Mělnická rybářská stráž stíhá noční pytláky
Diskuse k bleskovce Mělnická rybářská stráž stíhá noční pytláky
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
3x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
zdevac - Profil | Út 23.8.2016 18:43:37
Tak tuhle jednoduchost ti závidím. Dodnes mi tu nikdo nebyl schopen tuto definici vysvětlit, zejména pak spojení "ulovení a přisvojení", protože pokud si nepřisvojím, tam podle tohoto zákona nejde o lov :-) Jo, kdyby tam bylo "nebo" nebo "anebo", tak ok, ale se spojkou "a" pro definici lovu musí být splněny podmínky obě.
kakr - Profil | Út 23.8.2016 18:01:28
Sice mimo rámec otázky,ale snad autor promine.
Jsem "přísedící" při zkouškách k získání RL. Za zkoušky se u nás nic neplatí na web jsme dávali termín a čekali na "zákazníky". Na jaře se v kanceláři objevilo asi 10 dětí, některým ještě nebylo ani 8 let. Přišli i s panem instruktorem a rodiči, pan instruktor si za školení dětí vzal od každého rodiče 2500kč a na zkoušky je přivedl k nám. Spolu s dětmi na zkoušky přišlo 7 dospělých.
A začaly problémy, některé děti nebyly schopny vypsat hlavičku testu (jméno, adresa) to se za pomoci rodičů vyřešilo. Dva kluci nedokázali zakroužkovat ani jednu odpověď, zasekli se na první otázce a už nepokračovali ani po asistenci maminky, prostě byli totálně vystresovaní. Vina byla částečně i na naší straně, neměli jsme připustit zkoušky dospělých a dětí současně, ale to že přijdou jsme nevěděli. Po těchto zkušenostech už žádáme přihlášku s rokem narození by jsme byli připravení. Kluci si v náhradním termínu zkoušky zopákli a prospěli.
sven - Profil | Út 23.8.2016 17:39:54
Šestileté dítě nechodí k vodě samo. Zodpovídá za něj rodič a ten ho jistě doprovodí a případně docházku zapíše.
Dobrý rodič je v kontaktu s kroužkem a pokud má zájem, nejen zkoužce před komisí ale i dění kolem kroužku přítomen. Fungovalo to za mně, funguje to tak i za následníka.
Mimo to, převážná většina rodičů, jsou sami rybáři.
Za ta léta, co se tu potkáváme, Ti jistě neuniklo, že jsem zásadním odpůrcem lovu na živou rybku a tedy to nejen neschvaluji ale příležitostně kritizuji. Dětem z kroužku jsem to nedovolil.
Navíc, a to by jistě bylo opět na samostatnou diskusi, jsem názoru, že zákon na ochranu zvířat proti týrání, hovoří zcela jasně.
Že, tomu rybáři nepřikládají váhu a ryb. legislativa nezná pojem "živá rybka", podobně jako termín "návnada" apod., je věcí jinou.
Neviděl jsem nic špatného na tom aby nezletilé dítě, tedy právně neodpovědné, lovilo pouze s doprovodem osoby zletilé. Lov je přece je lov a je to o zraňování a leckdy i zabíjení živých tvorů.
V případě lovu na živou obzvlášť..
kakr - Profil | Út 23.8.2016 17:20:54
Jistě, zákon kterým se tu pořád někdo ohání nepožaduje formu písemnou. Přiměřená forma se dá aplikovat i pro dvouleté dítě ukážu mu obrázek kapra,naučím jej říkat lyba a mám zkoušku hotovou.
Ale teď vážně, fakt jsi přesvědčen, že šestileté dítě je schopné jít samo na ryby, zapsat docházku, případně přisvojené ryby atd,?? Já tedy ne.
Každý Spolek má možnost nastavit svá pravidla hry daná Stanovami. V MRS byla stanovena a schválena věková hranice 8 let současně s omezením která jsi níže popsal. Nevidím na nich nic špatného, nebo si myslíš, že napichovat živou rybku jako nástrahu je pro malé dítě vhodné?
