Našel se způsob, jak může RS nebo jiné pověřené osoby vykazovat rybáře od vody za stanování či špatné parkování?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
jirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 13:50:23
Nikde ☝
Tady je to třeba pěkně vidět
Rudina - Profil | Po 5.5.2025 13:46:08
jeden3 - Profil | Po 5.5.2025 13:34:35
má tam pole, kde mu ničí úrodu? má to oplocené, a oni mu ničí plot?
no pokud mu ten kus země, kde oni bivakují nepřináší jiný užitek, zřídil bych tam veřejné tábořiště na vlastní riziko a nechal bych si za to jejich "bydlení" pořádně zaplatit :-)
klidně bych od nich vybral i taxu za den pro obec :-)
a napsal bych si jejich základní iniciály- pokud po nich zůstane nepořádek - UŽ NIKDY NEJEZDĚTE
žijeme zatím v tržním prostředí a pokud je poptávka, je hanba toho nevyužít
a pokud je pozemek dost velký a "ubytuje" dost rybářů, nemusel by být ekonomický profit zrovna malý
pokud tě ovšem tohle neláká,tak si to oplot a pokud někdo plot poškodí, zavolej policii, vznikla ti škoda jako jiná mejetková ujma a jech váleí se po tvé trávě je další -třeba omezování práv vlastníka jako nemajetková ujma
jirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 13:08:07
Znovu opakuji, jde předsi o vztah jaky člověk ke svému pozemku má. Někdo má rád zahradu, někdo pozemek u oblíbené řeky.
Dokážu ocenit jak meruňku v sadu tak pěkný strom nad vodou.
Pokud vše přepočítáváte na peníze tak vězte, ze momentálně ten pozemek u Dyje má daleko větší hodnotu než sady taky v okolí. Sady si koupíte hned, vinice i pole taky. Ale zkuste to s tím pozemkem na břehu ☝
Nemůžete být předsi tak natvrdlý jak ze sebe děláte!!!
jirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 12:54:05
Mě by jen zajímal příklad: zda by jste i Vy byl tak benevolentní kdyby jste měl ve vlastnictví u Vás zahradu, kde by Vám od konce března až do začátku prosince neustále lidé celé ČR bivakovali. Jestli by jste náhodou po nějaké době taky nechtěl “nějakou formu ochrany přírody”
Protože to není jako domluvit se se sousedem když každý další týden máte na zahradě někoho jiného. A tak pořád dokola desítky let.
Zkrátka jak dlouho by jste to vydržel než by Vám došla trpělivost??
Nebo by jste to i nadále zlehčoval??
FRANK71 - Profil | Po 5.5.2025 12:05:06
jeden3 - Profil | Po 5.5.2025 11:58:31
ostatně, na přírodu se můžeš koukat večer doma v TV,tak co by jsi tam lezl a i chytání ryb ti v televizi ukážou...
tak seď na zadku nikam nelez 🤣😂
prosím tě, je to jen ironická nadsázka ,tak se nezlob :-)
jeden3 - Profil | Po 5.5.2025 11:54:34
a ano,bydlím k krásné kraji - ovšem né zrovna na rybařinu :-) a to nám navíc kvůli rekonstrukci vypustili přehradu, zrovna revír, kam jsem tak rád chodil na lehko s plavačákem :-(
jeden3 - Profil | Po 5.5.2025 11:50:17
přece nejde o rozumná a nutná pravidla
já mluvil o pravidech, která jsou nastavená tak,aby těm "přespolním" rybolov v lokalitě když ne neumožnila,tak znesnadnila a prodražila a tím je od chuti tam jet příště prostě odradila
já nikdy neměl problém s dodržováním RŘ a tak mi nedělá problém dodržovat řád na soukromáku
mě prostě vyhovuje ten klid tam a nikdo mě tam neprudí nesmyslama, jestli musím odcházet od vody o půnoci, jestli mohu mít bivak u prutů, jestli musím vytáhnout prut z vody, když si chci uvařit 7m od prutu kávu a podobné ptákoviny -vždyt takových případů,co se zde sáhodlouze rozebírají je tu stovky-tyhle nesmysly tam nikdo neřeší a tak si klidně koupáš na takový revír háček bez protihrotu a šokovku nepoužiješ z pletenky :-)
Resco009 - Profil | Po 5.5.2025 11:37:29
Taky rád u vody přespím, ale rozhodně bez auta a většinou pod širákem. Vcelku chápu potřebu některých rybářů jezdit na více dní, tahat sebou hromadu věcí. Ale měli by jezdit jen tam, kde je to možné.
Na soukromých revírech všichni pravidla dodržují, ale jak jde o svazovku, nedodržuje nikdo nic. A má to jen jeden důvod, nikdo to po nich nevyžaduje. Ba co hůř, RS dělá většinou ještě horší věci. Berounka od Zvíkovce k Plzni je jedno velké peklo.
Naštěstí i tam jsou místa, kam se autem nezajede. Prostě si tam ty věci na 2-3 dny odnesu. Možná nastane doba, kdy to nezvládnu, tak prostě začnu chodit na přístupná místa s vědomím, že si tolik nezachytám, nebo že tam nebude místo. Tak to prostě je.
Zákazy jsou naprd.....pokud nikdo tvrdě nevyžaduje již nastavená pravidla.
Martin M. - Profil | Po 5.5.2025 11:27:56
Jinak ja jsem prekvapen, ze tam vubec jsou soukrome pozemky a ze to doted nikdo z nich moc neresil. Myslel jsem, ze to patri obcim, Lesum a Povodi. Ja tam mit pozemek, tak se priznam, ze jdu prikladem okolnich vesnic, ktere na sve pozemky prodavaji povoleni k vjezdu (Nejdek) a pronajimaji mista k postaveni bivaku (Dolni Vestonice). Jestli tam nekdo ma pozemek a na nem 5 mist, tak mu to hodi vic jak penzion v Praze.
