MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

Hejiček - Profil | So 7.7.2012 20:10:46

Ahoj zajímá mě jestli je povoleno zavážet krmeni člunem v MRS?Dekuji za odpoved.

hraji - Profil | So 7.7.2012 21:20:01

Přečtěte si Bližší podmínky pro revíry MRS. Tam je to zcela jasně napsáno. Na většině vod ne.

libec77 - Profil | So 7.7.2012 15:12:08

Ahoj jak je to ze zavazeci lodickou na mrs kdyz jsem pritomen u prutu pri zavazeni? Dik libec

Jestli je možno stouhle lodičkou zavážet návnadu a nástranu.
Dík

hraji - Profil | So 7.7.2012 15:30:50

Nerozumím na co se ptáte. Zkuste být konkrétní. Povinnost být přítomen u prutů je neodiskutovatelná. Co s tím má co dělat ta lodička?

roman - Profil | Pá 6.7.2012 23:59:15

Zdravím, mám dotaz co přesně znamená věta-z důvodu obecného zájmu lov povolen pouze z pravého břehu? Jedná se o revír Morava 2-hraniční voda. Mám to pochopit tak že je tam zákaz brodění? Pokud ano tak nechápu proč tam není napsáno-- důvodu obecného zájmu zákaz brodění? Díky.

hraji - Profil | So 7.7.2012 8:07:10

Dobrý den. Co přesně z té krátké a zcela jasné věty jste nepochopil?
Pokud je tam napsáno, že je zákaz lovu z pravého břehu, znamená to, překvapivě, že je zákaz lovu z pravého břehu. O brodění tam není ani zmínka. Jedná se o hraniční vodu a je potřeba vzít v úvahu, že polovina toku patří slovenské straně.

Ewina - Profil | Ne 1.7.2012 15:11:04

ahoj, jsem tu opět s dotazy :o) .. z místa ,kde budu na dovolené, což je Meziboří, je pro mě nejpřijatelnější zkusit Domanínský nebo Skalský rybník u Bystřice nad Pernštejnem,na stránkách MO jsem si našla, že je tam rekreační statut - nevím, co to znamená, zatím jsem se s tím nesetkala, prosím o vysvětlení..a předpokládám, že místa, kde nelze chytat, bývají všude označena...snad neudělám průšvih a snad si i zachytám....odnést si rybu není samozřejmě podmínkou, pro mě spíše bonus :o)...dáte mi nějakou radu? díky

kakr - Profil | Ne 1.7.2012 16:03:16

Rekreační statut je soubor opatření(omezení), kterými se musí rybáři při lovu řídit. Znění najdeš na tabuli přímo u revíru. Většinou jsou omezeny doby lovu a úseky kde lze lovit. V terénu by vše mělo být označeno tabulemi.

K_uBa_S - Profil | So 30.6.2012 23:23:39

Zdravím, jen se chci zeptat jestli nevíte kde/u koho se dá koupit týdenní povolenka na štěrkáče ve Spytihněvu (Zlínyký kraj) nevím jestli to patří pod Moravksý kraj a jestli tam máte zkušenosti s návnadou atd...

hraji - Profil | Ne 1.7.2012 6:51:18

Milý kolego, štěrkáče ve Spytihněvi nejsou uvedeny v soupisu revírů MRS.
Doporučuji se obrátit přímo na MO Uherské Hradiště a zeptat se tam.

absolutnivita - Profil | Pá 29.6.2012 18:13:07

Zdravím mám dotaz syn bude slavit 15té narozeniny a nevím jestli může od 15 let chytat na dva pruty.Díky AV

hraji - Profil | Pá 29.6.2012 18:34:01

Dobrý den, ne nemůže. Oslava 15 narozenin nikoho k lovu na dva pruty neopravňuje. Celý rok 2012 bude váš syn spadat do kategorie mládež do 15 let a bude lovit na jeden prut. Viz Stanovy MRS.

meteor - Profil | St 27.6.2012 10:18:47

Ahoj,

jenom se chci ujistit: skutečně mohu při lovu dravců coby nástrážní ryb(k)u použít i jakoukoli mírovou UŠLECHTILOU rybu, pokud zrovna není hájená? Třeba metrového kapra z nonK70 revíru? :-)
A nebylo dříve omezení, že se ušlechtilé ryby nemohly používat jako nástražní ryb(k)y?
Děkuji za odpověď.

hraji - Profil | St 27.6.2012 10:46:53

Zákon ani vyhláška neznají pojem ušlechtilá ryba. V BP je uvedeno, že nesmí být jako nástražní ryba použita ryba lososovitá a úhoř.
Odpověď je tedy ano, metrový kapr ulovený a ponechaný v souladu s platnými předpisy smí být použit jako nástražní ryba.

clarias - Profil | St 27.6.2012 9:22:40

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak se zákon staví k uplatnění rybářského práva v místech, kde se koupou lidé( ne vyhlášená pláž- tam by měl být zákaz rybolovu na tabulích). Když chytám a dojde vedle skupinka a začnou dělat bordel ve vodě..
Nebo jestli bych koupající nemohl teoreticky vykázat že tam chci lovit (ppř .jak by se k tomu postavila PČR)- platím přece zemský lístek; nebo musím čekat až se mě zamotají do vlasců nebo shodí pruty. Pamatuje platná legislativa i na toto?

hraji - Profil | St 27.6.2012 9:26:53

Ne, rybářská legislativa neupřesnostňuje rybáře jako uživatele veřejně přístupných vodních toků a ploch. Nemáte žádné přednostní právo. Máte šanci se dohodnout a nebo právo změnit místo lovu. Osobně bych volil druhou variantu, nebo ještě lépe, od samého počátku bych si vybral místo, kam koupající se nebudou přitahování snadným přístupem, blízkostí stánku s občerstvením a podobnými lákadly.

Energy85 - Profil | St 27.6.2012 8:27:30

Zdravím chlapi.Prosím vás dá se v břeclavě na dyji a na Včelínku stanovat???chystam se tam v sobotu nevim co si mam vzit..Díky za odpovědi!!

hraji - Profil | St 27.6.2012 8:56:17

Stanování neupravují rybářské předpisy. Protože se jedná o katastr města, je třeba se řídit obecně platnými městskými vyhláškami a platnými zákony ČR

komár01 - Profil | St 27.6.2012 8:44:40

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak je to letos s nástražnýma rybkama jsem na řece a chytím ouklej musím si ji hned zapsat nebo až když jdu od vody kolik kusů a váhu děkuji za odpověd

hraji - Profil | St 27.6.2012 8:54:25

Přečtěte si prosím pečlivě Bližší podmínky výkonu rybářského práva.
Tam je uvedeno, že každou rybu jste povinen zapsat ihned. Pokud se jedná o rybu, která nemá stanovenou míru, pak stačí zapsat druh (ouklej obecná) a počet a hmotnost až po skončení lovu.