MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

Kubák92 - Profil | Út 21.2.2012 10:06:52

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na pár otázek ohledně vyřízení RL.
Lístek jsem měl, když mi bylo asi 12, ale pak jsem na ryby přestal mít čas, tak jsem ho dále neprodlužoval. Teď ho navíc nemůžu ani najít. .Chtěl bych se tedy zeptat :
1) jak mám postupovat s vyřízením nového lístku, kam zajít dřív, atd.
2) celková cena na mimopstruhovou se studentskou slevou. .
Mockrát děkuji za odpověď. .

hraji - Profil | Út 21.2.2012 10:39:33

Dobrý den,

cena povolenky MO je 400 korun.
Co se týče RL, vše je popsáno zde
http://brno3.momrs.cz/obnoveni-clenstvi-ve-svazu.ph​p

MIRAXD - Profil | Po 20.2.2012 8:50:47

Dobrý den mám dotaz je li možné krmit s lodě nebo člunu na vodách mrs.Děkuji

kakr - Profil | Po 20.2.2012 9:24:02

Krmení (vnadění) neřeší ani zákon ani vyhláška o rybářství a nemůže být RS postihováno.

kaprikar164 - Profil | Po 20.2.2012 8:37:38

Dobrý Den,Chtěl bych se zeptat kolik bude stát povolenka do 15 let tento rok.Děkuji:)

hraji - Profil | Po 20.2.2012 8:43:36

Povolenka na MP revíry bude stát 250 korun. Na P revíry 300.

kakr - Profil | Po 20.2.2012 8:44:56

Žákovské povolenky MRS (do ročníku 1997 včetně) stojí MP 250 a P 300kč.

Radoslav - Profil | Po 20.2.2012 0:28:02

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jakou povolenku (mimopstruhovou,MRS) mám nárok v případě že je mi 19 let a jsem studentem. Levnější povolenky jsem viděl pouze pro mládež, tak mě zajímá jestli se to vztahuje i na studenty. Děkuji

kakr - Profil | Po 20.2.2012 7:47:40

Pokud doložíš potvrzení o studiu máš nárok na poloviční povolenku (400kč). Platí pro studenty do věku 26 let.

jura3 - Profil | St 15.2.2012 16:05:15

Dobrý den,rád bych věděl jestli se dá chytat na rybníku JADRAN u Oseku nad Bečvou a jestli je tam nějaké omezení. Jasně že s povolenkou.Děkuji

hraji - Profil | St 15.2.2012 16:07:03

Osek na Bečvou je na severní Moravě, tedy spadá pod ČRS, nikoliv MRS.
Omlouvám se, ale na váš dotaz neumím odpovědět.

PXL - Profil | Ne 12.2.2012 16:21:41

Zdravím, syn ztraitl před dvěma roky rybářský lístek a všechny papíry... Poradíte mi kam mu mám zajít pro nový rybářský lístek a co si mám vzít sebou a kolik peněz si na zařízení nových papírů zajistit ? Je mu 13. Děkuji

hraji - Profil | Ne 12.2.2012 16:26:44

Rybářský lístek musí jít vyřídit jeho zákonný zástupce na obecní úřad příslušný podle místa trvalého bydliště. Lístek stojí 50 korun na rok.
Poté, co bude mít vyřízený RL musí zajít na MO, kde byl členem a nebo do jiné MO MRS a tam se přihlásit za člena. Platit bude členský příspěvek 200,-Kč, povolenku MP za 250,-Kč, zápisné se již neplatí. Možná nějaký manipulační poplatek. Bude potřebovat fotografii na průkaz člena.

PXL - Profil | So 11.2.2012 11:23:22

Dobrý den, asi před dvěma roky jsem ztratil rybářský lístek atp.... Už nemám nic, nebyl by problém si zajít na úřad zajistit si nový rybářský lístek a pak zbytek, jako sumář atp ? Díky

hraji - Profil | So 11.2.2012 13:39:16

Já v tom nevidím žádný problém. Je to jen na vás. Postup který popisujete je normální.

syny - Profil | Pá 3.2.2012 11:25:27

Dobry den, da se nekde zjistit pocet clenu vlastnicich povolenku v roce 2011, nikde jsem tyto udaje na strankach MRS nenasel.

hraji - Profil | Pá 3.2.2012 11:46:30

Doporučuji obrátit se písemným dotazem přímo na tajemníka MRS. On je správcem webových stránek a on by měl tuto informaci mít k dispozici.

Maďar - Profil | St 25.1.2012 9:08:53

Jen jestli kolega nemyslel že chytí nástražní rybku(plotici,cejnka,okouna...) někde v požární nádrži uprostřed vesnice. A že každá má nějakou tu nádrž(obecní rybník,louže.....) a pak si jí donese k revíru. A neříkám ani když má někdo rybníček na zahradě. Co pak? Zapsat se nedá není to revír. I mně se už stalo že jsem dlouho musel vysvětlovat kde jsem k tééé rybce přišel. Jak v tomhle případě se zachovat? Díky

kakr - Profil | St 25.1.2012 9:12:35

Dodatek BP pro rok 2012 problém ryb, které nemají míru a slouží jako nástražní řeší zcela pregnantně.
Stačí si jej přečíst.

kulhacka - Profil | Út 24.1.2012 12:31:13

Zdravím, nwm jestli tahle otázka tu už byla, ale nevšiml sem si jí.

Použití nástražních rybek, jejichž lov je na revíru vázán nejmenší lovnou délkou, je lovící povinen prokázat jejich nabytí ( zapsat nebo mít doklad).

Tak jak je to, když si jdu nachytat nástražky, které nemají na revíru míru, chytnu plotici, cejna, okouna tak mosím zapsat druh a až skončím s lovem tak napíšu kusy a váhu?

Každý říká něco jiného a pak v tom mám guláš.

Děkuju

hraji - Profil | Út 24.1.2012 12:34:59

Jednoduchá rada kolego. Odmysli si pojem nástražní ryba. Je to normální ryba jako každá jiná, nikde není napsáno, zda ji použiješ na lov dravců nebo ji sníš k večeři. A podle toho ji i zapisuj.
Každou ponechanou rybu, bez ohledu na účel jejího ponechání, jsi za zákona povinen napsat do přehledu úlovků. Tečka a naprosto jasno.