Aktuálně: Povolené výjimky pro nonstop rybolov na rok 2026

Njá 2 - Profil | Čt 11.9.2025 8:58:42

bart.bm >> Pokud se člověk chová tiše a nenápadně, pak ano, ale ruku na srdce, kolik rybářů se tak chová?

    Nboticar - Profil | Čt 11.9.2025 8:50:50

    Martin M. >> Počet sumců už by neprošel, protože si už i vrabci na střeše dělají legraci z toho, že Rada ČRS každoročně chce výjimku na přemnožené sumce na Orlíku a každoročně se pochlubí tím, kolik jich tam vysadila. Seznam invazivních druhů - pravděpovobně se tím myslí unijní seznam, možná rozšířený o invazivní druhy přítomné v ČR. Chtělo by to, aby sem dal někdo kopii toho rozhodnutí jako takového, jinak to budou spekulace.

      NKnapík - Profil | Čt 11.9.2025 7:39:15

      bart.bm >> využiju tvůj příměr s autem ...
      Auto ani nemusíš sám řídit, stačí si sehnat taxi nebo řidiče. Tím pádem už ani není třeba chodit na ryby a chytat za tebe může někdo jiný, zatímco ty se můžeš věnovat jiným činnostem, které se s rybařením nesnoubí.

        NKnapík - Profil | Čt 11.9.2025 7:35:02

        Tarn >> jj, registroval jsem to.

          Nbart.bm - Profil | Čt 11.9.2025 6:37:02

          Martin M. >> Nic ve zlem,ale tohle je takový populistický názor. Když ale budeš mít ty revíry dva, bude na každém jen třeba 75 rybářů. Když tři bude někde 50 někde jen 30 a zbytek na tom třetím. A tak by se dalo pokračovat. Prostě ten počet členů nelze v dnešní době rozložit na víc revírů v režimu 24,tudíž je stav na těch co jsou takový jaký je.

            Nbart.bm - Profil | Čt 11.9.2025 6:12:09

            Je nutné si uvědomit jedno. Tlak na vody u nás v režimu nonstop je enormní protože je jich málo. Kdyby byly v režimu nonstop třeba vody od 20 hektaru víc tak se tlak rybářů rozloží třeba na 1000 revírů místo těch 20 nebo kolik jich je. A další věc je typický česká závist. Kdyby se nezávidělo, nejsou pomluvy ukazování prstem a tak dále. Vidím to třeba v tom Polsku ano jsou vody které jsou de facto permanentně v obležení ale to jsou ty vody kde se dá chytit pěkná ryba a hlavně se o té rybě ví. Tam kde pěkné ryby jsou a moc se nechytají , tudíž se o ní moc neví,tak tam sedí pár rybářů i když je tam nonstop. Je to prostě o možnostech. Pokud bude těch možností pár bude tlak enormní, pokud jich bude víc bude se i souměrně tlak rozkládat.

              Nbart.bm - Profil | Čt 11.9.2025 6:01:31

              čolkař,zloch >> Používáš email? Proč můžeš psát na papír. Používáš v autě tempomat,automatická světla atd.? Proč? Vše se dá dělat ručně atd. A to samé je s hlásiči a ostatními komponenty. Na jednu stranu nadáváš že to není ono, jinde ty novoty používáš a je to v pořádku 😁

                Nbart.bm - Profil | Čt 11.9.2025 5:48:21

                já 2 >> to bych ti klidně i oponoval. Normálně se mi stává že jsem někde zalezlý,kousek za mnou na louce se pase v klidu zvěř. I to pití už proběhlo a to na vzdálenost tak 15ti metrů. O návštěvě prasat a i nemluvě. Pokud nemáš kolem sebe cirkus,tak není problém.

                  NTWIN 69 - Profil | Čt 11.9.2025 4:41:30

                  bart.bm >> Super kamaráde,za tuhle výhodu jsem rád.

