MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

ToFra73 - Profil | Čt 7.1.2016 11:30:55

Dobrý den,
jsem členem ČRS a vzhledem k tomu, že často jezdím k příbuzným na Moravu, rád bych zkusil i vaše vody. Jediná možnost kterou mi ČRS nabízí je, koupit si Celosvazovou povolenku + vaší povolenku. Nechce se mi ale zbytečně vyhazovat peníze za celosvazovou ČRS povolenku, když vím, že ji nevyužili a stačí mi povolenka územní.

Můj dotaz tedy zní - je nějaká možnost získat povolenku MRS, aniž bych musel vyhazovat peníze za celosvazovou ČRS. (jedná se o vody MP)

Děkuji za odpověď!

Tomáš

hraji - Profil | Čt 7.1.2016 11:35:02

Dobrý den, ano, samozřejmě si můžete koupit jen povolenku na vody MRS. Její prodej není vázán na koupi žádné povolenky ČRS, ale musíte mít splněny povinnosti člena ve vaší MO, tedy musíte mít odpracované a nebo uhrazené brigády. Povolenku MRS si můžete zakoupit u každé MO MRS nebo na sekretariátu MRS v Brně. Rovněž by ji mohly mít k dispozici i některé MO ČRS.

meki - Profil | St 6.1.2016 0:39:34

Dobrý den, potřeboval bych poradit .. od roku 2010 nejsem nikde členem a tento rok si chci znova koupit povolenku .. co všechno musim zaplatit ?? budu kupovat celosvazovku za 2100kc + se platí 450kc za známku .. budu platit i zápisné když tu knížečku na známky mám ?? a sumář úlovků jsem v tom roce 2009 odevzdal ?? .. a platí se ještě brigády ?? kolik cca mne to bude stát ? díky za odpověď

hraji - Profil | St 6.1.2016 7:36:40

Dobrý den, z vašeho dotazu a vaší karty je tak nějak zřejmé, že jste členem Českého rybářského svazu. Ptáte se tedy v nesprávné diskuzi.
Odpovím vám tedy obecně. Pro platbu zápisného není důležité, zda jste držitelem neplatného průkazu člena (ten váš již pět let neplatí) či zda nejste členem. Zápisné byste měl zaplatit.
Co se týče placení brigád, neznám situaci v ČRS, nemohu vám tedy poradit.
Doporučuji vám zeptat se v Poradně ČRS, nebo ještě lépe přímo v ČRS MO Vsetín.

kyslík11 - Profil | Út 5.1.2016 11:06:47

Dobrý den,proslýchá se nebo už je prý rozhodnuto, že letos na podzim uspořádá Vágner na D5 své ms v lovu kaprů.Velice by mne zajímalo , jaká z toho vyplynou omezení pro řadového člena MRS .Co se stane,když tam příjdu a budu lovit mezi touto elitou?Za odpověd' dékuji

hraji - Profil | Út 5.1.2016 11:11:55

Závod v lovu kaprů se opravdu na D5 bude konat, se souhlasem MRS. Pro člena svazu z toho bude plynout to, že ve vymezeném úseku se po dobu konání těchto závodů nebude smět lovit. Co se vám stane, pokud tento zákaz nedodržíte, vám ale napsat nemohu, protože neumím předpovídat budoucnost. V úvahu ale připadají kárná opatření dle Stanov.

Rhascos - Profil | Út 29.12.2015 13:52:01

Dobrý den,
doposud jsem rybařil jen na obecních a soukromých rybnících. Chtěl jsem se zeptal, jak bych měl postupovat při koupi celosvazové povolenky a co vše budu muse zařídit a potřebovat. Děkuji

hraji - Profil | Út 29.12.2015 14:27:37

Dobrý den, bohužel z vašeho dotazu nevyplývá, zda jste členem svazu a zda jste držitelem Rybářského lístku.
Pokud nejste držitelem rybářského lístku, musíte složit zkoušku předepsanou zákonem pro jeho získání a potom si vyřídit RL.
Poté se buď musíte stát členem některé místní organizace svazu a zakoupit si celosvazovou povolenku, nebo pokud nechcete být členem svazu, můžete si zakoupit celosvazovou povolenku pro nečleny svazu.

Ghoost - Profil | St 23.12.2015 9:05:50

Dobrý den,
pokud si rybář vymění dne 24.12.2015 rybářský lístek může ještě do konce roku chytat dále. Setkal jsem se s názory, že ano ale druzí zase tvrdí, že na povolence je číslo ryb. lístku a že by neměl protože toto číslo se neshoduje s novým ryb. lístkem.
Jak to tedy je děkuji za upřesnění

kakr - Profil | St 23.12.2015 9:53:02

Číslo je irelevantní, je důležité aby byl RL platný. Tedy může lovit i když má platný RL jiné číslo než je uvedeno na povolence.

Abe - Profil | So 19.12.2015 8:42:56

Rychtyk...je to boj s těmi zákony a vyhláškami, předpisy...je to dobrá odpověď, ale zákon a BP uvádějí, že oprávněný k lovu...musí mít u sebe (platný) rybářský lístek, (čárka) povolenku k rybolovu..a ne platnou povolenku k rybolovu, takže mi to dává možnost jít... to je jen takové moje ranní sobotní zamyšlení, samozřejmě nikam nepůjdu, Petrův zdar.

kakr - Profil | So 19.12.2015 8:53:09

Moudří zákonodárci určili vyhláškou jako musí vypadat formulář povolenky. Na formuláři je vyznačena platnost od - do. Mimo uvedenou dobu je povolenka neplatná............
Proč jsi nepožádal při výdeji povolenky na rok 2016 možnost ponechání letošní (2015) ???

Abe - Profil | So 19.12.2015 8:32:50

Zdravím, byl jsem si již vyzvednout nové rybářské doklady, je možno na tyto doklady provádět rybolov ještě nyní? Děkuji.

kakr - Profil | So 19.12.2015 8:34:37

Není.
Na povolence je napsáno od kdy do kdy platí.
1.1.2016 do 31.12 2016.

Zvonda0125 - Profil | Pá 4.12.2015 6:32:53

A jo :D jde mi o revír v Moravské nové vsi

hraji - Profil | Pá 4.12.2015 7:33:36

Promiňte, ale revíry mají svá označení a svá čísla. Nepředpokládáte, že vám budeme hledat nějaký revír, který odpovídá vašemu mlhavému popisu.
Pokud je to revír, je uveden v soupisu revírů MRS, který má každý člen. Tam si ho můžete najít a za uvedených podmínek tam můžete lovit. Pokud to není revír, a není tedy v soupisu, pak se budete muset obrátit přímo na provozovatele té vody, aby vám sdělil podmínky, za kterých se tam může lovit.

Zvonda0125 - Profil | Čt 3.12.2015 20:57:50

Dobrý den, chci se zeptat jestli lze nějak docílit lovu na téhle vodě, předem děkuji.

hraji - Profil | Čt 3.12.2015 21:26:33

Na jaké vodě? Nic konkrétního jste nenapsal.

tad - Profil | Ne 25.10.2015 10:20:35

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Příští rok chci jet na dovolenou na jižní moravu na ryby s rodinou (děti 3,4 let+manželka). A nevíte kde se dá pronajmout chata hned u svazové vody?Ryb. lístek mám. Děkuji za radu.

kakr - Profil | Ne 25.10.2015 11:06:21

Dotaz je mimo rámec poradny, svazových (MRS) vod je cca 6 000ha.
Zkus si dát dotaz do Plkárny a snaž se trošku specifikovat místo kde bys chtěl dovolenou trávit.