MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

xmen17 - Profil | St 7.3.2012 20:18:50

omlouvam se jedan se o revir Cezava 1A

hraji - Profil | St 7.3.2012 20:21:35

Doporučuji zavolat zítra na MO Brno 5 a zeptat se přímo u nich. Na tento telefon Hospodář: 777 012 519
Bude to nejjistější a nejrychlejší

xmen17 - Profil | St 7.3.2012 20:01:57

Dobry vecer,smim poprosit o vysvetleni teto vety : ,, Zákaz lovu dravých ryb (štika, candát, sumec) všemi způsoby až do roku 2012. ,, ,je to vcetne roku 2012? nebo zde smim jiz letos chytat,
dekuji za odpoved

hraji - Profil | St 7.3.2012 20:13:01

Dobrý den. Protože jste neuvedl revír, kde je toto omezení uvedeno, nelze to ověřit. Musíte tedy vycházet z toho, že se zákaz vztahuje i na rok 2012.

lada78 - Profil | St 29.2.2012 20:54:32

Přeji dobrý den.
Mám na vás takový dotaz. Letos bych se chtěl začít věnovat lovu sumců na revírech kde je zakázáno zavážení a nevím si rady,jak udržet nástražní rybu na zvoleném místě.
1) můžu nahodit prut na druhou stranu,kde mi druhá osoba naváže koncovou montáž s nástr.rybou,vhodí do vody a pomocí trhacího vlasce ukotví třeba ke stromu?
2)můžu nahodit prut s nástr.rybou a špičkou prutu převěsit vlasec/šňůru přes větev nad vodou,aby nástr.ryba zůstala pod ní a v případě záběru se vlasec/šňůra smekla z větve?
Děkuji za odpověď.

hraji - Profil | St 29.2.2012 21:01:03

V BP pro vody MP je uvedeno, cituji:
Na revírech MRS je zavážení nástrah zakázáno vyjma těch revírů, kde je v popisu revíru vysloveně uvedeno "Zavážení nástrah povoleno". Tam, kde není zavážení nástrah povoleno, je možné dopravení nástrahy do místa lovu pouze nahozením rybářským prutem.

Vámi popsané způsoby tomuto ustanovení odporují.

LudoO - Profil | Pá 24.2.2012 14:29:04

Ahoj.
Jsem členem ČRS. Tam mě je to jasné. Letos jsem si koupil povolenku i na revíry MRS. Mohu chytnou max. 1 kapra a kombinovat s dalším 1 ks dravce. Pak lov končí. V období kdy se nechytají dravci to tedy znamená, že mohu chytnout 1 ks kapra a pak MUSÍM denní lov ukončit. Tzn. nemohu dále pokračovat a chytat např. cejny. Je to tak ?
Dík.

hraji - Profil | Pá 24.2.2012 14:33:49

Ne, neplatí, po ponechání si jednoho kusu kapra můžete lovit ostatní nehájené ryby a ponechat si je až do limitu 7 kg celkem. Rovněž můžete na vodě MP lovit i ryby lososovité, pokud se tam vyskytují.

Kubák92 - Profil | St 22.2.2012 16:39:41

tak teď mám opravdu problém :
1) starý lístek mám na úřadě, kde mají dovolenou. .
2) poslední výdej povolenek v MO UH je tuto sobotu. .
3) potvrzení o studiu nedostanu, protože máme jarní prázdniny. .
tak teď by mě opravdu zajímalo co s tím. .

kakr - Profil | St 22.2.2012 16:43:22

Čekat.......

hraji - Profil | St 22.2.2012 17:26:57

Pokud zvážíš svoji situaci reálně. Jsi momentálně nečlen, můžeš se rozhodnout pro téměř kteroukoliv organizaci v MRS. Nemáš rybářský lístek ani potvrzení o studiu a v UH mají poslední výdej tuto sobotu.
Mně z toho vychází, že se můžeš stát klidně členem v jiné organizaci, buď na "dostřel" UH a nebo kdekoliv v MRS. Rozumnou volbou můžeš ušetřit devět set korun. Zbytek je na tobě.

Kubák92 - Profil | St 22.2.2012 16:34:52

a mám jako student nárok na slevu povolenky ? tady http://rybaruh.cz/files/1325224293-konstrukce-platb​y-clena-2011.pdf jsem o tom právě nic nenašel. .jestli by to bylo navíc za plnou cenu, tak asi ještě nějaký pátek počkám. .

kakr - Profil | St 22.2.2012 16:36:53

Máš nárok na poloviční povolenku pokud doložíš potvrzení o studiu.

