MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

thim - Profil | Čt 3.1.2013 18:00:57

Dobrý den chci se zeptat, zda se má do sumáře úlovků psát také číslo podrevírů, nebo je to jen na obtíž, popřípadě to jen zdržuje? Pokud ano, je to číslo jaké je napsané v revíru menší čísly (např. v BP je revír: Mlha 14, potom popis revíru, co do revíru patří: 1. Rameno 2 ha a, 2. Jezero v 20 ha). Ta čísla 1., 2. jsou čísla podrevírů ?

hraji - Profil | Čt 3.1.2013 18:04:41

V sumáři MRS není na uvedení čísla podrevíru místo, píše se pouze a jen číslo revíru. tedy například 461 134 a název Svitava 1.

kakr - Profil | Čt 3.1.2013 18:07:42

Dotaz je v poradně MRS.
V MRS je naprosto zbytečné v sumářích uvádět čísla podrevírů.
V ČRS platí, že se čísla podrevírů v sumáři musí uvádět.

Hori - Profil | St 2.1.2013 20:51:36

Ahoj kolegové. Otázku pokládám právě zde, protože věřím, že tady dostanu jednoznačnou odpověď a doufám, že pomůže i ostatním, kteří dumají nad stejnou otázkou. Již mám doma nové Bližší podmínky pro mimopstruhové vody MRS (1.1.13 - 31.12.15). V dodatku pro rok 2012 bylo u revíru 461 115 napsáno: Zákaz lovu dravých ryb do 31.prosince 2013. Ale v nových BP již nic o zákazu lovu dravců uvedeno není. Osobně předpokládám že vydáním nových BP se ruší platnost předchozích včetně onoho dodatku a nahrazují je v plném rozsahu (platí jen to, co je uvedeno zde). Mohu již letos dravce lovit? A ještě jedna otázka. Pokud je revír označen tabulí "ZÁKAZ VNADĚNÍ", ale v BP není v popisu revíru vnadění zakázáno, má cedule "vyšší moc" než BP? První rok bych pochopil, že není možné hned natisknout nové dodatky jen kvůli jednomu zákazu vnadění a tak se vyvěsí cedule, která je jakoby dodatkem k BP, avšak ani po třech letech od doby kdy se na revíru cedule objevila jsem v BP či dodatku nenašel jediné zmínky o zákazu vnadění na daném revíru. Mohu tedy zákaz ignorovat? S pozdravem děkuji za odpověď

hraji - Profil | St 2.1.2013 20:59:18

Pokud byl v novém popisu revíru 461115 Podomský potok 1 zrušen zákaz lovu dravých ryb, pak samozřejmě neplatí.
Co se týče toho zákazu vnadění, není to zjevně zákaz vydaný MRS, ale s největší pravděpodobností to je zákaz vydaný spoluuživatelem revíru, tedy například městským úřadem. Proto není tento zákaz uveden v popisu revíru. Přesto platí. Viděl bych to například jako reálné na koupališti Palava I). Stejně jako je rybář povinen respektovat na tabuli uvedené zákazy apříkazy týkající se například rekreačního statutu na revíru.

Fellix - Profil | Út 1.1.2013 2:50:17

Dobrý den, chci se zeptat, pokud je na revíru povoleno vyvážení nástrah, je možné také po záseku ze břehu zdolání ryby z loďky? nebo jde o porušení RŘ?

Děkuji za odpověď.

hraji - Profil | Út 1.1.2013 8:31:39

Dobrý den,
podle mého názoru není důležité, zda je na revíru povoleno zavážení nástrah, ale je důležité, zda je na revíru povolen lov z loďky. Samotné zdolávání ryb není nikde řešeno a tak na něj musí být nahlíženo jako na součást lovu, domnívám se tedy, že zdolávat ryby z loďky lze pouze na revírech, kde je lov z loďky povolen.