Řízek 5,125 - Profil | Po 5.5.2025 11:24:15
kort když na soukromáku jsou ty pravidla kolikrát mnohem přísnější...
Řízek 5,125 - Profil | Po 5.5.2025 11:21:36
prostě molo je trvalý zábor veřejného prostoru v ryze soukromém zájmu, který brání rovným příležitostem k využívání toho sdíleného veřejného prostoru. Hotovo vyřízeno.
jirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 11:05:57
Tato konkrétní situace se ale týká jen části jednoho revíru kde jsou soukromé pozemky. Jinde to je beze změn.
Takze rybář už by měl vyvinout nějakou snahu a zjistit si kam jede a co je možné a není.
Nemel by jen dojet naslepo k vode s myšlenkou -ja jsem rybář a budu tady….
jeden3 - Profil | Po 5.5.2025 10:56:45
míst , ke je rozumný přístup k vodě ubývá a on je opravdu rozdíl, jestli jdu k vodě s jedním plavačákem na dvě hodiny a kromě kýblíku krmení sebou už nepotřebuji prakticky nic , nebo jedu k vodě 100km a tak tam jedu minimálně na jeden celý den-ale to už sebou musím táhnout něco k jídlu, pití, něco na sezení atd atd
a s tímhle jít k vodě dva km???
proto je jistější ,když už to máš stejně hodně daleko, jet na rezervované místo na soukromák a tam za dodržování pravidel lovu strávíš příjemný vikend nebo i týden :-)
navíc to dává i ekonomicky smysl, protože jsou revíry, kde za týden sice zaplatíš dva tři tisíce -ale to je vše
neplatíš další peníze za parkování, nocování,WC atd
púokud se ubytuješ v kempu u svazovky,každé ráno budeš vybalovat, večer zase všechno balit, za nocleh je to dnes už celkem také slušná částka a každou další službu si také pochopitelně nechají zaplatit..a to ještě bývá tak,že v prostoru,kde se koupou lidi nesmíš pochopitelně chytat,takže počat míst k chytání je omezen a klidně se ti stane,že si o pár minut ráno přispíš a už nenahodíš :-)
nn na tohle jsem již asi starej :-) ale dodnes vzpomínám, jak jsem jako předškolák s tátou a dědou na motorce s lodičkou vyráželi na vikend na ryby , spali jsme ve stanu, nikomu to nevadilo, vařili na mrnavem vařiči, večer si něco opekli na malém ohynku.....vždycky jsme po sobě uklidili a nikdo nás nepokuioval a nevyháněl at už jsme byli na obecní louce nebo u "sedláka"
stát i ruzné organizace si dnes hodně zjednodušují činnost-radši vše plošně zakáží a pak se jen pokutuje
jirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 10:35:44
Jediný kdo tady plácá blbosti jste Vy.
Chcete peníze na cestu a na povolenku
a přitom povolenku ani potřebovat nebudete ☝
Postavit bivak bez povolení majitele na jeho pozemku bude stačit. Ale vy budete radši zdálky kritizovat.
Všechny Vaše argumenty jsem Vám vyvrátil a Vy odmítáte pochopit, že majitel pozemku který toleruje rybářské právo je defacto ta nejlepší cesta a možnost. A v mých očích zaplaťpánbůh za to!!!
Jiným majitelům totiž může dojít trpělivost. Rozřežou pozemky na 200,300,1000m a prodají. A pak uz si nikdy nesednete ani na ryby, protože se “noví” majitelé budou tak sakra snažit udržet si svoje místo nedotčené ze Vám zbydou jen vzpomínky jaké to bylo.
FRANK71 - Profil | Po 5.5.2025 10:27:50
jirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 10:22:59
Myslim ze ty soukromé revíry vzniky na západě právě kvůli ochraně osobního majetku. Nebylo totiž možné dojet jen tak na cizí pozemek a začít chytat. A rybáři prostě chtěli chytat.
Nas ale v Česku naučili komunisti, že všechno je všech. Ale postupem času se myšlení lidí mění a přijde realita ze mnohdy není tak lehké přijet k vode kamkoliv a chytat. A uz to ani lehké nebude.
Tzn: ze komerční revíry budou mít větší a větší základnu protože spousta rybářů se už k vode prostě nedostane. Nez me začnete kamenovat, tak si to vždy obraťte na sebe jake vnímání situace by bylo z druhé strany kdyby jste byli na straně vlastníka pozemku.
A my rybáři buďme rádi za zákon který umožňuje možnost rybaření kdekoliv.
Protože tohle třeba v jiných státech -ti co mají zkušenosti s rybářskou turistikou uznají- ze mnohdy není možné.
jeden3 - Profil | Po 5.5.2025 10:16:06
ale přespávat na svém pozemku může, to mu nemůže nikdo zakazovat
tohle jsme řešili roky, když jsme měli pronajatý pozemek u jedné přehrady, můžeš tam přijet i karavanem-ale neměl by tam parkovat celý rok- jsou různá ochranná pásma, svedou zákaz na záplavové uzemí atd......
ale přechodně můžeš
Kde to žije - všechna témata
15:47NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41NRybáři vs ochránci přirody 42
15:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 530
15:23NZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:06NLabe fishing store 14
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
Penzion Soroya
Poskytujeme ubytovanie a člny pre morsky a sladkovodny rybolov, turistiku na ostrove Soroya v mestečku Sorvaer v...















