MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

Martík - Profil | So 9.6.2012 22:22:55

Dobrý den,
lze jako přestoupení BP ve smyslu zavážení hodnotit:
a) jdu s prutem do vody abych měl lepší prostor a úhel pro nahazování, tam nahodím a pak se vrátím na břeh.
b) chytám defakto pod břehem, montáž položím pod břeh, du s prutem kus (cca 20m) kolem břehu a pak jej šupnu do vidlí.

Děkuju mnohokrát za odpověd

kakr - Profil | Ne 10.6.2012 7:45:56

Pokud návnadu dopravíš do místa lovu nahozením prutem nejedná se o zavážení. Nikde není psáno, že nemůžeš nahazovat z vody.
K bodu b) mohlo by dojít k vyhrazování místa lovu, místa mezi lovícími jsou (pokud se nedohodnou jinak) 3m, když si někdo sedne od tebe 10m, tak bude lovit přes tvou šňůru. Ale je to věcí dohody mezi rybáři.

kapr1298 - Profil | So 9.6.2012 19:20:48

Dobrý den, chci letos zkusit sumcařinu, ale na revíru není povolené zavážení, tak se ptám zda-li můžu trhací bojku upevnit ze břehu například za nějakou větev. Děkuji.

kakr - Profil | So 9.6.2012 20:35:34

Ano, je to možné.

crhs - Profil | So 9.6.2012 16:57:19

Dobrý den,
chci se zeptat jak je to nyní s rybolovem mládeže do 6 nebo 8 let?
V řádu se o tom nic nepíše. Chytání na jeden prut např. rodiče už neplatí a i dítě do 6ti let musí mít povolenku? Děkuji

hraji - Profil | So 9.6.2012 17:02:54

Vážený kolego. V letošním roce vydal MRS dodatek k Bližším podmínkách výkonu rybářského práva pro rok 2012. Ten jste měl dostat spolu s povolenkou. V něm se naopak píše o lovu dětí do 8 let. Problematika je vyřešena. Jen to chce se seznámit s aktuálním zněním BP.
Kdybyste měl náhodou potíž s tím najít text Dodatku, vložím vám sem link, abyste ho nemusel hledat.
http://brno3.momrs.cz/dodatek/2012

meteor - Profil | Pá 8.6.2012 15:00:31

Zdravím, nemohu dohledat, zda-li "Stará Dyje" (zřejmě staré koryto v délce cca 3km nad Zámeckým rybníkem u Lednice) patří pod MRS, respektive zda-li na něm mohu rybařit na MRS svazopovolenku. Patrně se nejedná se o revír "Dyje 4C - Stará Dyje u Přítluk", je tak?
Konkrétně je to tato voda:

http://mapy.cz/#x=16.816304&y=48.814034&z=14&t=s&q=​lednice&qp=9.578658_47.778127_21.507481_51.547861_6​&d=muni_5897_0_1

Děkuji za reakci (chystám se tam o víkendu 1 den rybařit, tak zjišťuju "co a jak", ať nejsu za vola / pytláka apod. :-)).

hraji - Profil | Pá 8.6.2012 15:11:49

Domnívám se, že se spíš jedná o revír Dyje 4D. Bohužel vámi vložené souřadnice mi neukázaly žádný rozumný výsledek. Vtok Staré Dyje do Zámecké Dyje je zde 48°48'43.310"N, 16°49'0.199"E
v podstatě v parku Lednického zámku.

Flanker - Profil | St 6.6.2012 12:44:07

Zdravím, je možné někde, nejlépe online, zjistit jméno RS podle čísla? Díky

kakr - Profil | St 6.6.2012 13:38:48

Není.

hraji - Profil | St 6.6.2012 13:39:32

Dobrý den, RS jmenuje a čísla jim přiděluje orgán státní správy na úseku rybářství příslušný dle místa. Nevím o tom, že by někde byla k dispozici volně přístupná databáze čísel členů RS. Podívejte se na portálech státní správy. Svaz nic takového nemá (aspoň pevně doufám).

