MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

Olajs - Profil | Ne 30.8.2015 17:51:40

Dobrý den,
bohužel jsem ztratil seznam revírů a nyní nemůžu chodit na ryby. Prosím, kdo by mi vydal náhradní seznam revírů.

kakr - Profil | Ne 30.8.2015 17:55:04

BP dostaneš v MO kde jsi členem, nebo si je stáhni a vytiskni zde -
http://www.mrsbrno.cz/rybarske-reviry

Ghoost - Profil | So 29.8.2015 18:35:24

Dobrý den,
chci se zeptat :
1) může porybný z jiné MO kontrolovat rybáře mimo svoji MO na jiných revírech nebo má prostě jen přiděleno pár revíru a na ostatních revírech nemá žádné pravomoce a jak se dají tyto revíry zjistit.
2) pokud se chce stát někdo porybným co musí splňovat a jak často musí někde prokazovat své znalosti...
3) pokud se mi zdá, že porybný nepostupuje podle rybářského řádu a jeho pravomocí jak to dále řešit (nadržování přátelům, přehlížení jistých přestupků)

kakr - Profil | So 29.8.2015 18:51:10

1) obvod působnosti RS je napsán v průkazu RS, může být jen na 1 revír, nebo i na všechny revíry a rybochovná zařízení MRS. RS je povinna při kontrole lovícího průkaz spolu s odznakem předložit.
2) vše najdeš v zákoně 99/2004 Sb a vyhlášce č, 197/2004 Sb.
3) pokud jsi přesvědčen že RS nepostupuje správně můžeš si stěžovat na úřadě, který RS ustanovil.

rybařík98 - Profil | St 26.8.2015 16:05:48

Dobrý den,
potřeboval bych poradit jak se mám dále zachovat a co by bylo nejlepší v mé situaci udělat.
9.7.2015 mi RS zadžela povolenku, nechci nic okecávat jsem blbec a přestupek jsem udělal, jelikož je to poprvé co si mi něco takového stalo a RS nebyla příliž sdílná nevědel jsem co mám dělat.Zašel jsem na svou organizaci, tam mi řekli, že do měsíce mi dojde dopis, ve kterém budou dalsí informace. Už je to skoro 2 měsíce a dopis žádný napsal jsem pár mailů, ale žádná odpověď.
Co bych podle vás měl dále dělat případně na koho se mám obrátit?

Díky moc všem.

kakr - Profil | St 26.8.2015 16:24:28

Pokud jsi členem MRS, tak dostaneš předvolání k projednání přestupku na úseku rybářství od úřadu v jehož katastru jsi přestupek spáchal. Na úřadě bude přestupek projednán, pokud bude prokázán dostaneš pokutu, jejím zaplacením přestupek uznáš. To je první část, druhou začneš tím, že na sekretariát MRS doneseš rozhodnutí úřadu o přestupku. Pak dostaneš předvolání ke Kárné komisi MRS, kde se přestupek bude řešit pro porušení Stanov MRS.

Armagedon - Profil | Ne 16.8.2015 16:37:42

Dekuji za odpoved.
Myslim si ze na tyto konkretni zavody byla udelena vyjimka.
Chci se zeptat jake konkretni spatne zkusenosti byli s 24 h. lovem,nebo kde si to muzu precist?
Urcite je spoustu spatnych rybaru,kteri toho zneuzivali,ale i spoustu slusnych s detmi kteri by si toho vazili a dodrzovali pravidla.Vysoke tresty pro ty prvni rybare by mohli pomoci.


kakr - Profil | Ne 16.8.2015 17:11:18

Během dvou let lovu 24hod na D5 a 7 stoupl násobně počet přestupků. Zajdi si na svou MO, kde mají zprávy z činnosti RS a Kárné komise.
Pokud nebude změněna doba lovu vyhláškou, MRS se rozhodl, že nebude prosit každý rok Mze u udělení výjimek.

Armagedon - Profil | Ne 16.8.2015 14:01:27

Dobry den!
Mam otazku na rybarske zavody poradane mo mrs.
Jsou to otevrene zavody i pro verejnost nemajici povolenku, ale podle me by kazdy ucastnik mel mit statni ryb. listek.Kontrola ryb.listku nebyla zadna.
A jeste se chci zeptat na udelovani povoleni lovu ryb v noci na ryb.zavodech.Kdyz to jde jednu noc,proc to nejde na cele prazdniny?
Dekuju.

kakr - Profil | Ne 16.8.2015 15:53:47

Pokud se závody konají na revírech MRS, které jsou uvedeny v "BPVRP a soupisu revírů" musí mít všichni účastníci platnou povolenku MRS a samozřejmě i RL. Závody musí probíhat dle platných BP. Máš to napsáno v BP na straně 8. Výjimka je možná,ale musí být udělena příslušným RO.
Když jsou závody pořádány na nerevíru, tak se jedná o hospodářskou těžbu udicí a k ní není RL ani povolenka MRS nutná.

