Mělnická rybářská stráž stíhá noční pytláky

Autor diskuse: JaMi - Profil , 15.8.2016

NBacha - Profil | So 27.8.2016 10:20:55

zdevac >> Tesat do kamene!!!!;-)

    Nzdevac - Profil | So 27.8.2016 9:04:18

    Charlie Trapper >>

    Koukám, že jsi stejný jouda, jako ti ostatní. Spusta keců o tom, jak to chodí, ale abys vysvětlil definici ze zákona, to ne :-) Chytat ryby samozřejmě bez povolenky nesmíš, ale vůbec to není kvůli rybářskému zákonu. Ten pouze upravuje podmínky. Což má několik zajímavých důsledků, například když budeš pytlačit jako majitel RL, tak můžeš dostat pokutu několikrát větší, než jako pytlák bez RL. A podobně. Prostě bez RL porušuješ jiný zákon, než když RL máš, to pak porušuješ ten rybářský.

    To, o čem ale byla řeč, byla definice pojmu LOV používaném v rybářském zákoně. A tam celkem jednoznačně definován, co se lovem ryb rozumí. Takže mi tu nepiš podobné návrhy :-)

    Je smutné kolik lidí tu dělá, že rozumí rybařině, ale stále ještě nebylo schopno pochopit zákony a principy, kterými se legislativní úprava řídí.

      NMrknato - Profil | So 27.8.2016 7:57:07

      Charlie Trapper >> Když si svaz může lajsknout dát do "BP" ustanovení o lovu mládeže v bodě 7. rybářského řádu, podsekci BPVRP, tak to vystihuje co napsal sven Út 23.8.2016 10:28:30.

      Na jednu stranu svaz využívá mezer v zákoně 99/2004 a na druhou stranu by tyto mezery chtěl instruovanou rybářskou milicí s odznakem RS svazotrestat zadržením povolenky? Ve své podstatě je úplně jedno kdo manipuluje s udicí, zda je to dítě, nebo dospělec, který doprovod nepotřebuje.......

      Jen bych se tě zeptal, jako RS osoby úřední, kam posíláš zadržené CS povolenky rybářů z jiných krajů než Jč.? Činíš dle zákona, nebo BP????? Nebo si RS může vybrat? Ve své podstatě to je exemplární příklad nesmyslnosti a možnosti zneužít jednu větu v zákoně. Je jedno zda extenzívní pojetí BP řeší kam posílat zadržené povolenky, kdy zapisovat docházku, nebo míru lipana 40cm...

        NCharlie Trapper - Profil | Pá 26.8.2016 20:33:32

        zdevac >> Schválně zkus nahodit udici a tvrď RS, že nelovíš. A až ti sebere povolenku, tak to dej k soudu. A pak mi napiš výsledek, dost by mne zajímalo, jaký bude verdikt :-)

          Nkakr - Profil | Pá 26.8.2016 8:15:52

          Saddám >>
          Klidně se pod tvůj příspěvek podepíši.
          Jistě víš, že MRS dal do BP šalamounské ustanovení dle pořekadla "by se vlk nažral a koza zůstala celá" o individuální praktické výuce rybolovu až několik let po ČRS . Nejsem právník, myslím si že formulace je tak vágní a lze si pod ní představit prakticky cokoliv.
          Ale nesouhlasím s tím,že když má 8miletý kluk udici v ruce a uloví rybu dopouští se pytláctví.

            NMrknato - Profil | Pá 26.8.2016 7:39:01

            Jarda Š. >> To je hezké, ale co svazotresty? Když ti v JČ. zadrží RS pstruhovou povolenku za to, že jsi měl v nepovoleném batohu nepovolenou skleněnou dvanáctku, tak jsi žádné ustanovení zákonných předpisů neporušil, ale min. 2x jsi hrubě porušil interní svazopředpisy, za což ti uživatel při své "síle" povolenku na další rok neprodá....... Hrdě označí interní předpisy za "BP". Otázkou vyššího levelu by to bylo, u nečlena. Ale stačí si přečíst reakce vzpupníka kakra a hned ti bude jasnější, že konání RS je velice regionální, dle velikosti č. obuvi, stejně jako ty BP. (((((( Navíc se podivuje, že registr trestanců v ČRS zeje téměř prázdnotou.....)))))

            Kdy už začnou konečně stíhat lumpy a výsírky ve svazu, kteří zneužívají RS? Možná tomu bude až v rybářském nebi...))))

