MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

LudoO - Profil | Čt 19.1.2012 17:09:20

Ahoj. Jedu chytat na chatu kde se ubytuji. Chytnu cejna. Žena zavolá kafe. Vytáhnu udice z vody a cejna (ve vezírek příp. zabitý) včetně povolenky .. nechám u vody. Jdu na chatu cca 50 m odkud na vše vidím. Přerušil jsem lov? Tzn. měl jsem cejna zapsat i když leží u vody? Protože tuto přestávku udělám pak na obět, pivo ... a kdybych zase mezitím chytl cejna tak mám ten den teoreticky plno zápisů v povolence. Kupuji celorepublikovou povolenku a využiji ji jen tak na 4 týdny v roce. Tzn. když přijedu tak si chci vodu vychutnat. To jen tak na vysvětlení.
Dík.

kakr - Profil | Čt 19.1.2012 17:22:57

Kde je problém?
Přisvojíš si cejna, zapíšeš do povolenky kolonka druh "cejn"a můžeš chodit na kafe třeba každou půlhodinu. Po skončení lovu (večer) spočítáš přisvojené cejny, zapíšeš počet kusů a váhu a vychutnáváš si dovolenou.....

Greib458 - Profil | So 14.1.2012 11:50:57

Je to myšleno tak všeobecně není to na konkretní revír. Jde o to že si chytnu na revíru X nástražní rybku a napíšu si ji pak ji převezu na revír Y a nastražím ji třeba na sumce nebo štiku. Může se to takhle dělat nebo ne? Já to tak dělám celý život a nikdy problém nebyl.

hraji - Profil | So 14.1.2012 12:03:16

V posledních letech se změnilo hodně věcí, změnil se i přístup k přenosu nemocí ryb.
Jasnou odpověď vám dá hospodář vaší MO. Na to abych odpověděl nemám dostatek informací.

kakr - Profil | So 14.1.2012 12:27:25

Když se na převoz ryb podíváš přes zákon, tak ryby nasazované do revíru musí mít veterinární osvědčení, že jsou OK. Otázkou je, zda pár plotiček z návesního rybníčku veterinární osvědčení také potřebuje.......

Před pár roky, kdy došlo k masivnímu rozšíření hlístice (napadá úhořům plynový měchýř) a velkému úhynu platilo nařízení, že se rybičky mezi revíry převážet nesmějí. Malé rybky jsou totiž mezihostitelem hlístice a když úhoř infikovanou rybku sežere, hlístice mu provrtá měchýř a úhoř uhyne. Rybičce vývojové stadium nijak nevadí.

V BP žádný zákaz převážení nástražních rybek není a v Dodatku pro rok 2012 je ustanovení, že jsi povinen prokázat původ ryb, které mají míru.

Greib458 - Profil | So 14.1.2012 11:17:15

Zdravím na rybářské schuzi se říkalo že nástražní rybka ulovena na nějakým revíru se nedá použít v jiném reviru není to nějaká blbost?

hraji - Profil | So 14.1.2012 11:41:01

Jak mám odpovědět, když nevím, co přesně se říkalo na vaší schůzi a kterého revíru se to týkalo?
Omezení převozu nástražních rybek je ovšem realitou z důvodu zamezení šíření nemocí ryb mezi revíry.

Miraryb - Profil | Po 9.1.2012 18:12:25

Tak Mo, které obhospodařuje cca 200 ha vodní plochy dostává stejné finance jako MO s cca 100 ha vod? Podle mě do každého hektaru přijde určité množství ryb, takže nakonec je to stejně podle ha.

hraji - Profil | Po 9.1.2012 21:52:59

Ale to přece není pravda. Jak jste přišel na to, že hektar jako hektar? Přece dvacetihektarový revír na pstruhové řece bude mít úplně jiný zarybňovací plán než dvacetihektoravý revír na nížinné řece a nebo dvacetihektarový rybník. A peníze se přidělují dle zarybňovacího plánu. Kilo pstruha stojí mnohem víc než kilo kapra či cejna.

