Našel se způsob, jak může RS nebo jiné pověřené osoby vykazovat rybáře od vody za stanování či špatné parkování?

jirka a pepa - Profil | Pá 2.5.2025 15:50:19

roman >>
Znovu opakuji, ze to jsou jen moje postřehy které třeba nemusí platit jinde, ale zrovna na Dyji 4b je dost rozšířené spaní v aute. Uz někteří ani neberou bivak a pak jsou případy kdy si rybáři co provozují carfishing stěžují ze vytáhli 3 ryby z 16ti záběru.

    roman - Profil | Pá 2.5.2025 15:38:40

    Dodo677 >> Trošku ti budu oponovat že mít auto za zadkem znamená míň bordelu-dost často jsem u vody, ne na rybách ale na kole, můj poznatek je ten že tam kde se dá dojet autem je bordel jako v tanku---vysvětlení je to že ti co odtáhnou věci bez auta jsou rybáři ....ti rádoby kapraři mají jediný cíl a to dojet autem skoro do vody, vytahat cirkusový stany, grily, pípy a začít sportovat...
    Je to jen můj osobní názor, nikomu ho nechci vnucovat, netvrdím že je to všude stejný.....ať se daří

      jirka a pepa - Profil | Pá 2.5.2025 15:34:56

      FRANK71 >>
      Dobry den
      Nevim co tím myslíte ale pokud myslíte nějakou pohádku o červené Karkulce tak na Vaši verzi této oblíbené dětské pohádky jsem u vody jsem docela zvědavý.
      Az budete vysvětlovat policii ze bivakujete na cizím pozemku a potom na úřadě v breclavi protože u prvních případů bude třeba udělat všechny možné postupy.
      Tak aby to vešlo v maximální možné míře do povědomí ostatních rybářů. Oni si to velice rychle řeknou ze řešili něco jak s policií tak s chko soutok tak s úřadem v breclavi kde to půjde do občanského sporu. A až si Vás zavolají do breclavi na přestupek tak se Vám tam nebude dvakrát chtít jet a příště si to rozmyslíte kde postavit bivak.

        jirka a pepa - Profil | Pá 2.5.2025 15:24:53

        Dodo677 >>
        Jaky chcete protiargument?

        Je to soukromý pozemek, fyzické osoby.
        Majitel tam neujde auto ani bivak. Rybaře majitel toleruje po stanovenou dobu lovu. Proč by kaprar s bivakem měl mít nějaké privilegia proti vlackari nebo někomu kdo chytá jen na splavek.

        Jestli majitel pozemku na pozemku seká trávu nebo pěstuje jahody nebo nedělá vůbec nic po tom Vám určitě nic není. A Vy přece nebudete hodnotit jestli na pozemek dojedete autem, když se Vám zdá, že pozemek jen tak leží ladem.
        Do ted jste užíval cizí pozemek at už vědomi nebo nevědomky. Ted budou pravidla daná jasněji.

          Dodo677 - Profil | Pá 2.5.2025 15:20:17

          Rudina >> to je přesně ten problém místních poměrů :) Slušní rybáři možná...ale jenom ti kteří ovšem chytají správným způsobem. A kdo tady rozhoduje co je správné a kdo je slušný rybář už je taky celkem jasno :)

            FRANK71 - Profil | Pá 2.5.2025 15:14:18

            jirka a pepa >> ještě i té Červené Karkulce.

