MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

bigzee - Profil | So 27.2.2016 17:27:16

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, kdo může ovlivnit a jakými schvalovacími kroky musí projít návrh na změnu doby lovu na P vodách? Konkrétně aby byl lov povolen od 16.4. do 30.9.
Děkuji za odpověď

hraji - Profil | So 27.2.2016 17:36:47

Dobrý den. Na vodách pstruhových je lov povolen od 16. dubna do 30. listopadu. Nerozumím tedy co byste chtěl měnit.
Pokud máte na mysli prodloužení lovu přívlačí na pstruhových vodách o měsíc, tedy místo do 31. srpna do 30. září, jedná se o změnu vyhlášky 197/2004Sb. Tuto vyhlášku má v gesci Ministerstvo zemědělství. Nikdo jiný ji změnit nemůže. Svaz by v této věci mohl vést jednání a předložit návrhy, pokud by shledal takovou změnu za účelnou. Ale konečné rozhodnutí bude vždy na MZe a ministrovi.

jaroslavstehlikst - Profil | So 27.2.2016 13:56:40

Dobrý den ,
chci se zeptat jestli se v mrs také projednává podle mě nesmyslné hájení a chránění okouna říčního ?
Díky za odpověď

hraji - Profil | So 27.2.2016 17:06:35

Jak jste si možná všiml, podle vás nesmyslné hájení okouna se projednává v rámci novely vyhlášky. A jak jistě víte, vyhlášky a zákony vydává stát a platí pro území celé republiky. Pochybuji, že bude ve vyhlášce napsáno, že Morava má výjimku.
Svaz, tedy i MRS, se samozřejmě může k textu novely vyhlášky vyjádřit, ale zda vůbec, a na kolik, se bude těmito připomínkami Ministerstvo zemědělství řídit, vám nikdo dopředu říct nemůže.
Za sebe řeknu, že mi myšlenka ochrany okouna až tak nesmyslná nepřipadá.

jaroslavstehlikst - Profil | So 27.2.2016 13:58:41

Ještě jedna otázka :
Známý zapoměl odevzdat sumář a doteď ho má u sebe ,.
Jde to ještě nějak zachránit ??
konkrétně mo Žďár nad Sázavou

hraji - Profil | So 27.2.2016 17:03:15

Dobrý den, netuším, co myslíte tou záchranou. Nemohu vědět, jak k tomu přistoupí MO Žďár nad Sázavou, ale pokud bude postupovat striktně podle Stanov svazu, kolega by neměl dostat tento rok povolenku.

FENIXMICHAL - Profil | So 27.2.2016 1:49:23

Mám dotaz ohledně revíru 461303 oslava 4M.jsem členem mrs mo třebíč .platí mě povolenka i na tomto revíru?v nových bližších podmínkách je náhle dodatek na revíru platí svazová povolenka.v tom minulém tam nic takového nebylo.jsem stoho zmaten.múžete mě vysvětlit proč u některých revírú je uvedeno :na revíru platí svazová povolenka,na revíru neplatí svazová povolenka a u některých není ani jedno ani druhé.mockrát děkuji za odpoved a vysvětlení.

kakr - Profil | So 27.2.2016 12:52:28

Revíry označené "M" byly a stále ještě některé jsou "místní revíry" a lovit na nich směli pouze členové MO která revír obhospodařovala. Postupem času se MO revírů "M" vzdávaly a tak je na nich umožněn rybolov všem členům. Na revírech kde svazová povolenka neplatí je pod názvem revíru tučně napsáno:
Na revíru provádí lov PS (neplatí svazová povolenka). PS je zkratka pro Pobočný Spolek, tak jsou dle nového zákona MO nazývány.
Jedná se revíry velikosti max. do 2ha.

S&F - pescador - Profil | Ne 21.2.2016 11:24:30

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat v jaké fázy se nachází jednání o zavedení nejmenší zákonné (lovné)míry u okouna ? Jaká je navrhovaná míra ? Jestli se taky uvažuje i o jeho hájení a zda se taky uvažuje o zavedení nejmenších zákonných mír u jiných ryb nebo u stávajících zvýšení základní lovné míry. Předem děkuji za odpověď.

hraji - Profil | Ne 21.2.2016 11:41:53

O žádných takových jednáních jsme zatím nebyli ze strany vedení MRS informováni. Stejně jako ostatní odborná veřejnost jsme se seznámili s návrhem změn ve vyhlášce, která míry stanovuje. Předpokládám, že informace, jak se MRS do projednání změn ve vyhlášce zapojuje dostaneme na jednání Svazového výboru MRS, které se uskuteční v měsíci březnu.

ondra15 - Profil | Pá 12.2.2016 17:45:48

Dobrý den,
měl bych 2 dotazy.