Miraryb - Profil | Po 9.1.2012 14:24:03

K předchozím otázkám Bezďáka: Možná se mýlím, ale nedostávají náhodou MO peníze na zarybnění podle rozlohy vod, na kterých hospodaří? Potom by bylo jasné vysvětlení, každá louže, byť ae na ní nedá chytat, nebo rybu chovat je kvůli penězům dobrá.

hraji - Profil | Po 9.1.2012 14:41:01

Ne, peníze na zarybnění se nepočítají z plochy rybníků, ale z ceny násadových ryb. Kdyby se počítaly z plochy rybníků, peníze by mohly i klesat i když cena ryb stoupá.

Bezďa - Profil | Po 9.1.2012 13:10:31

Podle titulku výše sem tato otázka patří (MORAVSKÝ RYBÁŘSKÝ SVAZ, O.S.
Fungování MRS a jeho místních organizací, pravidla rybolovu, revíry).
Z tohoto důvodu se tady ptám.
Jestli ale obtěžuju tak se omlouvám a děkuji za předchozí fundovanou odpověď.

hraji - Profil | Po 9.1.2012 13:18:18

Subjektem hospodařícím na té nádrži je některá z MO, v tomto případě MO Blansko.
Nikdo z nás nedostává od MO žádné informace o tom, jak hospodaří na svěřených vodách.
Takže pokud se obrátíte na MO Blansko s dotazem, uděláte přesně to samé, co bych musel udělat já. Já nejsem ani placený zaměstnanec svazu ani MRKu. Neobtěžujete mě, ale požadovanou informaci nemám.

Bezďa - Profil | Po 9.1.2012 12:18:25

Zdravím, měl bych dotaz ohledně konkrétního revíru a to Podomský potok 1. Pod tento revír spadá rybník v Bořitově (Váňův). Když jsem rybník hledal tak jsem našel akorát místo s max 10 cm vody. Tedy je v dost žalostném stavu a o rybníku se nedá ani mluvit.
Proč je takový rybník v soupisu revírů? Neměla by se MO o rybník starat?

hraji - Profil | Po 9.1.2012 12:23:48

A proč se ptáte zde? Zeptejte se přímo v MO, která má na rybníku hospodařit.

H. - Profil | So 7.1.2012 14:48:17

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli mohu vnadit z lodě i tam kde není povoleno zavážení nebo lov ryb z lodě?

hraji - Profil | So 7.1.2012 16:32:46

Zákon o rybářství, vyhláška a ani BP neznají pojem vnadit. O takové činnosti není v rybářských předpisech ani slovo zmínky. Tutíž není nijak upravena.

doliz - Profil | Pá 6.1.2012 7:47:44

Zdravím, může mi kamarád, který stojí na mostě hodit z mostu do řeky moji montáž na přesně určené místo v řece.

hraji - Profil | Pá 6.1.2012 8:07:02

Zcela v duchu předpisů, na revíru, kde není dovoleno zavážení, ne. Na takovém revíru je možné dopravit nástrahu na místo lovu pouze nahozením prutem.
A v reálu. Bude záležet na RS, jak takové počínání posoudí, pokud tedy bude přitomna na místě zrovna kdy budete takto "nahazovat".

Papin - Profil | Čt 5.1.2012 7:12:50

ahoj, chtěl bych se zeptat zda je náký rozdíl mezi republikovou povolenkou a celosvazovou povolenkou? podle mě je to stejný...nebo v čem se liší tyto povolenky?děkuji

hraji - Profil | Čt 5.1.2012 7:44:02

Zásadní rozdíl je v tom, že celosvazová povolenka ČRS se vztahuje na všechny územní svazy ČRS, kdežto celorepubliková povolenka zahrnuje všechny územní svazy ČRS plus revíry MRS, platí tedy na celém území republiky.