Rybáři v MRS pozor - zapisujte číslo revíru

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 9.5.2025

Nhraji - Profil | Ne 11.5.2025 21:17:09

roman >> jakou přesně chybu udělal svaz?

    NPlav - Profil | Ne 11.5.2025 21:17:09

    hraji >> Zpravodaj aj. mi chodí mailem, takovouhle věc nenapíšou? Brno 2. FB kvůli rybám používat nebudu.

      Nhraji - Profil | Ne 11.5.2025 21:16:25

      roman >> co kdyby ses o to zajímal a zkusil si ty informace zjistit, třeba přes svůj pobočný spolek?

        Nroman - Profil | Ne 11.5.2025 21:14:13

        hraji >> hele a jak se do toho MORSu respektive do svého profilu dostanu, nevím, netuším,....😇

          Nroman - Profil | Ne 11.5.2025 21:11:27

          hraji >> hele já na nikoho neútočím, fakt , já jen upozorňuju na absolutní neschopnost MRS
          Ale jen se mě potvrdilo že svaz udělá chybu (a ne první) a hraje si na mrtvého brouka...

            Nhraji - Profil | Ne 11.5.2025 21:02:37

            roman >> svůj e-mail, pokud o to máš zájem, si můžeš doplnit do informačního systému svazu MORS II sám, v rámci aktualizace svého účtu. Takže e-mail po tobě nikdo nemusí chtít, je to jen na tvé vůli jej poskytnout a do svého osobního profilu si jej doplnit.

              Nhraji - Profil | Ne 11.5.2025 21:00:25

              roman >> RS je ustanovena do funkce státem, není vázána na MRS ani na ČRS. A při své činnosti se musí řídit především zákonem. Pokud by se rozhodla zadržet povolenku za nesprávný zápis revíru, a já o tom silně pochybuji, pak by rybář neuspěl s žádnou stížností, protože by RS konala přesně podle zákona.
              S tím nemá svaz nic společného.

                Nhraji - Profil | Ne 11.5.2025 20:57:48

                roman >> zásadním způsobem se mýlíš a zcela zbytečně útočíš na kolegu stormandnature. Sledovat zákony je tvoje povinnost. Nebo ti snad z ministerstva vnitra přijde upozornění, že se změnila vyhláška o pravidlech provozu na pozemních komunikacích? Nebo ti píšou z vedení města, že se změnila vyhláška o úhradách za svoz odpadů? Nepíšou. Ono stále platí okřídlené: neznalost zákona neomlouvá.
                Změna zákona je zcela záměrná, protože připravuje podmínky pro zavedení elektronické povolenky.
                Na tu novelu všichni čekali, ale byla ve Sbírce zákonů vyhlášená v březnu 2025. BPVRP šly do tisku nejpozději v listopadu 2024. Nebylo možné tuto změnu, v době schválení a tisku BPVRP neschválenou novelu, promítnout do znění aktuálních BPVRP.

                  Nroman - Profil | Ne 11.5.2025 20:45:58

                  stormandnature >> proboha proč ten šlendrián obhajuješ....On ten svaz snad nemá právníka? K čemu teda je...💩,
                  Teď tu píšeš že každý má studovat zákony--to jako vážně, jako fakt že před rybolovem začnu studovat zákony 😂-to nemyslíš vážně že... A on tam byl bordel tuším i minulý rok-joo pardon stane se ..
                  Já to nevěděl , bo nejsem právník a před lovem nebudu pátrat v zákonech jestli se něco nezměnilo a MRS to zas nehodilo na rybáře...
                  Příští rok dejte do BP že před lovem jsem povinný pečlivě prostudovat zákony 😇

                    Nstormandnature - Profil | Ne 11.5.2025 20:32:37

                    roman >> já jsem tu novelizaci prolítl a taky jsem to přehlédl. Nějakej chytrák vypustil tři slova. Někde (někdo) se to při tý novelizaci ztratilo. Stane se. Každopádně, zákon by měl každý znát, jelikož neznalost zákona neomlouvá. Rybolov se řídí nejen BPVRP, ale hlavně zákonem. Pokud by si ten zákon všichni pořádně přečetli, nikdo by nebyl téměř po měsíci a půl překvapený, včetně mě. A když jsme u toho, ty jsi to věděl?

