MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

LudoO - Profil | St 27.6.2012 7:42:39

Přeji dobrý den.
Jako rybář vlastním rybářský lístek. Musím být členem ČRS nebo MRS abych mohl obdržet povolenku? (2 x týdenní hostovačku) Ceny za povolenku (jakoukoliv) jsou pro členy svazu a pak pro nečleny. Vyšší ceny jsou pro nečleny. Tzn. má se na mysli, že nečlenové jsou držitelé rybářského lístku bez členství v jakémkoliv svazu nebo jsou tím mínění členové jiného svazu ? (než pod který spadá voda pro kterou chci povolenku) Ptám se proto, že člen mé rodiny - rybář uvažuje o zakoupení pouze dvou týdenních hostovaček za celý rok. (není zatím členem žádného svazu) Je to tedy otázka i s ohledem na cenu. Zda zakoupit :
1/ jen hostovačku pokud nemusím být členem jakéhokoliv svazu (dražší pro nečlena), nebo
2/ členskou známku svazu včetně zapisného + cenu za hostovačku (levnější pro člena) + příp. cenu za brigádní hodiny.
Od známých rybářů jsem dostal rozporuplné odpovědi.
Děkuji za odpověď.

hraji - Profil | St 27.6.2012 7:59:36

Povolenky pro nečleny svazu jsou pro rybáře vlastnící RL, kteří nejsou členem ČRS a nebo MRS. Na ostatní malé rybářské svazy a samostatně hospodařící spolky se nebere ohled.
Co je levnější si spočítejte sám.
Ale pokud týdenní povolenka nečlena stojí 1500 korun (MRS), pak dvě stojí 3000,-Kč
Zápisné pro člena je 1000,-Kč, členský příspěvek 400,-Kč, povolenka celoroční 800,-Kč

michec - Profil | Út 26.6.2012 20:25:27

Zdravím. Co se týká zápisu pode mnou. Když nachytám rybky na pstruhové vodě a jdu s nimi mimopstruhovou vodu, musím ukazovat úlovkovou listinu ze pstruhové vody? Díky.

hraji - Profil | Út 26.6.2012 20:35:30

Pokud se bude jednat o nástražní rybky, u nichž jste podle BP povinen prokázat způsob nabytí, pak ano.

Maďar - Profil | Út 26.6.2012 9:29:07

Dobrý den. Včera jsem řešil na revíru s RS věc kolem nástražní rybky. Chytal jsem na karáska kterého jsem chytil v h.nádrži na návsi. K mému udivu jsem dostál kárání že nemám karáska zapsaného, ani námám doklad o jeho koupení a už vůbec nee povolení obce chytat na obecním rybníku. Příště že to bude bráno jako pytláctví a podle toho se to bude řešit. Ptám se tedy jak mám chápat tuhle větu, která byla přidaná do BP pro letošní rok? "Použití nástražních ryb, jejichž lov je na revíru vázán nejmenší lovnou délkou, je lovící povinen prokázat jejich nabytí (zápisem v Záznamu o docházce k vodě nebo prodejním dokladem)." Myslel jsem že tato věta upřesňuje dlouholeté dohady o dokazování nabytí ryb které nemají zákonem stanovenou délku, ale asi se pletu. Děkuji za odborný výklad.

kakr - Profil | Út 26.6.2012 9:33:55

Nepleteš se, máš pravdu. Proto letošní dodatek BP.
Prokazování původu ryb platí pro ryby se stanovenou zákonnou mírou.

rybarada - Profil | Po 25.6.2012 18:12:35

Zdravím. Mám celosvazovou povolenku a chtěl bych si zarybařit na novomlýnských nádržích 461 024, ale jak koukám do soupisu revírů, žádný revír začínájící na 461... tam nemam. Jakto?... když mam celosvazovku

kakr - Profil | Po 25.6.2012 20:32:03

Existují dva svazy ČRS a MRS. Na celosvazovou povolenku ČRS nemůžeš lovit na revírech MRS. Pokud chceš lovit na MP revírech MRS, musíš si koupit povolenku MRS (800kč), nebo povolenku celorepublikovou (2850kč).

Ewina - Profil | Ne 17.6.2012 14:25:38

díky za odpověď, přesto bych měla ještě dotaz k této věci: znamená to, že si musím vyzvednout povolenku osobně proti předložení rybářských dokladů nebo mi ji může vyzvednout syn, bydlící v Brně a já pošlu doklady ofocené?

kakr - Profil | Ne 17.6.2012 15:04:12

Povolenku může vyzvednout syn po předložení kopie dokladů u RL je třeba kopie oboustranná.
Nezapomeňte synovi napsat od kdy povolenku požadujete (datum).

