MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

Terez - Profil | Út 6.10.2015 16:17:39

Zdravím!
Prosím dotaz, patří Kněžský rybník v Netíně do svazovky?
Děkuji :)

hraji - Profil | Út 6.10.2015 19:20:25

Tento rybník jsem nenašel v žádném revíru, velmi pravděpodobně tedy nebude svazový revír. Ale nejlepší řešení je místní šetření, revír musí být označen v souladu se zákonem.

Mandlovec - Profil | Po 28.9.2015 21:52:33

A jěště. stránka na které je napsané jaké druhy se na revírech vysazovali

hraji - Profil | Po 28.9.2015 22:07:35

Žádná taková stránka není. Zarybnění revírů zveřejňují některé MO. Najděte si konkrétní revír, k němu konkrétní Mo a podívejte se, co mají na webu

Mandlovec - Profil | Po 28.9.2015 20:29:09

Dobrý den. Chci se zeptat jestli jsou ve Zlínském kraji vysazeni někde jeseteři v hojném počtu. Nejlépe blízko Kroměříže. :D

hraji - Profil | Po 28.9.2015 21:01:08

V povodí Moravy jsou původním rybím druhem pouze jeseteři malí. Jeseteři, kteří s největší pravděpodobností zajímají vás jsou jeseteři nepůvodní v českých vodách a pro nejsou do revírů MRS vysazováni vůbec. Musíte je hledat na soukromých vodách, například v Jestřabicích.

MifakM - Profil | Ne 27.9.2015 18:11:46

Zdravím,
jak je to prosím s uchováváním záznamů o členech ve vztahu k zákonu 101/2000 Sb.Zákon o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů? Musí mít organizace od členů podepsaný souhlas se zpracováním osobních údajů nebo ne?

hraji - Profil | Ne 27.9.2015 18:14:56

Na tuto problematiku existuje několik různých náhledů a ty nejsou jednotné. Výklad náleží právníkům svazu, to je mimo moje kompetence.

kakr - Profil | Ne 27.9.2015 18:22:22

Vše řeší nové Stanovy, které už budou odpovídat novému Občanskému zákoníku.Je v nich klauzule která to upravuje. Písemný souhlas nebude nutný, členství je dobrovolné a pokud někdo nesouhlasí s evidencí údajů o své osobě nemůže být členem. Rodné číslo se neeviduje, pouze datum narození a bydliště, nepovinné údaje mohou být e -mail či telefon.

Carp Menschen - Profil | So 26.9.2015 20:15:08

Dobrý večer můžu se zeptat jestli se dá na revíru Morava 13A Medkovy rybníky jestli se dá chytat nemohl jsem nikde najít nic otom odkdy se tam dá díky moc.

hraji - Profil | So 26.9.2015 20:27:30

V soupisu revírů jsou Medkovy rybníky uvedeny jako součást revíru a žádné časové omezení lovu u nich uvedeno není. Přesnější informace dostanete od hospodáře MO.

Pavel FM - Profil | Po 21.9.2015 8:40:41

Zdravím!
Chci se zeptat, kde až u výpustě na Novomlýnské nádrži (Dyje 5) se smí na sypané hrázi chytat. Nenašel jsem tam ceduli s označením "hájené pásmo", pouze na asfaltce sprejem napsáno lov a čára. Jen nevím, zda to nebylo pro závody či co.

hraji - Profil | Po 21.9.2015 8:58:06

vycházejte z popisu revíru v Soupisu revírů. Po pravdě moc nerozumím, na co se vlastně ptáte.

LakatosCZ - Profil | Čt 17.9.2015 16:50:03

Chtěl bych se zeptat jsem z Kroměříže a jedu do Pavlova a chtěl bych si tam zachytat a mám povolenku moravského rybářského svazu .Můžu tam normálně chytat ,nebo si musím něco ještě zaplatit ?

hraji - Profil | Čt 17.9.2015 20:47:49

Podívejte se do soupisu revírů který jste dostal k povolence, zda tam máte revír Dyje 5, předpokládám, že myslíte stejně jako já Pavlov u Novomlýnské nádrže.

Mandlovec - Profil | Ne 13.9.2015 21:25:44

Ahoj. Chtěl bych se zeptat jestli na Vlára1 a Vlára1A S1 jsou nějací sumci

hraji - Profil | Ne 13.9.2015 21:47:10

Směřujte svůj dotaz na hospodáře MO, které tam hospodaří. Neznám ty revíry víc než jen podle názvu.

sladoch - Profil | Út 8.9.2015 15:59:09

Mohli byste mi prosím poradit, kde bych jej našel ke stažení?

hraji - Profil | Út 8.9.2015 16:06:19

ten MRS na stránce www.mrsbrno.cz, ten český na stránce www.rybsvaz.cz, ale pozor, v ČRS mají v každém územním svazu svoje odchylky. Často dost podstatné.
http://www.mrsbrno.cz/rybarske-reviry/468-bp-mp-12

sladoch - Profil | Út 8.9.2015 6:40:50

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je rybářský řád Mrs a Črs stejný
děkuji za rychlou odpověď

hraji - Profil | Út 8.9.2015 7:38:04

Dobrý den, není stejný. Je tam celá řada důležitých a podstatných rozdílů