Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

sladoch - Profil | St 1.7.2015 13:25:32

Takze kdybych sel do musaku tak mam vzit o tridu nebo o dve nizsi?

Palo H - Profil | St 1.7.2015 14:03:37

na pstruhy rozhodne...

sladoch - Profil | St 1.7.2015 11:24:37

Chtel bych to na kapry, stiky a kdyby se povedla sehnat nejaka napodobenina tak amury

Baron 007 MC - Profil | St 1.7.2015 11:58:47

Tak to jo, to by ta kategorie odpovidla. Je to tezsi a super jemne pokladani snury aby se nevyplasili ryby bude slozitejsi.
Amur je obtizna ryba na musak, ale za jistych podminek se necha. Je ale strasne plachej.

sladoch - Profil | St 1.7.2015 9:03:52

Co si myslis o tomhle prutu DAM Black Panther Fly 2.70 m 6/7

Baron 007 MC - Profil | St 1.7.2015 9:23:39

Neznam,
DAMy jsem pored par roky poprve drzel v ruce na nejakym veletrhu. Cena mi prisla neumerne vysoka, teda za znamou znacku, ale ne pres musaky. Prisli mi tehdy dost tuhe, ale clovek toho moc trepanim bez snury moc nepozna.

6/7wt mi prijde jako docela kladivo. Pokud s tim budes chtit chytat pstrouzky na male rice, je to zbytecne tezke. Pokud s tim budes hazet stikove streamery a lovit dravce, tak ok.

LSD - Profil | Út 30.6.2015 17:27:57

Ahoj. Můžu udělat objednávku sušeného z JAR-u???
:-)

Baron 007 MC - Profil | Út 30.6.2015 17:30:44

Ahoj.
:-( chybi kuryr. Ale mohu byt dokopak k vlastni vyrobe.

sladoch - Profil | Út 30.6.2015 13:52:08

De dat do navijaku u ktereho prodejce pise ze je na jednostran. ujimanou snuru snuru dat oboustrane ujim. snura?

Baron 007 MC - Profil | Út 30.6.2015 17:21:31

To se mi nezda, ze by vyrobce navijaku uvadel, ze je na jednostrane ujimanou snuru.
Navijak se znaci podle velikosti, jake velke AFTMA nebo vahu snury pojme s dostatkem podkladu.

sladoch - Profil | Út 30.6.2015 12:35:31

Asi bys mi nedokazal rict jaka AFTMA BY BYLA vhodna na revir Rusava 2A

Baron 007 MC - Profil | Út 30.6.2015 17:20:02

Neznam Rusavu dve. Ale kdyz mi ji popises a reknes co hodlas chytat, tak se nekam posunem.

sladoch - Profil | Út 30.6.2015 10:46:21

Chtel bych se zeptat co za nelososovite ryby se da chytit na mouchu, popripade na jaky typ.

Baron 007 MC - Profil | Út 30.6.2015 10:53:11

Zdar,

Vsechny (nevidel jsem chyceneho mnika ci uhore), ale v podstate vsechno. Jeli to ochotne ulovit rybuicku, tak streamera. Zere to hmyz, tak podle jakeho hmyzu. Zere to rostliny, tak pouziju neco co napodobuje danou rostlinu...

HomerBond - Profil | So 27.6.2015 22:41:15

Zdravím.
Můj dotaz - snažím se na internetu najít (leč zatím neúspěšně) něco, co v anglickém jazyce má ustálené slovní spojení, a sice "hatch chart". V češtině to je praděpodobně něco jako "tabulky líhnutí". Zkrátka tabulka/graf, kde je přehledně zpracováno, kdy se jaké druhy larev hmyzu líhnou/emergují. Rád bych svoje muškařské začátky postavil v tomto ohledu alespoň trochu na pevný základ a nemrskal do vody něco, co by v danou roční dobu nedávalo smysl. Samozřejmě si uvědomuji, že se nelze řídit něčím takovým slepě bez pozorování u vody, ale aspoň orientačně, abych věděl, po jakých druzích hmyzu se kdy u vody porozhlížet. Nebyl by odkaz na nějaký zdroj (ať už literární, nebo i internetový), kde by se dalo něco takového sehnat uceleně pro střední Evropu nebo naši republiku? Popř. poradit správné české sousloví, pod jakým vyhledávat...

Děkuji předem za odpovědi.

Baron 007 MC - Profil | So 27.6.2015 23:49:18

Zdar,

Husty. Clovece, nevim, ze by to bylo nekde detailne zmapovane.
Existuje publikace, Entomologie pro muskare, priznam se, ze ji detailne neznam, a jestli vubec obshauje co hledas. Ale je to jedine co me ted krome jinych entomologickych zdroju napada.

Ja bych to tolik neprozival. Naucil se vzory uspesne na nasich vodach, navazal si nebo sehnal je, a dle situace a pozorovani nasazoval.

Co se se u nas lihne? Jepicky, majovky, chrostiky, posvatky......
Napriklad na jepicky se vyzbrojil, rudym brckem, olivkou, Iron blue dun... v ruznych velikostech, jako suche klasicke, parasutky, F-fly, rozence....

Co a kdy se co dnes lihne je dle meho tezko vyzpitatelne, s vodou se jebe, podminky meni.... Jo da se predpokladat, ze vecer se bude v lete rojit chrostik, jinak si nejsem jisty nicim.

Dulezite je vyrazit na vodu a pozorovat, zkouset. Ty pevne zaklady jsou smely plan, ale odhaduju, ze spoustu vynalozene prace bez valne navratnosti. Nejlepsi je byt na vode.

A jebnul bych tam Slavistu, ty se lihnou porad.

Palo H - Profil | Po 29.6.2015 3:53:47

Ahoj...ako povedal Baron : Hustý...entomologiu vodného hmyzu sme sice velmi podrobne preberali v škole na predmete hydrobiologia, ale pri muškárení som na to nikdy nešiel tak vedecky...Baron ti dobre poradil..vyzbroj sa niekoľkými základnými vzormi a časom zistíš, že nič viac ti nebude treba, len sa po príchode ku vode poobzeraj a frkni tam niečo podobné, čo máš v krabici...možno to bude red tag a tie sa v prírode nikdy neroja a aj tak ich ryby berú...

A_Smitec - Profil | Čt 25.6.2015 12:00:54

Přeji hezký den, dotaz... lze vytvořit nové téma s hlasováním ? Chtěl bych udělat menší průzkum ? díky za reakci. Honza

Baron 007 MC - Profil | Čt 25.6.2015 19:26:36

Zdar,

No bodejt.

Klattziwitr - Profil | So 20.6.2015 5:59:13

dobrý den
Chtěl bych začít s muškařením.Za umělou mušku se nepovažuje muška opatřená jiggy a marmyšky.
Co to je, a jak to vypádá. Dík Klattzi

Baron 007 MC - Profil | So 20.6.2015 9:51:59

Zdar,

Co, co je? Muskareni, umela muska, jiggy nebo marmysky? Google nic?