1) Jsem členem ČRS, ale chtěl bych si vzít svazovou povolenku MRS. Pokud jsem to správně pochopil povolenku mi vydají u každé MO MRS, pokud předložím doklad o splnění brigád u své MO ČRS, ale jak je to s členstvím ? To musím zaplatit u své MO ČRS a při vydávání povolenky předložit doklad o zaplacení?

2) Chtěl bych lovit na revíru Dyje 19B č.r. 461 198. Na stránkách www.mrsbrno.cz bylo ještě v prosinci 2015 uvedeno, že je zakázáno vnadění. Tento zákaz začátkem roku 2016 z těchto stránek zmizel. Znamená to tedy, že se zde může normálně vnadit ?

Děkuji za odpověď.

kakr - Profil | So 13.2.2016 10:03:38

1) Musíš být členem ČRS což prokážeš vylepenou členskou známkou pro příslušný rok. Teoreticky ti vydá povolenku MRS každá MO nyní PS. Praxe je jiná, je potřeba si to zjistit dotazem na MO kde chceš povolenku koupit.
2) Od roku 2016 platí v MRS nové BPVRP a v nich zákaz vnadění na revíru Dyje 19 B již skutečně není.
BP obdržíš spolu s povolenkou.

kurtcobain92 - Profil | So 30.1.2016 18:27:15

Dobrý den,letos jsem(svou chybou) přišel o rybářský lístek na vody mimopstuhové...Známý mi řekl že bych si možná mohl koupit povolenku na pstruhové vody....myslíte že je to možné ? předem děkuji...

kakr - Profil | So 30.1.2016 18:43:13

O žádný RL jsi nepřišel. Byla ti zadržena povolenka a dostal jsi trest nevydání povolenky do 31.12. 2016. Trest platí pro MP i P povolenku.
Odpověď zní NE.

Šmuky - Profil | Čt 28.1.2016 0:50:16

Jedu letos rybařit z Čech na Moravu,konkrétně na Mušov 2.Když si koupím celosvazovou povolenku,musím na Moravě kupovat tzv.hostovačku?

hraji - Profil | Čt 28.1.2016 7:35:28

Nevím sice co myslíte revírem Mušov 2, protože žádný revír MRS se takto nejmenuje. Pokud máte na mysli revír Dyje 7 nebo Dyje 5, pak budete potřebovat krátkodobou povolenku MRS, pokud myslíte revír Dyje 6, na ten neplatí svazová povolenka MRS.
Pokud si zakoupíte celosvazovou povolenku ČRS, ta na revírech MRS neplatí a budete si muset zakoupit krátkodobou povolenku na revíry MRS.
Váš problém by vyřešilo zakoupení celorepublikové povolenky, protože ta pokrývá jak revíry ČRS tak revíry MRS.

bugati - Profil | St 20.1.2016 8:55:44

po 15 letech odcházím od jedné M O k jiné mněl jsem tam 15 povolenek a 15x si splnil brigády
5x odpracoval 10x platil tet když odcházím chce stara M O zaplatit brigády za loňský rok to je po 16 má nato nárok

hraji - Profil | St 20.1.2016 9:14:42

Dobrý den, člen odcházející z MO do jiné je povinen splnit ve své stávající MO všechny povinnosti, tedy vrátit včas vyplněný sumář a povolenku a pokud nemá odpracovánu brigádnickou povinnost, ji uhradit. Brigáda se hradí vždy rok zpětně. Tedy pokud jste u MO měl povolenku v roce 2015, musíte mít odpracovánu a nebo uhrazenu povinnost za rok 2015. Brigáda se vždy hradí zpětně. Tedy za rok 2015 se hradí až v roce 2016. Jinak by to nedávalo smysl, protože jste měl možnost tu brigádu v roce 2015 odpracovat. Pak byste neplatil v roce 2016 nic.

HádesR6 - Profil | Pá 15.1.2016 13:46:49

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda jsou v zarybňovacích plánech zahrnuty i mimopstruhové potoky a říčky, které patrně nemají nijak zvlášť význam pro sportovní rybáře. Řekněme třeba revír Cézava 2. Je to svazová voda, ale dost dobře si nedokážu představit, že by se do ní sypaly ryby (veškerou osádku taky tvoří tloušť a pár malých okounků). Ale na druhou stranu, níže píšete, že každý revír má svůj zarybňovací plán. Dá se prosím nějak zjistit, jestli se zarybňování na takových revírech děje a popř. v jakém druhovém složení?
Předem děkuji za odpověď.
Radek

hraji - Profil | Pá 15.1.2016 13:51:15

Dobrý den, začnu tím, že ryby se nesypou, sype se písek, ryby se vysazují.
Ano, každý revír má svůj zarybňovací plán, i Cézava 2 ho má. Jak je revír zarybňován zjistíte u MO, která je na revíru pověřena hospodařením. Tam zjistíte i jakých úlovků je na revíru dosaženo. Údaj o pověřené organizaci naleznete s popisu revírů. Tyto informace mají rovněž na Moravském rybářském svazu - sekretariátu.