Našel se způsob, jak může RS nebo jiné pověřené osoby vykazovat rybáře od vody za stanování či špatné parkování?

NŘízek 5,125 - Profil | Ne 4.5.2025 9:44:25

FRANK71 >> no a po dvaceti příspěvcích nejsme ve vzporu:-)
Btw-já se zamyslim, jak sou na tom mola, jestli náhodou nejsou v rozporu s "přístupem do krajiny".

    Nvydra Lucky - Profil | Ne 4.5.2025 8:16:04

    Martin M. >> Poškozování dobrého jména svazu ? To je mazec. Zde mé příspěvky končí. Udělit další trest za spolek pro porušení zákazu vjezdu ??? Opravdu spolek určený k záhubě, to marné, je to marné, je to marné ....

      NRudina - Profil | So 3.5.2025 20:25:01

      jirka a pepa >> odkdy výši sankce za spachany prestupek stanovuje policie. Co je prestupek a jaky trest za nej hrozi odjakziva stanovuje zakonodarce, policie pak udeluje pokutu podle sazebniku pokut v rozmrzi, jaky je stanoven

        NPike - Profil | So 3.5.2025 19:02:23

        vydra Lucky >> já reagoval na tu poznámku o právním povědomí a že nelze udělit víc než jeden trest.

          NMartin M. - Profil | So 3.5.2025 18:56:22

          vydra Lucky >> nemusi to souviset s rybarenim, my si uz ted davame tresty za poskozovani dobreho jmena svazu, pozdni zaplaceni clenskeho poplatku... jsme spolek a mame stanovy. Muzeme si davat libovolna pravidla. Neprijdes o moznost rybolovu, ale o clenstvi a jeho vyhody. A na pristi povolenku nemas narok, lze te odmitnout.

            Nvydra Lucky - Profil | So 3.5.2025 18:33:04

            Pike >> Jistě, ale jak souvisí porušení zákazu vjezdu s udělením trestu za rybolov, když rybář se ničeho jiného nedopustil, jen projel zákaz ? Sčítáte tu jablka a hrušky.

              NPike - Profil | So 3.5.2025 18:23:55

              vydra Lucky >> ano. Například pedofi, co zneužil dítě, dostane katr a dále zákaz práce s dětma.
              Nebo třeba Rath - šel bručet a zabavovali mu majetek.

                NMartin M. - Profil | So 3.5.2025 18:21:47

                vydra Lucky >> ale takto to prece funguje uz dnes - dostanes trest od ORP za nejaky rybarsky prestupek treba 500kc pokutu a pak ti jeste svaz napari druhy trest napr. odebrani povolenky na pul roku. A jeste jednou rikam - nevim jestli to ted je mozne, ale da se pritlacit, aby to mozne bylo, napr. Rada CRS se pred par lety angazovala do rozsireni denni doby lovu a povedlo se to, podobne dalsi zmeny, bez kterych bys stale mohl rikat "mas mizerne pravni povedomi - to nejde!".

                  Nvydra Lucky - Profil | So 3.5.2025 18:20:57

                  Pike >> za JEDEN přestupek, trestný čin ?

                    NPike - Profil | So 3.5.2025 18:16:33

                    vydra Lucky >> nechci do toho moc zabrušovat, ale u soudu je kolikrát vynesen rozsudek s kombinací trestů - propadnutí majetku, zákaz činnosti, peněžitá pokuta, podmíněny či nepodmíněný trest atd.

                      Nvydra Lucky - Profil | So 3.5.2025 18:09:26

                      Martin M. >> ... Napr. pokud rybar dostane v pritomnosti RS pri rybareni jakoukoliv pokutu od PCR za cokoliv, tak na tom reviru nesmi 2 roky chytat. ... Člověče toto je přesně příklad toho, jaké mizerné právní povědomí je mezi lidmi. Trest může být udělen JEDEN . Pokud by mi byla udělena pokuta, trestat ještě dál jinak je právně nepřípustné. Plácá se tu páté přes deváté. Takto by to fakt nešlo

                        Njirka a pepa - Profil | So 3.5.2025 16:15:04

                        Myslím ze velký díl viny na stavu parkování u vody opravdu má policie.
                        Pokud někomu hrozí za týdenní parkování v chko palava/soutok hned na břehu řeky pokuta ve výši cca půl dne parkování v parkovacím domě v Brně tak to moc lidí neodstraší.

                          NFRANK71 - Profil | So 3.5.2025 15:57:23

                          Martin M. >> Písková Lhota mě nezajímá, tam rybáři velký problém dělat nebudou. Můžou zajet na místo a vyložit věci a bivak je také povolen a parkoviště tam je. Já jen, že každý rybář pokud u vody není parkoviště stojí špatně nebo táboří kde nemá.To jestli stojí u krajnice na trávě a věci si odnese 400 metrů k vodě nebo tam rovnou zajede vyjde ve výsledku na stejno.

                            NMartin M. - Profil | So 3.5.2025 15:38:24

                            FRANK71 >> nechytam se, o cem to pises, ale jestli se na Piskove Lhote muze nebo nemuze parkovat na trave u silnice, je asi jen lokalni problem, ktery si nejak vyresite. U nas se jezdi po trave stovky metru, rybari si delaji nove cesty pres louky a pole vylozene k rybarskemu mistu. Pokud to neni oficialni cesta vyznacena v katastru nemovitosti jako komunikace, tak podle mne se na to nesmis vjet bez ohledu na "uroven" (typ povrchu...) takove cesty, a to i kdyz tam neni jakakoliv zakazova znacka.

