Rybáři v MRS pozor - zapisujte číslo revíru

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 9.5.2025

Nchřenovák - Profil | Po 12.5.2025 14:21:39

Martin M. >> Možná časem to budou úlovkače skenovat jako u pražského svazu

    Nchřenovák - Profil | Po 12.5.2025 14:10:54

    Martin M. >> Určitě ne do toho nového úlovkače ,kde je napsáno číslo revíru

      NMartin M. - Profil | Po 12.5.2025 14:00:42

      chřenovák >> doted bych tam nazev normalne napsal, mnoho reviru by se mi do tech 8 kolonek i vlezlo cele, treba D Y J E 5, normalne jak na postovnich slozenkach kdyz pises adresu po pismenech :)

        Nvlaza - Profil | Po 12.5.2025 13:57:28

        Martin M. >> Tak teď jsem narychlo proběhl soupis revírů MRS a je pravdou, že první 3 čísla jsou stálá (461). Tak jestli každý územní svaz je má jednotná, tak bych si to taky dovedl v rámci úspory místa v kolonce i v mojí paměti představit :-) Samozřejmě by držitelé celo- povolenek by byli trošku v nevýhodě.

          Nchřenovák - Profil | Po 12.5.2025 13:56:01

          Martin M. >> Když máš celosvazovou a celorepublikovou tak tam ani název nenapíšeš
          Já jsem vůbec nikdy nepochopil proč píšete názvy revíru 😉

            NMartin M. - Profil | Po 12.5.2025 13:53:10

            Petr64 >> nekde ano

              NPetr64 - Profil | Po 12.5.2025 13:47:16

              Vojta78 >> My jsme někde měli podrevír? Já se s tím setkal jen ve Slavičíně. No,spíš to bylo jen něco jako podrevír. Chtěli jen rozlišit lov na rybníku Slavík 1,nebo 2. V sumáři to ale stejně dostali pod revírem Vlára.

                NVojta78 - Profil | Po 12.5.2025 12:09:04

                Do teď jsem zapisoval i podrevír- tak ted už jen číslo revíru?

                  Nstormandnature - Profil | Po 12.5.2025 12:03:21

                  Martin M. >> jo, setkal jsem se s oběma variantama. Lidová tvořivost je sice pěkná věc, ale občas na hovno.

                    NMartin M. - Profil | Po 12.5.2025 11:59:38

                    Pike >> pripadne mi, jak o tom zde premyslim, ze to byl pozadavek CRS, aby celorepublikove (CRS+MRS) povolenky mohly byt jednotne a rybari tam na Morave nepsaly do kolonek pro cislo reviru jeho nazev.

                      NMartin M. - Profil | Po 12.5.2025 11:57:21

                      Pike >> podle mne zakon vubec nepocita se sumarem...

                        NMartin M. - Profil | Po 12.5.2025 11:54:20

                        Pike >> a ted ti budou rybari psat jen posledni 3 cifry reviru, protoze prvni 3 jsou porad stejne a z jejich pohledu nadbytecne, nebo tam daji jen opakovaci znacku -//-, lidova tvorivost bude i nadale. Doted ale platilo, ze na konci roku stejne udelas sumar, a ulovkovy listek se znovu nezpracovava, jen to nekdo sjede ocima jestli to plus minus sedi a jestli jsis treba nebral hajene ryby, ale ulovky a dochazky k revirum se berou ze sumare, kde je cislo i nazev reviru.

                          Nkubas. - Profil | Po 12.5.2025 11:49:19

                          stormandnature >> To chválím a tak by to mělo vypadat ;-).

                            NPike - Profil | Po 12.5.2025 11:47:18

                            Martin M. >> já si to pomatuju, tak to probíhalo. Psalo se místo Morava 9A třeba M9A, Zadní Morávka.
                            A ten Grešlovomýtský potok 1, to bych ty zápisy rád viděl😂
                            Až budou elemtronické povolenky, tam tohle ldpadne, teda čekám, že tam zadáš jak číslo tak název a řádně si to vyplní samo.
                            Ten zápis do papírového je čistě manuální. Pokud se chtějí ty manuální povolenky nějak strojově sumarizovst, tak ty čísla jsou dle mne řešení lepší než lidová tvořivost

                              NMartin M. - Profil | Po 12.5.2025 11:46:34

                              aleš vavřina >> strojove dnes neni problem precist text nebo cisla, naopak text ma vetsi odolnost na pripadne chyby, ktere se opravi na nejpravdepodobnejsi variantu. Ale tohle neni o jednoduchosti reseni skenovani povolenek, ale o zakonu, ktery nam z nejakeho duvodu prikazuje psat cislo reviru, a ten duvod v tom hledam.

                                NMartin M. - Profil | Po 12.5.2025 11:39:55

                                Pike >> a misto adresy s nazvem ulice a cislem domu prejdeme na cisla parcel, misto jmena adresata uvedeme jeho rodne cislo nebo ICO, misto nazvu domeny na webu budeme zadavat IP adresy a na uctenkach budou misto nazvu zbozi jejich ean kody.
                                Kdyz uz se dopatram, ze to je Morava 9, tak napisu Morava 9, je to unikatni identifikator, navic s velkou odolnosti na chyby pri psani a cteni strojem neco clovekem.

                                  Naleš vavřina - Profil | Po 12.5.2025 11:36:20

                                  Martin M. >> to je pro případ povolenky v mobilu, ale stále existuje příslib platnosti papírové verze povolenky - s čímž souhlasím, protože nemohu uznat požadavek vlastnictví "chytrého telefonu" kvůli možnosti pořízení povolenky k rybolovu - takový požadavek je "na hlavu"

                                    Nstormandnature - Profil | Po 12.5.2025 11:19:13

                                    kubas. >> My to máme na fb, webu, vývěskách a dnes jsem to našim členům rozeslal jako notifikaci přes MORS. Kdo dal email, občas otevře fb nebo stránky spolku, případně jde nakoupit do rybářských potřeb a mrkne na vývěsky, ten to vědět bude. Víc není v našich silách.

                                      NPike - Profil | Po 12.5.2025 11:12:31

                                      Martin M. >> asi trošku proto, aby se dalo najít. Když víš, že je to třeba Morava a čísla za ním třeba Morava 9, Norava 10 atd. jsou podle toku, tak si to pak snáze najdeš. Takže pro jednoduchou orientaci. Tady jdu na Berounku na začátek, vím tedy že to bude Berounka 1, najdu, opíšu číslo, které je jednoznačný identifikátor a hotovo. Fakt to není nix složitého.

                                        NMartin M. - Profil | Po 12.5.2025 10:22:40

                                        Pike >> Proc ma ted revir vubec nazev?