Našel se způsob, jak může RS nebo jiné pověřené osoby vykazovat rybáře od vody za stanování či špatné parkování?

Sved11 - Profil | Po 5.5.2025 6:26:17

Pike >> tak snad by to mělo platit pro všechny stejně ne? A ne že jeden bude moc a druhej ne. To bude klubová voda nebo co?
Já chápu,že se te vodě někdo chce povenovat a pohlídat. Ale je to potřeba zkusit vymyslet tak,aby to bylo dostupné pro všechny a ne jen pro vyvolene.

    FRANK71 - Profil | Po 5.5.2025 6:16:44

    Pike >> tak to je jasný, že může. RS žádný pověření mít nebude, zákon to neumožňuje.

      Pike - Profil | Po 5.5.2025 5:59:14

      FRANK71 >> ne úplně rozumím. Dotaz zněl, jestli majitel pozemku může stanovat na svém pozemku. Může a pokud bude chytat, tak RS k němu by měla přistupovat stejně teď i po pověření, to je fuk.

        FRANK71 - Profil | Po 5.5.2025 5:53:39

        Pike >> jenže ta osoba nemůže při vykazování se prokazovat jako RS a popřípadě zneužívat osobní údaje co získala jako RS.😉

          Pike - Profil | Po 5.5.2025 5:41:15

          Sved11 >> majitel pozemku dal pověření, že lze kontrolovat a pak pověřený dojde a bude vykazovat majitele, který může to pověření zrušit?
          Majitel pozemku si tam bude moct v klidu stanovat dál, je to jeho pozemek.
          Na druhou stranu, on mohl stanující cizí lidi vyhazovat už teď, protože stanování a přespávání není výkon rybářského práva. Teď k tel kontrole dal pověření další osobě.

            Sved11 - Profil | Po 5.5.2025 5:17:49

            jirka a pepa >>
            Děkuji za info.
            A pokud bude majitel pozemku u vody rybář,tak ten tam bude moct bejt přes noc s bivakem?

            A bude někde moc se dočíst detaily,za jakých podmínek se tam bude dát rybařit nebo co se bude dát tolerovat,aby člověk taky věděl .
            Dekuji

            Dekuji

              Martin M. - Profil | Po 5.5.2025 1:01:41

              jeden3 >> tu narazku na ekologii nechapu a popravde receno si netroufam tvrdit, ze do toho vidim, ale ten paradox celosvaz vs svaz vs MO z toho samozrejme take citim. Za mne jste si v CRS meli odhlasovat jednotnou povolenku (tusim to bylo zruseno jeste nez se navrhla konkretni cisla) a pomalu alespon pres zpusob rozdelovani penez opoustet model, ze rybar patri ke sve MO, coz prestava odpovidat realite at jiz bydlistem, vztahem k MO nebo pomerem vyuzivani reviru MO jejich cleny. A naopak dat hlasovaci prava rybarum podle jejich navstev reviru kdekoliv ve svazu v minule sezone, to by se v RIS dalo kraaaasne udelat online a lepe by to vystihovalo vztah rybare k danemu reviru, nez jake reviry jsou v okoli mista, kde si koupil povolenku.

                jeden3 - Profil | Ne 4.5.2025 23:40:53

                Martin M. >> jde o jednu věc - dokud funguje svaz - některé kraje mají holt daleko méně vod a hlavně+ nemají atraktivní vody
                přitom platí do společné kasy všichni
                a všechny úpravy směřují k tomu,aby přespolním co nejvíce ztížili a nebo přímo prodražili rybařaní mimo svůj kraj-a jako všechno dnes se to vše módně schová za ekologii :-)
                za těchto podmínek je skoro zbytečné hospodařit svazově
                já třeba na svazovou povolenku rezignoval už před léty -chytám si na našich krcálkách, když jdu na dvě hodiny...a když chci jet na delší dobbu, jedu na soukromák - i tam člověk musí dodržovat pravidla,v tom problém asi nikdo normální nevidí, ale nuitná pravidla a šikana ze strany obcí a státu - to je přece jen rozdíl
                ale ono se není co divit - doporučují lidem, žijte aktivní život, co nejvíce času buďte v přírodě, budete vitální, zdraví a bude se vám lépe žít a pracovat................ovšem potom - lidi vadí už na horách, v lesích, u vody, u památek :-(
                doba se už úplně zbláznila

