Tvůrce zákona o rybářství a platných dob lovu k možným změnám, RNDr. Jaroslav Poupě

NBacha - Profil | Ne 22.10.2017 22:14:10

Směji se, až se za břicho popadám. Tak náš Kubík se bije za práva obyčejných rybářů. Kdo mu dal mandát? Z jakého titulu to vše podniká?
Je poradcem ministra zemědělství, socana Jurečky, který jde, a poprávu, do zapomnění. Zůstane Kuba poradcem i nadále? Asi nezůstane, takže co si o tom myslet.
Denní doby lovu jsou zbytečně komplikované a řeší je vyhláška. Ale řekněte mi, milí kolegové, která část našeho právního systému je jednoduchá? Já tvrdím, že řešení denní doby lovu je populistické a měl by se změnit celý zákon o rybářství tak, aby vyhovoval moderní době, a aby nebylo nutné ho alespoň nějakou dobu novelizovat a upravovat vyhláškami. A to neudělá ani Vágner, ale ani pan doktor Poupě a, obávám se, ani současné či budoucí ministerstvo, a už vůbec nemluvím o rybářském vedení.
Chybí vůle. A zájmy současného rybářského vedení jsou, obávám se stejné, jako výsledky voleb:-)

    NLosPafkos - Profil | Ne 22.10.2017 22:08:38

    fotojakes >> moc nekřič,nebo si na tebe Mrkinzerent došlápne :-)

      Nesoxboy - Profil | Ne 22.10.2017 21:59:38

      Dart Ness >> už jsem se bál že někdo zakřičí že je to rasistické

        Nesoxboy - Profil | Ne 22.10.2017 21:57:24

        fotojakes >> souhlasím a podepisuji při plném vědomí a zdraví

          NR.P. - Profil | Ne 22.10.2017 21:55:18

          fotojakes >> přesně, komedie v režii JV kterýho řídí někdo kdo má svoje obchodní zájmy týkající se volných vod, bohužel místní experti mu to žerou i s navijákem a bůh ví jak to dopadne a co z toho nakonec bude

            Nfotojakes - Profil | Ne 22.10.2017 21:44:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Sám bych proti návrhu celoroční době 4-24 nebyl, ale co mě osobně opravdu vadí je fakt, co se tu teď stalo. Skoro celý rok se napříč svazem projednává a připravuje návrh na úpravu vyhlášky. Na návrzích pracovali v hospodářských odborech lidé, starající se o největší plochy revírů v této zemi. Věcně, konstruktivně, i když někdy bouřlivě. Z toho vzešel návrh, který svaz v tomto týdnu předložil MZe (létní 4-24, zimní 5-22). Co si pamatuji, nikdy tu nebyla taková shoda napříč svazem ohledně nějaké podobné úpravy. A proč se s podáním návrhu čekalo i když byl připraven a schválen v září? Čekalo se na vyjádření MRS, aby se mohl návrh předložit jako návrh dvou největších rybářských organizací v této zemi. MRS bohužel tuto úpravu nepodpořil...

            Návrh JV, je spíše návrh Jirky Krouzy z Kolína. Je pravda, že svůj návrh na úpravu denní doby lovu měl připraven už na podzim 2016, ale byl úplně jiný. Navrhoval denní doby nechat úplně na uživateli revíru s tím, že stávající denní doby lovu by byly označeny jako doporučené. Když tento návrh byli projednávat na MZe 18.9., zjistili, že uvolnění doby defakto na celoroční nonstop je za současného stavu úplně neprůchozí. Tento návrh poté přepracovali na 4-24 celoročně (dle mého kvůli tomu, že svaz už měl na MZe předjednanou podobnou úpravu, jen tam přidali tu část o tom, že si jí uživatel revíru může upravit (zpřísnit) v BP a ty tři hodiny na zimu, aby se to odlišilo a bylo to víc COOL.

            Dle mého MZe může tyto dva návrhy sloučit, protože jsou téměř totožné. Takže finální úprava může být něco mezi těma dvěma. To už ale záleží hlavně na MZe. Já doufám, že zde vyhraje zdravý rozum a MZe se přikloní k návrhu organizace, která tu zastupuje většinu rybářů z naší země. Jestli se přikloní k návrhu soukromých osob, které zastupují sebe a své obchodní zájmy, tak je něco špatně, i když to mají velmi dobře podpořeno marketingovou kampaní.

            Komické mi přišlo to heslo "táhněme za jeden provaz", když se objevilo video, kde Jakub odmítá návrh lidí, kteří za ten jeden provaz opravdu zatáhli a něco připravili.