                    NTarn - Profil | St 10.9.2025 21:56:39

                    Knapík >> Protože argument s přemnoženým sumcem, začíná být překážkou s obchodem sumčí násadou. Potom se stane to, že máme na Orlíku ( měli jsme) lov 24h, který jsme odůvodnili přemnožením sumce a ejhle, najednou na stránkách svazu oslavný článek s vysazováním sumce do Orlíku. A čistě náhodou se zjistilo, že z Lipna taky nějak mizí a je třeba ho vysadit :) :)

                      NPindˇa - Profil | St 10.9.2025 21:56:33

                      já 2 >> Ne ne v dnešní době, kdy je smýčka s rybařením silně utažená si vystačím s pár rybníky v okolí s tím jak říkáš aktivním lovem na ukojeni absťáku a jelikož mám i ten druhý způsob lovu od děcka rád, řeším to dřív nenáviděnými soukromkami typu Tovačov, abych místním na jejich velkých domácí vodách, které jsem ještě před dvaceti lety na celorepublikovou povolenku hojně navštěvoval nepřekážel, nebo se jim neprocházel po jejich soukromém pozemku, kde zcela jistě dnes ta zvěř chodí ráda pít. Škoda, že jsem to nepochopil dřív, jako @TWIN 69, nebo @bart.bm a neušetřil tím tak naši přírodu. Že zacházím s živými tvory jem si určitě uvědomil už před víc než padesáti lety, kdy jsem poprvé nahodil

                        Nčolkař,zloch - Profil | St 10.9.2025 21:30:10

                        já 2 >> souhlasím, rybář má být u prutů tak, aby s nimi byl v případě potřeby schopen neprodleně manipulovat.Znám jen pár lidí, kteří toho jsou schopni po 24 hodin denně, o dlouhodobých pobytech nemluvě 👎Spaní v bivaku se zapnutými hlásiči a příposlechy na vzdálenost xx metrů nepovažuji za rybolov, nonstop rozhodně NE !

                          Njá 2 - Profil | St 10.9.2025 21:03:16

                          Pindˇa >> Pohlížíš na rybaření jako na právo, nikoli jako na výsadu. Většina rybářů si neuvědomuje, že nakládá s živými tvory a poměrně radikálním způsobem ovlivňují přírodu kolem sebe. Vidí jen vlastní pohodlí a rybaření se stává zpestřením dovolené. Pokud se nevěnuji lovu ryb aktivně můžou mi být 3dny málo, pokud bych tomu byl ochoten věnovat svojí pozornost, málokdo dá 24h. To ovlivnění není jen o rybách, když se v bivaku usadí rybář na pár dní u vody, zvíře už se tam napít nepůjde.

                            N$ - Profil | St 10.9.2025 19:42:33

                            FRANK71 >> Tak to tam možná půjde najít dobré místo... i o víkendu

                              NPindˇa - Profil | St 10.9.2025 17:54:30

                              Martin M. >> Rozumím, pokud by to tak opravdu bylo. Píšu jen za sebe. Kdybych měl třeba Lipno, nebo Labe v nějaké rozumné dojezdové vzdálenosti, jako třeba Mušov do cca 100 km tak to neřeším. Takhle, když pojedu 350 km, tak tam chci aspoň 3-4 dny rybářit, tím pádem bivak. O půlnoci všechno zabalím na trakař, dojedu s ním k autu a ve tři ráno pojedu pomalu spátky, abych si vše znova nachystal. Je to z nadsázkou, ale do reality to daleko nemá a tím pádem mě trochu mrzí, že se mi třeba taková voda dosmrti uzavřela.

                                NMartin M. - Profil | St 10.9.2025 17:16:04

                                Pindˇa >> bez nonstopky tam bude treba 100 rybaru 20 hodin, s nonstopkou 150 rybaru 24 hodin, to by byl narust prutohodin o 80%.
                                (chodim na ryby odpoledne do soumraku, ale pro nostopku na pryglu jsem u nas hlasoval)

                                  NFRANK71 - Profil | St 10.9.2025 17:10:57

                                  Pindˇa >> na tu tvojí nonstopku

                                    NPindˇa - Profil | St 10.9.2025 17:09:47

                                    FRANK71 >> Promiň nevím na co reaguješ

                                      NFRANK71 - Profil | St 10.9.2025 17:02:16

                                      Pindˇa >> tak naposledy. Rozhoduje o tom vice orgánů. Můžeš si ty výhrady najít. Nejde jen o ryby. Kór když si někdo plete lov s kempování a je schopen okupovat místo celý měsíc.

                                        NPindˇa - Profil | St 10.9.2025 16:38:01

                                        Martin M. >> Ok já si to nemyslím a schizofrenik asi nejsem. Nechápu o jaký klid se jedná během čtyř hodin, když je pak budu dvacet hodin nahánět. Spíš myslím, že více než o hájení ryby čtyři hodiny, jde o tu tvou poslední větu. Tím nemyslím, že vyloženě tobě.