Našel se způsob, jak může RS nebo jiné pověřené osoby vykazovat rybáře od vody za stanování či špatné parkování?

jirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 13:50:23

Rudina >> to jste se díval prosím kde?? Ja žádný mezikus mezi řekou a pozemky nevidím
Nikde ☝

Tady je to třeba pěkně vidět

    Rudina - Profil | Po 5.5.2025 13:46:08

    no jo, ale na to by musel mít povolení a platit daň z příjmu :-) a to by se asi nikomu nechtělo :-). A jinak jsem teď koukal do katastrální mapy a zřejmě jde o úsek nad obcí Bulhary, jinak zbytek pozemků patří České republice ( Lesy ČR nebo Povodí Dyje), ale i ty soukromé pozemky nesousedí hned s Dyjí, ale tak jako u každé řeky je tam pás 3 až 10 m, který zase patří České republice

      jeden3 - Profil | Po 5.5.2025 13:34:35

      jirka a pepa >> chápu o čem mluvíš, ovšem nechápu -absolutně nechápu o co přesně tomu majiteli jde
      má tam pole, kde mu ničí úrodu? má to oplocené, a oni mu ničí plot?
      no pokud mu ten kus země, kde oni bivakují nepřináší jiný užitek, zřídil bych tam veřejné tábořiště na vlastní riziko a nechal bych si za to jejich "bydlení" pořádně zaplatit :-)
      klidně bych od nich vybral i taxu za den pro obec :-)
      a napsal bych si jejich základní iniciály- pokud po nich zůstane nepořádek - UŽ NIKDY NEJEZDĚTE
      žijeme zatím v tržním prostředí a pokud je poptávka, je hanba toho nevyužít
      a pokud je pozemek dost velký a "ubytuje" dost rybářů, nemusel by být ekonomický profit zrovna malý

      pokud tě ovšem tohle neláká,tak si to oplot a pokud někdo plot poškodí, zavolej policii, vznikla ti škoda jako jiná mejetková ujma a jech váleí se po tvé trávě je další -třeba omezování práv vlastníka jako nemajetková ujma

        jirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 13:08:07

        FRANK71 >>
        Znovu opakuji, jde předsi o vztah jaky člověk ke svému pozemku má. Někdo má rád zahradu, někdo pozemek u oblíbené řeky.
        Dokážu ocenit jak meruňku v sadu tak pěkný strom nad vodou.
        Pokud vše přepočítáváte na peníze tak vězte, ze momentálně ten pozemek u Dyje má daleko větší hodnotu než sady taky v okolí. Sady si koupíte hned, vinice i pole taky. Ale zkuste to s tím pozemkem na břehu ☝

        Nemůžete být předsi tak natvrdlý jak ze sebe děláte!!!

          FRANK71 - Profil | Po 5.5.2025 12:59:20

          jirka a pepa >> zahrada a kopřivy u vody je velký rozdíl.

            jirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 12:54:05

            jeden3 >>
            Mě by jen zajímal příklad: zda by jste i Vy byl tak benevolentní kdyby jste měl ve vlastnictví u Vás zahradu, kde by Vám od konce března až do začátku prosince neustále lidé celé ČR bivakovali. Jestli by jste náhodou po nějaké době taky nechtěl “nějakou formu ochrany přírody”
            Protože to není jako domluvit se se sousedem když každý další týden máte na zahradě někoho jiného. A tak pořád dokola desítky let.
            Zkrátka jak dlouho by jste to vydržel než by Vám došla trpělivost??
            Nebo by jste to i nadále zlehčoval??

              FRANK71 - Profil | Po 5.5.2025 12:05:06

              Řízek 5,125 >> bavíš se o molu na které potřebuješ povolení, výkresy další věci?

                jeden3 - Profil | Po 5.5.2025 11:58:31

                Resco009 >> já bych zakázal úplně všechno , zavedl ty 15minutová města a byl by klid, z práce domů, po cestě koupit bezuhlíkový žvanec a ráno zase pěkně do kolbenky, žádné zbytečné rozptylování , co tě odvádí od povinností :-)
                ostatně, na přírodu se můžeš koukat večer doma v TV,tak co by jsi tam lezl a i chytání ryb ti v televizi ukážou...
                tak seď na zadku nikam nelez 🤣😂

                prosím tě, je to jen ironická nadsázka ,tak se nezlob :-)

                  jeden3 - Profil | Po 5.5.2025 11:54:34

                  Martin M. >> tak hlavně, když to bude pronajímat- bude si také nějakým způsobem dohlížet na pořádek v tom místě -a pak by měly být všechny strany spokojené- pokud jde systémově hlavně o ten pořádek
                  a ano,bydlím k krásné kraji - ovšem né zrovna na rybařinu :-) a to nám navíc kvůli rekonstrukci vypustili přehradu, zrovna revír, kam jsem tak rád chodil na lehko s plavačákem :-(

