MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

pospi11 - Profil | Po 4.8.2014 15:54:09

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na věc, která už mi dlouho vrtá v hlavě: kříženci. Předpokládám, že nebudou mít lovnou míru, ale jak je do povolenky vůbec zapsat? Na Svratce se mi totiž docela často stává že ulovím plotici kříženou s cejnem. Kdybych si ho chtěl ponechat, mám ho zapsat jako cejna nebo jako plotici? Nebo prostě jako křížence? Předpokládám, že do sumáře se budou zapisovat do posledního sloupce (ostatní). Moc díky za odpověď.

hraji - Profil | Po 4.8.2014 15:56:51

Zákon určuje, že se úlovky zapisují jako druh ryby. Kříženec není druh, navíc často může být nejasné, zda se jedná víc o tu či onu rybu. Prostě se rozhodnete a zapíšete ji jako rybu, které je váš exemplář více podobný. Není co jiného poradit.

tonybal - Profil | Ne 3.8.2014 12:00:14

Chtěl bych se zeptat jestli rybářská stráž nebo krajská rybářská stráž má stat veřejného činitele.

kakr - Profil | Ne 3.8.2014 12:49:15

Statut veřejného činitele už neexistuje. Byl nahrazen termínem - osoba úřední.
RS je při výkonu své funkce osobou úřední. Nerozhoduje na jaké revíry má oprávnění,

henry7 - Profil | So 2.8.2014 13:26:16

Dobry den
mam dotaz..pred 2roky jsem prestal chytat stejne tak jsem prestal platit členství zajmalo by me pokud budu chtit opet začit co je potreba udelat?stači opet platit členstvi nebo budu muset znovu na zkousky atd?rybařsky listek mam pořad platny..dekuji

kakr - Profil | So 2.8.2014 13:37:15

Musíš navštívit libovolnou MO MRS a na místě se domluvit, zda Tě za člena vezmou, členství v MRS není nárokové.
Nezaplacením členství do konce února běžného roku jsi automaticky přestal být členem MRS. Budeš muset znovu uhradit zápisné (1000kč) + další poplatky. Pokud máš platný RL žádné zkoušky dělat nemusíš.

andulka54 - Profil | So 2.8.2014 11:05:13

Dobrý den stači na nádrži vranov mimopstruhová povolenka z MRS strážnice! Nebo se musi koupit!

kakr - Profil | So 2.8.2014 13:05:05

MP povolenka MRS platí na revíru Dyje 15 (Vranov).

sharks - Profil | Čt 31.7.2014 11:13:33

Chci se zeptat jsem clenem mrs a chytam nejvic musov vranov a reky a do povolenky pisu nazev reviru ale stryc ktery je z jihlavy tak oni pisou cislo reviru co je spravne diky za odpoved

hraji - Profil | Čt 31.7.2014 11:15:17

V MRS se toleruje zápis revíru jak jeho jménem, tak jeho číslem. Obojí je správně, protože zákon neuvádí, zda psát název nebo číslo, v ČRS mají v předpisech zakotveno, že musí psát číslo revíru.

Andy15 - Profil | Po 28.7.2014 23:34:29

Zdravím. Potřeboval bych poradit prosim. Za 2 týdny vyrážim na Jižní Moravu, přesněji Baťův kanál. Jsem členem ČRS a mám celosvazovou povolenku. Ani za boha nemůžu najít, jak mám postupovat, když si chci zachytat týden na Moravě. Můžete mi poradit? Kde mám koupit povolenku, jak postupovat? Dá se třeba koupit týdenní povolenka na MRS už v Praze? Nebo poslat poštou? Můj problém je, že nemám možnost si někam během cesty zajet třeba do Brna atd. Koukal sem na MO Strážnice, která je na Baťově kanále, ale tam sem se nedozvěděl ani úřední hodiny, natož jestli vydávaj povolenky. Díky moc za jakoukoli radu

hraji - Profil | Út 29.7.2014 7:28:19

Jako člen ČRS si musíte zakoupit krátkodobou povolenku na revíry MRS. Povolenku si musíte koupit buď v nějaké MO v okolí vašeho pobytu, doporučuji to dopředu předjednat telefonicky,
a nebo si můžete zakoupit povolenku v Brně v sídle MRS. I zde doporučuji předem telefonicky domluvit.
O možnosti zakoupit povolenku na revíry MRS v Praze nemám žádné informace.

