MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Beruška

Typ: Ostatní
Velikost háčku: 10 - 12
Druh/typ háčku: gammarový

Materiál:

  • Tělíčko: Tělíčko je vytvořeno ze srsti králíka zelenoolivové barvy s přídavkem spectraflashového nebo podobného materiálu a okroužkováno 2-3 paprsky pštrosa zelenoolivové barvy. Přes tělíčko je přetažen vinylový hřbítek, rovněž zelenoolivové barvy.
  • Ocásek, střapeček: konečky paprsků pštrosa zelenoolivové barvy
  • Kroužkování: vlasec 0,08 mm
  • Zátěž: olověný drátek 0,6 mm
  • Barva nitě: tmavě hnědá

  • úspěšné období: jaro, léto
  • lovené ryby: pstruh, tloušť, občas lipan

Komentář

Vcelku úspěšná muška na vodách s výskytem těchto vodních korýšů.

Vazací postup

Na gammarový háček namotáme olověný drátek pro zatížení, který fixujeme vteřinovým lepidlem. Přivážeme vázací nit, kterou dotočíme až do obloučku háčku. Přivážeme 4-6 konečků paprsků pštrosa pro vytvoření ocásku mušky, dále na konci mušky přivážeme vinylový hřbítek, vlasec pro kroužkování a 2-3 paprsky pštrosa. Poté ze srsti nadabujeme tělíčko mušky až k hlavičce. Celé tělíčko okroužkujeme paprsky pštrosa (současně, nestáčet), v přední části mušky trochu hustěji. Mušku zlehka vyčešeme kartáčkem směrem dolů, přes tělíčko přetáhneme vinylový hřbítek, který u hlavičky zafixujeme vázací nití. Celé tělíčko okroužkujeme vlascem pro vytvoření článků tělíčka, z vázací nitě vytvoříme hlavičku, kterou zafixujeme vázacím lakem.

 

Michal, 15.5.2006
Průměrná známka: 2,00

Diskuse k mušce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby Rybina Rybářské potřeby Rybina

Největšího kapra chytíte pouze s kvalitním vybavením a to Vám nabízíme v našem e-shopu Rybářské potřeby Rybina. Široký výběr rybářských...