                    jeden3 - Profil | Po 5.5.2025 11:50:17

                    Řízek 5,125 >> Martine, opět děláš zabíjačku bez vepře :-)
                    přece nejde o rozumná a nutná pravidla
                    já mluvil o pravidech, která jsou nastavená tak,aby těm "přespolním" rybolov v lokalitě když ne neumožnila,tak znesnadnila a prodražila a tím je od chuti tam jet příště prostě odradila
                    já nikdy neměl problém s dodržováním RŘ a tak mi nedělá problém dodržovat řád na soukromáku
                    mě prostě vyhovuje ten klid tam a nikdo mě tam neprudí nesmyslama, jestli musím odcházet od vody o půnoci, jestli mohu mít bivak u prutů, jestli musím vytáhnout prut z vody, když si chci uvařit 7m od prutu kávu a podobné ptákoviny -vždyt takových případů,co se zde sáhodlouze rozebírají je tu stovky-tyhle nesmysly tam nikdo neřeší a tak si klidně koupáš na takový revír háček bez protihrotu a šokovku nepoužiješ z pletenky :-)

                      Resco009 - Profil | Po 5.5.2025 11:37:29

                      Za mě je to správný postup, co se děje u vody posledních 5 let je hrozné peklo.
                      Taky rád u vody přespím, ale rozhodně bez auta a většinou pod širákem. Vcelku chápu potřebu některých rybářů jezdit na více dní, tahat sebou hromadu věcí. Ale měli by jezdit jen tam, kde je to možné.
                      Na soukromých revírech všichni pravidla dodržují, ale jak jde o svazovku, nedodržuje nikdo nic. A má to jen jeden důvod, nikdo to po nich nevyžaduje. Ba co hůř, RS dělá většinou ještě horší věci. Berounka od Zvíkovce k Plzni je jedno velké peklo.
                      Naštěstí i tam jsou místa, kam se autem nezajede. Prostě si tam ty věci na 2-3 dny odnesu. Možná nastane doba, kdy to nezvládnu, tak prostě začnu chodit na přístupná místa s vědomím, že si tolik nezachytám, nebo že tam nebude místo. Tak to prostě je.
                      Zákazy jsou naprd.....pokud nikdo tvrdě nevyžaduje již nastavená pravidla.

                        Martin M. - Profil | Po 5.5.2025 11:27:56

                        jeden3 >> ze musis jet 100km aby ses dostal k slusnemu reviru, to je tvoje prekazka, kterou ti majitel pozemku samozrejme neuzna.
                        Jinak ja jsem prekvapen, ze tam vubec jsou soukrome pozemky a ze to doted nikdo z nich moc neresil. Myslel jsem, ze to patri obcim, Lesum a Povodi. Ja tam mit pozemek, tak se priznam, ze jdu prikladem okolnich vesnic, ktere na sve pozemky prodavaji povoleni k vjezdu (Nejdek) a pronajimaji mista k postaveni bivaku (Dolni Vestonice). Jestli tam nekdo ma pozemek a na nem 5 mist, tak mu to hodi vic jak penzion v Praze.

                          Řízek 5,125 - Profil | Po 5.5.2025 11:24:15

                          jeden3 >> btw.jenom technická- když rybáři nedělá problém dodržovat pravidla na "soukormáku", neměl by přeci pro něj být problém dodržovat pravidla na "svazovce".
                          kort když na soukromáku jsou ty pravidla kolikrát mnohem přísnější...

                            Řízek 5,125 - Profil | Po 5.5.2025 11:21:36

                            FRANK71 >> to sice má, ale povodí se k tomu vyjadřuje pouze jako správce "toku", povodí není žádný orgán veřejné správy s výkonnou mocí,
                            prostě molo je trvalý zábor veřejného prostoru v ryze soukromém zájmu, který brání rovným příležitostem k využívání toho sdíleného veřejného prostoru. Hotovo vyřízeno.

                              jirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 11:05:57

                              jeden3 >>
                              Tato konkrétní situace se ale týká jen části jednoho revíru kde jsou soukromé pozemky. Jinde to je beze změn.
                              Takze rybář už by měl vyvinout nějakou snahu a zjistit si kam jede a co je možné a není.
                              Nemel by jen dojet naslepo k vode s myšlenkou -ja jsem rybář a budu tady….

