MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

chromý - Profil | Ne 1.3.2015 12:33:00

Dobrý den,pročetl jsem všechny zdejší příspěvky,ptal se rybářů i porybného ale dostal jsem protichůdné odpovědi na otázku zda je možno v současnosti 2/ 2015 na MRS a MP vodě používat syrová drůbeží játra bez tepelné úpravy na chytání ryb třeba jelců ?

kakr - Profil | Ne 1.3.2015 12:51:22

Ano, můžeš.
Zajímalo by mně, jak ti RS zdůvodnila zákaz používání syrových drůbežích jater při lovu ryb.

HrubecT - Profil | Ne 15.2.2015 22:06:35

Dobrý den, na revíru Hloučela 1 je od letoška zákaz lovu všech druhů dravých ryb. Je někde přesně definováno, které to jsou? Dohadujeme se s kamarádem, zda to platí i pro okouna. Děkuji.

hraji - Profil | Po 16.2.2015 7:43:27

Doporučuji váš dotaz směrovat přímo na hospodáře na revíru Hloučela, protože jen on ví, co měl tím zákazem na mysli a které ryby chtěl hájit.
Podle mého názoru je okoun dravá ryba.

mulen11 - Profil | St 28.1.2015 12:17:33

Dobrý den.Měl bych dotaz ohledně hostenky na Nových Mlýnech.Budu ubytován v Pasohlávkách
a chtěl bych vědět kde je nejbližší místo,ve kterém bych ji mohl obdržet. Děkuji

kakr - Profil | St 28.1.2015 12:35:59

shiro utsuri - Profil | Po 26.1.2015 16:17:31

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na doplnění níže položené otázky.Pokud se člen jiného svazu neprokáže, že má splněny v domácí organizaci brigády, nesmí mu být vydána hostenka?

hraji - Profil | Po 26.1.2015 17:03:01

nesmí mu být vydána hostenka, ale to platí pouze pro členy ČRS, ostatní svazy nemají s MRS dohodu. Nedělám si ale iluze, že se tohle ustanovení bude všude dodržovat.

Judasj - Profil | Po 26.1.2015 9:28:54

Zdravím. Jsem člen severomoravského svazu, v roce 2014 jsem neměl povolenku, byl jsem v zahraničí. Platil jsem tedy pouze 400,- známku. Na podzim 2014 jsem koupil hostenku na týden na jižní Moravu. Když jsem si letos šel vyzvednout povolenku, musel jsem zaplatit 800,- brigády i za loňský rok. Je to v pořádku? Chytal jsem na Dyji dva dny a stálo mě to skoro 1.200,- Kč

hraji - Profil | Po 26.1.2015 9:44:45

Ptáte se ve špatném fóru, protože severomoravský, nebo přesněji Územní svaz pro severní Moravu a Slezsko, je součástí ČRS. Ale zkusím odpovědět.
Člen je povinen uhradit brigádu, pokud ji neodpracuje a pokud si bere na daný rok povolenku.
Vy jste měl povolenku, sice MRS, ale měl jste v roce 2014 povolenku. Proto po vás správně chtěla MO doplatit brigádu i za rok 2014.
Protože mnoho členů ČRS a MRS, zejména ti, kteří žijí u hranic územních svazů, dělali to, co jste popsal, nevzali si v domácí MO povolenku, neplatili brigádu, a pak si koupili hostenku v sousedním svazu. Bez brigád. ČRS a MRS přijal dohodu, že tento stav je špatný a poškozuje zájmy obou svazů, respektive jejich MO. Proto nyní musí v MO ČRS chtít po členovi MRS, aby prokázal, že má splněné brigády, opačně, v MO MRS musí chtít po členovi ČRS, aby při nákupu hostenky prokázal, že má "doma" splněno.

stenlyovateta - Profil | So 24.1.2015 7:55:51

Zdravim. Jak je to s revírem 461116/Prusanecky potok/? Je vyjmut ze svazove vody? Popr. kde koupim povolenku/konkretne na nadrz Velky Bilovec/ Dekuji

kakr - Profil | So 24.1.2015 8:16:24

Prušánecký potok 1 je revír MRS a platí na něm povolenky MP MRS + povolenka celorepubliková.
Viz BP MRS.

MoldyFish - Profil | So 17.1.2015 13:12:26

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak moc mohu vyčistit lovné místo? Jedná li se o neudržovaný rybník kde jsou kolem rákosy a ve vodě plují uhnilé stonky zmiňovaného rákosu? Mohu tento rákos pokosit a vytahat všechno z vody aby jsem netrhal návazce a v neposlední řadě neubližoval chyceným rybám? Děkuji.

kakr - Profil | So 17.1.2015 14:54:54

Pokud si vyčistíš pruh na lovení asi to není nic proti ničemu.
To ovšem neznamená, že pokosíš rákosí okolo rybníka.....

marmyš - Profil | Po 12.1.2015 8:00:51

Je zapotřebí mít na Členském průkazu fotografii?

hraji - Profil | Po 12.1.2015 8:07:23

Ano, bez fotografie se členský průkaz nevystaví.

shiro utsuri - Profil | Ne 11.1.2015 22:13:15

Dobrý den, chci se zeptat pokud mě organizace vydala povolenku a v unoru si budu muset vyřídit nový rybářský lístek, protože končí platnost. Jestli pak mohu dále lovit i přesto, že se neshoduje číslo rybářského lístku s číslem vytištěným na povolence? Jak tuhle situaci řešit dál? Děkuji

hraji - Profil | Po 12.1.2015 7:40:02

Neřešte to nijak. Důležité pro vás je, abyste měl platný RL, to že se neshoduje jeho číslo na povolence je jen drobný zádrhel, který nemůže ničemu vadit. RS při kontrole lehce zjistí, že datum vydání nového RL je po datumu vydání povolenky a dojde jí, že jste měl v době vydání jiný RL.

Pettar - Profil | So 3.1.2015 18:31:36

Dobrý den. Dnes jsem si byl pro povolenku, vzal jsem si opět ČRS+MRS a dostal jsem dodatek k BP pro ČRS, ale pro MRS nic. Prý "z Hradce nic neposlali" Protože MRS měl myslím 2013+2014, předpokládám, že je nové vydání. Nebo je jen nějaký dodatek pro 2015? Kde bych si ho mohl objednat? Díky a zdravím na Moravu.

kakr - Profil | So 3.1.2015 18:40:43

BP MRS platí od roku 2013 do 2015 a dodatek pro rok 2015 existuje.
Úplně nejednoduší je si jej stáhnou z webu MRS.
http://www.mrsbrno.cz/dokumenty/dodatek2015.pdf