Mělnická rybářská stráž stíhá noční pytláky

Autor diskuse: JaMi - Profil , 15.8.2016

zdevac - Profil | Út 23.8.2016 18:43:37

Charlie Trapper >>

Tak tuhle jednoduchost ti závidím. Dodnes mi tu nikdo nebyl schopen tuto definici vysvětlit, zejména pak spojení "ulovení a přisvojení", protože pokud si nepřisvojím, tam podle tohoto zákona nejde o lov :-) Jo, kdyby tam bylo "nebo" nebo "anebo", tak ok, ale se spojkou "a" pro definici lovu musí být splněny podmínky obě.

    zdevac - Profil | Út 23.8.2016 18:38:57

    sven >>

    Kam vy na tyhle hovadiny s kroužky chodíte... ?

      kakr - Profil | Út 23.8.2016 18:01:28

      sven - 23.8.2016 17:39:54 >>
      Sice mimo rámec otázky,ale snad autor promine.
      Jsem "přísedící" při zkouškách k získání RL. Za zkoušky se u nás nic neplatí na web jsme dávali termín a čekali na "zákazníky". Na jaře se v kanceláři objevilo asi 10 dětí, některým ještě nebylo ani 8 let. Přišli i s panem instruktorem a rodiči, pan instruktor si za školení dětí vzal od každého rodiče 2500kč a na zkoušky je přivedl k nám. Spolu s dětmi na zkoušky přišlo 7 dospělých.
      A začaly problémy, některé děti nebyly schopny vypsat hlavičku testu (jméno, adresa) to se za pomoci rodičů vyřešilo. Dva kluci nedokázali zakroužkovat ani jednu odpověď, zasekli se na první otázce a už nepokračovali ani po asistenci maminky, prostě byli totálně vystresovaní. Vina byla částečně i na naší straně, neměli jsme připustit zkoušky dospělých a dětí současně, ale to že přijdou jsme nevěděli. Po těchto zkušenostech už žádáme přihlášku s rokem narození by jsme byli připravení. Kluci si v náhradním termínu zkoušky zopákli a prospěli.

        sven - Profil | Út 23.8.2016 17:39:54

        kakr >>
        Šestileté dítě nechodí k vodě samo. Zodpovídá za něj rodič a ten ho jistě doprovodí a případně docházku zapíše.
        Dobrý rodič je v kontaktu s kroužkem a pokud má zájem, nejen zkoužce před komisí ale i dění kolem kroužku přítomen. Fungovalo to za mně, funguje to tak i za následníka.
        Mimo to, převážná většina rodičů, jsou sami rybáři.
        Za ta léta, co se tu potkáváme, Ti jistě neuniklo, že jsem zásadním odpůrcem lovu na živou rybku a tedy to nejen neschvaluji ale příležitostně kritizuji. Dětem z kroužku jsem to nedovolil.
        Navíc, a to by jistě bylo opět na samostatnou diskusi, jsem názoru, že zákon na ochranu zvířat proti týrání, hovoří zcela jasně.
        Že, tomu rybáři nepřikládají váhu a ryb. legislativa nezná pojem "živá rybka", podobně jako termín "návnada" apod., je věcí jinou.
        Neviděl jsem nic špatného na tom aby nezletilé dítě, tedy právně neodpovědné, lovilo pouze s doprovodem osoby zletilé. Lov je přece je lov a je to o zraňování a leckdy i zabíjení živých tvorů.
        V případě lovu na živou obzvlášť..

          kakr - Profil | Út 23.8.2016 17:20:54

          sven >>
          Jistě, zákon kterým se tu pořád někdo ohání nepožaduje formu písemnou. Přiměřená forma se dá aplikovat i pro dvouleté dítě ukážu mu obrázek kapra,naučím jej říkat lyba a mám zkoušku hotovou.
          Ale teď vážně, fakt jsi přesvědčen, že šestileté dítě je schopné jít samo na ryby, zapsat docházku, případně přisvojené ryby atd,?? Já tedy ne.
          Každý Spolek má možnost nastavit svá pravidla hry daná Stanovami. V MRS byla stanovena a schválena věková hranice 8 let současně s omezením která jsi níže popsal. Nevidím na nich nic špatného, nebo si myslíš, že napichovat živou rybku jako nástrahu je pro malé dítě vhodné?
          Stanovy Spolku i BP kontrolují právníci a jejich doporučení jsou akceptována, lidová umělecká tvořivost je omezena na nejmenší možnou míru.