                                jeden3 - Profil | Po 5.5.2025 10:56:45

                                jirka a pepa >> ano-máš pravdu 👍
                                míst , ke je rozumný přístup k vodě ubývá a on je opravdu rozdíl, jestli jdu k vodě s jedním plavačákem na dvě hodiny a kromě kýblíku krmení sebou už nepotřebuji prakticky nic , nebo jedu k vodě 100km a tak tam jedu minimálně na jeden celý den-ale to už sebou musím táhnout něco k jídlu, pití, něco na sezení atd atd
                                a s tímhle jít k vodě dva km???
                                proto je jistější ,když už to máš stejně hodně daleko, jet na rezervované místo na soukromák a tam za dodržování pravidel lovu strávíš příjemný vikend nebo i týden :-)
                                navíc to dává i ekonomicky smysl, protože jsou revíry, kde za týden sice zaplatíš dva tři tisíce -ale to je vše
                                neplatíš další peníze za parkování, nocování,WC atd
                                púokud se ubytuješ v kempu u svazovky,každé ráno budeš vybalovat, večer zase všechno balit, za nocleh je to dnes už celkem také slušná částka a každou další službu si také pochopitelně nechají zaplatit..a to ještě bývá tak,že v prostoru,kde se koupou lidi nesmíš pochopitelně chytat,takže počat míst k chytání je omezen a klidně se ti stane,že si o pár minut ráno přispíš a už nenahodíš :-)
                                nn na tohle jsem již asi starej :-) ale dodnes vzpomínám, jak jsem jako předškolák s tátou a dědou na motorce s lodičkou vyráželi na vikend na ryby , spali jsme ve stanu, nikomu to nevadilo, vařili na mrnavem vařiči, večer si něco opekli na malém ohynku.....vždycky jsme po sobě uklidili a nikdo nás nepokuioval a nevyháněl at už jsme byli na obecní louce nebo u "sedláka"
                                stát i ruzné organizace si dnes hodně zjednodušují činnost-radši vše plošně zakáží a pak se jen pokutuje

                                  jirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 10:35:44

                                  FRANK71 >>
                                  Jediný kdo tady plácá blbosti jste Vy.
                                  Chcete peníze na cestu a na povolenku
                                  a přitom povolenku ani potřebovat nebudete ☝
                                  Postavit bivak bez povolení majitele na jeho pozemku bude stačit. Ale vy budete radši zdálky kritizovat.

                                  Všechny Vaše argumenty jsem Vám vyvrátil a Vy odmítáte pochopit, že majitel pozemku který toleruje rybářské právo je defacto ta nejlepší cesta a možnost. A v mých očích zaplaťpánbůh za to!!!

                                  Jiným majitelům totiž může dojít trpělivost. Rozřežou pozemky na 200,300,1000m a prodají. A pak uz si nikdy nesednete ani na ryby, protože se “noví” majitelé budou tak sakra snažit udržet si svoje místo nedotčené ze Vám zbydou jen vzpomínky jaké to bylo.

                                    FRANK71 - Profil | Po 5.5.2025 10:27:50

                                    jirka a pepa >> neplacej blbosti. Teď nevím jestli to píše pepa nebo jirka.

                                      jirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 10:22:59

                                      jeden3 >>
                                      Myslim ze ty soukromé revíry vzniky na západě právě kvůli ochraně osobního majetku. Nebylo totiž možné dojet jen tak na cizí pozemek a začít chytat. A rybáři prostě chtěli chytat.
                                      Nas ale v Česku naučili komunisti, že všechno je všech. Ale postupem času se myšlení lidí mění a přijde realita ze mnohdy není tak lehké přijet k vode kamkoliv a chytat. A uz to ani lehké nebude.

                                      Tzn: ze komerční revíry budou mít větší a větší základnu protože spousta rybářů se už k vode prostě nedostane. Nez me začnete kamenovat, tak si to vždy obraťte na sebe jake vnímání situace by bylo z druhé strany kdyby jste byli na straně vlastníka pozemku.
                                      A my rybáři buďme rádi za zákon který umožňuje možnost rybaření kdekoliv.
                                      Protože tohle třeba v jiných státech -ti co mají zkušenosti s rybářskou turistikou uznají- ze mnohdy není možné.

                                        jeden3 - Profil | Po 5.5.2025 10:16:06

                                        Pike >> majitel pozemku samozřejmě na svém pozemku stanovat může-se stavbou chatky atd je to ovšem složitější
                                        ale přespávat na svém pozemku může, to mu nemůže nikdo zakazovat
                                        tohle jsme řešili roky, když jsme měli pronajatý pozemek u jedné přehrady, můžeš tam přijet i karavanem-ale neměl by tam parkovat celý rok- jsou různá ochranná pásma, svedou zákaz na záplavové uzemí atd......
                                        ale přechodně můžeš