(bedna) - Profil | Ne 30.12.2012 14:06:22

Dobrý den!
Měl bych takový dotaz.Zajímalo by mě kdo má na starosti uchovávání osobních dat.Zajímalo by mě to z důvodu adresního dodávání reklamního letáku od firmy Raven a to i navzdory tomu,že jsem si od nich nikdy nic neobjednal ,ani nijak nekomunikoval.A protože je nás víc a to z více MO a to i z jiných krajů.Jediný co připadá v úvahu,tak to,že osobní data někdo poskytl třetí osobě v rozporu se zákonem,protože nerybář tuto reklamní nabídku nedostává.
Vím,že vy toto na starosti nemáte,ale určitě by jste mohli vědět kam případně moji žádost či stížnost přeposlat.Díky

kakr - Profil | Ne 30.12.2012 14:20:26

Data má k dispozici výbor MO, konkrétně předseda, účetní, hospodář (+ výdejce povolenek).. Jen z tohoto okruhu funkcionářů může dojít k přenechání databáze cizí osobě. Nemělo by se tak v žádném případě stát.
V ČRS možná existuje nějaká centrální databáze, nevím nedokáži odpovědět.

Z osobní zkušenosti vím, že mé údaje (jméno, adresa) jsou nejméně u 20 -30 firem, které buď loudí peníze na charitu, nebo dávají "výhodné nabídky" čehokoli. Už jsem se s tím smířil ,mám popelnici hned u schránky na dopisy, tak je řešení nasnadě.

gibon23 - Profil | So 22.12.2012 11:50:37

Dobrý den, jsem člen ČRS a povolenku MRS jsem zakoupil na sekretariátě. Co mám vyplnit do sumáře do políčka MRS - místní organizace?
A další dotaz - v jednom dni jsem lovil na revíru A, pak jsem přešel na revír B, a nakonec jsem se vrátil na revír A. Mám tedy 2 zápisy o docházce z jednoho revíru za jeden den. Do sumáře to mám uvést jako jednu docházku?
Díky za odpověď.

kakr - Profil | So 22.12.2012 12:11:30

Stačí napsat ČRS - host.
Klidně uveďte docházku na revíru A 2x. Když napíšete 1x svět nezanikne a ani MRS nezbankrotuje....

pesty - Profil | Čt 13.12.2012 20:38:23

Zdravím, zaslechl jsem, že bude zrušeno celoroční hájení parem na Svratce 3.
Co je na tom pravdy?

Díky za odpověď

hraji - Profil | Čt 13.12.2012 20:41:41

Dobrý večer, netuším, protože nemám k dispozici BO pro příští rok. Je možné, že MO něco takového navrhla? Zkusím to ověřit.

kakr - Profil | Čt 13.12.2012 20:47:15

Parma na revíru Svratka 3 není hájená celoročně, ale jen od 16.3. do 15.6.

Frikulin - Profil | Čt 13.12.2012 19:21:17

Zdravím - chtěl jsem se zaptat, zda náhodou nemáte k dispozici Bližší podmínky výkonu rybářského práva na mimopstruhových vodách pro roky 2013-14 v elektronické podobě? Na stránkách http://www.mrsbrno.cz zatím nejsou k dispozici. Děkuji

hraji - Profil | Čt 13.12.2012 20:28:29

Dobrý večer, ne, bohužel nemám k dispozici BP, dokonce zatím ani vytištěné.
Určitě je časem pan Habán na stránky MRS umístí.

meteor - Profil | St 12.12.2012 10:19:26

Zdravím,

kde se dá sehnat "převodka" potřebná pro "přestup" mezi jednotlivými MO? Bylo mi řečeno (v MO UH), že je ke stažení na webových stránkách MRS, ale tam jsem ji nenašel...
Pokud jsem se přehlídnul, tak se omlouvám :-)

hraji - Profil | St 12.12.2012 10:24:01

Formulář převodky mají, nebo by měli mít k dispozici v každé MO MRS.
MO do něj musí potvrdit splnění povinností a závazků, které člen k MO měl, zejména vrácení povolenky a sumáře a odpracování či uhrazení brigádnické povinnosti.

thim - Profil | Út 11.12.2012 16:26:26

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, bude k MRS přiřazen také revír 461 108 - Olšava 1B? Děkuji Tomáš.

kakr - Profil | Út 11.12.2012 16:29:48

ano, ale bude asi jen pro vyvolené

Cane - Profil | Út 11.12.2012 13:58:02

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, jak to bude v roce 2013 s revírem Olšava 1A. Slyšel jsem, že se mají přiřadit k MRS. Je to pravda??? Děkuji. Martin

kakr - Profil | Út 11.12.2012 14:02:09

Revír Olšava 1A je zařazen do BP MRS pro roky 2013 - 15.