MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

roberto.r - Profil | Čt 9.7.2015 21:21:43

Zdravím,mám dotaz ohledně povolenek na kratší dobu.Chtěl bych si koupit povolení na 14dni nebo jestli je možné tak na 3mesice.Jak je to s brigadami?Je potřeba odpracovat nebo zaplatit nějaké hodiny?Díky za info

hraji - Profil | Čt 9.7.2015 21:28:31

Vždy, když si chcete zakoupit povolenku, a je jedno na jak dlouhou dobu, musíte splňovat podmínky dané zákonem a Stanovami svazu. Tedy musíte mít splněnu (odpracovánu a nebo uhrazenu) svoji brigádnickou povinnost. Krátkodobé povolenky jsou denní, týdenní, měsíční. Žádné jiné nejsou.

axoz - Profil | Po 6.7.2015 13:11:59

Zdravím všechny rybáře. Mám dotaz jako každý tady:-) Přistěhoval sem se do Jihlavy a chtěl bych zde začít chytat ryby, ale povolenku mám jen na jižní čechy co mám udělat pro to abych zde mohl chytat? Nebo alespoň radu kde se tu nachází rybářská organizace a tam už mi poradí. Díky

kakr - Profil | Po 6.7.2015 15:16:35

Aleš5 - Profil | Ne 5.7.2015 17:07:04

Donrý den, musí mít mladší 15 let dozor plnoletého nebo stačí 15ti letého?

kakr - Profil | Ne 5.7.2015 17:29:10

Nemusí mít žádný dozor.

x.v.a.s.a - Profil | Út 30.6.2015 14:12:09

Dobrý den,jaký je názor MRS na aktuálně nastavené doby lovu?
Děkuji

hraji - Profil | Út 30.6.2015 14:27:05

Dobrý den, nemohu odpovědět na váš dotaz, protože MRS není jedna osoba a jedna mysl. MRS je tvořen 104 místními organizacemi a cca 70 000 členy. Názory na vámi předložený problém se mohou lišit a liší se.

Rossi - Profil | St 24.6.2015 16:08:34

Ahoj rybáři měl bych dotaz jak je to z lovem na vábničku na Moravě 5,6 muže se tam nebo je jen nějaký usek kde se muže děkuju za odpověd

hraji - Profil | St 24.6.2015 16:12:53

Dobrý den, doporučuji vaší pozornosti soupis revírů MRS pro rok 2015, popis revírů Morava 5 a Morava 6, všechny zákazy, které na těchto revírech platí, jsou tam uvedeny.

sladoch - Profil | St 24.6.2015 6:20:40

Nejpitomnejsi dotaz jaky tu byl.
Do povolenky se zapisuje jenom mira, nebo se zapisuje take vaha ponechanych ryb?

hraji - Profil | St 24.6.2015 7:22:29

Míru vždy zapisovat nemusíte, jsou ryby, které nemají vyhláškou minimální míru a u takových ji nezapisujeme, například plotice obecná, perlín ostrobřichý, okoun říční atd. Naopak, hmotnost ponechaných ryb jste povinen zapsat vždy. Hmotnost se zapisuje jako celková, tedy jako hmotnost všech kusů jednoho druhu ponechaných ryb.

Veaceslav - Profil | Čt 18.6.2015 16:36:00

Dobry den,

Tento rok primislem o rybareni ve Svazoveh Reviru, zatim sem vzdy rybaril na soukromnih.
chci si zeptat, znate li nejaki MO kteri tetikom prez letni praznini budou naibrat nove cleni do MO?
Dnes sem stihnul zavolat na MO Brno3, pan Kratochvil povedal ze do konce praznin zadni pochyb ohledne novych clenu nebude.

VM

hraji - Profil | Čt 18.6.2015 20:39:06

Dobrý den,
nemáme bohužel informace o tom, jak jednotlivé místní organizace budou přes prázdniny fungovat. Zjistit se to dá jedině tak, že budete jednotlivé organizace kontaktovat a zeptáte se.

balla55 - Profil | Út 16.6.2015 12:09:43

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat na věci ohledně obnovení Rýbářského lístku a Členství. Poslední rybářský lístek má konec platnosti 13.3.2010. A Členem MRS jsem byl od roku 99 a poslední známka rok 09 (přerušení kvůli studiu).. Jak mám tedy při obnově postupovat? Jako první musím vyřídit RL na MěÚ (tedy pouze zažádat o obnovu, kde pouze zaškrtnu, že přikládám starý RL). A poté žádat u některé z místních organizací o členství? ... Zajímalo by mne jestli jsou nějaké lhůty kdy ještě lze RL obnovit (tzn. jestli 5 let starý RL stačí). Dále jsem se dočetl, že by mne jako člena nemuseli přijmout, je to pravda? ... A ještě bych Vás poprosil o doporučení, kde popřípadě žádat o členství v Okrese Uh. Hradiště porpřípadě v Brně. A asi hlavní otázka jestli je vůbec celý proces, od obnovení RL až po členství a povolenku, MOŽNÉ USKUTEČNIT tak pozdě (tzn. koncem června).

Za odpověď děkuji. Je mi jasné, že podobné příspěvky bych tu našel.. Ale některé nejsou aktuální, další nejsou úplné.

hraji - Profil | Út 16.6.2015 12:36:10

Dobrý den, není stanovena žádná lhůta, do kdy je možno obnovit RL, prostě přiložíte starý RL, jedno jak starý a neplatný, a vystaví vám nový.
Ano, je to pravda, MO nemá povinnost vás přijmout za člena.
Co se týče doporučení, kde se ucházet o členství, nemohu vám doporučit žádnou MO v okrese Uherské Hradiště, nemám s jejich vnitřními postupy a předpisy žádné zkušenosti.
Co se týče MO v Brně, máte na výběr z pěti MO.
Co se týče dotazu na možnost vyřízení na konci června, mohu odpovědět za MO Brno 3, ano je to možné vyřídit i na konci června. viz www.momrs.cz/brno3

steenli - Profil | Ne 14.6.2015 15:22:30

Dobrý den chci se optat jaky je vetsinou trest za prekroceni lovne doby?

hraji - Profil | Ne 14.6.2015 17:32:21

Na takový dotaz nelze odpovědět, protože nejsme členové kárné komise.

TWIN 69 - Profil | Čt 4.6.2015 16:27:15

Ahoj,jenom malý dotaz.Mohu muškařit na mimopstruhovém revíru celoročně nebo ne?Předseda MO mi tvrdí,že mohu až po 16.červnu.Nicméně v BP je jasně napsáno :
6. lov muškařením:
je lov jednou udicí za pomoci muškařské šňůry. Muškařská šňůra může být nahrazena vlascem, kdy nosnou funkci zabezpečuje kulové plovátko nebo jiná zátěž. Při muškaření lze použít nejvýše dva návazce s tím, že na každém návazci lze použít jen jeden jednoháček. Za nástrahy lze použít i živý nebo mrtvý hmyz. Nástraha nesmí být vybavena zařízeními např. rotující plíšek, vrtulka, které při jejich pohybu zvyšují dráždivost pro ryby. Tato zařízení jsou považována za třpytky. Lov muškařením lze použít jen na mimopstruhovýchnbsp; revírech. Při lovu muškařením nesmějí být další pruty nastraženy.
Díky za odpověď.

hraji - Profil | Čt 4.6.2015 18:30:26

Lov muškařením může být provozován celoročně.