Našel se způsob, jak může RS nebo jiné pověřené osoby vykazovat rybáře od vody za stanování či špatné parkování?

NLosPafkos - Profil | Po 5.5.2025 21:22:22

jeden3 >> matematika první třídy-cena celosvaz.povolenky+brigády+ známka děleno 365 (dny) a máš výsledek. Nemohu do toho počítat,že poletím na Lipno vrtulníkem😉

    Njeden3 - Profil | Po 5.5.2025 21:21:02

    Řízek 5,125 >> proto si tu výjimku na ten feedr vřdycky domluvím předem , protože na feedru nemám rozhodně 0,30mm :-)
    jinak na soukromák,kde se končí v deset jsem ještě nenarazil...o těch,kde se chytá jen tři dny v týdnu jsem slyšel,ale tam se i masaří/určitou rybu určité váhy a míry si můře vzít/ a tak musí mít zajištěný dohled

      Njeden3 - Profil | Po 5.5.2025 21:17:47

      LosPafkos >> jakou svačinu? na kolik tě vyjde chytání na den na Lipně? nebo na Rozkoši?
      bydlím v Liberci, na konečné tramvaje máme lanovky a vleky ..stejně jedu na lyže jinam, protože tam jsou lepší sjezdovky menší fronty
      takže pokud chci pěknou vodu, holt musím sednout do auta a vyrazit
      a to jsou borci, kteří mají spočítáno,že když dají za povolenku ,známku atd tolik a tolik,tak musí od vody odnést tolik a tolik kg ryb,aby se ji to vyplatilo :-) ti teprve, kdyby do toho počítali i cenu svačiny a jízdenky na autobus nebo phm..to by byla u vody válka a né jen jatka :-)

        NŘízek 5,125 - Profil | Po 5.5.2025 21:17:41

        jeden3 >> někde je třeba lov na vlasec 0,30 plus, a nekde se konci v deset, a chytá se jen tři dny v týdnu...že to tak vyhodnotili, že je to pro ně nakonec lepší.
        Ale fakt nejsme nějak ve vzporu:-)

          NLosPafkos - Profil | Po 5.5.2025 21:11:06

          jeden3 >> cena povolenky,nemotej do toho phm,svačinu.

            Njeden3 - Profil | Po 5.5.2025 21:04:06

            LosPafkos >> fakt za 10Kč za den?
            když pojedui na Lipno? na Orlík? na Slapy? opravdu tě potom vyjde jeden den na 10Kč?
            a budeš se divit, já když se jedu podívat za kámošema na soukromák , mám dopředu domluveno,že tam smím chytat na feedr cejny :-)

              Njeden3 - Profil | Po 5.5.2025 21:01:17

              Řízek 5,125 >> úprava je naprosto minimální, protože si je klientela našla právě pro ty pravidla, která jim vyhovují, pokud uděláš velkou změnu, klient se přemístí -tomu se říká nabídka a poptávka
              na těchle vodách se většinou-říkám většinou - nemasaří, takže jde hlavně o slusšné zacházení s rybou, na to jsou hákliví všude

                NŘízek 5,125 - Profil | Po 5.5.2025 20:59:42

                jirka a pepa >> a taky se nejezdilo na ty dlouhodoby výpravy, ke kterým je potřeba bambilion věcí...

                  Njeden3 - Profil | Po 5.5.2025 20:59:14

                  jirka a pepa >> můj děda tedy před 50 lety žádný pípák neměl
                  a večer nechtěl u vody ani zbytečně svítit
                  takže odklopil naviják, na vlasec si dal korunu a pod naviják víčko od ešusu :-) když candát nebo úhoř zabral, věděl, kdy se má soustředit na udici
                  do té doby třeba vařil vnoučkovi na noc čaj :-)
                  pravda je,že ani děda ani otec na rybách nikdy moc neholdovali alkoholu..a co se v mládí naučíš............

                    NŘízek 5,125 - Profil | Po 5.5.2025 20:54:03

                    jeden3 >> domnívám, že pravidla případně flexibilně upravují, dle vyhodnocení aktuálního stavu. Nicméně nejsme nijak ve vzporu.:-)

                      Njirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 20:50:41

                      stormandnature >>
                      Můj pocit je, ze rybarina se strašně změnila příchodem těžké kaprariny.
                      Možná se mnou nebudete souhlasit ale třeba takové pipaky a priposlechy změnily víc rybarinu než si dokážeme přestavit.
                      Předtím bylo nemyslitelné odejít od udic, nedávat pozor a i rybarina v noci byla daleko těžší. Ted se nahodí samozasekavaci montáž vyladěná do úplného bezvědomí a může se jít chlastat o třicet metrů dál ke kámošovi.
                      To známena ze je u vody najednou dostatek času kdy se rybář nemusí věnovat udicím ale má mrak času na jine věci.

