MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

candos3 - Profil | Čt 3.5.2012 17:11:56

Dobrý den,mám dotaz.Jsem člen RS na soukromém revíru. Na protějším břehu rybář vytáhl zjevně mírového kapra,dal ho do vezírku,ale nezapsal. Čekal jsem 30min. a šel k němu.Když uviděl odznak RS,najednou si na kapra vzpomněl.To už měl ale zabavenou povolenku,kapra jsem pustil osobně,co kdyby zase zapomněl. On tvrdí,že trest dostal v podobě odebrání RL.Kapr prý měl být jeho a já mu ho pustil neoprávněně.Údajně se radil s právníkem.Musím se tomu smát,ale uvítal bych názor opravdového odborníka. Děkuji.

kakr - Profil | Čt 3.5.2012 18:57:13

Je "soukromý revír" o kterém píšeš skutečně revírem ve smyslu zákona 99/2004 Sb.?
Nebo se jedná o "rybníkářství" a je na něm prováděna hospodářská těžba ryb udicí za úplatu podle pravidel stanovených vlastníkem?
A jen na okraj, RS nesmí v žádném případě zadržet RL.

mlokado - Profil | Čt 26.4.2012 10:47:32

Dobrý den,potřeboval bych vědět prodejní místa jihomoravských MP povolenek v okolí zlína,napajedel,díky

hraji - Profil | Čt 26.4.2012 10:50:05

Zlín, Napajedla a všechna další velká města v regionu.
Doporučuji se poohlédnou na Google po místních organizacích MRS v tomto regionu
popřípadě na stránkách MRS www.mrsbrno.cz po adresách MO s kontakty na představitele a vytelefonovat si to.

LudoO - Profil | Út 24.4.2012 19:09:06

Ahoj.
Chtěl jsem se prosím zeptat. Pokud přestanu platit členské známky (lístek mám zaplacený na 10 let) přestanu být členem svazu. Budu-li chtít se za pár let stát opět členem svazu tak, abych mohl zase rybařit, přihlásím se do některé organizace a zaplatím členskou známku za dotyčný rok a mohu dále rybařit. Je to tak ? Nebo budu muset doplácet známky i zpětně, nebo dokonce nebudu moci dále rybařit ? Je to stejné jak pro MRS tak i ČRS? (syn je u MRS a já u ČRS) Dík.

hraji - Profil | Út 24.4.2012 20:21:33

Pokud se rozhodnete zase začít rybařit, přihlásíte se do nějaké MO, zaplatíte zápisné, členskou známku a případné další poplatky. To co píšu se vztahuje na MRS. Jak to chodí v ČRS nevím, ale zřejmě obdobně. Zpětně se žádné členské známky nehradí.

Čendík - Profil | Pá 20.4.2012 15:29:24

Dobrý den !
Mám dotaz ohledně brněnské přehrady. Ohledně chytání na této přehradě je psáno, že je zákaz rybaření v zátoce " Na pile". Ačkoli jsem brňák, nevím, která ze zátok to je a nikde na internetu ani na mapách zátoka s tímto označením není. Proto prosím o radu, zda nemáte k dispozici mapu nebo odkaz na ni, kde bych bezpečně poznal, o kterou zátoku se jedná.

Předem děkuji.

kakr - Profil | Pá 20.4.2012 18:19:44

Zátoka Na pile není hlavní tok přehrady, ale 3 rybníčky z toho dva bez vody okolo baráku patřícího MO Brno 2.. Zákaz lovu je v terénu vyznačen tabulemi.
viz LOC 49°15'37.185"N, 16°28'2.633"E

p3t3 - Profil | Pá 13.4.2012 12:45:19

Zdravím, 21.11 mi bylo 15 let můžu tenhle rok chytat na 2 pruty nebo pouze na jeden? Děkuju za odpověď.

hraji - Profil | Pá 13.4.2012 12:59:15

Pokud ti v roce 2012, dne 21. listopadu, bude již 16 let a máš povolenku pro mládež od 16 do 18 let, můžeš chytat na dva pruty.