Jednorázové krátkodobé povolení lovu 24hod například na rybářské závody lze získat. Podmínkou je včas na sekretariát ohlásit termín závodů, by mohlo Mze výjimku udělit.
Po negativních dvouletých zkušenostech lovu 24hod na revírech Dyje 5 a 7 v letních měsících svazový výbor MRS rozhodl, že o další výjimky žádat nebude.

AN1MAL - Profil | St 5.8.2015 22:13:32

Dobry Den,
trvale pracuji a bydlim v zahranici. V CR avsak pravidelne platim clenske poplatky a jsem clenem Vychodoceskeho Ryb. Svazu. Za par dni se chystam zpet ´´domu´´ a chtel bych opet vyrazit na ryby na Sečskou prehradu. Venuji se hlavne privlaci a zajimalo by mne zda je tam moznost chytani z clunu prip. z belly boatu? Druhy dotaz miri na Novomlynskou nadrz resp. na Vestonickou nadrz..Chtel bych tam take v ramci dovolene zavitat a zkusit stesti s privlaci na candata. Docetl jsem se ze na tuto nadrz je potreba specialni povolenka i ze je zde povolen lov z clunu. Avsak nikde jsem nenasel zadnou pujcovnu (krome jacht, kanoe, nebo raftu) kde by byly k pujceni normalni rybarske pramice. Muzete mi poradit zda je tam nekde moznost pujceni takoveho clunu, prip kontakt? Predem dekuji za odpoved.

hraji - Profil | Čt 6.8.2015 7:12:08

Dobrý den. Co se týče dotazu na přehradu Seč, nemám žádné informace, nejedná se o revír MRS a tudíž se nebudu vyjadřovat. Co se týče půjčovny rybářských lodí na Věstonické nádrži, žádná tam není. Na této nádrži neplatí povolenka MRS.

zeryk - Profil | Po 3.8.2015 23:41:27

Zdravím kluci chci se zeptat na vodu, kterou jsem nenašel v revírech. Dá se tato voda někde dohledat?? V případě, že ne mohu zde chytat?? Děkuji

hraji - Profil | Út 4.8.2015 7:17:53

Dobrý den, protože nevím o které vodě mluvíte, těžko mohu napsat, zda je v revíru. Ani poradit, jak ji dohledat.
Pokud v revíru není, lovit na ní nesmíte bez svolení majitele.

abel - Profil | Ne 19.7.2015 8:10:03

Dobrý den. Na jedné řece rozdělené na dva revíry z nichž jeden obhospodařuje MRS a druhý má spolek který obdržel dekret na revír, jsou rozdílné nejmenší lovné míry kaprů. MRS má 45 cm a ten spolek má 40 cm a vysazování přitom nejisté. Je to v pořádku,nebo je to vychytralá zlodějna přiživit se na MRS který dobře vysazuje a stará se ?

kakr - Profil | Ne 19.7.2015 14:49:01

Míra kapra na revírech MRS a jiného subjektu je OK, měla by být uvedena v dekretu revíru a je vyšší než stanovuje zákon. Dekretem je také stanoveno jaké druhy a množství ryb se do revírů vysazují

Neznám hranici obou revírů, ale běžně se jedná o nějakou stavbu na toku (jez,most). Revír MRS je pod revírem novým a většinou jdou "ryby s vodou",tedy teoreticky by měl být "zarybňován" váš revír.

marmyš - Profil | Út 14.7.2015 22:17:19

U nás v MRS si krátkodobou povolenku na revír ČRS zakoupit nemohu?

hraji - Profil | Út 14.7.2015 22:24:46

Nevím o žádném prodejci, který by je prodával. Když jsem si dříve kupoval povolenku na revíry ČRS, nikdy se mi to v Brně ani nikde jinde nepodařilo, takže jsem ji kupoval v Rýmařově (má původní MO ČRS).

Martin Bk - Profil | Út 14.7.2015 22:10:54

Dobrý den, jsem člen MRS a pro MP revíry MRS mám povolenku k lovu. Pro lov na údolní nádrži Orlík si musím koupit místní povolenku na některém z prodejních míst? Trochu jsem se v tom zamotal, tak se omlouvám, jestli je to hloupý dotaz. Děkuji

hraji - Profil | Út 14.7.2015 22:13:39

Dobrý den, ano, ú. n. Orlík je revírem ČRS, tedy si musíte zakoupit povolenku (krátkodobou) na některém z prodejních míst, kde se prodávají povolenky ČRS.