              NJarda Š. - Profil | Pá 26.8.2016 0:24:42

              Saddám >> Já se domnívám, že vnitrosvazové předpisy nárok na vydání povolenky na základě splnění všech členských povinností zakládají, že ten, kdo je v MO pověřen vydáváním povolenek, se nesmí svévolně rozhodnout, že ti povolenku nevydá, pokud jsi řádně splnil všechny členské povinnosti a nebyl ti uložen trest nevydání povolenky. Je sice pravda, že dle zákona na vydání povolenky není právní nárok, což znamená, že je na rozhodnutí uživatele revíru, komu povolenku vydá a komu ne. Jde-li o svazové revíry, pak se vydávání povolenek vnitrosvazovými předpisy. Proti porušení vnitřních předpisů spolku vůči jeho členovi se poškozený člen, pokud náprava nebyla zjednána na základě uplatnění opravných prostředků vnitřními předpisy stanovených, může bránit soudně.

                NJarda Š. - Profil | Pá 26.8.2016 0:02:19

                Bacha >> Naopak. Když dáš malému synkovi pytlíček s jedem a řekneš mu: "až se babička nebude koukat, nasyp jí to do kafe", budeš, pokud to vyjde, vrahem své tchýně a nebude vrahem syn. Stejně tak, když mu dáš na rybách do ruky nastražený prut, jsi stále lovícím ty, ne syn.

                  NSaddám - Profil | Čt 25.8.2016 23:27:48

                  Jarda Š. >> Naivně se zeptám. Co je protiprávně. Jestliže stanovy spolku nezakládají právo člena na zakoupení povolenky, nemůže být odmítnutí jejího prodeje protiprávní. Práva i povinnosti členů jsou ve stanovách jasně definovány. To, co říkáš by se možná mohlo vztahovat na povolenku pro nečleny, ale úplně bych na to nepřísahal.

                    NSaddám - Profil | Čt 25.8.2016 23:23:40

                    Jarda Š. >> Pomocník je pomocník. Ten pomáhá. Podej, podrž, napíchni...Ještě rozlož udici, uvaž montáž. Tím to , ale podle mě končí. Lovec je ten , kdo loví. Osoba oprávněná. Musí mít oprávnění. Na napichování žížaly asi oprávnění být nemusí, na lov ryb ovšem ano. Až se jednou setkám se situací, že mi někdo jiný nežli ten, kdo má v ruce prut,na nejž loví, strčí pod nos povolenku, ani si ji nevšimnu , zadržím nástroj a s pseudopomocníkem sepíšu pytláctví.Pak ti dám vědět, jak to vidí správní orgán.

                      NBacha - Profil | Čt 25.8.2016 23:04:29

                      Jarda Š. >> Chceš tímto posvětit, že když zabiji třeba tchýni a budu se hájit tím, že nejsem Bacha, ale jeho replikant, tak se mi nemůže nic stát, protože právní systém nestanovuje status replikant, a tudíž replikant může zabít, protože to nemá v zákoně zakázáno?????

                        NJarda Š. - Profil | Čt 25.8.2016 23:00:11

                        Saddám >> K té škodě: Pokud někdo je protiprávně zbaven možnosti věnovat se svému koníčku, dle občanského práva se i toto považuje za způsobení škody. (Nelze-li výši škody stanovit podle dokladů, je na soudu, aby jí stanovil svojí úvahou.)

                          NJarda Š. - Profil | Čt 25.8.2016 22:52:24

                          Saddám >> Jak už jsem kdysi psal, ustanovení, že pomocníkem lovícího, který může manipulovat s jeho prutem, může být jen osoba mladší deseti let, považuji za omezení oproti zákonu. Zákon ani jeho prováděcí vyhláška postavení pomocníka lovícího vůbec neupravují. Z toho dle mého nelze dovozovat, že by lovící pomocníka mít nesměl. (Dle zásady "co není zakázáno, je dovoleno"). Právně je totiž rozdíl, jestli někdo vykonává nějakou činnost sám za sebe nebo za jiného z jeho pověření.

                            NSaddám - Profil | Čt 25.8.2016 22:33:16

                            Jarda Š. >> Zdravím. Asi budeš opravdu právník, jak uvádíš. Jinak si neumím vysvětlit, proč jsi mi ani za dva dny neodpověděl. Domnívám se, že na to aby ses právnicky dehonestoval trváním na svém původním názoru, jsi dostatečně dobrý, ale mlčení také není nejlepší argumentací.
                            P.S. Taky si matně vzpomínám, žes mi neodpověděl na dotaz , jakáže to škoda vznikne osobě , jíž uživatel odmítne vydat povolenku.