            Jestli si myslíte, že to je v novinách, radiích, na internetu skoro všude ze zájmu novinářů, tak to vás mohu ujistit, že je to připravená a propracovaná podpůrná kampaň a ať už to na MZe dopadne jakkoliv, zásluhy si připíše ten, kdo na tom zásluhy nenese. A načasování pár dní před volby? Taky náhoda, nemyslím si? :-D

            Je škoda, že tu lidi slyší na populismus a nechají si nabulíkovat cokoliv co jim přistane pod nosem, místo, aby si informace zjistili.

            Pan Poupě tam ale řekl něco, co mě vyděsilo, vzhledem k tomu co v životě pro rybáře a svazy udělal. Ta pasáž, která s tím tématem vlastně ani nesouvisí a dle mého to tam není náhodou. Možná souvisí i s tím, co před nějakou dobou prohlásil Babiš, že tu jsou spolky, které využívají státní pozemky vlastně zadarmo...

            Zkuste si to pustit ještě jednou a dobře poslouchejte, nebo čtěte:
            JV: Myslíte si, že dozrál čas na určité změny, co se týká českých a moravských revírů, tedy potažmo českého a moravského rybářského svazu?

            Poupě: Já se domnívám, že ano, protože bohužel mnozí rybáři žijou ze vzpomínek, z praxe a ze skutečnosti, že stávající zákon jim nazuto bezmezně zaručuje prakticky vyloučení, aby přišli o revíry. A já bohužel jako soudní znalec už jsem párkrát narazil na skutečnosti, kdy majitelé se nejsou schopni dostat k tomu, aby mohli plně hospodařit na svém právu. A jako některé věci v zákoně na kterým jsem se podílel, který jsem si vymyslel tehdy, jako funkcionář svazu současně, tak nevím jestli jsou dneska úplně ideální.

            Názor si můžete udělat každý sám. Ve světle slovenských událostí mi to dává se slovenským premiérem hmatatelné obrysy.

              NDart Ness - Profil | Ne 22.10.2017 21:42:30

              libuna17 >> V dnešní době typická odpověď na všechno - ZÁVIST... Kamkoliv "se hnu" , tak odpověď na všechno - ZÁVIST.... Řeknu ti to takhle - hovno závist, ale jen oči, uši a selský rozum - a to tady většině chybí jak sůl - všechno jen kopírovat slovíčkem ZÁVIST.... Mně se tyhle zprofanované slovíčka začínají eklovat jak sviňa - kdo nemá názor nebo argument (nebo selský rozum) , tak použije ZÁVIST.... A tobě je jedno, kdo to navrhne? Mně ne! Jeden to vymyslí, ukáže se ,že to má smysl - a kdo se objeví? VÁGNER! A proč? Protože je to ulhanec a prospěchář. A jen slídí, kde by si přihřál polívčičku a přihrál prachy... Ty mi vysvětlíš, PROČ má majitel soukromáku tak eminentní zájem na prodloužení doby lovu NA SVAZOVCE a jeho prosazení? A ohánět se "pracujícím lidem" , že nemá kdy v zimě na ryby - to je totální ubohost nehrubšího zrna!

                Nesoxboy - Profil | Ne 22.10.2017 21:41:02

                libuna17 >> spíš je to o tom že je to známá osobnost, a lidi dneska nejsou až tak blbí, a o těch kteří pro rybolov něco udělali se nemluví, někomu nesedne už jen jeho vyjadřování

                  Nesoxboy - Profil | Ne 22.10.2017 21:34:40

                  bezchrbtak >> doporučuju se podívat na určení pytláctví,v čr co to vlastně je ,každej člen Rs z toho zkládal zkoušku je to dost rozdělené

                    Nlibuna17 - Profil | Ne 22.10.2017 21:28:25

                    Zdar.nestacim se divi kolik neprejicich uplakanku tady blije svoje nazory na Vagnera.nejsem jeho fanousek ale kdo tady neco pro to udelal.proc by nemohly mit organizace na vyber? ?? Zda se mi ze zavist je I mezi rybari nebetycna.vsechny co znam jsou za to chytat dele a.je mi uplne jedno kdo to navrhne.

                      NRožnovák - Profil | Ne 22.10.2017 21:21:48

                      Dart Ness >> Na to se tady snažím celou dobu upozornit a jsem za pstruhožrouta :_). Furt se ohánějí myšlenkou že je to kvůli zjednodušení a aby rybářům dali pár hodin navíc aby si mohli i po práci zachytat ale o P ani slovo. Pokud by to prošlo v té podobě jak to šlo teď na ministerstvo a zůstalo to tak je to pro tu MP přijatelné, ale opravdu mám obavy aby celoplošně nešly doby lovu ještě dál.

                        NDart Ness - Profil | Ne 22.10.2017 21:13:25

                        Tomáš7 >> To je fakt. Pokud je J.V. jen něčí loutka, tak pak to jde do kopru všechno...