crhs - Profil | Ne 3.6.2012 19:49:27

Dobrý den,
chci se zeptat, kdo je nadřízeným orgánem jednotlivých MO. Zajímám se zejména o MO Vyškov, kde je hospodaření velice pochybné a nikde jsem se nedostal k nějaké hospodářské zprávě, účetnictví, nebo informacím. Také se chci zeptat, na koho se obrátit v případě, že MO neinformuje vůbec, nebo minimálně členy o změnách a aktualitách a to ani na webu, ani na místních tabulích v daném revíru. Děkuji

hraji - Profil | Ne 3.6.2012 20:46:04

Dobrý den, nadřízený orgán je hodně silný pojem. MO je jedna z organizačních složek Moravského rybářského svazu, ale pokud vyloženě neporušuje Stanovy svazu, není jen tak možné proti ní zasáhnout.
Pokud jste neviděl ani žádnou hospodářskou zprávu ani jste nenahlížel do účetnictví, nemůžete jen tak tvrdit, že MO dělá něco protiprávního nebo nesprávného či pochybného.
Co se týče poskytování informací, je to interní záležitost MO a musí se řešit v MO. Doporučiji vám obrátit se s podnětem na Kontrolní a revozní komisi MO Vyškov a pokud na váš podnět nebudou reagovat, potom na Svazovou kontrolní a revizní komisi.

Mičudla - Profil | St 30.5.2012 21:52:19

Dobrý den,chtěl jsem se jen zeptat jestli studenti nad 18 let mají narok na nějakou slevu RL, popřípadě jak velká ta sleva je ? Děkuji

hraji - Profil | St 30.5.2012 21:56:23

Sleva na RL není věcí rybářského svazu. Poskytuje se pouze dětem do 15 let.
Co se týče slevy na povolenku k lovu, má na ni nárok student do věku 26 let, ale musí studium prokázat předložením dokladu o studiu

hallis - Profil | Po 28.5.2012 17:54:00

Dobrý den,chystáme se vyjet si na Dyji 4b v Bulharech.V diskuzích na MRK jsme se ale dočetli,že břehy obchází vlastníci pozemků a vyžadují jakési nájemné za svůj pozemek a dost rybáře timto obtěžují.Je nutné těmto lidem" vlastníkům" tedy něco platit? Žádný zákaz vstupu na tyto pozemky není a jsou volně přístupné. Děkuji Vám za Váš čas a odpověď.

hraji - Profil | Po 28.5.2012 20:20:04

Zákon 99/2004Sb. sice dává držiteli povolenky právo vstupovat na pobřežní pozemky, ale na druhou stranu právo vlastnické dává majiteli právo ze svého pozemku kohokoliv vykázat. Těžko říct, které právo je silnější. Já osobně se přikláním k právu vlastnickému. Tedy shrnuto, domnívám se, že majitel pozemku, na kterém se rybář rozhodl lovit, má právo jej vykázat, popřípadě se s rybářem domluvit za jakých podmínek tam bude lovit. Taková domluva může zahrnovat i možnost úplaty. V každém případě by asi bylo rozumné požadovat po takovém majiteli prokázání vlastnictví nějakým hodnověrným způsobem, aby nechodila vybírat "nájemné" celá vesnice.
Podotýkám a zdůrazňuji, že se jedná pouze o můj pohled na věc. Svaz v této věci žádné oficiální stanovisko neprojednával a takovýmto případem se na svazovém výboru nezabýval. Já o něčem takovém čtu poprvé.

Danus - Profil | Pá 25.5.2012 13:33:22

Dobrý den, mám dotaz ohledně povolenky. Pokud vypisu všechny řádky v povolence a nebudu mít odchytano 40 ks.Muzu požádat o novou povolenku a jak je to zpoplatněno. Děkuji Vám za odpověď.

hraji - Profil | Po 28.5.2012 7:27:27

Dobrý den, ptáte se zřejmě ve špatném fóru. V MRS není žádné omezení na 40 ks ponechaných ryb. A pokud popíšete v MRS záznam o docházce, dostanete další zdarma.
Zřejmě jste členem územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko. Zeptejte se přímo ve vaší MO:

tatnda - Profil | Pá 11.5.2012 12:14:40

přeji pěkný den,mám dotaz na pstruhovém revíru -morava a slezsko- údajně mohu jít po "pstruzích" na kapry a z kaprů už né na pstruhy,teda,jestli datum zakroužkuji,mohu po nesebrání žádné ryby na revír který zakřížkuji a naopak už ne?děkuji

hraji - Profil | Pá 11.5.2012 13:01:55

Ptáte se na nesprávném fóru, revíry územního svazu pro Moravu a Slezsko nepatří pod MRS, ale pod ČRS.