Redakce MRK.cz

V této poradně se můžete zeptat na problémy s chodem webu MRK.cz, napsat nám nápady na jeho vylepšení nebo poslat dotazy týkající se jeho používání.

Prosím, neposílejte nám sem rybářské dotazy.

Moderátoři - poradci: Martin M.Roman C..

Kraťas82 - Profil | Pá 22.10.2010 17:36:20

Ahoj Martine, Romane,

Chtěl jsem se zeptat, teď když najedu v založce "reakce" na nějakou svoji starší reakci a kliknu na diskuzi, ve které se nachází, tak mě to hodí na nejnovější stránku diskuse. Což je docela na pytel, protože proklikávat se diskuzí stránku po stránce ke starším je zvlášť u hodně obsáhlých diskuzí (např.BJ) vcelku nemožný... Nešlo by to udělat, aby ses po kliknutí na starší reakci, nebo starší příspěvek v kartě jednotlivých uživatelů (plavaná, dravci, všeobecné....), dostal přímo na stránku diskuse, kde se daný příspěvek nachází?? myslím, že by to bylo užitečný... Co Vy na to??

Martin M. - Profil | Pá 22.10.2010 21:09:54

Ahoj, zatim to je mysleno tak, ze si reakci prectes primo v seznamu reakci a nemusis ji jiz hledat nekde hluboko v diskusi, ale rozumim, co pises. Pisu si na zimni vecery ;-)

NOVAS - Profil | Pá 15.10.2010 8:56:54

Čau Martine , Romane

dnes jsem si našel čas , a prolezl všechny svoje ,,oblíbené diskuse,,Zjistil jsem , že u většiny starších diskusí je u všech příspěvků červené ,,N,, i když do nich evidentně nikdo nepřispíval (viz foto-poslední příspěvek z 8.4.2010 je ode mne , přesto je celá diskuse jako bych ji nikdy nečetl) Dá se s tím něco dělat , nebo jen dělám něco blbě ? (podotýkám , že stále používám ,,stejný MRK na více počítačích ,, i přihlášení.

Díky za odpověď. Petrův Zdar

Martin M. - Profil | Pá 15.10.2010 10:33:49

Ahoj, pamatovani prectenych/neprectenych zapisu neni nekonecne, tusim archivujeme tuhle informaci o navsteve jen 3 nebo 4 mesice zpatky, potom se vymaze a diskuse se nasledne jevi jako neprectena. I tak ma tato tabulka databaze cca pul gigabajtu. Pamatovat si data treba i nekolik let zpetne je nerealne, je to velmi vyuzivana tabulka a jeji narust o stovky procent by extremne zatezoval system - pritom uzitecnost a vyuzitelnost takove stare informace je jen velmi nizka (o cemz svedci i tvuj dotaz, ktery je jediny za cca 5 let, co to tak delame - ostatni si toho ani nevsimli). Je treba brat v uvahu, ze MRK je obrovsky kolos dat a ze je treba hledat kompromis mezi hodnotou informace a hodnou jejiho uchovavani, cimz nemyslim samotnou hodnotu mista na disku, ale navyseni narocnosti takova data tridit a vyhledavat v nich.

Pelci - Profil | Pá 8.10.2010 19:24:49

Přeji hezký večer.
Chtěl jsem poprosit, mám menší problém.
Na profilu se mi ukazuje u posledního přihlášení, že nechci zveřejnovat kdy tam právě jsem.
A ještě mi nenabíhaj fotky do diskuse. Děkuji

Martin M. - Profil | Pá 8.10.2010 19:36:26

Ahoj, prepnout si to muzes v nastaveni profilu zasrktavatkem s nazvem "Zobrazovat jméno v seznamu návštěvníků on-line".
Fotky v diskusich - nejde posilat, nebo se nezobrazuji vsechny (i cizi) fotky? Posilat je nutno soubory do 8MB ve formatu JPG.