LadaR - Profil | Ne 27.7.2014 10:56:43

No jsem z Brna, takze rozhodne Jihomoravsky kraj. Jestli by Jste mi mohl dat podrobne informace na kolik by mne to vyslo presneji, tak budu velmi Rad.

Dekuji,
Ruzicka Vladimir

kakr - Profil | Ne 27.7.2014 11:01:13

Opakuji, záleží na MO kde se chceš stát členem. Každá MO má platbu nastavenu jinak, nelze paušalizovat.

LadaR - Profil | So 26.7.2014 23:25:35

Zdravim,

Na kolik ted vychazi porizeni pstruhovyho listku? Mel jsem oboje papiry naposled nekdy 7let zpet a zase jsem s tim zacal :). Diky moc za rady.

Neco jsem si teda vygooglil a nasel jsem.

1. clenske prispevky: Dospeli 400,-
2. zapisne: 1000,-
3. ceny povolenek: rocni mp 800,- a rocni p 1000,-

kakr - Profil | Ne 27.7.2014 8:19:34

Záleží v které MO MRS si chceš povolenku(y) koupit.
Za cenu kterou jsi vygůglil ji dostaneš třeba u nás. V jiných MO se může cena vyšplhat o hodně výše.

Varada - Profil | Út 22.7.2014 13:34:27

Petrův zdar,
pokud nastražím např. smáček na feederový prut se zátěží a nástraha se bude pohybovat jen púsobením proudu,jedná se o přívlač nebo položenou?BP tohle neřeší,u položené je nutná nástraha rostlinného nebo živočišného púvodu a u přívlače zase aktivní pohyb nástrahy.Ke konfliktu by mohlo dojít pokud bych chtěl takto nastražit dvě udice.
Takových "sporných" variant je více,třeba striktně vzato na pstruhovém revíru by při lovu kaprú nebylo možno použít ani umělou kukuřici(a dle mne je její použití problematické i na mimopstruhovkách) atd.atd.
Jde mi o to jestli RS mají nějaké metodické pokyny jak postupovat a hodnotit takové zpúsoby lovu nebo závisí na individuálním posouzení a úvaze....

kakr - Profil | Út 22.7.2014 18:08:24

Nastražit smáčka na prut s krmítkem a nechat jej ovívat proudem může jen osoba ducha mdlého a takoví se mezi rybáři, kteří musejí(li) prokázat schopnost výkonu Rybářského práva nevyskytují.
I když jsem na vlastní bulvy viděl plandavku nastraženou pod kačenou(splávek). Byl to 10 letý kluk a moc dobře věděl, že tak nic neuloví, ale zkoušel to.
Na položené otázky jsi odpověděl sám. BP jasně definují povolené způsoby lovu.

RS na podobné nesmysly, které tu prezentuješ nemá metodické pokyny, používá svůj úsudek.

vojt@ - Profil | Út 22.7.2014 12:56:31

Dobrý den
chtěl bych se zeptat:
Když budu chtít chytat na vyvěšeno tím způsobem že si vezmu bič a nakonec na háček zavěsím vlasec z normální krátké udice s rybičkou .
Bude to legální?
nebude se to brát jako nějaké vyvážení nebo tak?
Když si tímto způsobem nahodím 2 pruty budu mít vlastně na břehu jakoby 4 pruty budou se stále brát jen jako dva?

hraji - Profil | Út 22.7.2014 13:00:04

Rozhodující bude velmi pravděpodobně počet nastražených udic, tedy počet nástrah a háčků ve vodě. Pokud nebudou pruty pro vyvěšení porušovat jiný předpis, z hlediska rybářského by neměly být problémem. Počet prutů na břehu není nijak omezen, omezen je počet prutů, na které chytáte ryby.