MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

matej@ - Profil | So 2.5.2015 12:46:38

Dobrý den, chci se zeptat jak je to s přestupem z jedné MO MRS do jiné MO v případě že mi moje MO již vydala povolenku?

kakr - Profil | So 2.5.2015 13:01:13

V zásadě je možný přestup kdykoli.
Prakticky je nejlepší přestup načasovat hned po Novém, roce.
Ve stávající MO je potřeba vrátit sumář spolu s povolenkou a uhradit, nebo odpracovat brigádu. Pak dostaneš od MO převodku, že máš splněny členské povinnosti za rok 2015. Je ale nutné přestup realizovat nejpozději do konce února, jinak bys musel platit znovu zápisné.

utopenec - Profil | So 2.5.2015 10:38:24

Zdar.může mě někdo poradit. Jsem znojmák a chtěl bych si koupit hostenku do Val.meziříčí. Pstruhovou cena.Dík

kakr - Profil | So 2.5.2015 10:58:12

Musíš kontaktovat buď -
Český rybářský svaz
Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko
nebo nějakou MO ČRS v okolí. Ceny najdeš na jejich webu.
V MRS hostenku pro Severní Moravu nekoupíš.

rybařík029 - Profil | St 29.4.2015 19:58:20

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jsem člen MRS MO Zlín a chtěl bych chytat na řece Moravě, nemusím tedy kupovat žádné hostovací povolenky , když ji mám v soupisu revírů? Předem děkuji.

hraji - Profil | St 29.4.2015 20:50:18

Není důležité, členem které MO jsi, je důležité, jakou máš povolenku. Pokud máš svazovou povolenku MRS, pak můžeš lovit na Moravě.

Borrr1989 - Profil | Čt 23.4.2015 21:41:15

Zdravim, nevite jak je to s bivakovanim na svazovce ktera je v PHO? (pasmo hygienicke ochrany)?

hraji - Profil | Čt 23.4.2015 21:46:37

Pásmo hygienické ochrany vylučuje stanování, viz zákon o vodách a další navazující legislativa

Borrr1989 - Profil | Čt 23.4.2015 10:18:05

Dobry den, mam otazku: jsem clenem MRS MO Straznice, mam platny rybarsky listek, mohu lovit na svazovych vodach MRS jinych Mistnich Organizaci (napr Morava 7 - MO Veseli nad mor.) nebo si musim koupit nejakou povolenku u MO kde chci lovit?
Diky.

hraji - Profil | Čt 23.4.2015 10:44:12

Pokud máte zakoupenu svazovou povolenku na MP revíry MRS (950,-Kč) na rok 2015, pak můžete lovit na všech revírech MRS uvedených v soupisu revírů, který jste dostal společně s povolenkou, tedy i na Moravě 7

kakr - Profil | Čt 23.4.2015 10:47:20

Můžeš lovit téměř na všech revírech MRS, které jsou uvedeny v BPVRP. Revír Morava 7 mezi ně patří.
Pouze na revírech většinou označené M například Morava 6M svazová povolenka neplatí. Vše je napsané v BP, které jsou nedílnou součástí povolenky.

koukrova - Profil | Čt 16.4.2015 14:30:27

Dobrý den, vážení. Prosím platí mi celostátní rybářský lístek na Dyji 5 ? Nebo musím koupit ještě hostovačku. díky

hraji - Profil | Čt 16.4.2015 14:37:43

Dobrý den, ano, celostátní Rybářský lístek vám platí, jak je patrné z názvu, na území celého státu. Otázka je, jakou máte povolenku k rybolovu, zda celosvazovou ČRS nebo celorepublikovou ČRS + MRS. Celosvazová povolenka ČRS na Dyji 5 neplatí, celorepubliková povolenka ČRS + MRS na Dyji 5 platí.
Takže se podívejte, jakou povolenku máte, protože Rybářský lístek je jen jeden pro celou republiku, a podle toho se rozhodněte. Pokud máte povolenku jen na revíry ČRS, musíte si koupit krátkodobou povolenku na revíry MRS pro člena ČRS. Prodejní místa naleznete zde: www.mrsbrno.cz

pepais - Profil | Ne 5.4.2015 8:28:23

Proč je jelec jesen hájen od března do června, když je hajen celoročne?

kakr - Profil | Ne 5.4.2015 8:39:35

Existují výjimky,například -

. Na základě udělení výjimky KÚ Jihočeský kraj (Sp. zn..:OZZL 37596/2013/pelh) se povoluje na revírech v působnosti KÚ Jihočeský kraj lov jelce jesena (Leuciscus idus) a mníka jednovousého (Lota lota). Osoba provádějící lov je povinna při ulovení jelce jesena a mníka jednovousého zapsat do oddílu II povolenky k lovu (Evidence docházky a úlovků) kusy přisvojené bezprostředně po ulovení a ponechání (označit "ponechán") a rovněž také kusy vrácené do revíru, včetně kusů menších než je nejmenší lovná míra (označit "vrácen"). Osoba oprávněná k lovu si ponechá maximálně jeden kus mníka jednovousého a jelce jesena v jednom dnu.

Proto je uvedena doba hájení.

pepais - Profil | So 4.4.2015 9:39:55

Dobrý den,
V rybářském řádu, sem se dočetl v bodě (IV. Doby hájení ryb v rybářském revíru) hajeni jelce jesena od 16 března do15 června. Pak v dalšim hájení celoročně.( I. Doby hájení některých dalších živočichů) To samé u lososa obecneho. Jak jeto správně ?

kakr - Profil | So 4.4.2015 10:09:52

Přesně tak jak je napsáno.
Celoroční hájení některých druhů vychází z vyhlášky č.395/1992 Sb.

bohy petr - Profil | So 28.3.2015 8:58:15

dobrý den je mi 13let mohu rybařit bez doprovodu osoby starší 18 let?

kakr - Profil | So 28.3.2015 9:00:08

Ano,můžeš.

Biohazard - Profil | Ne 22.3.2015 11:16:27

Zdravíčko, chtěl bych se zeptat jestli se dá v Kroměříži na tom velkém štěrkáči Hráza stanovat :) a jestli se dá dát aute k vodě. Předem děkuji za odpověď

kakr - Profil | Ne 22.3.2015 11:31:01

Výkon rybářského práva nemá nic společného se stanováním a vjezdem motorových vozidel.