Našel se způsob, jak může RS nebo jiné pověřené osoby vykazovat rybáře od vody za stanování či špatné parkování?

jirka a pepa - Profil | Pá 2.5.2025 12:20:14

Fryčer >>
Je dost možné se zákony se dělaly v době kdy všechno bylo “všech” a na nějaké osobní vlastnictví se moc nehledělo.
Ted to může a myslím ze i bude velký problém.

    Fryčer - Profil | Pá 2.5.2025 12:16:50

    Tohle je celorepublikový problém včetně SM.Je jen otázkou času, kdy kvůli několika bordelařům a pitomcům v zákazech či s auty přímo za prdelí na trávě dostaneme přes prsty všichni.
    Nějaká úcta, respekt, zdravý rozum a povinnosti jsou nám cizí.

      jirka a pepa - Profil | Pá 2.5.2025 11:18:11

      Dobrý den,
      Myslím, že jsme svědci začátku velkého problému.
      Nevím jak v jiných krajích ale tady na jižní Moravě začíná být obrovská averze vůči rybářům kteří stojí auty až u vody.
      Kdyz me můj děda brával k vodě tak si nepamatuji (nechci si to idealizovat) ze by jsme stali autem přímo za zadkem našeho lovného místa.
      Samozřejmě jsme tehdy nepotřebovali takovou spoustu vybavení jako nyní.

      Přiznám se, snažil jsme se jako RS zejména na revíru Dyje 4B bojovat proti vjezdu a stání aut tam kde byt nemají.
      Cca 3 roky jsem zkoušel vše možné ale prostor mezi mantinely kde se můžu jako RS pohybovat je hodně úzký.
      Moje zkušenost (a nechci paušalizovat) je,
      že pokud jsem upozornil policii ČR na zaparkované vozidlo tak většinou přijeli a dali pokutu 200kc. Nekdy to řešili domluvou, nekdy 500, párkrát - ale to bych spočítal na prstech jedné ruky 1000 a 1500.
      Což si rybáři rychle spočítali ze je to nejak dramaticky neohrožuje.
      V mých očích, pokud by policie toto řešila důsledněji, tak by se to rychle rozneslo a byl by klid.

      Bohužel se tak nestalo a tak jsme s majiteli pozemků přešli na agresivnější způsob zplnomocnění třech osob. A světe div se, žádný majitel pozemku nechce rybaře mimo stanovenou dobu lovu, nechce bivak ani táboření. Auto ani nebudu zmiňovat.
      Par zkušebních “zátahu” už máme za sebou a rybáři vždy rychle balili bivak kdyz byli seznámeni s tím jak se věc bude řešit občansko-právní cestou.
      Plné rozjetí očekáváme okolo zahájené z důvodu dolaďování a podpisů ještě některých majitelů.
      Slušní rybáři na tom vydělají, ale jsme připraveni zezacatku na velkou negativní reakci.

        Řízek 5,125 - Profil | Pá 2.5.2025 9:56:26

        FRANK71 >> btw- a jak to asi tak vypadá, když představitel pořádkové složky veřejně píše, že bude poorušovat platnou legislativu, protože něco.
        to se pak nelze divit tomu, že je to tady bordel na kolečkách.
        ale řešení toho bordelu nás všechny, jako fakt všechny, ve finále dost zatěžuje a vyčerpává, místo abychom jako společnost dělali užitečnější věci.
        btw- zarybnovat se má pro to, aby v tý řece byla obsádka v rovnováze dle charakteru daného revíru, a ne pro to, aby rybář měl co chytat. to je jako zásadní nepochopení...

          FRANK71 - Profil | Pá 2.5.2025 9:27:33

          Řízek 5,125 >> pokud se někam rybář nedostane, nemá cenu ten revír zarybňovat. Taky by si ze svého necpal někam peníze, kde to nevyužiješ.

            Řízek 5,125 - Profil | Pá 2.5.2025 9:15:09

            FRANK71 >> tehdá mi to ani nenapadlo, dnes jsem o dost poučenější.
            no, a těch aut tam bylo asi 10..., takže ve výsledku -jasný chození naproti, viz níže.

            že se někam nedostaneš- to není ten správný argument.

              FRANK71 - Profil | Pá 2.5.2025 9:09:42

              Řízek 5,125 >> tak je neporušuj. 😂 Taky jsem tě viděl s autem, kde by nemělo být. Prostě jinak se o vodě nedostaneš.

                Řízek 5,125 - Profil | Pá 2.5.2025 8:52:11

                FRANK71 >> pak je to ale věc změny zákonů obecně, nemůžeš omlouvat porušování něčeho, že ti není dvacet...

                  FRANK71 - Profil | Pá 2.5.2025 8:40:30

                  Řízek 5,125 >> jako naproti. Ono to má dvě strany mince. Bohužel někdy nic jiného nezbývá. Dneska pomalu nemáš kde zaparkovat a dvacet ti pořád nebude, aby jsi mohl chodit dva kilometry k vodě. On na jednu stranu Fish Hobo má pravdu. Kdyby se například v Lahovicích důsledně vyžadoval zákon, tak půlka Prahy a Středočechů se tam k vodě nedostane.

