MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Lov s woblerem - malá říčka

Parádní způsob lovu, až bude hezky, tak to určitě vyzkouším... :-)

Tuber - ®, 25.11.2012
Uživatel není autorem nebo spoluautorem tohoto videa.
Průměrná známka: 2,15

Diskuse k tomuto rybářskému videu

N Symp - ® Ne 26.4.2015 17:14:19
Když to tak čtu, připadá mi, že se rozjíždí nový styl rybolovu "Chyť a sežer."Ryby v našich řekách jsou nucené žít v sajrajtu, který jim do vody posílá člověk.
N Jarda Š. - ® Út 27.11.2012 18:12:51
Chosé 2 >> Je to možné, že byl spláchnutý a vyrůstal v nějakém "sajrajtu". Jinak jsem také na ryby z Berounky neslyšel stížnosti.
N Chosé 2 - ® Út 27.11.2012 16:32:28
Jarda Š. >> versus šmudla007. Moje zkušenost s chutí ryb ulovené na Berounce je kladná.
Nedávno jsem v proudech ulovil většího kapra, a protože jsem mamince měl za úkol donést alespoň kapra, tak se stalo a chuťově mně velmi překvapil. Nejedl jsem tam pouze kapra, ale i takový cejn, podoustve, nebo dravá mi gurmánsky připadají naprosto normálně.
Dotyčný tloušť mohl být třeba splachnutý z nějakého potoka, např. říčka Litavka v Králově Dvoru pod Železárnami nebude asi to pravé ořechové pro ryby.
N siri - ® Út 27.11.2012 15:04:41
Jarda S. - kdysi jsem zavital na Berounku kousek pod Krivoklatem a chytal tam na takovem perejnatem useku na koniky se splavkem - mel jsem s sebou jen svuj univerzalni teleskop Sona, 4dil neco pres tri metry, pomerne stihly, pouzivany prevazne na plavacku, ovsem od cudel az po stiky na rybicku (cely jeden rok, hned po dovrseni patnacti let) :) a fotak se dvema objektivy, bylo to v dobe, kdy jsem jeste fotil kolem vody a vyjizdel takhle na uz prevazne fotograficke vylety - tam ode mne mistni chatar nejake ryby vyloudil, pritom to muselo byt v lete a on nejspis neco o jejich chuti vedel, snad mne tehdy i presvedcoval, ze se jist daji... Ja to neposoudim, nikdy jsem tuhle rybu nejedl. :)
Edit: tak zpet, prut byl vlastne tridilny, se ctyrmi ocky...
N šmudla007 - ® Út 27.11.2012 14:40:29
Jarda Š. >> Taky se mi tahle příhoda stala, několikrát. Myslím nejhorší byl tloušť z Lučiny či Lubiny u Příboru na Ostravsku.... květen na pstruhovce. Se živili nějakýma řasama a strašný- šli do popelnice. Hlavně ale je velký rozdíl mezi letním tlouštěm a tazvaným zimním tlouštěm(který má tužší svalovinu). Bolen je třeba dobrý celý rok furt stejně.

Z Berounky u Berouna jsem jedl štiku kapra a parmu a byly dobré chutné ryby. Asi trefil nějakýho vadnýho jedince.
N Jarda Š. - ® Út 27.11.2012 14:35:42
šmudla007 >> Nedávno si kolega vzal na zkoušku tlouště z Berounky a přerazit kořením to nešlo, musel ho vyhodit, ani pes to nežral.
N šmudla007 - ® Út 27.11.2012 14:27:23
Jarda Š. >> zajímavé že candáta nebo štiku která se živí těma špinavýma tlouštama- to si každý pochvaluje jak si pochutnal a přitom jí koncentrovaný těžký kovy. Kořením se dá přerazit každá stoka :)
Ale ano je třeba si dát trošku bacha odkud lovená ryba pochází, radši chytat nad městem než pod městem, sračky do kopce netečou. Rybáři totiž často tvrdí, že tloušt se jíst nedá a přitom je to kaprovitá ryba stejnýho druhu jako oblíbený kapr domácí.

Jen tak mimochodem, tloušť patří i pro mne do kategorie Keč A rilís ryby pro zábavu, beru je jen sem tam z rozmaru a z čisté řeky.
N Jarda Š. - ® Út 27.11.2012 14:09:04
šmudla007 >> Když je chceš na jídlo, tak je ale potřeba si vybrat nějakou čistou říčku, protože ve špinavé tloušť do sebe natáhne nečistotu, zvlášť ropné látky, takže pak se jíst nedá.
N Pedro1 - ® Út 27.11.2012 13:11:53
šmudla007 >> :-)))))))
N šmudla007 - ® Út 27.11.2012 13:00:36
Homles >> Recept na tlouště chceš jo? Tak vybereš řeku kde je dostatek tlouštů(to je skoro všude). Nahodíš malého woblerka šikmo přes proud k druhé straně řeky a pomalu přitahuješ, Výborný jsou začátky klidnější vody(kde prudší proud přechází do tišiny) a konce táhlých proudů). Taky můžeš nahazovat proti proudu kolem břehových partií.
No přijde drbanec do prutu a další už snad zvládneš.
Tlouště v této podzimní době nemusíš Chyť a vypuštáť, ale dá se zužitkovat například na salát na zavináče či pečenáče/rybí karbenátky, pokud budeš péci filety tak určitě nezapomeň nasolit a okořenit a nechat do rána či druhého dne v ledničce- rozdíl sto a jedna.
Mi tohle video připomělo, že bych letos aspoň jednou na ty tlouštáky měl zajít a nějaký to kilo(2-4) nakosit. Tak to o víkendu snad napravím.

Vlasec nedávej přiliš tenký (0,18mm minimum) a aspoň wolframové lanko- ony sem tam sou v řece aji štiky. Se divím že autor videa nenafilmoval úkus štikou v přímým přenosu- takovej náš malej polskej bezlankovej Exekutor :)
N Homles - ® Út 27.11.2012 12:44:27
Škoda že tam nie je niečo viac o technike lovu. Vie niekto poradiť ako na to?
N aleš vavřina - ® Po 26.11.2012 19:28:18
Pěkné motivační video k letnímu lovu tloušťů na hmyzáky, tento způsob lovu nelze než doporučit, ale zas taková brnkačka to není, na videu to vypadá lehčí než ve skutečnosti je. Videu bych drobně vytkl pouze některé momenty v zacházení s rybou, zde bych osobně vyháčkovával pouze ve vodě bez dlachnění ryby na břehu v celkem suché ruce. Ale tematicky bez chyby, takže 1.

[ Vstoupit do diskuse - 12 reakcí ]

Co je nového - dravci + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDAIWA přívlačový prut Crossfire + naviják zdarma!

Za 2.099
Velmi zajímavý přívlačový set pro rybáře.

akce, rybareniFOX - Souprava do deště CARP RAINSUIT velikost L

Za 2.184
Výprodej - sleva 40% na vše! (do vyprodání skladových zásob)

Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
SUMCI.COM SUMCI.COM

Pojeďte s námi na Ebro na sumce!