Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

imagicien - Profil | Út 16.6.2015 20:19:22

zkusim to takto: @ hrnec domaci: sice nejsem moderator a mozna to prisezni omluvi, ale podivej se nebo zeptej se zde ve vlakne "vazani musek v nachode" … zdravim

Baron 007 MC - Profil | St 17.6.2015 0:46:04

Jardo, kurna, co jsem tam odpividal, nemam to hezky v uvozovkach jako ty, ale....? :-)

Hrnec Domácí - Profil | Ne 14.6.2015 11:09:24

Dobrý den, nejsem si jist zda je toto nejvhodnější vlákno pro tento dotaz, ale stejně to zkusím, třeba mi poradíte kde se zeptat správně :) Už delší dobu mě fascinuje muškaření, takové...vznešené dalo by se říct, a více propojené s rybou, jestli to dává smysl. Možná za to můžou filmy, nevim :D Tak jsem si před pár lety koupil prut, mušky, a další základní výbavu, a chtěl se vrhnout do pěstování tohoto koníčku, jenže jsem najednou přestal mít volný čas, pak najednou byla zima, a pak.. no prostě jsem lenoch a už se mi to všechno válí doma třetím rokem pod postelí.. Ale letos jsem si řekl, že zahálení už bylo dost, a chci to konečně dotáhnout do konce, jenže všude na fórech a v knížkách se píše jak je samoučení nebezpečné protože si člověk může osvojit špatně techniky hodu a těch se pak špatně zbavuje protože zvyk je železná košile a tak.. Takže k mému dotazu: Nenašel by se tu někdo z Broumovska, či okolí Náchoda, kdo by byl tak hodný a trochu se mě 'ujal' ? Párkrát se spolu sejít u vody abych se naučil základy, a nepochytil špatné zvyky :) Děkuji

Baron 007 MC - Profil | Ne 14.6.2015 14:10:33

Zdar,

Z poradcu nikdo z Nachodska neni. Zeptej se na otevrenem pokecu. Existuje take otazka vazani musek v Nachode, zkus se tam opatrne zeptat.

anettka.ch - Profil | Ne 14.6.2015 6:21:37

Ahoj, nemá prosím někdo zkušenosti s chytáním na suchou v Chorvatsku??

Baron 007 MC - Profil | Ne 14.6.2015 14:07:08

Zdar.

Nemam. Take Chorvatsko je strasne sirokej pojem.

Netušim - Profil | So 13.6.2015 10:09:04

Ahoj,
scháním nějaké kvalitní a ne příliš drahé polarizační brýle(do 500,-). Mohli by jste mi nějaké doporučit? Předem děkuji za odpověď.

Baron 007 MC - Profil | So 13.6.2015 17:24:58

Zdar,

Podivej se po Polaroidech.

zdenekverner - Profil | St 10.6.2015 12:00:41

Ahoj. Od 27.6-do 5.7. budu muškařit ve stř. Švédsku /fiskamp Storsjö/ na řekách Ljungan a Rovran. Můžete mi poradit, který způsob lovu je v tuto dobu nejúspěšnější. Vloni v srpnu to byla fr. nymfa a ostatní nic moc. Díky za rady.

Baron 007 MC - Profil | St 10.6.2015 12:39:58

Zdar,

Nevim, nechytal jsem tam, nevim jak kolegove, ale pochybuji, ze maji nejake certsve zkusenosti. Spis otevreny pokec.
Rozhodne bych zkusil strreamera, a jebnul tam Slavistu.

xmen17 - Profil | Po 8.6.2015 21:36:38

Baron 007 MC - Profil | Po 8.6.2015 21:47:38

Zdar,

Ja bych se toho nebal. Co s tim chces delat?
A velikost navijaku pisou
"velikost navijáku: 7/8"
"velikost navijáku: 5/6"

HonzaM - Profil | Čt 21.5.2015 17:44:13

Měl bych dotaz,zda lze ulovit sivena na suchou mušku.Jelikož lovím především na menších tocích,tak jsem je vždycky ulovil poze na na blešivce nebo mikronymfu.Děkuji za odpověď/

Baron 007 MC - Profil | Čt 21.5.2015 22:02:19

Zdar,

Ano lze, neni to uplne neobvzkle.

cresissub - Profil | So 16.5.2015 19:09:31

Zdavím,měl bych odtaz jaký druh prutu je vhodnější na větší streamery velikost 10/17 cm na háčku velikosti 2/0,40/,6/0.Klasický muškařský prut s 10 AFTMA či je lepší swich/spey prut.Mám to na řeku typu Labe ke nejde moc dobře nahazovat jako při klasickém mušáku.
Další otázka je o hmotnosti-Pokud při AFTMA 10 váží část šňůry (9,14m) 280 grainů což je něákých 18 gramů.Lze tedy takto postupovat při výrobě streamerů.Prut při 10 AFTMA je optimální zátěž nástrahy do 18gr po jejím namočení s určitou tolerancí.Nebo je to čistě na akci prutu a jak to kterému prutu sedne.Děkuji

Baron 007 MC - Profil | So 16.5.2015 19:52:05

Zdar,

Streamer 20cm z lehkych nenasakavych materialu, i na 6/0, lze odhazet 5wt prutem. Jde o to, s jakym komfortem.
Na velke streamery osobne rad pouzivam strelne hlavy, kde na 9wt jednorucaku mam 9m hlavu o 350 grainech. Touto sestavou jsem schopen odhodit jiz velmi velky a relativne tezke streamery (napriklad 2x3/0 trojhaky spojene na snurce 20cm, kam padlo cca 40cm zonker pasku).
Pomoci switch hodu neni zadna prdel dostat z vody velke a tezke mouchy. 10wt switch prut funguje trochu jinak, budes se potykat se snurou s hlavou o cca 10m ktera bude mit pres 500 grainu. Kudy tudy moc neporadim, protoze to nemam prilis vyslapane. Pokud ale nemas vubec prostor pro hazeni za sebe, mozna switch/double hand bude zajimavej experiment. Budes ale delat peknej bordel na hladine.

K druhe otazce, ne, nelze to takhle brat. Dej tam neco 18 gramu tezkeho, a myslim, ze s tim moc nepochodis. Ta kombinace vlastnosti vlastne diktuje jak se s tim bude hazet, vaha+velikost+odpor ve vetru.

specman - Profil | Út 12.5.2015 8:41:45

ahoj
Potřeboval bych poradit
Jedu s kaprařema na týden na Slapskou přehradu
Nevíte zda je v okolí nějaká pstruhovka?
dík

Baron 007 MC - Profil | Út 12.5.2015 9:35:30

Zdar,

Vltava pod Slapama, nasledne pod Stechovicema. Jinak to okoli neznam, konzultuj mapu.
Ale na Slapech bych se poskusil poskadlit dravce. Nebo z boutu-lodky hledal vyhrivajici se kapry.....

sladoch - Profil | Út 12.5.2015 6:31:14

Nazdar, chtel bych se zeptat jestli pouzivate pri muskareni podlozku pod ryby a jestli nemate nejakou nahradu za kupovane podlozky.

Baron 007 MC - Profil | Út 12.5.2015 7:54:56

Zdar,

Ne, neznam nikoho z kolegu muskaru kdo by pouzival podlozku pri muskareni. Na co? Na foceni svazoryb?
Myslim, ze je tu tendence (neni to samozrejme plosne) rybu trapit co nejmin. Pri foceni se zaridit tak aby ryby stravila co nejkratsi dobu mimo vodu.