Rybáři v MRS pozor - zapisujte číslo revíru

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 9.5.2025

Martin M. - Profil | Po 12.5.2025 10:18:01

aleš vavřina >> doufam, ze zapisovani do epovolenky bude zcela bez reviru pouze podle gps, v nejhrosim vyberes jednu ze 2 nabizenych moznosti, pokud budes stat na rozhrani 2 reviru. Pak doufam, ze se nezobrazi cislo, ale nazev reviru, nejsme stroje. Jeste ze nemusime do povolenky rysovat carkovy kod aby se to lepe skenovalo.

    aleš vavřina - Profil | Po 12.5.2025 8:05:37

    stormandnature >> upozornění je cajk, ale lidé jsou speciální - co kus, to originál, ... a pak je tu to úsloví o chtění, hledání a holi ... ono vzpomínám na pár takových excesů kde nadhled a selský rozum chyběl.
    Mnohem nekompromisnější to bude při elektronickém vyplňování, tam nadhled nebude - dokud tam nenaklepeš co má být, tak docházku nezapíšeš - to je ta pravá šikana, s vyplňováním elektronických formulářů (žádostí o dotaci, hlášení o produkci odpadů - jejich struktuře a subjektů předání, způsobu likvidace, ...) - tam je to často o nervy a chybové hlášení na celou stranu ...proti tomu je nerudná RS slabej čajíček

      medvěd - Profil | Po 12.5.2025 8:03:23

      stormandnature >> Dobrá otázka.Rybaření ovšem není jako silniční doprava,kde jsou pravidla daná kvůli bezpečnosti.Prostě si to děláme stále složitější.Myslíš že třeba švédský,rakouský a jiný rybář četl někdy nějaký zákon o rybářství?Už to nošení BP ve vestě ze mne dělá potencionálního analfabeta

        Robur - Profil | Po 12.5.2025 7:31:33

        z logiky věci bych očekával, že pokud MRS či spolku poskytnu email, tak ho ve vhodném okamžiku použijí. Což se neděje ani v souvislosti s výdejem (prostě si rybář musí vzpomenout, stáhnout žádanku atp.) ani se změnou legislativy.

          stormandnature - Profil | Po 12.5.2025 7:13:38

          aleš vavřina >> Normálně ho upozorní, že tam má chybu, ať si ji opraví. Ale už to berou někteří jako šikanu.

            aleš vavřina - Profil | Po 12.5.2025 7:05:26

            Martin M. >> Martine ono jestli to nebude souviset s tím, že v ČRS již revíry číslem zapisují dlouho - když se ty vzájemné databáze propojují ...
            Za mne to bude dělat nepořádek v osobní sumarizaci na konci roku - už se vidím, jak se nebudu schopen dopočítat kvůli nějaké číselné přesmyčce. Stejně tak vidím, jak někdo udělá nevědomky přesmyčku čísel při zapisování docházky na revír a nějaká aktivní RS ho bude šikanovat, místo toho aby měla nadhled a pochopení.

              Pike - Profil | Po 12.5.2025 6:59:08

              Martin M. >> no, když vidím třeba revír MRS Grešlovomýtský potok 1, tak si živě dovedu představit, jak zapisování toho revíru do povolenky vypadá a jak lidová tvořivost tvořil.
              Ty čísla revíru mi dávají smysl i pro další sumarizaci s využitím strojového čtení atd.

                Martin M. - Profil | Po 12.5.2025 1:03:50

                Vubec mi neni jasne, jake ma takova zmena vyhody a proc to takto bylo schvaleno. Doposud zakon neresil povinne zapisovani dochazek, ale jen povinne zapisovani ulovku, kde stacil nazev nebo cislo reviru, a povinnost zapisovat cislo reviru je az ted. Ale proc? Nazev reviru je unikatni stejne jako cislo reviru, jsou to rovnocenne udaje. Souvisi to nejak s "nereviry" ("Vodní plochy obhospodařované rybníkářsky s povolením lovu udicí držitelům povolenky MRS"), nebo o co jde? Nebo to mame chapat tak, ze na "nerevirech" nemame dochazku zapisovat? Cislo reviru ale maji, ztracim se v tom.