            sven - Profil | Út 23.8.2016 16:52:11

            kakr >> za 16 let, co jsem vedl rybářský kroužek, prošlo úspěšně "mýma rukama" několik šestiletých a sedmiletých dětí. Je to o přístupu, nasazení a schopnostech vedoucího kroužku. Zřejmě něco z toho postrádáte...
            Osvědčení, potřebné k získání prvního Rybářského lístku, není podmíněno složením písemného testu. Zkoužky lze složit i ústní formou, přiměřenou věku dítěte.
            Mohu s čistým svědomím prohlásit, že vědomosti a znalosti takového dítěte, zhusta přečíslí vědomosti i tzv. řádného člena, o několik desetiletí staršího ...
            Jeden příklad za všechny: jedno z těch tehdy šestiletých dětí, příští rok končí SRŠ Vodňany a s největší pravděpodobností bude pokračovat na Jihočeské Univerzitě. Mimo to, už dnes samo vede rybářský kroužek v sousední MO a je testerem jedné nejmenované, renomované rybářské firmy.
            Věřím, že bylo správné podchytit jeho zájem a nasměrovat ho už v ranném dětství. Dřív, než ho zaujmou "jiné zájmy". Konečně důkazem toho je, že mně pravidelně dodnes kontaktuje .

            Je zbytečné založit argumentaci jen na urážkách a navíc nacionálně laděných. Nějak mi to k Tobě nepasuje....

              FRANK71 - Profil | Út 23.8.2016 16:03:41

              kakr >>čím se kdo ohaní a jaký zákon máš na mysli.

                kakr - Profil | Út 23.8.2016 16:00:59

                sven - 23.8.2016 15:46:14 >>
                Rád bych viděl, jak šestileté dítě splní zákonné podmínky pro vydání osvědčení nutného k získání RL. Možná to bude tím ,že čehúni jsou od přírody chytřejší a v šesti letech již umí číst a psát.
                Na Moravě se děti číst a psát naučí později a to jsou právě dva roky rozdílu.
                Zákon, kterým se tu chytrolíni ohání nemá žádné věkové omezení od kdy je možné RL získat a já se táži proč je v ČRS toto právo odepíráno kojencům??

                  sven - Profil | Út 23.8.2016 15:53:25

                  ryba domácí >> Toho si nemusíš všímat, to je jen takový, místní folklor...
                  V hospodě si dají chlapi po čuni a pak jdou na panáka. Tady obě koncovky chybí, tak po sobě jen veřejně flušou...
                  Klidně synka zaučuj. :-)

                    FRANK71 - Profil | Út 23.8.2016 15:47:26

                    ryba domácí >> rybo, rybo. Je vidět, že jsi nic nepochopil, ať si dítko manipuluje a chytá ná prut svého otce. Pokud, ale si svaz toto dá do BP aniž by na to mělo zákonné zmocnění je něco špatně.

                      sven - Profil | Út 23.8.2016 15:46:14

                      kakr >> dobrý vtip od Herodesů, kteří zakázali lovit dětem do 15 let na druhý prut, přestože zákon takový limit nezná a co víc, upírají dětem do osmi let stát se rybářem.
                      Mor a choleru na ně. Že je hanba nefackuje...

                        Mrknato - Profil | Út 23.8.2016 15:30:40

                        ryba domácí >> Ale to víš že jo, to si tady děláme jen srandu. Normální je taky když chytíš za den 5 kapř, je všechny vzít a ne 3 z toho pustit..... to může udělat jen hnidopich.

                          ryba domácí - Profil | Út 23.8.2016 15:02:16

                          Když to tak čtu, začínám se bát jet o víkendu na ryby. Tolik zákonů, vyhlášek a nařízení...A já je ani neznám.
                          Někdo se tady ptal, když otec nechá manipulovat třeba sedmiletého syna s prutem, tak prý je to co? Nečekám, že to všichni pochopí, ale je to NORMÁLNÍ a přirozené i kdyby v zákoně byl napsán opak.

                            Mrknato - Profil | Út 23.8.2016 13:43:37

                            Každý lepší pobočný oddíl má nějaký ten soukromák z peněz, které odklonil dobrotivostí spolku hlavního. Co brání dobrákům, aby na těchto vodách, které nemusí být v režimu VRP, umožnili těžbu osobám postiženým, dětem, bukvicím, matkám samoživitelkám, závodníkům, ochranářům gerontofondu velkých ryb, pod ledem, lov 24hodin, na 6 udic, sakovat, lovit z kajaku, harpunou, lukem, nebo z madračky hlubinnou přívlačí, lovit z biwi two mann samosekem na oleje kyseliny a můčky....... Svaz má tolik dobráků, tak proč ti dobráci chtějí dorazit ale už vopravdu, normální "státní vody", kde se má lovit podle zákona? Protože je to nic nestojí? Každej se může podívat, jak za posední desetiletí ubylo původních druhů ryb, i když má uživatel povinnost tyto druhy podporovat a rozvíjet. Proč výše uvedené experimenty nesměřují na své soukromáky, kde mohou popustit uzdu své svazotvořivosti a charitě?

