MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

pospi11 - Profil | Čt 1.1.2015 16:22:09

Když si tak prohlížím dodatek pro rok 2015:blbě vidím, nebo mají revíry Návesní rybník 1 a Oslava 7A stejná evidenční čísla?Děkuji za objasnění.

hraji - Profil | Čt 1.1.2015 16:27:03

Podle mého názoru se jedná o chybu v tisku Dodatku.
Budu o tom informovat tajemníka svazu a požádám jej, aby na stránkách MRS (www.mrsbrno.cz)
zveřejnil opravu a správná čísla těchto dvou nových revírů.

Budivoj V. Wokoun - Profil | Út 30.12.2014 17:48:36

Takže pokud tomu dobře rozumím, pokud si mníka nebo jesena ponechám v době, kdy podle rybářského řádu můžu, porušuji tím zákon?

kakr - Profil | Út 30.12.2014 17:52:35

Zákon ne, pouze vyhlášku...

Budivoj V. Wokoun - Profil | Út 30.12.2014 11:11:05

Dobrý den přátelé, omlouvám se že zase otravuji, ale právě jsem opět narazil na těchto stránkách na vášnivou debatu ohledně přivlastňování mníka a jesena. Otázka zní: má MRS vyjímku ze zákona, která mu to umožňuje? Na této poradně jsem na to našel odpověď z roku 2010. Změnilo se od té doby něco? Předem dík a šťastný a veselý Nový rok přeji.

hraji - Profil | Út 30.12.2014 12:15:04

Ne, MRS nemá žádnou výjimku ze zákona

Budivoj V. Wokoun - Profil | Po 29.12.2014 14:12:00

Dobrý den, mám dotaz jestli je možné použít jako nástrahu drůbeží, případně jiné vnitřnosti. Jedná se mi hlavně o játra a drůbeží střívko. Názory mých zkušenějších kolegů se v tomto rozcházely, já bych po prostudování rybářského řádu byl spíš pro to, že to možné je, ale lépe se zeptat než přijít o papíry. A mohou se v tomto odlišovat pravidla MRS a ČRS? Předem děkuji za odpověď.

hraji - Profil | Po 29.12.2014 14:26:41

Není to zakázané. Takže ano, může se to. V ČRS i MRS by tohle mělo být stejné. Není mi známo, že by bylo někde zakázáno lovit na drůbeží vnitřnosti.

sardinka - Profil | Pá 12.12.2014 21:17:56

zdravím. Jaký je revír na řece v Jaroměřicích nad Rokytnou (pod zámkem) předem děkuji

hraji - Profil | Pá 12.12.2014 21:37:53

To bude Rokytná 4 nebo 5 - 461124, 461125

Luckyman - Profil | Pá 5.12.2014 14:12:36

Ahoj. Blíží se konec roku a povinnost odevzdat povolenku a sumář úlovků. Ztratil jsem sumář. Poněvadž jsem letos změnil bydliště, tak moje MO je daleko. Je možné si sumář stáhnout někde na internetu?

hraji - Profil | Pá 5.12.2014 14:37:17

Dobrý den, ano, formulář sumáře si můžete stáhnout třeba zde
http://brno3.momrs.cz/dokumenty
je k dispozici jak ve Wordu tak v pdf formátu.

El Mauro - Profil | Ne 2.11.2014 18:03:00

Dobrý podvečer, ještě bych měl dotaz ohledně nástražních rybek přinesených z nesvazové vody. Pokud jsou z obchodu a mám doklad - no problem, ale když ne? A co když si přinesu rybu která nemá zákonnou míru(třeba lína 15cm) z obecního rybníčka kde je vše povoleno?

kakr - Profil | Ne 2.11.2014 18:31:00

Pokusím se odpovědět na oba dotazy i když se stále opakují.
Zapisování ryb - nástražní rybička , ostatní, bílá ryba nejsou druhy ryb a jsi povinen druh ryby uvést.
Jsi povinen zapsat každý druh zvlášť,po skončení lovu jednotlivé rybky spočítat odhadnout a zapsat, váhu pokud si ryby zvážíš doma a nejpozději do příští docházky váhy dopíšeš je vše OK.
Logiku to moc nemá, v závěru roku při sumarizaci se plotice, perlín, hrouzek, ouklej atd. zapíše do kolonky ostatní druhy, ale zákon je zákon, tam logiku nehledej.