                      Nroman - Profil | Ne 11.5.2025 20:20:17

                      stormandnature >> jako promiň, ale on to nikdo nevěděl?, to snad ne, spíš je to absolutní nezájem.....
                      Jsem strašně zvědavý až nějaký aktivista z RS zabaví někomu papíry a dotyčný si to nenechá líbit...

                        Nstormandnature - Profil | Ne 11.5.2025 20:15:36

                        Plav >> RS tě tak maximálně upozorní, že je nějaká změna.

                          Nstormandnature - Profil | Ne 11.5.2025 20:14:09

                          roman >> změna platí až po novelizaci zákona 99/2004 sb., což je od 1.4.2025. Bohužel si toho nikdo nevšiml, až teď. Proto to není na povolence ani v BPVRP.

                            Nroman - Profil | Ne 11.5.2025 19:59:35

                            No ono je něco co co MRS dá na nějaký web pro srandu králíkům, nikdo není povinný pátrat po netu a hledat změny....
                            On je strašný problém to vytisknout tučně na povolenku-ale to je pro ně nadlidský úkol - do BP to pro jistotu nedali taky (faktem je že BP stejně skoro nikdo nečte)---jen další ukázka jak má vše MRS v paži...

                              NPlav - Profil | Ne 11.5.2025 19:46:16

                              Půvabné je, že ani na stránkách mého PS ani na webu MRS o tom není zmínka. Nebo jsem ji teda nenašel. Mail mám registrovaný, nic mi nepřišlo....
                              Ale pokud by RS něco takového chtěla postihovat, byla by to dobrá pakárna. A asi by to ani neprošlo, identifikace revíru názvem a číslem je jednoznačná a lze ji kdykoliv číslem doplnit. Jde tedy o nevýznamnou a snadno odstranitelnou administrativní chybu bez jakéhokoliv praktického dopadu na zájem chráněný zákonem.

                                Nstormandnature - Profil | Ne 11.5.2025 13:35:43

                                Já se to dozvěděl v pátek ráno po přihlášení na fb a hned jsem to nasdílel na stránky spolku. Ještě to musím dát na webovky a vývěsky. Novelizovaný zákon jsem rychle prolítl a abych se přiznal, taky jsem to přehlédl. Stejně jako všichni.

                                  Naleš vavřina - Profil | Ne 11.5.2025 11:34:00

                                  roman >> to jsem byl již vystrilen z předchozích odmítnutí- pánské ego nemá tento akt rádo, 🤣🤣🤣 ... ale vše se bude průběžně zdokonalovat, stejně jako virtuální povolenky ...

                                    Nroman - Profil | Ne 11.5.2025 11:19:45

                                    aleš vavřina >> po mě jsi ho nechtěl 🤣

                                      Naleš vavřina - Profil | Ne 11.5.2025 11:18:56

                                      Fliegenmann >> většina rybaru email poskytnout nechtěla, tedy alespoň dle našich výdajů povolenek, řada starších ho ani nema ...

                                        NFliegenmann - Profil | Ne 11.5.2025 10:47:55

                                        Málokdo z rybářů sleduje změny zákonů, tzn. včetně zákona o rybářství a ne všichni jsou registrováni na MRK.cz, aby se tuto změnu alespoň zprostředkovaně dověděli. V letošním roce jednotlivé spolky MRS již vydávaly nové typy dokladů (členských průkazů, povolenek a záznamů o docházce). Při této příležitosti výbory spolků požadovaly od členů e-mailové adresy a zdůvodnily to tím, že tím bude zjednodušena komunikace se členy a veškeré důležité informace budou členům zasílány e-mailem, tudíž ne klasickou poštou. Bohužel jak je vidět se tak neděje. Minimálně náš spolek, kde jsem členem, tak neučinil.