Maty96 - Profil | Po 4.10.2010 11:30:05

Ahoj chtěl bych se zeptat jak mám založit disku¨si s poděkováním
Díky

Martin M. - Profil | Po 4.10.2010 14:14:41

Ahoj, v kazde diskusi mas moznost dekovat. Pouze u nekterych dodatecne dekovani zakazujeme (kdyz napr. autor dekuje uplne vsem i za "ahoj" apod.).
Pripominam, ze dekovat jde jen zapisum max. 30 dnu starym.

vladok - Profil | Čt 30.9.2010 14:21:21

Zdravím, mám problém so súkromnými správami. Prijímam ich v poriadku, keď však odpoveď odošlem, zobrazí sa mi text žiadne správy a odoslaná správa zmizne, nie je doručená adresátovi ani nie je v kolónke odeslané správy. Kontaktujú ma členovia MRK-u, ale nemôžem im odpovedať.

Martin M. - Profil | Pá 1.10.2010 13:15:08

Vyreseno, byl jsi u nej mezi ignorovanymi...

grizzly72 - Profil | Čt 30.9.2010 17:03:42

Ahoj, mam dotaz, kde se můžu podívat na otázky které jsem si zařadil jako ignorované, popř je z ignorace vyjmout ?
A ještě mě napadlo - co zkusit aukční síň?

Martin M. - Profil | Čt 30.9.2010 20:20:30

ahoj,
ignorovane otazky - seznam neexistuje. Nicmene ignorovane otazky se ti zobrazuji jako kazde jine v seznamu diskusi http://www.mrk.cz/diskuse.php, nezobrazuji se jen v KdeToZije. Mozna nejaky seznam udelame, ale .... tak ignorujes ji, nebo ne? ;-)

Aukce - aby aukce fungovala, musi byt zaruceno, ze si ten, kdo prihodil nejvetsi castku, skutecne zbozi koupi. A k tomu kupce donutit neumime. Stejne tak neumime donutit prodejce, aby to prodal za castku, ktera se mu treba na konci aukce zda byt mala. U opravdovych internetovych aukci jsou prodejce i kupujici overovani minimalne pres kreditni kartu, lepe papirovou postou. Nejakou pseudoaukci bez techto pravidel se nam vytvaret nechce.

Fuchsa - Profil | Čt 30.9.2010 16:32:24

Ahoj , nešlo by založit burzu s věcmi ohledně kaprařiny s feedrařinou či muškaření ? Děkuji

Martin M. - Profil | Čt 30.9.2010 16:43:07

Ahoj, jaky je rozdil mezi burzou a bazarem?
http://www.mrk.cz/bazar.php3

Dušín-Nixon - Profil | St 29.9.2010 20:01:49

Ahoj .Kšiltovka stále nikde :-) jak to kluci vypadá

Martin M. - Profil | St 29.9.2010 22:15:29

ahoj, pristi tyden rozesilame, omlouvam se za zpozdeni.

kaštan01 - Profil | St 29.9.2010 16:46:44

Zdravím,můžete mi poradit jak můžu poslat více fotek najednou třeba(můj lov),dík

Martin M. - Profil | St 29.9.2010 17:28:27

Ahoj, posles jen jednu, po zobrazeni v diskusi kliknes vedle sve zpravy na odkaz "opravit zapis" a vlozis druhou ... muzes opakovat vicekrat.

foxxx - Profil | St 29.9.2010 16:45:48

Ahoj,neplánuje se do budoucna nějaká "filtrace" soukromých zpráv?Myslím tím,že si zvolim určitý nick a ukáží se mi SZ pouze od toho určitého jména...

Martin M. - Profil | St 29.9.2010 17:27:29

Ahoj, driv jsem to v planu nemel, ale ted jsou SZ tak extremne vyuzivana funkce MRKu, ze si zaslouzi kompletni predelani a lepsi funkce.