                        Nstormandnature - Profil | Po 5.5.2025 20:42:22

                        Vévoda z Wellingtonu >> spousta borců bere povolenku ani tak jako povolení k lovu, ale povolení k čemukoliv a cítí se pak jak nadlidi. Pak se třeba diví, že když má borec ve vojtěšce vyježděný tři cesty vedle sebe, objeví se na příjezdové cestě dva šutry velikosti WV brouka. Normálního člověka by to třeba trklo, proč tam najednou jsou. Ale tyhle borce nenapadne nic jinýho, než vyřezat křoví a udělat cestu vedle místo toho, aby se chytli za rypák a trošku se zamysleli. Pak jsou první, kdo nejvíc vyřvává o nějakým omezování atd., když se objeví plot, zákazová značka, závora. Nějak se nám v rybařině vytratila určitá pokora. Jak vůči sobě, tak navenek k ostatním, ať už je to majitel pozemku, koupač nebo kdokoliv jinej. Povolenka nám fakt nedává nějaký super výhody. Jen nás opravňuje k lovu. Samozřejmě chápu, že na několika denní pobyt u vody člověk nepojede jen s batohem a prutama. Ale i to jde dělat bez toho, aniž bych se choval jako hovado. A bohužel ta ožralá a bordelářská menšina bude vždy víc vidět a bude se na ni více poukazovat. A zákazů bude přibývat, jelikož se nikdo nebude ptát, z který tý skupiny jsi. A z vlastní zkušenosti od vody vím, že právě ti největší průseráři se ohánějí souslovím "já su slušnej rybář."

                          NLosPafkos - Profil | Po 5.5.2025 19:38:55

                          jeden3 >> pes je zakopaný v ceně,svazolov je za cca 10,- den. A ta obří ryba ze svazovody je taky jinde,než z placeného kaprodromu😉

                            Njeden3 - Profil | Po 5.5.2025 19:29:37

                            Řízek 5,125 >> to ano, některé soukromády jsou děsné-výhoda je, že si to rybáři rychle mezi sebou řeknou a takový revír má poměrně brzo nízkou obsazenost
                            ale na většině soukromáků není problém dodržovat pravidla, protože většina věcí,co se tu dokola řeší , je tam prostě povolená-chceš mít auto u zadku a netahat věci na lovné místo lesem či na lodi? vybereš si revír, kde je to možné
                            chce chytat 24h ? vybereš si takový revír
                            chceš chytat na tři pruty? chceš zavážet, zdolávat z lodi? chceš mít možnost chytat dravce? prostě si vybereš revír
                            ale stejně musíš na místě doržovat klid, pořádek, nerušit ostatní..a když to porušíš, pošlou tě na slušném revíru domů -ale jen toho, kdo to poruší, nezakáží tam kvůli takovému expertovi chytat 24h ani nezakážou bivak pro všechny

                              Njeden3 - Profil | Po 5.5.2025 19:22:47

                              hering >> rybář na procházce s plavačákem kolem vody je podle tebe bobkař??
                              a ano, pstruhové vody tu máme, dokonce jsou i roky po sobě, kdy nejsou otrávené nebo zničené povodní
                              nicméně, já na pstruhovce nikdy nechytal a už s tím začínat nebudu

                                NŘízek 5,125 - Profil | Po 5.5.2025 19:08:43

                                Martin M. >> § 67

                                Omezení v záplavových územích
                                (2) V aktivní zóně je dále zakázáno
                                c) zřizovat oplocení, živé ploty a jiné podobné překážky,

                                  NŘízek 5,125 - Profil | Po 5.5.2025 18:12:42

                                  Jo a s tím lesem sem nebyl zcela přesný.
                                  Pro případ lesního pozemku až k vodě:-)
                                  (8) Je zakázáno oplocovat les z důvodů vlastnických nebo za účelem omezení obecného užívání lesa (§ 19 odst. 1); to se netýká lesních školek, oplocení zřízeného k ochraně lesních porostů před zvěří a oplocení obor6) nebo farmových chovů zvěře.21a)

                                    NŘízek 5,125 - Profil | Po 5.5.2025 18:06:17

                                    Martin M. >> často sou ty ploty nelegálně, nicméně - není v silách státní správy to odstranit, nejsou lidi, který by vedli poměrně náročná řízení. Bohatě jim stačí řízení o legálních stavbách, smutný smajlík.
                                    Bohužel to nefunguje tak, že by tam někdo naběhl a plot zboural, stát žádný takový složky nemá...
                                    Jj, je sice fajn, že máme poměrně přísnou legislativu, nicméně když se dodržování pravidel nedá úplně dobře vymoci, tak je to dost depresivní pocit .
                                    Edit: tohle účinné řeší většinou až příroda- nějaká ta stoletá a více... voda..., která to srovná. A lidi jsou pak překvapený.

                                      Njirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 17:45:23

                                      Martin M. >>
                                      Aha, to se přiznám ze jsem nevěděl.

                                        NMartin M. - Profil | Po 5.5.2025 17:15:41

                                        jirka a pepa >> to asi nebude vsude platit, protoze treba Svratka v Brne je mohutne obklopena zahradkama s 2m plotama (Komin...) casto uplne k vode.