                  jirka a pepa - Profil | Ne 4.5.2025 21:37:09

                  Sved11 >>
                  Myslíte bivakování?
                  Myslíte být i mimo stanovenou dobu lovu na pozemku soukromé osoby která dala zplnomocnění a nepřeje si to??
                  Pokud toto máte na mysli tak to možné nebude.

                  Úsek od mostu v Nových mlýnech směrem po proudu dolu levý břeh (dokud je za zády protipovodňový val) až k lesu kde je pravotočivá zatáčka je beze změn. Tam je břeh v majetku povodí Moravy.
                  Ale je tam zase zákaz bivakování obce Pritluky myslim. Zda ho někdo hlídá to nevim, myslim ze nehlídá.

                  Od lesu dolu směr Bulhary až po lagunu (rozšíření řeky) je podle mého odhadu 70% pozemků zplnomocněno. Co se týče aktraktivnich rybářských míst tak myslím ze 95% zplnomocněno nebo se na tom pracuje a dolaďují detaily (postup při potížích a rozsah omezení)

                    Jindra01 - Profil | Ne 4.5.2025 20:41:50

                    Myslím že je určitě dobré se snažit vždy dopředu domluvit a neporusovat pravidla

                      Jindra01 - Profil | Ne 4.5.2025 20:37:33

                      Takže pokud se přijdu koupat nebo sekat travu na svůj pozemek měl by každý rybář odejít

                        Sved11 - Profil | Ne 4.5.2025 20:13:18

                        jirka a pepa >>
                        Dobrý den,
                        můžu se zeptat,jak teď vlastně bude možno na revíru Dyje 4B rybařit?
                        Chápu správně,že vícedenní chytání ("v kuse")tam nebude možné?
                        Dekuji

                          LosPafkos - Profil | Ne 4.5.2025 20:05:33

                          Řízek 5,125 >> to byla jiná parta opilců😅

                            FRANK71 - Profil | Ne 4.5.2025 17:18:58

                            Řízek 5,125 >> molo má povolení povodí.

                              Řízek 5,125 - Profil | Ne 4.5.2025 17:12:34

                              LosPafkos >> ty ses dneska v noci nepotopil u Hradišťka?:-)
                              Btw- jde o to, že kvůli tomu molu někde nejde nahodit vůbec, protože prostě molo blokuje volně přístupný břeh.

                                FRANK71 - Profil | Ne 4.5.2025 14:01:06

                                LosPafkos >> dobře ty .😄

                                  LosPafkos - Profil | Ne 4.5.2025 13:59:33

                                  Řízek 5,125 >> ale no ták, ono se prostě z mola lépe hází,jak ze břehu, kde je po pás kopřiv a maliníku😉

                                    Řízek 5,125 - Profil | Ne 4.5.2025 13:35:03

                                    FRANK71 >> ale zabraňuje rovnému přístupu ke "státní vodě". Na svým pozemku a svoji vodě prosím, na vodě v majetku státu, na břehu v majetku státu, to je v podstatě trvale blokování veřejného prostoru k soukromému využití..

                                      FRANK71 - Profil | Ne 4.5.2025 11:25:33

                                      Řízek 5,125 >> ještě jak píše MM o tom dobrém jméně Svazu tak bych vyloučil všechny ze svazu, kdo byl odsouzen za násilný trestný čin a za majetkový čin. 😂😂😂😂

                                        FRANK71 - Profil | Ne 4.5.2025 11:19:27

                                        Řízek 5,125 >> molo je soukromý majetek. V Americe by tě z něho sestřelili, tady ti na to cizí lidi v lezou bez studu, ale kdyby jim někdo chodil po zahradě, tak by se rozčilovali. 😂😂😂