MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

sladoch - Profil | Pá 29.5.2015 19:04:35

A jeste jeden takovej pitomej, nikde sem se nedocetl kolik plati zapisne do mo mladez pod 16 let.

kakr - Profil | Pá 29.5.2015 19:07:17

V MRS mládež do 15 let zápisné neplatí. Jak je to v ČRS nevím.

sladoch - Profil | Pá 29.5.2015 18:36:03

Ahoj, mam takovy pitomy dotaz, do povolenky se musi zapisovat kazda ulovena ryba nebo jenom ponechana? Za odpovedi moc dekuji.

kakr - Profil | Pá 29.5.2015 19:00:12

Do povolenky se zapisují pouze ryby přisvojené (ponechané).

spydy - Profil | Pá 29.5.2015 8:44:32

Dobré ráno pánové,

Mám otázku ohledně nástražních rybek, už jsem si našel jednu z Vašich odpovědí:

A poprosil bych o zodpovězení na doplňující otázku, když budu rozepisovat jednotlivé druhy rybiček do samostatných řádků , musím u každého zapsat rovněž datum a revír nebo stačí -||- tento znak? Protože už jsem to loni řešil přímo u vody se 2ma RS a říkali něco jiného, tak radši pro jistotu se ještě zeptám i Vás.


"kakr - Ne 2.11.2014 18:31:00
Pokusím se odpovědět na oba dotazy i když se stále opakují.
Zapisování ryb - nástražní rybička , ostatní, bílá ryba nejsou druhy ryb a jsi povinen druh ryby uvést.
Jsi povinen zapsat každý druh zvlášť,po skončení lovu jednotlivé rybky spočítat odhadnout a zapsat, váhu pokud si ryby zvážíš doma a nejpozději do příští docházky váhy dopíšeš je vše OK.
Logiku to moc nemá, v závěru roku při sumarizaci se plotice, perlín, hrouzek, ouklej atd. zapíše do kolonky ostatní druhy, ale zákon je zákon, tam logiku nehledej.

Co se týče ryb, které získáš kdekoli a nemají zákonnou míru (lín 15cm) nesmíš je jako nástrahu použít,ale to bys měl vědět. Ostatní druhy,které míru nemají můžeš použít bez problémů. Pokud se najde bdělá a ostražitá RS a bude po tobě chtít paragon klidně jí řekni, že máš rybičky z domácích zdrojů (rybníček, bazének)."

hraji - Profil | Pá 29.5.2015 9:04:07

Žádný předpis tuto problematiku neřeší detailně. Já osobně bych určitě netrval na vypsání data a revíru do každého řádku, pokud tam budou uvedeny muří nohy, ale připouštím, že jiná RS může mít jiný názor. Nicméně na povinnosti zapisovat všechny druhy ponechaných ryb to nic nemění.
Pokud víte o revíru, kde RS vyžaduje dopisování data a revíru do každého řádku, doporučuji, dělejte to, předejdete sporům a těch několik sekund, které to zabere vám za klid určitě stojí

kakr - Profil | Pá 29.5.2015 9:07:35

BP MRS praví -
před započetím lovu je lovící povinen zapsat nesmazatelným způsobem do povolenky k lovu - evidence docházky a úlovků(dále jen povolenka) datum a revír. Nevidím žádný důvod, proč na další řádek znovu zapisovat datum a revír jakýmkoli způsobem když jsi lov nepřerušil a dále lovíš.. Pokud tak učiníš nic se pochopitelně neděje,ale povinnost to není. Jednotlivé druhy (plotice, hrouzek, cejnek atd.) píšeš pod sebe, datum a revír máš uveden nad nimi. Zkus se kouknout na -
http://brno3.momrs.cz/jak-spravne-zapisovat-ulovky

mikin99 - Profil | Pá 29.5.2015 6:29:54

Ahoj,

zaslechl jsem, že na povolence k lovu nesmí být přes známku razítko (prý musí být jinde). Údajně za to můžu dostat i zápis. Je to pravda nebo kec??

