XX. Republikový sněm ČRS uzavřen: schváleny změny Stanov a mimořádná členská známka pro rok 2025
Diskuse k bleskovce XX. Republikový sněm ČRS uzavřen: schváleny změny Stanov a mimořádná členská známka pro rok 2025
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
4x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
FRANK71 - Profil | Po 25.11.2024 10:53:07
Řízek 5,125 - Profil | Po 25.11.2024 10:44:58
FRANK71 - Profil | Po 25.11.2024 10:42:40
hraji - Profil | Po 25.11.2024 10:26:58
Thomic - Profil | Po 25.11.2024 10:18:22
Ohledně cen souhlasím, že nominální výše platu nevypovídá nic, důležitý je volně disponibilní příjem, de facto to, co mi zůstane po uhrazení základních životních potřeb. Jenže rybařina je opět jen koníček, stejně jako ty kina, divadla, lyže nebo posilovna; buď mi na něj peníze zůstanou, nebo nezůstanou (což není jen o povolence, ale i o vybavení, krmení..).
A napsal jste to naprosto přesně - dokud se ceny zvyšují jen tak, aby pokrývaly rostoucí náklady na zarybnění, energie a inflaci, tak zvýšení cen se neprojeví ani na kvalitě revírů, ani na jejich ostraze, ani moc na ničem jiném. Jednoduše - dokud se nezdraží tak, že to umožní plošně zahájit investice a modernizaci, tak to v praxi nepoznáte. Prostě to navýšení stačí jen na to, aby se udržel chod při současném stavu. Podobně jako když stoupne cena rohlíků, protože se zdraží elektřina, tak to na kvalitě rohlíku nepoznáte, dokud to zdražení nebude tak vysoké, aby to umožnilo postavit novou technologickou linku s novou recepturou.
$ - Profil | Po 25.11.2024 9:00:56
Z jakého rybochovu asi jedno je, krom patriotů, důležitý je výsledek.
A důležité jsou i výsledky v dalších oblastech.
To, proč jsou lidé podráždění z růstu cen, není ten růst jako takový i když pro některé to může být potíž. Nejde totiž o srovnávání platů v letech, jde o to, kolik peněz z toho je nezbytné utratit za nutné životní náklady a kolik pak zůstane. Lidé nesouhlasí se zvyšováním cen, protože to není nikde vidět ani cítit. Revíry mají stále stejné bolesti a nedostatky. Ty jsou neřešené, dělá se, že nejsou. Nelze tedy srovnávat s permicí na lyže.... na té sjezdovce totiž nejezdí nikdo, kdo ji nemá, musí se rovnoměrně zasněžovat apod. Prostě je o sjezdovku postaráno, jak nejlépe to jde. To je tedy rozdíl.
Až bude vhodněji zarybňováno, až budou revíry chráněny před pytláky a lovci porušujícími předpisy, až budou viditelné snahy o ochranu ryb před predátory, až budou pružně měněny podmínky lovu na jednotlivých revírech nebo jejich částech zejména vzhledem k technologickému pokroku, prostě až se přestane dělat, že všechny tyto potíže neexistují a až se přestane předstírat, že situace je jen tak jednoduchá, jak naznačujete, tak budeme rádi platit víc, neboť kolem sebe uvidíme, že se konečně řeší opravdové problémy, nebo se o tom dočteme, vy se tím rádi pochlubíte a my vám za to v úctě poděkujeme.
FRANK71 - Profil | Po 25.11.2024 8:49:32
hraji - Profil | Po 25.11.2024 8:40:49
FRANK71 - Profil | Po 25.11.2024 8:38:50
Thomic - Profil | Po 25.11.2024 8:11:38
Berte to teď prosím tak, že se jedná o můj ryze soukromý názor, který nemá nic společného s nějakými názory Rady nebo kohokoli jineho. Je totiž podle mě úplně jedno, komu by ty peníze šly. Standardnímu členovi je totiž úplně jedno, jestli voda na který chytá patří MO, US nebo Radě, je mu jedno, jestli ta ryba co chytil byla vyprodukovaná v líhni kterou vlastní MO, cizi územní svaz nebo komerční subjekt. Těm komu muže něco vadit jsou funkcionáři. A to jenom funkcionáři na MO nebo US. Radu z toho vynechte, protože co je Rada - šéfové jednotlivých US, tedy ta vlastní zájmy de facto nemá. Kdyby to bylo úplně na mě, tak rozdelim MO na dva typy - servisní, které se starají o členy a vydej povolenek (a zajistim jim podmínky, za kterých budou fungovat efektivně - dva stálí zaměstnanci, kvalitní technika, zázemí..) a pak MO které se starají o vodu a ryby, a ty by zase měly mít maximum revírů, odborníky a finance na to, aby ty chovy byly moderní. Přešel bych od levné nekvalifikované pracovní síly (brigadnici) na technologie, protože vlastní bagr je efektivnější než cizí lopata. Obecně totiž platí, že když se kazdej snaží dělat všechno, nedopadá to dobře, proto se každá firma specializuje na něco.
Co si budem, kdyby to bylo jen o zajištění agendy členů, kolik MO by bylo potřeba? Padesát? To samý z pohledu revírů, dobře vybavená MO s pěti zaměstnanci na fulltime zvládne pečovat o padesát revírů úplně v klidu. Nebo klidně i o víc, viz ta Praha, kde tři zaměstnanci komplet pokryjí revíry celého US.
Ale to je fakt jenom můj pohled.
hraji - Profil | Po 25.11.2024 8:03:55
$ - Profil | Po 25.11.2024 7:05:42
https://m.youtube.com/watch?v=ntyBF8HQHtE
osadník - Profil | Po 25.11.2024 6:50:33
FRANK71 - Profil | Po 25.11.2024 6:49:29
LojzaH - Profil | Po 25.11.2024 6:32:17
Thomic - Profil | Ne 24.11.2024 23:38:10
Kde to žije - všechna témata
ÚtRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
ÚtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtLabe fishing store 19
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoŽermanky a bivakovani 4
PoPoradna: Sumcařina 2570
PoZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










