zaplatí a dostanou povolenku k rybolovu, mohli získat i zbrojní průkaz jako myslivci k odstřelu škodné zvěře, vůbec už bych nelezl do lesa pro košíček s houbami!! Jinak když nejde o život, jde o hovno, je to jen náš společný koníček, který mne čím dál víc díky těmto lidem přestává bavit:-((

Nboticar - Profil | Po 13.11.2023 12:43:47

Rudina >> Řešil jsem to kdysi já kvůli jinýmu chovňáku u středočechů. Na facebooku se tím pan nejmenovaný předseda a rybářská stráž pochlubil, tak jsem se zeptal, jestli někdo skutečně ví o někom, komu u chovného rybníku vzali povolenku a od té doby se mi nezobrazují příspěvky Středočeského územního svazu. Konalo se jednání na MZe, proběhl jeden nepříjemný telofonát od dotyčného předsedy (evidentně ho vytočilo, že by se coby úřední osoba měl řídit zákony), následně se překopaly "knížky" k povolenkám a paní na ORP Mladá Boleslav stížnost na RS nějak přikryla. Také jsem si povšiml toho, že se RS částečně přestala na sociálních sítích chlubit svými přešlapy. Proto jsem měl dojem, že už se to odebírání povolenek k revírům při lovu v nerevírech nebude opakovat, a dokonce jsem dotyčného předsedu někde chváli, že zjednal rychle nápravu.

NRudina - Profil | Po 13.11.2023 11:52:10

$ >> protože ze začátku někomu sebrali povolenku, aby jim bylo vysvětleno, že k tomu nemají oprávnění. Už se to tu někde řešilo

N$ - Profil | Po 13.11.2023 11:41:17

boticar >> samozřejmě můžeš mít pravdu. Nicméně jedno odebrání povolenky jsem viděl. Za ponechání jednoho duháka navíc. I v tom videu tuším zmiňuje odebrání povolenky, ale skákal jsem...

Nboticar - Profil | Po 13.11.2023 9:26:10

$ >> Odebrat povolenku k lovu nemůže na rybochovném zařízení ani opravdická rybářská stráž. Jediné, co rybníkář může, je nepověřit tě už nikdy k odlovu ryb a to může udělat bez ohledu na to, jestli něco porušíš, nebo ne - to je svaté právo každého, kdo chová ryby, aby určil, kdo je vyloví. Nemusí pro to ani uvádět žádný důvod. Pokud by si skutečně porušil něco z těch smluvních podmínek, tak by to muselo být jedině ve vztahu k lovu ryb a pak by se mohlo jednat o pytláctví (osoba loví ryby jiným způsobem nebo v jiném množství, než ke kterému byla pověřena). Je to v podstatě soukromák provozovaný územním svazem. Takových rybníků je docela dost pod ÚS Prahy a ve středních Čechách, zvláštností Pískové Lhoty je, že to není ve smyslu zákona o rybářství chovný rybník, ale jiné rybochovné zařízení (tedy pískovna).

NFRANK71 - Profil | Ne 12.11.2023 14:25:56

FISH HOBO >> tak čekal bych od tebe spíše těžší revíry, svazový soukromák moc záživný není. To se mi libí spíš svazový revír, kde chytneš hovno.

N$ - Profil | Ne 12.11.2023 10:02:11

Písková Lhota je 'Trash'. Byl jsem párkrát a už ne. Vzhledem k dobré dostupnosti je tam lidí jak na závodech. A pískovna je spíš menší. Nebaví mě ani zbytečně časté úpravy podmínek lovu (nechci studovat před každou vycházkou, abych nepřišel o noty na standardní svazové vody), ani 2 kontroly denně od 'porybných', z nichž jeden mě chtěl donutit sbírat vajgly po ukrajincích v širším okolí - přesto, že jsem mu ukázal pytlík, do kterého jsem uklidil lovné místo před lovem. Ale navrhl jsem mu, že mi může jít příkladem se svou starostlivostí o revír a infekční materiál vysbírat. Začal vyhrožovat odebráním povolenky. Takže se mu dostalo krátkého sdělení a sráč vrátil povolenku a odešel chytračit jinam. Samozřejmě vajgly neposbíral.
V přilehlém stánku se to fakt nedá jíst
Jediné hezké je to, že je hodně čistá voda a když má člověk štěstí, může lecos pod hladinou uvidět. Hlavně v zakázané zóně.
Komu nevadí přetlačovaná na břehu a chce si chytnout jesetera do metru, jeďte. Kapři menší.
Mě toto nedokáže oslovit

NFISH HOBO - Profil | So 11.11.2023 21:39:40

Klobasa1 >> Taky názor, dělám si co chci, a na to máš právo i ty. Video od vody je pro mnoho lidí záživnější, nežli sledovat "ORDINACI", ať s patkou či bez...

NMartin M. - Profil | So 11.11.2023 20:51:33

Klobasa1 >> neumim pochopit myslenku tve zpravy.

NKlobasa1 - Profil | So 11.11.2023 17:10:53

Takže já teda začnu jako první. Dost tvrdě krutě a nemilosrdně, když už i tohle musí bejt někde v análech Mrku. Vůbec mi nevadí, že neúspěšný rybář nechytil rybu a nedal jí v zimě na podložku s vodou. Nemám videu co vytknout, snad jen to, že se dotyčný nenatočil v Toi Toi boudě při sraní, aby si opravil patku na hlavě a ořezal česnekovou kuličku. Chybí mi tam jen ten ptáček ledňáček, či jakékoliv zvíře u vody. Jsem trošku jinej asi. Předem už prosím pozůstalé lidi, zakopejte mne šest metrů pod zem zaživa, pokud budu přistižen více jak dva dny a dvě noci sedět u pípáků a číhat na vánoční rybu bez fotky a videa. Hlavně tam nechci mít Tři Bílý kříže. Ať si každej dělá co chce, chytá jak chce, líbí nebo nelíbí se mu co chce, stejně tak ať kritizuje co chce....Mám rád přírodu, dobré a vtipné lidi, není to jako dřív takové to správné Quo Wadis rybařino? Určitě někoho urazím, ale počítám s tím a budu se bránit:-)) Promiň mi FISH BOBO