Co se týče ryb, které získáš kdekoli a nemají zákonnou míru (lín 15cm) nesmíš je jako nástrahu použít,ale to bys měl vědět. Ostatní druhy,které míru nemají můžeš použít bez problémů. Pokud se najde bdělá a ostražitá RS a bude po tobě chtít paragon klidně jí řekni, že máš rybičky z domácích zdrojů (rybníček, bazének).

Petr P - Profil | Ne 19.10.2014 5:26:38

Dobrý den. U piva jsme vedli debatu ohledně lovu ryb z oploceného pozemku na revírech MRS u chaty na PSTRUHOVÉM revíru. Na mimopstruhových vodách platí ustanovení, že je zakázán lov ze všech pozemků, na které je zamezen přístup osobám oprávněným k výkonu rybářského práva. V BP na PSTRUHOVÝCH vodách tento zákaz uveden není. Může tedy chatař z tohoto pozemku chytat a pokud jo, musí toto umožnit i ostatním ? ( ... držitel povolenky k lovu a ... mohou při výkonu rybářského práva vstupovat na pobřežní pozemky, pokud na ně není vstup zakázán z důvodu obecného zájmu) Děkuji za odpověď.

kakr - Profil | Ne 19.10.2014 9:29:23

Ustanovení ohledně lovu z pozemků na které je zamezen přístup osobám k VRP je skutečně jen v BP MP v P chybí. Po pravdě řečeno na možnost, že podobná situace může nastat i na P vodě se nějak zapomnělo. Škoda, že jste se na pivu nesešli dříve, nebyl by problém dát stejné znění i do BP P.
Nyní je už pozdě, dodatky pro rok 2015 jsou už vytištěny a tak nezbývá nic jiného než počkat na rok 2016, kdy budou vytisknuty nové BP.
Neměl by být problém dát stejné znění odstavce v BP na revíry MP i P.
Díky za upozornění.

Frikulin - Profil | So 23.8.2014 16:45:23

Zdravím. Mám dotaz na zapisování revírů při střídání. V týdnu jsem byl vláčet na místě, kde jsou tři revíry. Ty jsem v průběhu dne několikrát vystřídal (Dyje 4B, 4C a 4D) - můj dotaz zní: musím vždy aktuálně zapisovat revír na kterém chytám (např Dyje 4C), po ukončení (přerušení lovu) jej proškrtnout a jít na jiný (např. Dyje 4D), kde zapíši znovu revír. Potom se zase chci vrátit a musím zase zapsat znovu revír původní Dyje 4C? Nebo si mohu zapsat všechny revíry (nechat neproškrtnuté) na ten den a průběžně je střídat a proškrtnout je všechny až po ukončení lovu?

kakr - Profil | So 23.8.2014 17:24:25

Viz BP MRS, je to tam zcela jasně napsáno - dal jsem podstatné do úvozovek.

Pokud si oprávněný"nepřisvojí" v daném revíru v daném kalendářním dnu žádnou ulovenou rybu, je povinen proškrtnout vodorovnou čarou nesmazatelným způsobem v povolence příslušný řádek nejpozději "před zahájením lovu v jiném revíru" nebo v dalším dnu.

Pokud budeš mít na na D4B přisvojenou (zapsanou) rybu a přecházíš na D4C, pochopitelně nic neškrtáš a když se vrátíš zpět na D4B pokračuješ v lovu. Pokud si nepřisvojíš rybu na D4C, musíš řádek proškrtnout.

doliz - Profil | St 20.8.2014 18:46:36

Zdravím,
Hádám že asi potřebuju novou povolenku. Tahle je taková...rozmočená

kakr - Profil | St 20.8.2014 18:55:26

Když se musíš s povolenkou mermomocí koupat, dej si ji do nepromokavého futrálu......
Pokud je celá rozmáčená zavolej mi dáme nový formulář. Ale myslím, že bude stačit dopsat revíry, které jsou nečitelné.