Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

jambo - Profil | Ne 10.5.2015 17:54:48

Dobrý den, chci se prosím zeptat na vázací nit k vázání oček, odstín gold. A případně i lak k následnému přelakování. Hends zlatou nitku nemá ani lak. Kdo máte prosím zkušenosti s vyvazováním oček poraďte ,kde pořídit dostupný matroš. Byl by vhodný k omotávce očka i slabounký muškařský drátek ke kroužkování ? Děkuji za rady.

Baron 007 MC - Profil | Ne 10.5.2015 21:21:16

Zdar,

Zkus se zeptat v otevrenem pokecu. Staveci to objednavaji z venku, DE, UK, USA.....
V CZ myslim nikdo nema poradny vyber.

Filip00 - Profil | Ne 10.5.2015 10:39:39

Ahoj Karle,

úplně jsem zničil to suché DT na 5tce, poradíš co koupit, potřebuji jí rychle ideál v příštím týdnu. cena do cca 1800Kč

Baron 007 MC - Profil | Ne 10.5.2015 21:19:27

Nazdar,

Podivej se po 3M Proffesionalce nebo Aircelce.

boat - Profil | St 6.5.2015 15:27:06

Čau chtěl bych se zeptat jokoů výbavu byste mi doporučili na začátek když chytám na menším potoku šírka tak kolem 5 až 7 metrů hloubka je mala ale sou tam i tuně.Ryby tam sou tak od 10-50 cm.Cenu tak do 3 tisíc, vím ze za tuto cenu to nebude nic moc ale tak na začátek.Děkuji za odpověd

Baron 007 MC - Profil | Čt 7.5.2015 6:49:32

Zdar,

Videl bych to na prut v AFTMA vaze 4 nebo 5, o delce deviti stop. K tomu prislusne kolecko a snuru.
Nabizeji se ruzne sady, zkus nase shopy Spin&Fly, Hanak, Hends, U Brcala, Gamarus, Hobby G......
Ale zkus i zahranicni weby.
V teto cenove kategorii je to prast jako uhod. Pokud mozno, tak bych hledl neco co ma tri nebo vice dilu.

vlczaczek - Profil | St 6.5.2015 13:26:57

Chlapy pekne me sere skladovani olovenych dratku a pasku na zatez musek.Prosim o tipy jak nebo v cem je skladujete.Asi sem blbec ale nenapada me nejaka sikovna vychytávka aby se mi porat nemotali v nejakych pytlicich.Diky moc

Baron 007 MC - Profil | St 6.5.2015 13:42:11

Zdar,

Nic genialniho nemam. Mam to vse nahazene v male zaviraci doze.

Palo H - Profil | St 6.5.2015 14:12:17

nič geniálneho tiež nemám..rozbalím sáček, vytiahnem celý zväzok, narovnám a uložím do šuplíku takto narovnané a nikdy sa mi to nezmotá...

cresissub - Profil | Ne 3.5.2015 20:06:17

Zdravím,potřeboval bych poradiť se složení Spey/Skagitoých šňůr na dvojručáky.Jsaem trochu popleta na monfish.cz jsem pochopil že tento výrobek: Scientific Anglers 3M Spey Skagit Deluxe Multi pack jsou pouze výmněné střelné hlavy a musím k nim dokoupit ještě muškařskou šňůru a backing.Nebo je to už šňůra s výměnnými hlavami a jediné co potřebuji je backing.Děkuji

Baron 007 MC - Profil | Ne 3.5.2015 20:15:07

Zdar,

Backing budes potrebovat separe. Jinak by to melo byt komplet, running line a vyjmene hlavy dohromady.

Moja - Profil | Pá 1.5.2015 21:57:14

Zdar,
podařilo se mi spadnout tak šikovně, že sem si na koleně prorval simmsy, díra asi 5 cm. Přelepil sem to goretex záplatou a zevnitř přejel aquasealem. Dneska na rybách všechno OK, nic neteklo, ale ta záplata se začala na krajích odlepovat, takže sem nalepil novou. Můžu její okraje opatlat taky aquasealem ať se mi to neodloupne ? Nezkazím tím nic ? Díky za radu.

