Našel se způsob, jak může RS nebo jiné pověřené osoby vykazovat rybáře od vody za stanování či špatné parkování?

Njeden3 - Profil | Po 5.5.2025 10:09:33

Martin M. >> to nebyla narážka, ale holý fakt
dnes se vše zaklíná ekologii-a to se týáká nejen přírody u vody, ale i na těch horách a jinde.....a všude jen plošné zákazy a omezení skoro všeho - proč se teď lidi zoufale brání zřizování dalších chráněných území a rezervací? protože život tam se pro běžného občana stává tak trochu peklem
ale k tomu,co píšeš ty -spousta velmi dobrých nápadů a podnětů 👍👍 a opravdu by to spoustu věcí změnilo k lepšímu -až na jedno -lidi bydlí v drtivé většině podle práce a podle místa, kde platí hypotéku - ne podle rybářských revírů.....takže pokud má první pěknou řeku 80-100km daleko a stejně daleko má nějakou pěknou přehradu -asi tam těžko vyrazí na dvě tři hodky k vodě........a rady,aby si tam tedy jholt zaplatil hotel nebo penzion,ty jsou také moc dobré :-) kdo si udělá z víkendovky na rybách akci v řádu mnoha tisíc jen za nocleh :-) Navíc, pokud ude chytat do púlnoci a ráno bude chtít opět chytat, je to celé nesmysl, než to u vody pobalí,nanosí do auta a dojede k zaplacené chatě- může se před pokojem otočit a vyrazit zpět
protože pokud by přespal u vody ty 4 hodiny,způsobil by ekologickou pohromu,takže musí odjet
což je někdy až komické, rybář balí u vody,aby svojím 4 hodinových nočním spánkem u vody nezpůsobil ekologickou katastrofu.....za zády v obci řve víkendová taneční zábava, hlučky mladých se s opileckých řevem koupají v přehradě, prázdné láhve a obaly rozhazují kolem sebe........nebo si rovnou udělají "romantický ohýnek" ale rybář musí od vody, aby nebyl malér :-)
pro tento absurdistán jsem již na chytání na vzdálených svazovkých rezignoval a myslím,že brzo zůstanu chytat jen na soukromých revírech- přijedu kdykoliv,když mám čas, mám garantované,že i když jedu 100km, rezervované místo u vody bude volné a nikdo mě nebude těch pár dnů prudit za to,že spím u vody u prutů v bivaku a ne v chatě stovky metrů od vody
navíc, pokud člověk má málo času na několikahodinové vycházky k vodě a když už se urve,tak na dva tři dny, díky soustavnému zdražování povolenek od svazu to dává i ekonomický smysl--tedy pokud rybář není vyloženě takový,že musí domů pokaždé donést od vody rybu,pak je to trošku komplikovanější :-)

    NJindra01 - Profil | Po 5.5.2025 8:32:44

    FRANK71 >> stačí když přijede policie a zjistí o koho jde majitel po tobě může vyžadovat zaplaceni noclezneho

      Njirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 8:32:20

      Jamessonn >> to není vůbec špatný nápad 👏
      Konečně konstruktivní přístup

        NJamessonn - Profil | Po 5.5.2025 8:18:58

        Kdepak bivaky, všichni by měli být ubytováni v Apartmánech u Polanských v Bulharech nebo Lednici, protože jen tak je to správné, tak to má být 🙂

          NFRANK71 - Profil | Po 5.5.2025 8:17:15

          roman >> pche. To nedělám, ale zábor veřejného prostranství dost často.

            Nroman - Profil | Po 5.5.2025 8:10:48

            FRANK71 >> praktik v montování botiček 🤣

              NFRANK71 - Profil | Po 5.5.2025 8:06:50

              jirka a pepa >> ty si teoretik a já praktik.😊

                Njirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 8:01:17

                FRANK71 >>
                Asi netřeba komentovat.
                Radši zůstaňte za klávesnicí, tam Vám to jde nejlíp.

                  NFRANK71 - Profil | Po 5.5.2025 7:57:40

                  jirka a pepa >> zaplať cestu a povolenku a já přijedu.

                    Njirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 7:45:06

                    FRANK71 >>
                    Navíc já si misto nevyhrazuji, na ryby tam nechodím.

                      Njirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 7:44:09

                      FRANK71 >>

                      Pane, za klávesnicí Vám to jde. Ale dojeďte sem a zkusíme to jak Vám to půjde na břehu.
                      Samozřejmě, že už jsme to dělali i za asistence PČR a pokaždé, opakuji pokaždé to dotyčný rybář balil. A mel jsem osobně i případ kdy dojeli po půlnoci a po půlnoci po tmě to dva rybáři balili.
                      Takze prosim, nekazte diskuzi nesmyslama a recma ktere slyším u vody porad dokola a stejne nefungují.
                      Přesně to funguje jak kdyby Vám někdo na zahradě u domu postavil bivak, policie Vám dotyčného vykáže. Jednodušeji už Vám to napsat nejde, aby jste to pochopil.