                  aleš vavřina - Profil | Ne 11.5.2025 23:14:09

                  Už toho nechte - pokud budou mít všichni rozum, tak r.2025 bude zaváděcí a nedostatky budou řešeny domluvou, na rok 2026 to vyjde v BP a bude klid.

                    computerfish - Profil | Ne 11.5.2025 23:10:46

                    A nestačilo by dát na povolence do kolonky místo Revír text Číslo revíru? Tak jednoduché by to bylo.

                      roman - Profil | Ne 11.5.2025 22:57:18

                      stormandnature >> už jsem nechtěl reagovat, ale teď to bude naposled
                      Opravdu si někdo myslel že ten zákon nebude schválený?
                      Při aspoň trochu logickém myšlení to stačilo dát do nových BP pro tento rok s tím že bude jedno jestli to bude schválený nebo ne. K čemu je ten svazový právník -už vím na pobírání penízků...
                      Znovu se nabízí otázka co s velkou skupinou starších rybářů co na pc neumí.....
                      To fakt nemá cenu se rozčilovat, svaz je prostě neomylný
                      Už to byl opravdu poslední příspěvek

                        stormandnature - Profil | Ne 11.5.2025 22:35:40

                        roman >> no, o novelizaci se mluvilo i tu. Možná na to aspoň někdo kouknul. Já to přehlédl. Nikdo po tobě nechce, aby jsi něco studoval. Pak ale taky nemůžeš být překvapený, když ti na silnici vezmou body nebo na rybách povolenku.

                          stormandnature - Profil | Ne 11.5.2025 22:30:39

                          medvěd >> to máš pravdu. Ale řekni mi, kolik rybářů aspoň vidělo zákon o rybářství. Bez novelizace samotnýho zákona a jeho prováděcí vyhlášky.

                            kubas. - Profil | Ne 11.5.2025 22:13:35

                            roman >> To, že ma MRS na salámu a informovat své členy jednoznačně primarne nechce, to je víc než jasné z dlouhodobé (ne)činnosti v čele s absencí komunikačních kanálů odpovídající roku 2025... možná i roku 2005 :-).

                              milin - Profil | Ne 11.5.2025 21:46:46

                              Takze kdyz jde hraji na ryby, tak si nejdriv prostuduje zákony. A je chyba toho kdo to nedela🤷

                                medvěd - Profil | Ne 11.5.2025 21:42:48

                                Sledovat každou novou vyhlášku,změnu zákona a podobně není v silách ani velké advokátní kanceláře bez jejího informačního systému

                                  roman - Profil | Ne 11.5.2025 21:28:52

                                  hraji >> to jako že minulý rok nic? To jako že o této změně nikdo nikoho neinformoval? To nemá smysl, pořád dokola my nic my muzikanti a vy si raďte...
                                  A pokud narážíš na můj první zápis tak to bylo takové přátelské pošťouchnutí nic víc, nic míň
                                  Chápu to dobře že každý rybář včetně důchodců musí mít fejsbůk, mail, udělat si kurz na PC aby mohl vyrazit na ryby bez obav ooo))))
                                  Tím bych to uzavřel

                                    Plav - Profil | Ne 11.5.2025 21:27:30

                                    hraji >> Já nikoho neobviňuju. Jen mne mrzí, že nemůžou poslat hromadný mail stejně jako to dají na FB. Copak je to nějaká práce? A na svém webu to nemá ani ústředí.

                                      hraji - Profil | Ne 11.5.2025 21:23:11

                                        hraji - Profil | Ne 11.5.2025 21:18:45

                                        Plav >> já nemohu mluvit za jiný pobočný spolek. Ale zrovna FB kanál Brna II je excelentní. To, že jej nepoužíváš, není jejich chyba. To je stejné, jako by je obviňoval někdo, kdo nepoužívá e-mail.