Dík za odpověď

hraji - Profil | Pá 29.5.2015 7:31:30

Naopak, přes známku na povolence musí být razítko vydávající MO. Zápis za to ale dostat nemůžete, protože to není vaše chyba, ale chyba vydávajícího.

sladoch - Profil | Út 26.5.2015 19:46:23

Ahoj, mohli byste mi doporucit nejakou literaturu k priprave na zkouzky?

hraji - Profil | Út 26.5.2015 20:48:22

Ahoj, samozřejmě mohl. Zákon 99/2004Sb. v platném znění, vyhláška 197/2004Sb. v platném znění, Bližší podmínky výkonu rybářského práva na revírech MRS
vše najdete na www.mrsbrno.cz a na www.momrs.cz/brno3

Buffalo1969 - Profil | Pá 8.5.2015 19:50:14

Zdravím odborníky na slovo vzaté. V roce 1983 jsem ztratil RL, členský průkaz i povolenku k rybolovu.
Včera večer jsem je našel. Mám je vrátit zpět na MO?
Děkuji za odpověď.

kakr - Profil | Pá 8.5.2015 19:53:17

Nech si to na památku. V roce 1983 jsi byl členem ČRS, MRS neexistoval, nemáš je kam vracet....

sladoch - Profil | Pá 8.5.2015 17:51:12

Nazdar, podrebuju se zeptat jestli doprovod rybare do 15i let musi mit rybarsky listek

kakr - Profil | Pá 8.5.2015 19:24:11

Rybář mladší 15 let s platnou povolenkou nepotřebuje žádný doprovod.

natas - Profil | Čt 7.5.2015 9:50:45

Které MO budu platit brigádu, když budu přestupovat? Příklad: budu přestupovat v polovině prosince, vše vrátím a brigádu pro případné vzetí povolenky v následném roce budu platit ve staré nebo až v nové MO?

kakr - Profil | Čt 7.5.2015 14:00:34

Stanovy MRS -
Člen může být organizován jen v jedné místní organizaci Svazu. Přestoupit do jiné organizace může za souhlasu přijímající organizace, po doložení splnění členských povinností v původní místní organizaci.

Členská povinnost je do 15 dní po skončení platnosti povolenky vrátit povolenku s vyplněným sumářem,pokud byla povolenka vydána. Dále splnit pracovní povinnost nebo ji uhradit,pokud není člen od pracovní povinnosti osvobozen (věk, zdravotní stav). Po splnění členských povinností dostaneš "Převodku člena", kde je splnění členských povinnosti potvrzeno.

Platit brigádu by jsi měl v MO kde jsi členem, ne v nové. V nové MO platíš členství a povolenku.
Je potřeba "přestup" uskutečnit nejpozději do konce února, by jsi nemusel platit znovu zápisné.

bonhof - Profil | So 2.5.2015 18:42:50

Dobrý den, mám neobvyklí dotaz, rybaři musí od sebe sedět 3 metry ale musí i hazet 3 metry od sebe, nebo mužou hazet do stejného prostoru, jde oto že nakrmil jsem flek, borec přišel vyděl že tahám ryby, sedl 3 metry odemně ale házel 10cm od místa kde jsem házel já a kde jsem měl nakrmené, tudíš jsem byl nucet borca hodit do vody, pak zavolal policii ale to je další příběh díky za informaci

kakr - Profil | So 2.5.2015 18:52:28

Obrať se na poradnu ČRS.
V MRS máme rybáře slušné,kteří se domluví a nenapadají. Hodit někoho do vody i když virtuálně a na MRKu je mimo rámec naší poradny. Zkus se nad sebou zamyslet.......

shiro utsuri - Profil | So 2.5.2015 14:17:42

Pokud jsem se stal členem v MO MRS v roce 2015, tak jsem zaplatil poplatek za neodpracované brigády a při přestupu do jiné MO mám tedy členské povinnosti při vrácení sumáře na konci roku splněny? Povolenku budu na rok 2016 si brát v jiné MO a tudíž odpracuji brigády na rok 2016 už v nové MO a nebo zaplatím poplatek za neodpracované hodiny?

kakr - Profil | So 2.5.2015 14:59:02

Podmínky pro vydání povolenky k rybolovu jsou:
uhrazený členský příspěvek
platný rybářský lístek
splněná pracovní povinnost v předchozím roce
řádně vyplněný záznam o docházce k vodě a přehled o úlovcích včetně sumáře úlovků odevzdaný do 15 dnů po skončení platnosti povolenky, a to pro každou vydanou povolenku.

Brigádu musíš odpracovat ,nebo uhradit té MO, která ti povolenku vydala, včetně vrácení sumáře spolu s povolenkou. Pak máš členské povinnosti splněny a dostaneš převodku člena.