                        NFRANK71 - Profil | Po 5.5.2025 7:35:20

                        jirka a pepa >> já chápu, že si chceš vyhrazovat místo, aby tam nikdo jiný nechodil, ale nikdo nic balit nebude. PČR tě vyhazovat nebude. Nehledě, že je něco soukromé, neznamená, že tam není volný přístup. Samozřejmě, že pokud tam někdo přijede s párty stanem je něco špatně.

                          Njirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 7:30:09

                          FRANK71 >>
                          Důvěřuj prověřuj kdyz stojím na cizím pozemku 😀😀😀

                          Ale tady předsi nejde hned o náhradu škody
                          Tady jde o to že největší trest pro dotyčného rybaře je, ze to musí sbalit a jít jinam. Tak se docílí toho ze misto nebude porad obsazené. Chápeme se?

                            NFRANK71 - Profil | Po 5.5.2025 7:25:54

                            jirka a pepa >> dokumentů je a jak se říká důvěřuj, ale prověřuj. Takže se nejdříve musí zjistit skutečný stav věci, a pak je to stejně nejvýše občansko právní spor a pochybuji, že někdo bez škody na majetku bude chtít něco řešit, že někdo omylem seděl na soukromým pozemku po dvanácté hodině notabene ještě někde v kopřivách.😄

                              Njirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 7:21:10

                              FRANK71 >>
                              A proč by se měla prověřovat u majitele pověřena osoba?
                              Mame úředně ověřený dokument. To rozhodne policii ČR bude stačit.
                              Nemluvte prosím o něčem o čem toho moc nevíte. Zbytečně škodíte tématu

                                Njirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 7:18:59

                                FRANK71 >>
                                Policie přijede o to nemusíte mít strach. Pokud se vyznáte v zákonech tak víte ze ona musí dojet.
                                Navíc už pár “vykázání´” bivaků proběhlo a sledujete ze by se tím někdo chlubil třeba na FB???

                                A jen dotaz. Vás by bavilo znovu jet na místo kde jste měl problém a víte ze ho tam budete mít znovu? Myslim ze k rybaření takove nervy rybář nechce. Cekat do půlnoci dnes, zitra pozítří jestli opravdu policie přijede neni asi ten správný pocit co chcete na rybách mít.
                                Chápu ze poprvé když na dotčené místo dojedete tak nevíte ze se změnily pravidla ale opakovaně tam jet by uz cosi značilo.

                                  NFRANK71 - Profil | Po 5.5.2025 7:03:48

                                  jirka a pepa >> během povolené doby lovu tě každý pošle do prdele. A v noci pochybuji, že PČR někam bude jezdít. Takže čekat tři hodiny na místě asi pověřenou osobu bavit nebudete. No a než se prověří u majitele takzvaná ,,pověřené osoba" a jak to je, tak opět nějaký čas uplyne. No jo, ale co se bude řešit pokud tam nevznikla žádná škoda.🤔 Nikdo to řešit nebude. Jo a jestli někdo táboří v CHKO, tak na to nepotřebuji žádné prověření a udání může oznámit kdokoli.

                                    NPike - Profil | Po 5.5.2025 6:54:16

                                    Sved11 >> pokud si majitelem toho pozemku, tak ti ČRS nemůže přeci říct, že nemůžeš na svém pozemku stanovat. A nemůžeš ani chtít, aby majitel pozemku trpěl stanování cizích osob, když on nechce. Buďme rádi, že tě tam pustí za účelem samotného rybolovu.

                                      Njirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 6:52:30

                                      FRANK71 >>
                                      Proto je nás pověřených víc. Aby to bylo právně v pořádku.
                                      Spoléháme na efekt že rybari si nova pravidla rychle řeknou mezi sebou.

                                        Njirka a pepa - Profil | Po 5.5.2025 6:50:36

                                        Sved11 >>
                                        vsak výkon rybářského práva nebude dotčený!

                                        Pouze nebude možné na soukromém pozemku bivakovat, zdržovat se mimo povolenou dobu lovu atd.
                                        Byly situace kdy majitel pozemku si chtěl jít zachytat o letní dovolené na svůj pozemek a ten nebyl ani jeden den volný!
                                        Pro rybaře kteří loví na splavek nebo Feeder či vláčku to bude možnost dostat se na místa které byly neustále “okupovány” bivaky.

                                        Jinak majitele a osoby které oni uznají za vhodné (kamarádi například) budou moci fungovat na pozemku bez omezení.
                                        Předsi logika věci nevelí rozhodnout, že když nikdo nebude stavět bivak tak ani majitel ☝