                          NDart Ness - Profil | Ne 22.10.2017 21:10:50

                          Rožnovák >> Máš pravdu. Je zajímavé, že o P vodách ani slovo...

                            Nbezchrbtak - Profil | Ne 22.10.2017 21:09:19

                            MrKos >> na Slovensku to mame trosku lepsie, pytliactvo je trestny cin. A odsudeny pytliak je vacsinou vyluceny zo zvazu, databaza akotak funguje, aj ked sa da niekedy obist, za posledne roky sa vela zmenilo, ale zdaleka to este neni v poriadku, bohuzial vsetko je o peniazoch, najma o zarybnovani kaprom, kde sa tocia nemale sumy, cize je vlastne v zaujme zvazu, aby bolo vela platiacich rybarov, ktori od vody odnesu vela ryb, lebo vtedy je treba zarybnovat... a prave preto asi nikdy nebude nejake sito na novych clenov, ktorymi moze byt momentalne kazdy...

                              NTomáš7 - Profil | Ne 22.10.2017 21:07:58

                              Dart Ness >> co třeba dekrety na svazové vody. Za JV stojí mnohem větší skupina pro kterou jsou jeden nebo dva soukromaky ó ničem. Ale kus Mušova nebo jiné přehrady a vodní plochy. To už je zajímavé

                                NRožnovák - Profil | Ne 22.10.2017 21:02:57

                                Dart Ness >> Na P mi nejde ani tak o tu delší dobu jako o úpravu respektive ozjednodušení, vždyť to máš pomalu každý měsíc jinak, např duben-srpen 6-22 a září-listopad 7-19.

                                  NDart Ness - Profil | Ne 22.10.2017 21:02:51

                                  Tomáš7 >> Medituju pořád nad jednou věcí - Pablb J.V. je sám majitelem soukromáku - Co mu je vlastně po svazových vodách? Kde se tenhle blonďatý nesmysl angažuje (a vyskytuje), tak za tím vidím jen záměry v jeho kapsu... Já mu nevěřím ani to, že jeho otec je Vágner "mistr basů". Pro mě je jen pijavice a přihřívač polívčičky.

                                    NDart Ness - Profil | Ne 22.10.2017 20:53:14

                                    Rožnovák >> A ruku v ruce řešit kormorána a vydru, protože pak ti bude delší doba lovu i na P vodě k prdu, když tam nebudeš mít CO lovit....

                                      NTomáš7 - Profil | Ne 22.10.2017 20:50:48

                                      Nejdůležitější informace v čase 3:45. JV má zájem o revíry svazu. Na ministerstvu má podporu (kolega tam několik let pracoval). Vyhláška na 4 až 24h se mu bude hodit. Popravdě když vidím jak svaz jde mladým na ruku tak už se docela těším na změnu.

                                        Nesoxboy - Profil | Ne 22.10.2017 20:34:25

                                        Jura L. >> A protože si to lajzne Pepa tak já taky, a když oni dva tak Franta taky pak se bude zas říkat v té vodě nic není, jak je to možné on totiž nikdo nic od vody nebere,RS nic nedělá atd atd lidi něco jiného dělají a něco jiného říkají, co to udělat takhle chytíme tě jednou rok stopka, chytíme tě podruhé rok a 12 tis pokuta a chytíme tě potřetí a je čas udělat konečné pápá ČRS ,pak mně zajímá co ten Pepa s Frantou budou říkat v hospodě ......... pokud nebude profi RS tak je blbost mluvit o nějaké benevolentnosti a to říkám jako člověk kterej ví že ve vodě neplavou jen ryby spousta lidí jede tvz 24 jen jsou na tom tak že chytají s vědomím že je nějaká RS muže lapnout a stejně do toho jdou tvrzení že omezení je moc je blbost, jsem z praxe přesvědčen že tímto začíná drancování našich vod a nejde o tvz dědky kteří odnesou tři kapry co takhle obchod s trofejníma rybama ten se u nás neděje že ? kdejakej co má soukromou vodu tak skupuje trofejní ryby dokonce i člověk o kterém jsem myslel že to nedělá kterej se opravdu dušoval tak moji dva kamarádi jeli na nejmenovanou soukromou vodu v severočeském kraji a udělali video nahrávku kde ukazují fotky ryb a majitel jim říká za tohodle vám dám tolik za toho tolik a tohodle dám i 20 000 kč a to si myslím že je už velmi lákavá nabídka i pro ty co si slušně vydělávají blbcum s jedním kaprem za rok dám povolenku na rok atd takže si již teď naverbovali lidi kteří jim zdatně dodávají, ty po lovu nonstop baží nejvíce, zase se mně chce blejt