Našel se způsob, jak může RS nebo jiné pověřené osoby vykazovat rybáře od vody za stanování či špatné parkování?

Řízek 5,125 - Profil | Po 5.5.2025 17:07:14

Martin M. >> jj, spoléhat se na to nedá, ono je to i tím, že vodní tok tak nějak mění koryto, a často se to dostane i do blízkosti pozemků soukromých.
Plot- stavba oplocení se může řidit podmínkami pro funkční využití konkrétního území, tyto podmínky jsou součástí konkrétního územního plánu, např většina vodních toků a jejich okolí jsou tzv. biokoridory, kde se ploty stavět nesmí, protože by narušili jejich prostupnost, dále to můžou být např. plochy zeleně nezastavitelného území, plochy pro zěmdělství- trvalé travní porosty apod, kde se oplocení dá dělat třeba jen v souvislosti s pastvou hospodářských zvířat.

další věc je ta- že jsou to v blízkosti toků většinou tzv. aktivní zóny záplavového území, co se tam smí a nesmí viz § 67 254/2001 Sb. Vodní zákon, plot se v aktivní zoně nesmí stavět, že.

na břehu přehrad už bude situace jiná, tam to můžou být dle ÚP např plochy pro rekreaci, kde stavba oplocení je již přípustná.
stavba oplocení se řídí i dle § 63 zákona 114/1992 Sb. , i v lesním zákonem 289/1995 sb. v lese se můžou stavět pouze dočasné oplocenky na ochranu nových porostů.

    jirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 17:01:25

    Martin M. >>
    V záplavovém území žádné ploty být nesmějí.
    Co se tak nějak “toleruje” jsou elektrické ohradníky pro koně. Čas od času jsou vidět na loukách podél řek.

      jirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 16:59:48

      Vévoda z Wellingtonu >>
      Souhlasím s Vámi a Stormandnature.
      Občas (ale ne zas tak málo) se me do ruky dostane týdenní hostovacka z CRS kdy kontroluji třeba ve čtvrtek a pán i když má termín sobota/sobota ještě ani nenahodil udice. Proste nemá zápis a je uz pátý den u vody a kamarádama.
      Proste efekt toho ze když muž řekne doma manželce ze bude týden chlastat s kámošema tak moc kladnou odezvu to mít doma nebude. Ale když řekne ze jede na týden na ryby tak je to pohoda…..

        Martin M. - Profil | Po 5.5.2025 16:50:23

        Řízek 5,125 >> ten pruh statniho brehu je podle mne jen tam, kde ma reka nebo prehrada novy breh a vykupovaly se pozemky. Doufat, ze to tak je vsude, se neda. Spise nam prosim te prozrad, jestli tam je i tak nejake ochranne pasmo, v kterem si majitel pozemku u vody nesmi postavit treba plot nebo prekazky zpomalujici povoden.

          Řízek 5,125 - Profil | Po 5.5.2025 16:49:31

          FRANK71 >> ano, bavím,
          a to se nějak zapomíná, že takové molo je zasahem do VKP, a že by to měl povolovat i orgán ochrany přírody, který se na to podívá i dle § 63 114/1992 Sb. a je hotovo:-)
          ovšem třeba na tohle dojel Mr. Kuna na Labi.

            Řízek 5,125 - Profil | Po 5.5.2025 16:45:18

            Martin M. >> většinou to patří státu, s právem hospodařit-třeba to Povodí Vltavy, Lesy Č.R. a pod.

            ano, bývá to tak, že "voda" je státu a okolo nějaký pruh plus minus 2-5 m, ale někde sou pozemky v soukromem vlastnictví až do "vody".

              Řízek 5,125 - Profil | Po 5.5.2025 16:40:53

              jeden3 >> to bylo obecně, nic osobního:-)
              sou soukromáky takový, i makový, a přesto nikdo ani necekne, a pravidla dodržuje..
              a tady se pindá...