Stanovy Spolku i BP kontrolují právníci a jejich doporučení jsou akceptována, lidová umělecká tvořivost je omezena na nejmenší možnou míru.
sven - Profil | Út 23.8.2016 16:52:11
Osvědčení, potřebné k získání prvního Rybářského lístku, není podmíněno složením písemného testu. Zkoužky lze složit i ústní formou, přiměřenou věku dítěte.
Mohu s čistým svědomím prohlásit, že vědomosti a znalosti takového dítěte, zhusta přečíslí vědomosti i tzv. řádného člena, o několik desetiletí staršího ...
Jeden příklad za všechny: jedno z těch tehdy šestiletých dětí, příští rok končí SRŠ Vodňany a s největší pravděpodobností bude pokračovat na Jihočeské Univerzitě. Mimo to, už dnes samo vede rybářský kroužek v sousední MO a je testerem jedné nejmenované, renomované rybářské firmy.
Věřím, že bylo správné podchytit jeho zájem a nasměrovat ho už v ranném dětství. Dřív, než ho zaujmou "jiné zájmy". Konečně důkazem toho je, že mně pravidelně dodnes kontaktuje .
Je zbytečné založit argumentaci jen na urážkách a navíc nacionálně laděných. Nějak mi to k Tobě nepasuje....
kakr - Profil | Út 23.8.2016 16:00:59
Rád bych viděl, jak šestileté dítě splní zákonné podmínky pro vydání osvědčení nutného k získání RL. Možná to bude tím ,že čehúni jsou od přírody chytřejší a v šesti letech již umí číst a psát.
Na Moravě se děti číst a psát naučí později a to jsou právě dva roky rozdílu.
Zákon, kterým se tu chytrolíni ohání nemá žádné věkové omezení od kdy je možné RL získat a já se táži proč je v ČRS toto právo odepíráno kojencům??
sven - Profil | Út 23.8.2016 15:53:25
V hospodě si dají chlapi po čuni a pak jdou na panáka. Tady obě koncovky chybí, tak po sobě jen veřejně flušou...
Klidně synka zaučuj. :-)
FRANK71 - Profil | Út 23.8.2016 15:47:26
sven - Profil | Út 23.8.2016 15:46:14
Mor a choleru na ně. Že je hanba nefackuje...
Mrknato - Profil | Út 23.8.2016 15:30:40
ryba domácí - Profil | Út 23.8.2016 15:02:16
Někdo se tady ptal, když otec nechá manipulovat třeba sedmiletého syna s prutem, tak prý je to co? Nečekám, že to všichni pochopí, ale je to NORMÁLNÍ a přirozené i kdyby v zákoně byl napsán opak.
Mrknato - Profil | Út 23.8.2016 13:43:37
Lajtnant Dub nedokáže číst, samostatně uvažovat, protože by musel přijít samostudiem na to, že BPVRP může uživatel stanovit pouze v povolence, tečka. Je jen na něm, jaký zákonný podklad pro ty BPVRP sežene, aby mohly platit i u vody, nebo u soudu. Pokud nesežene, tak to jsou jen smělé plány. Jak je možné, že čilimníci, kteří prošli mnoha školeními nemohou pochopit, nebo se nechají omámit a zapomenou, kdo jediný může stanovovat podmínky výkonu rybářského práva a hospodářské ukazatele.....
kakr - Profil | Út 23.8.2016 12:21:23
Na všem tom hnidopišství mi nejvíce vadí, že se místní zákonomilci otírají o děti a ZTP. Jak se mají naučit děti, které absolvují kroužek, kde se probere teorie, sestavení udice atd a po absolvování získají osvědčení nutné pro 1 RL naučit praktickým dovednostem? V klubovně mají nahazovat udice do záchodu? Zcela vědomě s plným rizikem je naši instruktoři berou k vodě na revír by se v praxi naučili ryby lovit. Že porušují zákon?
