Našel se způsob, jak může RS nebo jiné pověřené osoby vykazovat rybáře od vody za stanování či špatné parkování?

NReznik76 - Profil | Čt 1.5.2025 19:51:40

vydra Lucky >> pověřovat je bude majitel , tudíž SÚS
Oprávnění bude mít k tomu, aby toho kdo poruší návštěvní řád vykázal z pozemku
Zákony neznám, ale žiju v domnění že majitel má právo určit co se na jeho pozemku smí a co ne.
Tím nemyslím samotné rybaření, ale chování při něm

    Nvydra Lucky - Profil | Čt 1.5.2025 18:44:47

    Martin M. >> Mám v tom jasno. Rád bych ale pochopil co značí "kontrolovat to bude nejaka jina osoba, pripadne RS v roli jine osoby". RS jako jiná osoba je co ? A vůbec co je to jiná osoba, kdo ji pověří, jaké bude mít oprávnění, v čem budou její oprávnění zakotvena, tedy opora v zákoně, rybářském bájesloví ? Není to trochu nesmysl ?

      Nvisage - Profil | Čt 1.5.2025 18:08:58

      Martin M. >> u nás si spravili majitelia pozemkou ploty až po vodu , Tí ktorý neodstránili plot 3 m od vody , aby sa tam mohlo vykonávať rybárske právo boli sankcionovaný nevydaním rybárskej povolenky , bolo to na dvoch miestnych vodných nádržiach . takže sa problém odstránil , a už nikto rybárov nevykazuje zo súkromného pozemku.

        NMartin M. - Profil | Čt 1.5.2025 17:18:36

        Reznik76 >> rad bych nasel reseni, ktere muzeme nasadit i u reviru, kde pozemky nejsou nase. Rybarske reseni, nikoliv davat navod ostatnim majitelum pozemku, jak si s nama vytrit zadek, nebo dokonce jako dnes tvrdit, ze stanovani neni nas problem. Samozrejme ze to nas problem je, vidime ze na Piskove Lhote nam to vadi a chceme to resit kdyz to je "nase", ale rad bych to resil na urovni naseho spolku - nevydat dalsi clenskou povolenku, nepustit tyto rybare na vybrane reviry, omezit jim ulovek, sebrat clenske body jako u ridicaku apod. Na clenske urovni, tedy nakonec skonci jako neclen, ktery bude rovnou o tohle vse ochuzen. Ted se skrabeme levou rukou za pravym uchem, kdyz potrebujeme rybare trestat pres vlastnika pozemku, navic to nedokazeme vyuzit tam, kde to neni nase.

          Nnumen - Profil | Čt 1.5.2025 16:34:44

          Reznik76 >> krásně si to napsal. Akce to čím dál horší.

            NŘízek 5,125 - Profil | Čt 1.5.2025 16:33:38

            Martin M. >> rád bych viděl někoho takhle v praxi - ne, váš pozemek neopustím, lovim zde ryby, mám právo zde zůstat.
            Já bych tedy raději v klidu chytal, času mám fakt málo, než se během lovu s někým hodinu dohadoval...
            A to nějaký ty paragrafy odcitovat nebo najít umím, no možná sem jen málo asertivní:-)

              NReznik76 - Profil | Čt 1.5.2025 16:19:46

              Jo prostě tak že pískovna celá i s okolními pozemky patří SÚS
              A pokud tam bude někdo dělat bordel tak bude odejit za plot
              Nemám nic proti nikomu ze zde diskutujících a není to myšleno útočně
              Ale mě přijde že každej má dneska jen práva, ale povinnosti už ne
              Může tam každej kdo chce, jde tam dobrovolně. Jsou tam pravidla a pokud se někomu nelíbí tak tam chodit nemusí

                NJendaL - Profil | Čt 1.5.2025 14:47:08

                Martin M. >>
                Dobry den
                Přesně jak píšete
                V tu dobu to nebude RS ale nějaká pověřená osoba.
                To stejné se teď děje a připravuje na Dyje 4b kde jsem jako majitel pozemku zplnomocnil osoby aby toto prováděly.
                Takže výkon rybářského práva bude zachován, ale:

                -nepřeji si aby na mém pozemku byly bivaky
                - nepřeji si aby se někdo zdržoval mimo dobu lovu na mém pozemku.
                -nepřeji si aby tam někdo vjížděl autem

                Pokud tam bude přestupek proti mým pravidlům užívání pozemku tak ať to pověřená osoba řeší s policií ČR, se správou chko a chci aby to řešila i formou občanského sporu na úřadu v Breclavi.
                Protože to co se deje na mých pozemcích od lidi, kteří si říkají rybáři bych nepřál nikomu z Vás!