                Vévoda z Wellingtonu - Profil | Po 5.5.2025 16:32:11

                stormandnature >> no konečně někdo!!! ...Za tenhle zápis zasloužíš hodně palců nahoru.
                Spousta lidí si plete rybářskou výpravu s výjezdním táborem alkoholiků, alternativně řečeno s chlastacím kroužkem, kde prut hozený bokem, je vlastně pouze takový doplněk do pohody.

                  hering - Profil | Po 5.5.2025 16:18:30

                  jeden3 >> V tom Tvém kraji máte spousty krásné pstruhové vody co v mém kraji není :-))
                  Ale máš pravdu bobkař toho moc na výběr nemá....

                    stormandnature - Profil | Po 5.5.2025 15:13:20

                    Rybářské právo tam nikdo neomezuje. To máme daný zákonem. Ale kemping už pod rybářské právo nespadá. A co si majitel pozemku se svým pozemkem udělá, jestli to nechá zarůst kopřivama, zaveze hnojem, vybetonuje nebo cokoliv jinýho, je naprosto jedno. Je to jeho rozhodnutí. Stejně jako to, že ryby nás tam lovit nechá, ale tábořit už ne. Může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak asi všechno. A když to na těch profláklých místech tady u nás na přehradě kolikrát vidím, tak se ani nedivím. A můžem si za to z větší části sami.

                      roman - Profil | Po 5.5.2025 14:52:39

                      jeden3 >> kdo chce komu co zakazovat boha....na ryby tam můžeš, jen nikdo nechce abys tam jezdil z autem, a nekempoval tam....ale ne, proti tobě je kolovrátek hadra...

                        FRANK71 - Profil | Po 5.5.2025 14:46:27

                        jurasoft >> máš kousek Kyják, kam dávají nejvíce ryb.

                          jeden3 - Profil | Po 5.5.2025 14:34:23

                          roman >> myslím,že to chápu velmi dobře
                          protože samio jsme měli roky - sice jen pronajatý-pozemek u jedné velmi vyhledávané přehrady
                          ano, měli sje tenkrát výhodu, ještě uzde nebyli tisíce nedoknutelných občanů první kategorie z jisté východí země, proti kterým se bojí policie zakročit
                          ale pořád jsou dvě možnosti - bud znemožnit přístup/ploty, nástrahy, závory/ - nebo to celé zpoplatnit,aby z toho alespon něco bylo
                          ty snad vidíš jinou možnost?

                            jirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 14:26:32

                            Rudina >>
                            Tady je vidět jak jsou pozemky až k vode

                              jirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 14:09:49

                              jeden3 >>
                              Myslim ze ten boj je velice těžký
                              Par foto z loňského roku
                              Jedna povedená parta od Kyjeva a pár aut za jednu noční kontrolu a cca 2 tydny

                                roman - Profil | Po 5.5.2025 14:09:45

                                jeden3 >> nic, opravdu nic jsi nepochopil...

                                  jirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 14:08:13

                                  Rudina >>
                                  Neni to tak jak to vypadá. Některé pozemky jsou zase až “do vody”
                                  Zkresluji to i stromy atd

                                    jeden3 - Profil | Po 5.5.2025 14:08:08

                                    roman >> vždyt proto jsem to psal - oni si ti,co tam jezdí- udělají pořádek mezi sebou
                                    sami si pohlídají,aby se tzam nedělal bordel - protože jinak je majitel vyhodí všechny a pozemky oplotí - tím jim může vyhrožovat
                                    jak jim "zakázat" jezdít mimo cesty - no je to velmi jednoduché, ale nemuhu to tu napsat , protože by to byl návod na páchání trestného činu či přestupku, podle právní kvalifikace skutku
                                    ale pokud člověk udělá "ůpravy" sám , osobně a beze svědků,těžko mu někdo bude dokazovat,že to tam nastražil právě on :-)
                                    no a pokud OPRAVDU NECHCEŠ,ABY TAM CIZÁCI POBÝVALI - stačí si opatřit třeba kyselinu máselnou :-) či jiný vonný extrakt a potřísnit tím několik míst na pozemku :-)

                                      Rudina - Profil | Po 5.5.2025 14:00:48

                                      kolem každé řeky je pás, který patří ČR
                                      P.S. a pardon, je to Povodí Moravy

                                        roman - Profil | Po 5.5.2025 13:54:33

                                        jeden3 >> je vidět žes tam nikdy nebyl, jak by ses tvářil na to příjezdová cesta (samo něčí osetý majetek) je rozježděný, né jednou cestou ale několika bo když zaprší tak bych měl špinavý auto, na to že tam máš párty stany kde jsou rodinky na týdenní dovolené, okolí celý zesraný že nemáš kde šlápnout a jako bonus přiožralý partičky....Vzal bys tam někdy vnoučata (teda pokud budeš mít štěstí) aby byly v přírodě? Věř mi že ne....Všichni nejsou hovada, většina je slušných, ale to menší procento to zkazí všem..A to všechno na tvém pozemku který jsi sakra draze zaplatil.....Vůbec se majitelům nedivím že už toho mají dost.....