Baron 007 MC - Profil | Pá 1.5.2015 22:04:09

Zdar,

Ja bych ty okraje vrstvikou aquasealu v klidu prejel.
Ale zkus cloveka s nikem "Mikšík- jen jednou", ten ma s kalhotama velke know how.

Hanz123 - Profil | St 29.4.2015 22:01:40

Zdar kluci,

Potřeboval bych poradit od někoho, kdo zná pstruhové vody kolem Brna, nebo Znojma.
Jsem z Břeclavi, se pstruhovými revíry jsem neměl zatím čest.
Slyšel jsem, že i v těchto lokalitách se dají najít i MP s potočákama.

Hrozně mě to chytlo a už bych rád chytl i něco jiného, než jelce, boleny atd...

Díky s pozdravem,

Honza

Palo H - Profil | Čt 30.4.2015 3:10:44

myslím, že je to otázka do otvoreného pokecu, ale možno Baron bude poznať...

Baron 007 MC - Profil | Čt 30.4.2015 6:05:31

Zdar,

Neni to ani muj rajon. Ale v otevrenem pokecu se jiste najdou kluci z okoli.

Saimon - Profil | St 29.4.2015 17:13:04

Zdravím, potřeboval bych poradit jakou šňůru na prut Shakespeare profesional fly 9ft aftma 5/6.
Použití- pstruhovky menších rozměrů, takže nepotřebuju házet nějak moc daleko.
Chtěl bych plovoucí DT, ale muškařinu mám jen okrajově tak nevím od koho a jakou šňůru vzít, případně jestli máte zkušenost s prutem tak jestli vzít aftma 5 nebo 6
Díky

Baron 007 MC - Profil | St 29.4.2015 18:09:28

Zdar,

Nehazel jsem s tim prutem. Ale myslim, ze urcite pujde pouzit Rio Gold v WF5F.
Pokud trvas na DT, tak bych asi sel do Aircell nebo Proffesionalku od 3M.

Zalezi jaky si hazec, na tom prute pujde odhazet lehci i tezsi snura. Ale nejlepsi je si to nekde vyzkouset, aby si zjistil co bude pro tebe komfortni.

veleštír - Profil | Ne 26.4.2015 20:58:20

Chtěl bych si pořídit MUŠKAŘSKOU VÝBAVU ale nemám s tím žádnou zkušenost. Potřebuju poradit hlavně s prutem, - jakou délku, jestli tvrdý nebo měkký, atd... Je hliník vhodný materiál na naviják?
Budu chytat na menší řece široké asi 5m
Děkuji

Baron 007 MC - Profil | Po 27.4.2015 7:21:06

Zdar,

Videl bych to na prut 4 nebo 5wt okolo deviti stop delky (pokud budes chyatat lososovite, tlouste a podobne klasickou suchou, mokrou ci nymfou). Zda tvrdy nebo mekky bude pak zalezet co ti bude osobne vyhovovat.
Z hliniku nebo jeho odlitku je dnes naprosta vetsina navijaku.

likin - Profil | Ne 26.4.2015 19:32:23

Zdravím, tak jsem si dnes ustlal po čase v řece. Nic vážného, prostě asi ta motorika není co bývala :-). Sbalil jsem to a mazal dom. Tam jsem vylil vodu z vodotěsné krabky na mouchy, a co je horší, z vodotěsného pouzdra na povolenku. Pánové, nemáte nějaký typ na pozdro na papíry, které je fakt vodotěsné ?
Díkes.

Baron 007 MC - Profil | Ne 26.4.2015 20:02:59

Zdar.

Vodotesne krabky povazuju za system ktery dokaze drzet vlhko uvnitr krabky, aby musky kvalitne hnili. Je dulkezite nezapomenout susit po vychazce.

Pouzdro na doklady, potazmo telefon a fotak, pouzivam nejaky 2L pytlik "Sea to Summit", nevim uz ze ktereho Outdoor shopu. Zatim bezproblemu, ale podotykam, ze jsem nezkousel poradne mod ponorka. Ale stale v sobe slusne drzi vzuch, takze predpokladam, ze nejakou vodotesnost poskytne. Ocenuji, ze po tech let co ho mam, tak furt vypada k svetu.