                  NPike - Profil | Čt 1.5.2025 14:34:07

                  Martin M. >> vyhánět je budou z pozici majitele pozemku za to, co na svém pozemku nechtějí dovolit - parkování a stanování. Stejně tak vyhodí i nerybáře, co by tam vjeli autem a stanovali.
                  A řekl bych, že když se tam pak vrátí bez stanu a auta, tak bude tě již znovu nevyhodí.

                    NMartin M. - Profil | Čt 1.5.2025 14:06:31

                    vydra Lucky >> ty v tom mas hned jasno... pritom nejde o RS, kontrolovat to bude nejaka jina osoba, pripadne RS v roli jine osoby.

                      Nvydra Lucky - Profil | Čt 1.5.2025 12:50:52

                      Diskuze poněkud o ničem RS má jasně dáno, co může a co ne. Pozemky, areály ... to vše má dnes nějakého majitele a ten... Že rybář může vykonávat jakousi činnost ho pramálo trápí. Já mám jednu zásadu. Nelezu nikam, kde nejsem pozván, chcete-li vítán. Vyhnu se tak mnoha nepříjemnostem a o srážku s blbcem už dávno nestojím. Sice jsem si letos po mnoha letech vzal povolenku, ale soukromák je soukromák. Má jasná pravidla, nedodržuješ je, vyrazí tě. Svaz je organizace určená k záhubě a po pravdě mi to vůbec nevadí.

                        Nsven - Profil | Čt 1.5.2025 12:24:23

                        Motto:
                        "Dej volovi úřad a vymyslí lejstro" (Jan Werich)

                        Svatý Petr stál při ČRS a nedopustil aby se pan Hýbner, stal jeho předsedou...
                        Ne, že by stávající byl hvězdou Universa ale prvně jmenovaný, by Svaz přeformátoval na lunapark s kolotočem a skákacím hradem...
                        Evidentně ho lekce s RS na vodách v režimu rybníkářství nepoučila a je zapotřebí, nějakého důraznějšího repete...

                        411 092 PÍSKOVÁ LHOTA – Středočeský územní svaz 12 ha
                        Revír tvoří:
                        Pískovna Písková Lhota v k. ú. Písková Lhota u Poděbrad 12 ha
                        GPS: 50°07‘42.4“N 15°04‘54.8“E
                        Na revíru platí celorepublikové, celosvazové a středočeské územní mimopstruhové povolenky.
                        Při lovu na rybku a její části je povolen lov pouze na jednoháček s minimální velikostí nástrahy 15 cm. Je zakázán lov z lodě, zakrmování je povoleno rukou, prakem, bombou, raketou a kobrou.
                        Zaplavávání a zanášení nástrah jinou formou je zakázáno. Při lovu na položenou je zakázáno používat pletené kmenové nebo odhozové šňůry s výjimkou návazce do maximální délky 50 cm.
                        Okoun říční, síh maréna a všechny druhy jeseterů je možno lovit pouze v režimu CHYŤ A PUSŤ, úlovek těchto druhů ryb musí být okamžitě bez prodlení s největší šetrností vrácen zpět do revíru.

                        Lov na revíru:
                        – nejmenší lovná délka štiky je stanovena na 60 cm, candáta na 55 cm a lína na 30 cm
                        – horní míry ryb: kapr 70 cm včetně, amur 90 cm včetně, candát 75 cm včetně, štika 90 cm včetně, lín 40 cm včetně, ryba se stanovenou horní mírou se od dosažení stanovené délky musí okamžitě s maximální šetrností vrátit do revíru
                        – na revíru je povinnou výbavou podložka a její použití
                        – denní limit lososovitých druhů ryb nebo jejich kombinace (pstruh duhový, siven americký) je stanoven na 3 ks, jejich ponecháním končí tento den lov na revíru
                        – ponecháním si druhého kusu vyjmenovaných druhů ryb (kapr, amur, štika, candát, sumec, bolen) nebo jejich kombinace končí tento den lov na revíru
                        – na revíru jsou označené tři klidové zóny = lov ryb zakázán
                        – na revíru jsou upravena a označena místa pro lov handicapovaných rybářů
                        – lov muškařením z belly boatu je povolen od 1. 11. do 31. 3., lovící je povinen na vyzvání RS přijet ke břehu a podrobit se kontrole
                        – zákaz lovu z pláže, od 1. 11. do 31. 12. je zde povolen lov přívlačí a muškařením, od 1. 1. do 31. 3. je povolen lov z pláže pouze muškařením
                        – zákaz rozbíjení ledu.