              FRANK71 - Profil | Pá 2.5.2025 15:11:58

              Řízek 5,125 >>Rybář tu vodu zarybňuje dle charakteru a benefit je, že tam může lovit.Tak jsem se koknul na palce a on tam je i Pafko, teď ještě chybí Kajínek.😂😂😂 Škoda, že každý pravidla dodržuje jen na Mrku, ale u vody je to jiné. Ještě jsem nepotkal rybáře, který by nic neporušil. Samozřejmě i mrkmeny.🤗😂

                visage - Profil | Pá 2.5.2025 15:05:13

                Řízek 5,125 >> chodím loviť aj na Vodné dielo Žilina , je tam cyklotrasa pre cyklistov a korčuliarov , samozrejme veľká tabuľa zákaz vjazdu , pod ňou dodatok : Majiteľom rybárske lístku vjazd povolený . a má to aj druhú stranu mince , keď lovíš , nevieš sa rozhodnúť či sa budeš pozerať na udice , alebo na cyklotrasu kde chodia na korčuliach babenky v plavkách :-))))))))))

                  Dodo677 - Profil | Pá 2.5.2025 15:01:20

                  jirka a pepa >> To je váš názor.
                  Čím urážím místní rybáře?
                  Ano...storkát sem ty argumenty viděl...ale nikdy sem neviděl protiargument ....
                  Jako policie a měření rychlosti. Stoupnout za buk s radarem si umí každé jouda. Ale řešit větší problém to už tak jednoduchý není a tak se do toho nechce nikomu...
                  Zajímavý že na dalších cca 5 místech kam pravidelně jezdím a je možné tam bivak mít a i to auto za zadkem tak tam nějaké bordel nevnímám....
                  Samožřejmě je nutné repektovat pokud na tom pozemku někdo aktivně hospodaří a způsobil bych mu škodu tak tam nepolezu.... to ale zrovna na D4B moc nehrozí že :)

                    jirka a pepa - Profil | Pá 2.5.2025 14:55:01

                    Dodo677 >>
                    To 100% nemate pravdu. Uz jen to, ze jezdit 160km denně Vás nebude bavit.
                    Plus urážíte místní rybáře.
                    Ale samozřejmě tohle jsou “argumenty” které byly řečeny stokrát a pořád se opakují takže na ně nemá cenu reagovat.

                      Dodo677 - Profil | Pá 2.5.2025 14:51:23

                      jirka a pepa >> ....jezdím na místo autem tam kde můžu. Což sám víte, že je v pořádku. Dál to rozvádět nebudu.
                      Gratuluji k vašemu ekologickému myšlení. Každý den projet naftu na 160km jenom proto že by někdo měl slehlý kopřivy na neobdělávaném břehu řeky.
                      Výsledek je jen obrana "domácí vody" pro místní babetáře nejde. Reálně dokonce znepřístupnění velké části řeky.
                      Co se nulové tolerance týče by se to dalo klidně udělat. Vymýšlí se RISy a podobný ptákoviny, proč by se nemohla udělat elektronická registrace místa. Chci někde byt přes noc? nahlásím na web a nafotím místo a totéž udělám při odchodu. Bude po mě bordel > příští rok nevydaná povolenka.... nazdar. Je potřeba důraznější kontrola a tresty a ne další zákazy. Se tady uregulujeme k zákazu rybaření jak celá slavná EU.....

                        jirka a pepa - Profil | Pá 2.5.2025 14:37:46

                        Dodo677 >>
                        Dobry den
                        Sam jste ted napsal ze jezdíte az na místo autem.
                        Což sám víte ze není správné. Dal toto rozvádět nebudu.

                        Myslim, ze i víte ze bivakovat někomu cizímu na pozemku také není správné i kdyz po Vás zůstane jen “slehlá tráva”

                        Myslim taky, ze nulová tolerance alkoholu je úplná utopie, člověk má právo na alkohol.
                        Pokud Vám nestojí za to jet na ryby pouze na stanovenou dobu lovu budete si muset zvolit jinou lokalitu.