Ewina - Profil | So 16.6.2012 20:57:23

Zdravím a prosím o info - mám územní povolenku pro severní Moravu a Slezsko a chtěla bych si koupit týdenní povolenku na jižní Moravu a Vysočinu, kde si můžu požádat a platí týden od-do nebo po-ne? Děkuji za odpověď.

kakr - Profil | Ne 17.6.2012 8:58:21

Povolenku MRS dostaneš na základě předložení platného Rybářského lístku a legitimace ČRS.
Výdejci - http://www.mrsbrno.cz/index.php?option=com_content&​view=article&id=403&Itemid=20
Doporučuji sekretariát MRS ,Soběšická 83 Brno, pracovní doba od 8 -16 hod.
Povolenka platí 7 dní počínaje dnem od kdy je uvedena její platnost. Vydána může být i před dobou platnosti.

lchytry - Profil | So 16.6.2012 10:08:57

Dobrý den. Dospělý lovící, držitel povolenky a rybářského lístku, může v rámci svého oprávnění provádět individuální praktickou výuku rybolovu mládeže do 8 let. Jak je to při lovu přívlačí. Můžu provádět praktickou výuku vláčejíc prutem č. 1 a v tu samou chvíli si může syn prohlubovat své rybářské dovednosti na prutu č. 2 ? Jde samozřejmě o to, že při lovu přívlačí je podle BP povolen lov pouze na jeden prut, jiná udice nesmí být nastražena.

kakr - Profil | So 16.6.2012 10:19:57

Přívlač je povolena jen jedním prutem. Z toho logicky vyplývá, že není možné vláčet dvěma. Tudíž buď loví otec a synek se dívá, nebo loví synek pod dohledem otce.

loksly - Profil | So 16.6.2012 8:05:30

dobrý den Měl bych jednu otázku.Jedu ted se spolupracovníkem na nové mlýny a pak na řeku dyju chytat když sem se ale díval do rybářského řádu je tam napsané že je potřeba mět označený vezírek(sak).Jak se to prosím přesně oznažuje.(Jestly stačí na nějaký papír napsat číslo pocvolenky a jméno a to pak nějak přidělat na vezírek???)Potřeboval bych to vědět jak to udělat.Děkuju za jakoukoliv radu .

kakr - Profil | So 16.6.2012 9:13:47

Stačí na kousek papíru napsat jméno, číslo povolenky a výdejce povolenky. Příklad -
František Vopršálek, pov. č.123 vydaná MO Horní Dolní.
Velikost štítku stanovena není a na vezírek (sak) se umisťuje jen po skončení lovu. V praxi to znamená k dnešnímu datu od 0.00hod do 4.00.

izzi ™ - Profil | Po 11.6.2012 23:10:00

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s krmením raketou, krmícím košíčkem, markerováním, popř. s nahazovací sondou echolotu. Můžu mít nahozeny oba pruty, když zakrmuji, nebo mapuji si dno, nebo vždy musím jeden prut stáhnout, zakrmit si, a pak zase nahodit druhý prut s nástrahou?? děkuji za odpověď

s pozdravem Milan Smutek

hraji - Profil | Út 12.6.2012 7:15:16

V této věci se názory dost často liší.
Můj názor je takový: lov je povolen na dva pruty. Lov není jen vlastní nahození nástrahy, ale vše co s ním souvisí. Tedy i na ty související činnosti (krmení, průzkum dna atd.) je možno použít maximálně dva pruty.
Nezávislý a závazný výklad v tomto případě může dát pouze soud.

Mičudla - Profil | Po 11.6.2012 7:04:05

Dobrý den.V BP se píše : Doplnění věty: Dospělý lovící, držitel povolenky a rybářského lístku, může v rámci svého oprávnění provádět individuální praktickou výuku rybolovu mládeže do 8 let. Přesně nerozumím tomu co znamená v rámci svého opravnění.Znamená to že můžu chytat ryby s někým do osmi let a není držitelem povolenky a RL ? A jak by to bylo s počtem nahozených prutů? Mám šestiletého sourozence tak jsem se chtěl zeptat když by chtěl semnou na ryby,jestli může mít nahozený jeden prut a já dva,nebo může jen na jeden z mých dvou nahozených prutů? Děkuji za odpověd.

hraji - Profil | Po 11.6.2012 7:41:09

Dobrý den. Ten text "v rozsahu svého oprávnění" znamená, že pokud můžete lovit na dva pruty, můžete lovit na dva pruty i vy plus dítě do osmi let. Tedy na jeden vy a na jeden to dítě. Počet povolených prutů se nemění.