Kaprikona a velkovýrobce koulís klidně napíše do offis časopisu ČRS ,že loví ryby mimo zákonem (vyhláškou) stanovenou dobu a ještě se mu tleská.
Stejně jako když je vyhrazování míst pro tělesně postižené členy, rybáře bráno jako vyhrazování místa k lovu? Že se těm co to píší nezkřiví huba, charakter už musí mít pokřivený.
......................................................................................................................................................
BP MRS -
XI. Rybolov mládeže:
Mládež do 15 let včetně může lovit na vodách mimopstruhových na 1 prut. Mládež do 15 let včetně nesmí lovit na nástražní rybky, ani jejich části, rovněž tak nesmí lovit nástražní rybky do čeřínků. Přívlač je povolena pouze s umělou nástrahou. Dospělí lovící, držitel povolenky a rybářského lístku, může v rámci svého oprávnění provádět individuální praktickou výuku rybolovu mládeže do 8 let.
Co si představuješ pod pojmem praktická výuka rybolovu??
b.gun - Profil | Út 23.8.2016 11:11:09
kakr - Profil | Út 23.8.2016 10:51:13
A jsme u jádra pudla - uživatel revíru má možnost ze zákona stanovit BPVRP a teď babo raď.
RS není oprávněna zákon vykládat a čím se má řídit? Jak pozná,že ze zákona ustanovené BP jsou v rozporu se zákonem? To neví nikdo, neb žádné BP neprošly pravomocným rozhodnutím soudu.
Ale místní fiškuntálové přesně ví ,že RS porušuje zákon, když se řídí BP. Myslím, že je jich pro MRK škoda, měli by sedět na Olšinách nebo na Pankráci:-))
b.gun - Profil | Út 23.8.2016 10:31:48
sven - Profil | Út 23.8.2016 10:28:30
Tato "povedená" "definice lovu" umožnila obejít § 13 odst.7 99/2004 Sb. :
"Při lovu v rybářském revíru je osoba provádějící lov povinna mít u sebe rybářský lístek, povolenku k lovu, nejde-li o uživatele rybářského revíru, popřípadě doklad o udělení výjimky podle odstavce 4 nebo 5 a na požádání je předložit rybářské stráži, rybářskému hospodáři, popřípadě jeho zástupci nebo osobám pověřeným příslušným rybářským orgánem nebo orgánům Policie České republiky."
a otevřít prostor pro vložení věty do BPVRP:
"Děti do 10ti let věku mohou manipulovat s 1 udicí osoby provádějící lov starší 18ti let v jejím doprovodu."
Tajuplnou záhadou zůstává, proč "tvůrci" bazírují na věku 10 let ? Děti od 11 - 18let už dětmi nejsou ? A co dospělý manipulant, ten by se do té černé díry nanapasoval ? :-)
Z logiky věci tušíme, jak by to u soudu dopadlo.... ale pšššt, ani muk.... :-)
Ták teď to víte, ale jako by jste to nevěděli, jinak politická diverze a vojenský soud...
(copyr. por. Troník)
Stav vody v okolí
| Praha - Na Františku (Vltava) | 247 cm | ||
| Praha - Výtoň (Vltava) | 85 cm | ||
| Praha - Nusle (Botič) | 19.8 °C | 50 cm | 0.23 m³/s |
Kde to žije - všechna témata
8:06Rybáři vs ochránci přirody 47
0:02Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoÚprava chodu woblerů. 10
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoLabe fishing store 18
PoStaré Česke rybářské vybavení 392
PoŽermanky a bivakovani 4
PoPoradna: Sumcařina 2570
PoCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Naviják C Series 6000 BF | SLEVA 53%Za 999 Kč
C-SERIES BF Kompaktní velikost, nízká cena, ale velký výkon – tyto navijáky s volnoběžnou brzdou byly navrženy pro lovce kaprů s vysokými standardy, kteří ale nechtějí zruinovat svůj rozpočet. Nyní v akčním setu 2 ks.
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...