                              NFRANK71 - Profil | So 3.5.2025 15:18:58

                              Martin M. >> nemusíš mít auto za zadkem. Klasika která je u všech vod. Není to problém jen rybářů, ale i houbařů nebo cyklistů.
                              Silniční vegetace
                              Jenže co když je u silnice chodník nebo pruh trávy? Většina řidičů najede právě na něj, aby co nejméně překáželi na vozovce. Ohleduplnost vůči ostatním řidičům je určitě chvályhodná. Jenže zde narážíme na problém. Zákon o provozu na pozemních komunikacích říká v § 27 odst. 1 pís. r, že řidič nesmí zastavit a stát na „silniční vegetaci“, pokud mu to výslovně nedovoluje dopravní značka. Silniční vegetací je myšleno příslušenství dálnice, silnice a místní komunikace. Takže si zde klidně představme pás více či méně upravené zeleně v podobě trávy, keřů, případně i stromů. Porušíte-li zákon, půjde o dopravní přestupek.

                                NDodo677 - Profil | So 3.5.2025 14:55:11

                                Martin M. >> nikde sem nepsal že jezdím na d4b autem. Jezdím spíš na jiná místa kam můžu.
                                Jinak nemůžu než souhlasit. Jenom mám furt pocit, že je bita akorát kaprařská a sumcařská komunita. (Chápu že s některými sou ty zkušenosti všelijaký .... Ale tam by právě měly být ty tresty)

                                  NFRANK71 - Profil | So 3.5.2025 14:39:09

                                  Řízek 5,125 >> na Lhotě budou muset kontrolovat všechny i koupající, jinak budou mít problém. Já bych to nechal dělat Hýbnera. Jinak všichni by chtěli u vody ráj, ale každý se tak nechová. Teď bych mohl jmenovat všechny ty hvězdy.Bohužel někteří jen z neznalosti si myslí, že se ničeho nedopouští a v téhle diskusi jich je plno.😏

                                    NMartin M. - Profil | So 3.5.2025 14:03:45

                                    Dodo677 >> uz v prvnim svem zapise o D4B do teto diskuse jsi psal, ze mas radeji auto za zadkem, protoze by jej nekdo mohl poskodit. Ty se muzes rozhodnout, jestli jet nekam, kde je parkovani v pohode, ale jedes tam, kde musis porusit prava majitelu pozemku nebo dopravni predpisy. To stejne se stanovanim - nekde muzes v pohode, ale jedes tam, kde se to nesmi. Pises, ze bys to zvladl i s vozikem, ale stejne tam jedes autem.
                                    Na D4B jezdim skoro 30 let a nikdy mi auto nikdo neposkodil, parkuju fer a na auto nikdy nevidim. Statisice dalsich rybaru parkuji kazdy vikend na mnoha mistech a nejak ta rozbita auta nejsou videt a dnes by se s tim kde kdo pochlubil na sitich.

                                    K otazce - mne by se libilo, kdyby jsme si dokazali udelat poradek mezi sebou sami a nevyuzivali k tomu nejake povereni majitele pozemku, protoze tech je nasobne vice nez kolik mame reviru a casto vubec nejsou na nasi strane ale chteji nam zatopit. A prave u nich je potreba byt na sebe prisni a nedovilit, aby se rybari chovali tak, aby se nam to vratilo v podobne nejake vyhlasky, zavory, zakazu pobytu v noci nebo vyberovym rizenim na noveho uzivatele reviru, kdyz my (svaz) nemame sve rybare pod kontrolou a davame od nich ruce pryc style "my se nemuzeme trestat kvuli stanovani a parkovani". Podle mne muzeme a nemusime k tomu ani vyuzivat povereni majitele pozemku. Co by Piskova Lhota delala, kdyby ten revir byl jen v pronajmu a okolni pozemky patrily treba Lesum CR, Povodi nebo soukromnikovi? Ted ma stesti, ze to patri svazu a ze to svaz poklada za svuj klenot a chce si ho chranit. Meli bysme najit funkcni reseni, ktere muzeme aplikovat kdekoliv. Napr. pokud rybar dostane v pritomnosti RS pri rybareni jakoukoliv pokutu od PCR za cokoliv, tak na tom reviru nesmi 2 roky chytat. Jestli to ted je legislativne nemozne, jak naznacuje @FRANK71, tak pojdme najit reseni, aby to legislativne mozne bylo.

                                      NDodo677 - Profil | So 3.5.2025 13:39:36

                                      Martin M. >> nejak nechápu na co reagujete, ale evidentně nechápete můj úhel pohledu. Co se vjezdů do zákazu týče tak to já respektuju a jezdím tam kde můžu. I proto sem si koupil vozík na věci abych mohl dojít dál po svých.......
                                      A opravdu si myslíte, že je člověk posera když si nechce nechat propíchat gumy který třeba na moje auto stojí 5000,- kus? To fakt nemyslíte vážně.
                                      To že chci chodit dál je slabošství a snah o to se dostat na "lehčí" místo? Ne. Je to snaha se dostat co nejdal o dalších lidí do klidu.
                                      Tady je hlavně problém ne dostupnost autem ale házení klacků pod nohy s přespáním u vody. Auto pro mě není nepřekonatelný problém a nevím kde vznikla vaše představa že mě vadí zrovna tohle.

                                        Njirka a pepa - Profil | So 3.5.2025 12:20:24

                                        vydra Lucky >>
                                        Přesně kvůli tomuhle vznikla snaha kterou chceme tady na Dyji něco změnit.
                                        Bude to těžké ale muselo se něco začít dít.