                        Pravidla pobytu v areálu pískovny:
                        – parkování povoleno pouze na vyhrazených odstavných plochách, lovící si smí výbavu na místo přivézt i odvézt, poté automobil zanechá na označených odstavných plochách
                        – zákaz rozdělávání ohňů a ničení porostů
                        – zákaz stanování
                        – bivakování je povoleno výhradně při použití bivaku bez podlážky, deštníku s bočnicemi; zakázány jsou stany, párty stany a další jiné přístřešky
                        – zákaz bivakování na pláži
                        – bivakovat lze přes noc po celý rok
                        – lovící je povinen řídit se návštěvním řádem areálu
                        – při nedodržování pravidel pobytu v areálu bude lovící vykázán z areálu a bude proti němu postupováno v souladu s platnou legislativou a Stanovami ČRS

                          NMartin M. - Profil | Čt 1.5.2025 12:24:17

                          Řízek 5,125 >> problem vidim v tom, ze zde je rybareni resp. setrvani na pozemku rybarum podminovano splnenim dodatecnych pravidel majitele pozemku. Pokud si majitel pozemku da podminku, ze musime stat na jedne noze, abysme zpusobovali co nejmensi skodu jeho travniku, tak on nas nema vyhodit, on nas ma vyzvat k nahrade skody (kterou ale musi nejak dolozit), ale nemuze nam sebrat pravo zustat na jeho pozemku. Pokud pripustime, ze na to pravo ma, pak staci pravidlo 'zakaz vstupu' a majitele pozemku odtud mohou vykazovat vstupujici rybare.

                            NŘízek 5,125 - Profil | Čt 1.5.2025 11:44:44

                            Ivan Novák >> tohle by mi zajímalo v praxi, jednou sem se to jako pokusil uplatnit, a nevyvíjelo se to dobře:-)
                            Teprve když sem řekl - dobře, zkusím to od znovu a jinak - Dobrý den, můžu si zde u vás na pozemku asi na půl hodiny zachytat, než padne tma? Půjde jen támhle ke stromu a pak hned odejdu..tak to se ujalo.
                            Jinak fakt soukromý pozemek, překontrolovano v KN, asi na 400 metrech břehu..., s cedulema soukromý pozemek, zákaz vstupu..., úplně nevím, jak by to dopadlo, kdyby paní majitelka byla neústupná, osobně by mi to bylo blbý, nějak se s ní více dohadovat...

                              NPetr64 - Profil | Čt 1.5.2025 9:50:21

                              Martin M. >> A co takhle pomocí zákazu vstupu? Něco podobnýho je v HK na soutoku Labe a Orlice ze strany parku. Zamkne se brána a jeden břeh je šlus.

                                NMartin M. - Profil | Čt 1.5.2025 9:33:40

                                Pike >> pise se, ze budou vyhanet rybare z arealu za poruseni navstevniho radu. Podle mne by mohlo stacit slozit stan nebo preparkovat, jakym pravem te muze vyhnat?

                                  NPike - Profil | Čt 1.5.2025 8:33:29

                                  Já tomu rozumím tak, že vykazovat nebude rybářská stráž za chytání, ale majitel pozemku za prostřednictvím správců, které pověří k této činnosti. Parkování, vjezd vozem či stanování není rybaření a nevztahuje se na to vstup na pozemek na základě výkonu rybářského práva, takže tohle dle mne budou jako majitelé pozemku udělat. Taky nemůžeš stanovat či vjíždět na zahradu němomu, komu tam teče přes pozemek potok.
                                  Zároveň ti správci neseberou povolenku, jen tě vyhodí. V případě přivolání PČR budou v právu, protože stanování a vjezd autem na pozemek není výkon rybářského práva. Takže důležité je to, že vykazovat nebude RS, ale majitel pozemku, což může vlastně i dnes. RS by nevystupovala jako majitel pozemku, proto ti správci na základě pověření.

                                    NRudina - Profil | Čt 1.5.2025 8:12:45

                                    Jestli nejde o spíš o vykazovani osob, co se jdou jen vykoupat nebo si jen tam dat pivo a nedodrzuji návštěvní řád, ale u Hybnera je možný vše 😁. Protože jinak mu tak jeden problem nestacil (viz zadrzovani povolenek a platby atd.}, na druhou stranu, je to pekna voda

                                      NIvan Novák - Profil | Čt 1.5.2025 0:28:03

                                      zdar, tak na to bych se rád podíval, protože rybář má tzv. zákonné věcné břemeno ke vstupu na pobřežní pozemky pro účely rybolovu - to neznamená vjezdu ani průchodu přes přilehlé pozemky. to že si majitel nepřeje aby mu tam rybáři lezli je pěkné, ale právo někoho vykazovat podle mého názoru nemá. pokud by rybář něco poškozoval pak má povinnost nahradit škodu. ale parkování řeší policie nebo městská policie, stanování je věc jiná, to bez souhlasu nejde.

                                        NMartin M. - Profil | St 30.4.2025 21:10:23

                                        Zajimalo by mne, jaky ma poverena osoba plan, pokud rybar odmitne opustit pozemek. Pokutu dat nemuze a rybarske pravo nam dovoluje chytat ryby i tam, kde si to majitel pozemku nepreje. Chapal bych vykazat auto nebo odstranit stan, ale vykazat rybare na zaklade ceho? Radeji zapsat rybare a priste mu nedat povolenku.