                            Lajtnant Dub nedokáže číst, samostatně uvažovat, protože by musel přijít samostudiem na to, že BPVRP může uživatel stanovit pouze v povolence, tečka. Je jen na něm, jaký zákonný podklad pro ty BPVRP sežene, aby mohly platit i u vody, nebo u soudu. Pokud nesežene, tak to jsou jen smělé plány. Jak je možné, že čilimníci, kteří prošli mnoha školeními nemohou pochopit, nebo se nechají omámit a zapomenou, kdo jediný může stanovovat podmínky výkonu rybářského práva a hospodářské ukazatele.....

                              kakr - Profil | Út 23.8.2016 12:21:23

                              b.gun >>
                              Na všem tom hnidopišství mi nejvíce vadí, že se místní zákonomilci otírají o děti a ZTP. Jak se mají naučit děti, které absolvují kroužek, kde se probere teorie, sestavení udice atd a po absolvování získají osvědčení nutné pro 1 RL naučit praktickým dovednostem? V klubovně mají nahazovat udice do záchodu? Zcela vědomě s plným rizikem je naši instruktoři berou k vodě na revír by se v praxi naučili ryby lovit. Že porušují zákon?
                              Kaprikona a velkovýrobce koulís klidně napíše do offis časopisu ČRS ,že loví ryby mimo zákonem (vyhláškou) stanovenou dobu a ještě se mu tleská.
                              Stejně jako když je vyhrazování míst pro tělesně postižené členy, rybáře bráno jako vyhrazování místa k lovu? Že se těm co to píší nezkřiví huba, charakter už musí mít pokřivený.
                              ...................................................​...................................................​................................................

                              BP MRS -

                              XI. Rybolov mládeže:

                              Mládež do 15 let včetně může lovit na vodách mimopstruhových na 1 prut. Mládež do 15 let včetně nesmí lovit na nástražní rybky, ani jejich části, rovněž tak nesmí lovit nástražní rybky do čeřínků. Přívlač je povolena pouze s umělou nástrahou. Dospělí lovící, držitel povolenky a rybářského lístku, může v rámci svého oprávnění provádět individuální praktickou výuku rybolovu mládeže do 8 let.

                              Co si představuješ pod pojmem praktická výuka rybolovu??

                                b.gun - Profil | Út 23.8.2016 11:11:09

                                kakr >> Oprávnění k lovu ryb uděluje držiteli povolenky zákon, nikoliv BP. Pokud tak BP činí a udělují oprávnění další osobě, činí tak nad rámec zákona a jako takové je ono ustanovení BP neplatné. Pokud je toto mimo rozlišovací schopnosti RS, pak se jedná o špatnou RS.

                                  kakr - Profil | Út 23.8.2016 10:51:13

                                  b.gun >>
                                  A jsme u jádra pudla - uživatel revíru má možnost ze zákona stanovit BPVRP a teď babo raď.
                                  RS není oprávněna zákon vykládat a čím se má řídit? Jak pozná,že ze zákona ustanovené BP jsou v rozporu se zákonem? To neví nikdo, neb žádné BP neprošly pravomocným rozhodnutím soudu.

                                  Ale místní fiškuntálové přesně ví ,že RS porušuje zákon, když se řídí BP. Myslím, že je jich pro MRK škoda, měli by sedět na Olšinách nebo na Pankráci:-))

                                    b.gun - Profil | Út 23.8.2016 10:31:48

                                    Bacha >> Takovéto oprávnění legislativa nezná. Jde o interní záležitost spolku, která však nemá oporu v zákoně. A jelikož se RS musí při výkonu své funkce řídit zákonem, je její povinností takovéto jednání řešit, neboť v opačném případě by se sama dopustila porušení zákona.

                                      sven - Profil | Út 23.8.2016 10:28:30

                                      Mrknato >>
                                      Tato "povedená" "definice lovu" umožnila obejít § 13 odst.7 99/2004 Sb. :

                                      "Při lovu v rybářském revíru je osoba provádějící lov povinna mít u sebe rybářský lístek, povolenku k lovu, nejde-li o uživatele rybářského revíru, popřípadě doklad o udělení výjimky podle odstavce 4 nebo 5 a na požádání je předložit rybářské stráži, rybářskému hospodáři, popřípadě jeho zástupci nebo osobám pověřeným příslušným rybářským orgánem nebo orgánům Policie České republiky."

                                      a otevřít prostor pro vložení věty do BPVRP:
                                      "Děti do 10ti let věku mohou manipulovat s 1 udicí osoby provádějící lov starší 18ti let v jejím doprovodu."

                                      Tajuplnou záhadou zůstává, proč "tvůrci" bazírují na věku 10 let ? Děti od 11 - 18let už dětmi nejsou ? A co dospělý manipulant, ten by se do té černé díry nanapasoval ? :-)
                                      Z logiky věci tušíme, jak by to u soudu dopadlo.... ale pšššt, ani muk.... :-)

                                      Ták teď to víte, ale jako by jste to nevěděli, jinak politická diverze a vojenský soud...
                                      (copyr. por. Troník)

                                        sven - Profil | Út 23.8.2016 9:37:08

                                        vydra Lucky >> To je tvůj problém, čí názory sdílíš...