kapr115 - Profil | Pá 6.4.2012 15:09:09

Dobrý den tak ten revír je 471169 a na tabulich je napsáno lov rybolovu zakázan je to stejné na všech tabulich akorad nevim která platí jestly ta starší nebo novější ale děkuji za odpověď

hraji - Profil | Pá 6.4.2012 15:12:07

Revír číslo 471169 není v MRS, to se ptáte na špatném místě kolego. Severní Morava patří do ČRS. A doporučuji se zeptat přímo hospodáře MO, která se o revír stará. To je nejjistější.

hraji - Profil | Pá 6.4.2012 15:26:06

Poruším kvůli vám pravidla Poradny a odpovím ještě jednou. Jak jsem si našel, jedná se o revír Bukový rybník 1A v Bruntále. Popis revíru je ale naprosto jasný:
Na revíru platí zákaz lovu ryb v době umístění candátích hnízd z hráze a na pravém břehu 50 m od hráze – vyznačeno tabulemi a bójkami.

Na revíru je stanovena horní míra kapra 70 cm.

Revír s omezenou docházkou.

Co na tom nechápete?

kapr115 - Profil | Čt 5.4.2012 22:15:22

Dobrý večer potřebuji poradit:Našel jsem revír kde na pravém břehu je cedule zákaz lovu a na levem břehu už jsou dvě cedule zákaz lovu a jsou vzdalené od sebe 30 metru tak nevim kde chytat abych se nedostal do problému s R:S
Děkuji za odpúověď

hraji - Profil | Pá 6.4.2012 7:18:17

Je zřejmé, že nemůžete chytat v úseku, kde je cedule Zákaz lovu. Protože netuším, co je na předmětných cedulích přesně napsáno a ani jste neuvedl o jaký revír se jedná, těžko vám dát přesnější odpověď.
Rozhodně ovšem nesmíte lovit ani na levém ani na pravém břehu, počet cedulí není důležitý.

Tom252 - Profil | Út 3.4.2012 16:38:01

Chci se zeptat když mam povolenku zakoupenou v Břeclavi tak palatí jen na jihomoravský kraj nebo na celou Moravu a Slezko?¨Díky :-´)

kakr - Profil | Út 3.4.2012 16:54:48

V Břeclavi si můžeš koupit cokoli. Předpokládám, že jsi koupil povolenku MRS a ta platí jen na revírech MRS, ne na Moravě severní.
K povolence jsi dostal BP, kde je soupis revírů na kterých můžeš lovit.

novas32 - Profil | Čt 29.3.2012 22:06:21

zdravim, v sekci ČRS mi nikdo neodpovedel, zkusim to tady. nize prikladam muj dotaz, mohl byste mi to prosim nekdo osvetlit?
dobry den, resim takovou neprilis jasnou vec v BP, tykajici se doby lovu na MP (a vlastne i P - pouze v jinych casech) revirech. pro brezen je na MP uveden lov od 5 hodin rano, od dubna pak od 6 hodin. nicmene, pro brezen je to SEC cas a pro duben letni cas. jestli to dobre chapu, po posunu casu, ktery probehl letos 25.brezna, je sice v BP povolen pro brezen lov od 5 hodin, ale fakticky, vezmu-li v uvahu, ze uz je letni cas, smim chytat do konce brezna, stejne jako pak v dubnu, az od 6 hodin. chapu to dobre, nebo se pletu? diky za odpovedi

hraji - Profil | Čt 29.3.2012 22:13:47

Já to chápu stejně jako vy, tedy od změny času na letní se chytá od 6 LSEČ po zbytek března a pak v dubnu

pak - Profil | Ne 11.3.2012 19:25:03

dobrý den chtěl bych se vas zeptat jaky nazev ma dyje v okoli bulhar v papirech mi to nebylo moc jasne. diky za odpoved

hraji - Profil | Ne 11.3.2012 20:08:47

Dyje kolem Bulhar má pořád název Dyje. Hlavní tok řeky je Dyje 4B