                          Dodo677 - Profil | Pá 2.5.2025 14:25:29

                          jirka a pepa >> já si zase nepamatuju, že by bylo kolem tolik duševních mrzáků schopných poškodit auto s cizí SPZ (kola/lak) ....
                          Proto mám radši auto za zadkem. Další benefit vidím vtom že autem spíš lidi odvezou bordel od vody. V rukách se na to vy*ere víc lidí.
                          Tohle o co se tam snažíte jenom vytláčí a v mých očích diskriminuje lidi z větší dálky. Na Dyji 4B to mám hodinu cesty cca...Pokud nemám šanci u vody přespat, ztrácí do i vzhledem přeferovanému způsobu chytání smysl.
                          Přitom zrovna já sem z těch kteří i díky autu za prdelí odváží bordel i po ostatních rybářích.
                          Pro zákaz aut bych měl ještě nějaké pochopení. Holt člověk naloží vozík....ale co se bivaků týče. Chtělo by to spíš řešení ve stylu nulové tolerance alkoholu a nepořádku. Troufám si tvrdit že po mě na místě nezůstane nic než chvíli slehlá tráva....ale po pártystanech s bečkama apod ano...

                          Opravdu nevidíte možnost víc mířit naprasata u vod místo dalších a dalších zákazů?

                            Rudina - Profil | Pá 2.5.2025 13:45:46

                            jirka a pepa >> ale i souhlasím, asi by se mi taky nelíbilo, kdyby mi někdo na mém pozemku dělal bordel, jak říkám neznám místní podmínky.

                              jirka a pepa - Profil | Pá 2.5.2025 13:26:16

                              Rudina >>
                              Proto ještě oddalujeme rozjetí v praxi.
                              S každým majitelem pozemku který dal zplnomocnění jsem zvlášť prošel to jak si přeje náš postup.
                              Jestli pokud tam rybář nemá auta tak ho nechat odchytat výpravu nebo jestli bivak má balit hned nebo jen upozorňovat na to že je na soukromém pozemku?
                              Jak se chovat ke starším lidem, jak se chovat k těm co mají nějaké omezeni (nejčastěji znak invalidy za předním oknem)
                              Jak se chovat kdyz má někdo děti s sebou.
                              Je toho hodně a nechci udělat něco a učit se za pochodu.
                              Radši ať to je vše pokud možno perfektní odzacatku.

                                Rudina - Profil | Pá 2.5.2025 13:18:59

                                jirka a pepa >> tak jasně, všechno má rub i líc

                                  jirka a pepa - Profil | Pá 2.5.2025 13:17:28

                                  Rudina >>
                                  A druhý pohled na věc:
                                  Místní si třeba kvůli problémovým rybářům nebudou moci rozdělat bivak na místech kam chodili 30 a více let.
                                  Kdežto člověk který jede z daleka si prostě jen vybere jinou cílovou destinaci.

                                    Rudina - Profil | Pá 2.5.2025 13:13:42

                                    jirka a pepa >> protože ty si tam dojdou kdykoliv pěšky :-), třeba u nás je první trošku lepší rybník až 40 km daleko, v sousedním kraji. Je tam parkoviště, kde se nechávají auta, pak 300 m pěšky. jezdím tam už 10 let a zatím se mi tam nikdy nic nestalo, ale teď u nás koupil soukromník jedinou pískovnu v okolí a já si všiml, že u tohoto rybníků se začala objevovat auta z našeho kraje, bojím se, aby nedošla místním trpělivost :-). Navíc tam začal dost velký tlak od sousedů z východu.

                                      jirka a pepa - Profil | Pá 2.5.2025 13:01:18

                                      Rudina >>
                                      Zažil jsem dva vruty v pneumatice
                                      Na přední nápravě-takze docela nebezpečný kdyz jsem si toho všiml až na silnici když to začalo mlátit.
                                      Proč by meli být zvýhodněni pouze lidé kteří bydli 100m?

                                        Rudina - Profil | Pá 2.5.2025 12:50:34

                                        jirka a pepa >> neznám místní poměry, ale vydělají na tom slušní rybáři nebo rybáři, kteří tam bydlí a mají to k vodě 100 m? A pokud jde o auto za zadkem, zažil jsi někdy, že jsi přijel do "cizího revíru" nechal auto stát 500 metrů od místa lovu a když jsi se vrátil, tak jsem měl prázdný kola nebo vybraný auto? Ono to není jen o pohodlnosti.