Kubák92 - Profil | St 22.2.2012 16:17:26

Dobrý den,
chtěl bych trochu aktualizovat svoji otázku:
našel jsem své staré papíry, které jsem měl naposledy v kat. "mládež" v r. 2006. .konečně jsem se spojil s někým z MO v Uh. Hradišti a tam mi řekli, že ač jsem byl členem, tak mě budou vést jako nového člena, což pro mě znamená cenu povolenky asi 3 000,- . .je to tak možné, nebo by se to dalo ještě dohodou nějak udělat ? pro studenta je to dost peněz, počítal jsem s polovinou. .

kakr - Profil | St 22.2.2012 16:30:01

Mohu poradit jen tolik - zkus jinou MO, žijeme v tržním prostředí a některé MO chtějí "trhnout" co se dá......
Ale zápisné (1000kč) zaplatíš všude.

arwe - Profil | St 22.2.2012 8:15:02

Dobrý den,prosím o radu. V loňském roce chodil syn(10 let) do rybářského kroužku, úspěšně absolvoval zkoušky pro nové rybáře a stal se členem MRS. Letos místní organizace odmítá prodat synovi členskou známku. Její nákup podmiňuje znovu přihlášením do kroužku rybářství. Má na toto podle platné legislativy MRS nárok? Díky za odpověď.Petrův zdar!

hraji - Profil | St 22.2.2012 8:23:43

MRS nemá legislativu, legislativa jsou zákony, vyhlášky a nařízení vlády.
Co se týče absolvování kroužku, MRS nemá tuto věc nijak upravenou obecně. Není stanovena obecná povinnost absolvovat kroužek mládeže.
MO může mít podobné ustanovení o povinnosti absolvovat koružek, ale musí být schváleno výroční čenskou schůzí. Nechejte si předložit usnesení VČS, kde je toto nařízení odsouhlaseno.
Celkově vzato je to podivná obstrukce ze strany MO.

Maďar - Profil | Út 21.2.2012 13:39:04

Koukám že člověk se stále učí. Koukám na tento článek a některý věci bych teda nevěděl.http://brno3.momrs.cz/jak-spravne-zapisovat-ulovky.​php
Zapsat před lovem datum a revír, po lovu druh, počet a hmotnost úlovku.Myslel jsem že druh ryby se musí napsat okamžitě po ulovení. Nebo se pletu? A prosím vás ještě. Je zapsání dvou úlovku do jedne kolonky délka správně? Děkuji

hraji - Profil | Út 21.2.2012 13:53:04

Dobrý den, musím se omluvit, ale text o zapisování ryb je staršího data a nebyla v něm promítnuta změna, kterou udělal MRS v zapisování ryb, které nemají stanovenu míru.
Nechám text opravit.
Ryba, která nemá stanovenou míru, musí být také zapsána (vepsáním druhu ryby - například plotice) ihned při ponechání prvního kusu. Počet ponechaných rab a hmotnost se zapisuje po skončení lovu.
Tomu zapsání dvou úlovků do jedné kolonky nerozumím. Proč byste to dělal? Kolonek máte na záznamu o docházce a úlovcích k dispozici dostatek, klidně zapisujte každou rybu do jedné kolonky.

Mrknato - Profil | Út 21.2.2012 10:52:26

Jelikož nejsem zdejší, a neznám jak to u Vás chodí, prosím o zodpovězení, jak je to v případě ponechání kapra v rozmezí 35-40cm a jak v případech kdy je na revíru zavedena tzv. "horní míra" s ponecháním kapra nad touto mírou? V odpovědi MIRAXDovi bylo uvedeno, že např. krmení (myslím, že kdyby zákaz krmení byl i v BP), nemůže být RS postihováno.
Zákon a vyhláška nezná jiné míry, než nejmenší lovné a proto se ptám, kdo postihuje nedodržování těchto BP?

hraji - Profil | Út 21.2.2012 12:17:27

V obou těchto případech bude RS postupovat dle platné legislativy a BPVRP pro vody MRS pro rok 2012.

kakr - Profil | Út 21.2.2012 12:30:58

Kolega hraji to napsal pregnantně, nicméně to kapánek rozvinu, by to pochopili i múčkaři.

BP MRS mají zcela jasně v tabulce "zákaz přivlastňování ryb nedosahujících stanovené délky" u kapra uvedeno číslo 40cm. Platí pro vody MP i P.
Kapr 35 - 39cm je nepřisvojitelný, tudíž bdělou a ostražitou RS je ponechání "malého" kapra důvodem k zadržení povolenky.
Zákon zná možnost uživatele revíru stanovit BPVRP (zkratku jistě dobře znáš) a " zpřísnění zákona" je dle výkladu možné.
Na revírech, kde si kapřoborci prosadili tak zvaný K70 platí míra kapra 45 - 70cm.
Vše najdeš v BP MRS.
Finální odpověď, kdo postihuje nedodržení mír uvedených v BP?
Kú (Krajský úřad), příspěvkem do státního rozpočtu (pokutička) a SKK (svazová kárná komise) ponecháním povolenky v čistírně do doby než trestanec pochopí, že BP nejsou pro srandu králíkům.