                    Řízek 5,125 - Profil | Pá 2.5.2025 8:32:09

                    visage >> u vás si někdo všimnul, že rybáři by mohli být skupinou s velkým volebním potenciálem, tak tomu začal jít naproti:-)

                      Řízek 5,125 - Profil | Pá 2.5.2025 8:30:42

                      FRANK71 >> jako když s ena to ale podíváš-
                      když si vezmeš, že 90 procent rybářů něco porušuje ,, bivakování, zákaz vjezdu, stání na zeleni atd.",-
                      tak tomu soumraku jdou rybáři dost naporti.

                        FRANK71 - Profil | Pá 2.5.2025 5:53:28

                        Reznik76 >> jenže si zapomněl, že zde nejde o posranou pískovnu. Tohle co roztočí Hýbner může zasáhnout i rybáře na dalších revírech. No a když si vezmeš, že 90 procent rybářů něco porušuje ,, bivakování, zákaz vjezdu, stání na zeleni atd.", může přijít soumrak nad rybařinou jak jí známe.😏

                          wawlk - Profil | Čt 1.5.2025 23:56:48

                          Zdar jedn postřeh z velikonoc Jevišovka 2A.Zákaz stanováni kempování bivokavání.Podle Ob.vyhlášky.Tak si to v podvečer dofrčím na druhou stranu přehrady protože jsem předpokládal že místa již nebudou.Na druhém břehu vidím kemp jelikož kemp je na druhé straně přehrady tak nevím jestli bylo více lidí v kempu nebo naproti mně tak si to snosim na dvakrát (dost nepřístupný terén)Vybalím zakrmím a přifrčí borec na lodičce že tam už dva dny krmý (OK).Ale nechápu IQ mukla co zakrmuje na druhé straně přehrady cca 6m od břehu kde je vysezené mýsto od rybářů.Tak jsem se prostě přesunul ale udělal jsem chybu mněl jsem odjed hned domů.To co se tam dělo po setmění by možná nesneslo ani Las.Wegas.Tímto bych chtěl pozravit MO.Jevišovice MRS.+Ob.úřad.Plaveč.i družstvo Jevišovice na osázeném poli se hraje fotbal.Lidi jsou prostě hovada.

                            Káceč - Profil | Čt 1.5.2025 21:30:08

                            A když už budou mít ten průkaz, budou mít i slušivé uniformy a u pasu minimálně devítku? Přeci jenom pouhý průkaz moc respektu nevyvolá....

                              visage - Profil | Čt 1.5.2025 20:36:07

                              Martin M. >> a to mámr teraz :
                              Vjazd a státie motorovým vozidlom do územia s II. stupňom ochrany budú mať rybári od 1.1.2025 povolený!
                              Vážení rybári,
                              dovoľujeme si vás informovať, že dnes 3.12.2024 bol uverejnený v Zbierke zákonov Slovenskej republiky zákon č. 335/2024 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov a ktorým sa dopĺňa zákon č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov .
                              Čo prinesie táto legislatívna úprava v praxi? Milovníkom prírody, najmä rybárom umožní vjazd a státie motorovým vozidlom vzťahujúce sa na územia, kde podľa uvedeného zákona platí II. stupeň ochrany
                              Účinnosť tohto zákona je od 1.1.2025.
                              Petrov Zdar!

                                visage - Profil | Čt 1.5.2025 20:35:29

                                Martin M. >> a ešte toto platilo doteraz :
                                II. Stupeň ochrany
                                Podľa § 13 ods. 1 zákona je zakázaný:
                                a) vjazd a státie s motorovým vozidlom 44), motorovou trojkolkou, motorovou štvorkolkou,
                                snežným skútrom alebo záprahovým vozidlom, najmä vozom, kočom alebo saňami, na
                                pozemky za hranicami zastavaného územia obce mimo diaľnice, cesty a miestnej
                                komunikácie, parkoviska, čerpacej stanice, garáže, továrenského, staničného alebo
                                letištného priestoru,
                                b) vjazd a státie s bicyklom na pozemky za hranicami zastavaného územia obce mimo

                                  vydra Lucky - Profil | Čt 1.5.2025 20:03:40

                                  Martin M. >> Tam tedy tuhle "službu" může zastat jakýkoli šmudla s telefonem. Oprávnění žádná, takže jedině volat. Ale komu ? Majiteli ? Policii, na svaz ? Jednat s lidmi je potíž sama o sobě a přijít s tím, že mě pověřil majitel ... Víš kam ho valná většina borců odkáže ? Jde o legislativní oporu, o vymahatelnost práva. Hezky se to tu teoretizuje, ale v praxi to bude jedna velká legrace. Na rovinu po mnohaletých zkušenostech coby RS bych do téhle bramboračky nešel.

                                    Reznik76 - Profil | Čt 1.5.2025 20:00:06

                                    Martin M. >> chápu co máš na mysli
                                    To je právě to že problém je v lidech ne v zákonech či podmínkách
                                    Tady se přemejšlí, kde je mezera a jak ji využít k ojebání čehokoliv ve svůj prospěch
                                    Slušnost společnosti je bídná

                                      Martin M. - Profil | Čt 1.5.2025 19:54:13

                                      visage >> nastesti to byli rybari, ale az si tam plot udela nerybar, tak co pak?

                                        Martin M. - Profil | Čt 1.5.2025 19:52:30

                                        vydra Lucky >> ja nejsem autorem tohoto planu, ale predpokladam, ze RS je sluzba, ktera trva v okamziku, kdy kontrolujes, a muzes ji prerusit a pokracovat v nejake jine praci, treba jako spravce arealu nebo hlidac parkoviste.