Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

vana.jira - Profil | St 24.9.2014 21:43:25

Ahoj, zaujala mě kaprařina a chtěl bych ji sem tam vyzkoušet. (na větších vodách) Chtěl bych se zeptat, jak silný kmenový vlasec mám použít, aby to bylo dostačující a jek silný by měl být šokový vlasec na náhozy do větších vzdáleností. Díky Jirka

Rick - Profil | Čt 25.9.2014 21:23:09

vlasec vezmi min 27/00 a na nahoz 100 gr alespon 50/00

EsiizzMe - Profil | Čt 11.9.2014 16:46:03

Dobrý den :)
Chtěl bych se zeptat..lze jde namontovat na jednu vidličku řetízkový swinger Taska, Snag Ears Taska a hlásič Mifa Sound..mám obavy že se to tam najednou nevleze.

Miras - Profil | Út 23.9.2014 9:17:24

Zajdi si do obchodu a vyzkoušej.

Dáda79 - Profil | Čt 11.9.2014 22:37:13

mam dotas cim mmam slepit repku na cytani na rece

Miras - Profil | Út 23.9.2014 8:48:42

Tohle je vcelku problém, řepka je příliš lehká. Řešením, byť ne ideálním, jsou koule krmítkovky nebo šrotu + hlína.

Matteo - Profil | Ne 14.9.2014 8:43:31

Ahoj schanim informace o zahranicnich revirech chtel bych pristi rok nekam vyrazit nejlepe francie,nemecko,rakousko nebo slovinsko muzete mi nekdo poradit kam jet a co vse budu potrebovat k rybolovu za papiry.nebo kdo planuje taky vypravu do zahranici tak bych se pridal.

diky

Miras - Profil | Út 23.9.2014 8:45:51

Tyhle informace si každý střeží - i za čárou je na některých revírech dost husto.

Patos121 - Profil | Po 15.9.2014 12:52:07

Zdravím priaznivcov Petrovho cechu, mám otázku ohladne libráže prútov a veľkosti navijákov.
Ktorá libráž je vhodná na dlhé nahadzovanie ale je stále vhodná aj na rieky typu moravy... , a aká je vhodná veľkosť navijáku na tento typ lovu. Vďaka a nech sa darí.

Miras - Profil | Út 23.9.2014 8:42:13

2,75 lb a 3,6m považuji za použitelný univerzál.
Naviják - hlavně se spolehlivou brzdou s ohledem na požadovanou kapacitu vlasce. Jiné omezení není.
Na podobnou řeku jako je Morava používám kratší klacky - na snažší manipulaci je to znát + naviják Shimano US Baitrunner 3500B.

Peterson30 - Profil | Ne 21.9.2014 21:02:14

Zdravím všechny rybáře. Potrebuji poradit. Chtel bych zkusit lov kapru z hladiny, ale zaroven bych rad dohodil trosku dal. Jen nevim jak spravne sestavit navazec prosim poradte . Moc dekuji

Miras - Profil | Út 23.9.2014 8:33:07

Poslouží ti plovátko - u nás je asi neoblíbenější klasická bublina, ale možností je celá řada: https://www.google.co.uk/search?q=surface+fishing+r​igs&espv=2&biw=1680&bih=949&tbm=isch&tbo=u&source=u​niv&sa=X&ei=TRMhVIasOYLaatecgMAJ&ved=0CB8QsAQ
Dá se chytat i způsobem vlasec a hák. K delšímu náhozu poslouží Pva naplněná těžším krmením nebo šutříkem.

Příba007 - Profil | Po 15.9.2014 15:42:00

zdravím chci se nezptat zkazím neco tím kdyz při válení boilies použiju smes od jedné firmy a a aminokomplex od jiné? může to fungovat? nebo je to totalní kravina?

Rick - Profil | Po 22.9.2014 11:34:55

je kravina ze o tom vubec pochybujes, vsechno se da mixovat, sex on the beach se taky nesklada s vyrobky jedne firmy

Miras - Profil | Út 23.9.2014 8:28:41

Jediný problém je v tom, že pak nevíš, na čí boilies jsi vlastně nachytal:-)
Evidentně je však mixáž vcelku běžná - jinak si nedovedu vysvětlit fotky stejného lovce se stejnou rybou na stránkách různých rybářských firem.

Zbyněk V. - Profil | Po 22.9.2014 20:11:52

Dobrý den , mám prosím dotaz ohledně háčků . Najdu někde na webu nebo v literatůře vysvětlení ke tvaru háčku a vyhnutí očka háčku ? Očko vyhnuté dovnitř , ven , narovno apod. se hodí k umístění nástrahy přímo na hák na vlas apod. Děkuji ...

Miras - Profil | Út 23.9.2014 8:27:25

Háčkům na kaprařinu se věnuje tenhle článek: http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=729

Viki 91 - Profil | Pá 19.9.2014 9:13:43

Ahojte borci,
rozhodují se mezi navijaky Sonik Tournus 8000 nebo Shimano Ultegra 5500. Jde mi hlavně o trvanlivost a spolehlivost navijáku oba dva jsou chvaleny ze jsou špičky a já nevím který. Tak jestli mate někdo zkušenosti prosím o radu díky

Rick - Profil | Po 22.9.2014 11:33:49

Ja soniky mam od vanoc, zatim polsouzi a jsou bez problemovy, Shimano jsem nemel roky tak nevim.

aughostino - Profil | Po 8.9.2014 22:11:52

ahojte pani, zacinam s boiliesom a mam problem s viazanim nadvazcov. pokusal som sa o kombinovany nadvazec ktory sa sklada z monofilu a pletenky. problem je ten, ked dotahujem uzly, tak pletenka sa smyka v uzliku a dokazem uzlik uplne vyvliect. viete mi prosim poradit nejaku kvalitnejsiu snuru, ktora nema klzky povrch a nepovoli v uzle? vhodna by bola aj pletenka s olovenym jadrom? dakujem za odpovede

Miras - Profil | Út 9.9.2014 9:07:17

Vyzkoušej tento uzel: http://www.netknots.com/fishing_knots/albright-spec​ial/ nebo podobný http://www.netknots.com/fishing_knots/alberto-knot/​ . V tvém případě bych volil cestu nejmenšího odporu - tj. kombinovaný návazec vyrábět z potažených šňůrek.