                              NSaddám - Profil | Čt 25.8.2016 22:27:39

                              kakr >> Zdravím. Polemika o tom, jestli je zákon dobrý nebo špatný je cesta do pekla. Buď je , a pak se má dodržovat a ne obechcávat, anebo není a pak jsme někde v oáze v poušti, kde platí zvyky a slovo šejka.
                              Diskutovat o tom, jak se mají děti přivést k rybařině nemá nic společného s tím, co zákon naprosto jasně a zřetelně říká o tom, jakými dokumenty musí být lovec vybaven. To, že vzniklo jakési ustanovení o dětech do jednokolika let a nějaké manipulaci s udicí toho zákonného lovícího je pouze dokladem naprostého zoufalství jeho tvůrců, kteří si jsou moc dobře vědomi naprosté nezákonnosti této části BP. Stačí si přečíst nějaké oficiální vyjádření na toto téma.Je to jen takové chození kolem horké kaše, ale nic žalovatelného z nikoho nevypadne. Tvůrci se prostě spoléhají na to, že to stejně nikdo nebude řešit neb se jedná o právně nepostižitelné pytláky. Neumím si ani představit, že řeším neoprávněný rybolov osmiletého klučiny, což ale neznamená, že to je v pořádku.
                              Ono i ustanovení MRS o o jakési praktické výuce je jen taková klička. Co to vlastně je? Napichování červa? Vyvažování udice? Věšení čihátka? Toto vše si umím jako legální činnost osoby bez patřičných dokladů představit. Jakmile je v ruce udice s níž lze lovit, jde o rybolov a pokud ho provádí kdokoli bez zákonem stanovených dokladů, jedná se o pytláctví. Puntík.

                                NMrknato - Profil | St 24.8.2016 7:51:36

                                Pánové, já si myslím, když tu je řeč o5 o dětech, že za děti odpovídají rodiče, a to včetně jejich zájmových činností. Nelíbí se mi, že by tuto činnost měl suplovat svaz, MO, nebo WaM (kdysi "WaM", Ivo to tu psal, jak objížděli děcáky) a dělali "osvětu" ohledně WaM kaprařiny, nebo nějaká politická strana, či náboženské uskupení. O vliv na děti se snaží mnohá uskupení, jistě si každý uvědomí která to jsou a nejen u nás, ale je to jen otázka času. Nechme děti rodičům a starejme se, aby v řekách bylo co lovit, aby se tam o5 vyskytovali původní druhy a ocení to jistě i ty děti...... Nechtějme být jako např. Česká pošta, která rezignovala na to, co má dělat a místo toho, pojišťuje, prodává papírenské zboží a podniká v jiných činnostech.

                                  Nsven - Profil | Út 23.8.2016 22:28:47

                                  Bacha >> Poláci mají přísloví "dupa nie szklanka, nie stłucze się"
                                  a my, že" škoda rány, která padne vedle" :-)))
                                  Nojo, to platilo za nás, na nás... dneska se musí po špičkách a moc nedejchat... :-)
                                  ..

                                    NBacha - Profil | Út 23.8.2016 22:12:54

                                    sven >> :-D:-D:-D...na děti zlehka??? Řezat, řezat a zase řezat. Máš-li rád svého syna, měj na něj vždy připraveny důtky. Písmo svaté ;-) Jinak máš samozřejmě pravdu.

                                      Nsven - Profil | Út 23.8.2016 21:39:18

                                      kakr >> 2500,- od děcka za kroužek, to je pěkná špína. Nakopal bych ty pány instruktory z Domů mládeže nebo odkud jsou, do biskupa.....
                                      MO si za kroužek nebere nic a dává mnohem víc. I materiálně.
                                      Já chodil jako děcko také do kroužku do Pionýrského domu. I když jsem pionýrem nebyl, bo jsem si to původem nezasloužil :-) Ale nepamatuju se, že by se za něco platilo.
                                      No, tak samořejmě, že na děti se musí zlehka, spíš formou hry. No a i to oko trochu přivřít.
                                      Něco jiného je malá MO, kde děti absolvují několik ročníků kroužku a tak nějak postupně rostou.
                                      Co nezvládnou jeden rok, to doplní ten příští.
                                      A něco jiného jsou některé velké MO, které pořádají jednokolové kurzy pro děti a šmytec.

                                        NBacha - Profil | Út 23.8.2016 21:25:31

                                        b.gun >> Jenom mi, prosím, osvěž, na co je to reakce. Na toho desetiletého? Omlouvám se, ale nejsem v obraze.